Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Адаптивний сайт

Адаптивний сайт

Стаття доповнена в листопаді 2020 року

Адаптивний сайт однаково коректно відображається і працює на всіх пристроях – звичайних комп’ютерах, смартфонах, планшетах. На його функціонування не впливають розміри екрану, тип операційної системи і вид браузера. Сайт однаково швидко та правильно працює, вне зависимости от того, на каком гаджете его используют. Это значит, что каждый представитель целевой аудитории будет удовлетворен его работой.

Якщо сайт не адаптований, він правильно відобразиться тільки в разі, якщо користувачі зайдуть з десктопного пристрою. В інших ситуаціях виникнуть проблеми – блоки «наїдуть» один на одного, шрифт виявиться нечитабельним, кнопки перестануть працювати.

Поняття адаптивний сайт, як і просто адаптивність стало широко застосовуватися в сфері веб-розробок після того, як побачила світ книга І. Макотта під назвою «Чуйний веб-дизайн». Адаптивність – здатність сайту підлаштовуватися під особливості і вимоги пристрою, що використовується користувачем.

Важливість адаптивності. Відносно недавно вона дійсно була неважлива. Сьогодні будь-який сайт, який не має адаптивної версії, приречений на провал. Рівень трафіку з мобільних пристроїв постійно зростає. Він уже наближається до позначки в 60% від загального обсягу. Будь-який сайт повинен адекватно відображатися на всіх пристроях або компанія втратить більше половини клієнтів.

У статті докладно розглянемо, що таке адаптивний сайт, як домогтися адаптивність, чому вона важлива при SEO-просуванні веб-ресурсів.

4 причини, чому вам потрібен адаптивний сайт

У вступі ми вже визначили, що представляє собою адаптивний сайт. Зручність у наступному – ресурс автоматично підлаштовується під особливості того чи іншого браузера, пристрої. Тобто, ні звичайному користувачеві, ні власнику проекту не потрібно робити додаткових дій.

Виділяється чотири основні причини, за якими вам просто необхідно зробити адаптивним свій проект.

1. Різноманіття пристроїв для виходу в Інтернет

Сьогодні люди користуються різними пристроями, за допомогою яких виходять в Інтернет:

  • персональні комп’ютери;
  • ноутбуки;
  • смартфони;
  • планшети.

Кожне з пристроїв має певні особливості і відмінності. Зокрема, слід відзначити різні:

  • екрани та монітори;
  • операційні системи;
  • браузери.

Відповідно, на них звичайний сайт може відображатися зовсім по-різному. А ось адаптивний сайт буде однаково виглядати всюди. Щоб охопити якомога більшу аудиторію користувачів, незалежно від того, яким пристроєм вони користуються, і необхідна адаптивність.

2. Збільшення мобільного трафіку

Слід зазначити незаперечний факт – постійне зростання мобільного трафіку, безпосередньо пов’язаний зі збільшенням популярності мобільних пристроїв. За різними оцінками сьогодні обсяги мобільного трафіку вже досягли 53% від загальної цифри.

Ігнорувати цей факт не можна. У разі відсутності адаптивність проект втрачає приблизно половину потенційних клієнтів.

3. Оперативність поширення інформації

Якщо на сайті публікується інформація, термінова і важлива для людей, то саме користувачі зі смартфоном першими прочитають її, поширять через соціальні мережі.

У наше занадто швидке століття, з високою швидкістю життя, важливо, щоб люди отримували можливість дізнаватися термінові новини. Допоможіть їм в цьому, створивши свій адаптивний веб-ресурс.

4. Високий рівень конкуренції

Звичайно, ви можете вважати, що користувач, якому потрібен ваш товар або послуга, інформація, скористається комп’ютером. І матимете рацію.

У будь-якій ніші сьогодні – величезний рівень конкуренції. Насправді користувачі не будуть зациклюватися на вашій компанії. Вони підуть до конкурентів, у яких сайт адаптований під мобільні пристрої. А ви втратите реального клієнта тільки тому, що морально живете в минулому столітті.

Адаптивний сайт або мобільна версія: відмінності і особливості

Проблему доступу сайту з мобільних пристроїв можна вирішити за допомогою створення мобільної версії або мобільного додатка. Однак вони мають певні недоліки. Давайте розглянемо їх трохи докладніше.

1. Необхідність створення декількох версій додатків

Якщо ви вирішили створити додаток свого сайту, то пам’ятайте – для кожної операційної системи буде потрібна нова розробка. Наприклад, серед смартфонів найбільш поширеними ОС є:

  • iOs – для «айфонів»;
  • Android – для всіх інших телефонів.

Не так давно на ринок смартфонів намагалася вийти корпорація Windows зі своєю операційною системою, однак вона програла «війну».

Розробка кожного окремого додатка вимагає не тільки часу, а й фінансових вливань. Часом, досить відчутних.

2. Певні незручності при використанні

Припустимо, ви створили додаток для сайту. Але щоб ним скористатися, користувач спочатку повинен завантажити його і встановити на свій телефон. А тепер уявіть ситуацію – клієнт приходить на сайт, але бачить повідомлення про те, що йому потрібно завантажити додаток. Як ви думаєте, він буде завантажувати його або піде до конкурентів? Відповідь очевидна.

Крім того, незважаючи на розвиток смартфонів, їх постійний прогрес і поліпшення, чи багато хто хочуть забивати пам’ять свого телефону окремими додатками? Особливо, якщо людина не планує постійно ним користуватися.

3. Поділ трафіку

Варто відзначити, що при створенні програми або мобільної версії, загальний трафік буде розподілятися на два потоки:

  • безпосередньо на десктопну версію сайту;
  • і на додаток.

Це погано з точки зору просування сайту, оскільки пошукові роботи будуть відзначати падіння відвідуваності сайту.

Адаптивний сайт – це одна адреса, одна система управління контентом і однаковий контент. На відміну від ситуації з додатком або мобільною версією.

4. Інтеграція контенту

При розробці програми виникає ще одна проблема – потрібно буде або синхронізувати сайт з розробкою, або ж провести роботу по наповненню додатку контентом.

Адаптивний сайт і основні принципи створення адаптивного дизайну

При проектуванні важливо врахувати всі особливості сайту, але і передбачити зручність для користувачів, щоб у них не виникло проблем з використанням сайту, вони могли відразу зрозуміти, що потрібно натиснути, які кнопки відповідають за ті чи інші функції. В ідеалі, адаптивний сайт повинен бути наскільки зручним, щоб користувач міг «пересуватися» по сторінках ресурсу, натискати кнопки, використовуючи тільки одну руку. Виділяється п’ять різновидів адаптивних макетів. Розглянемо коротко кожен з них.

1. Перенесення блоків

Метод використовується в тому випадку, якщо на сайті спочатку передбачено багато колонок для розміщення інформації. Дизайнер при створенні макета послідовно переносить блоки в нижню частину.

2. Гумовий

Простий в реалізації метод створення адаптивного макета. Суть його полягає в тому, що всі блоки на сайті просто стискаються до розміру екрану пристрою. А якщо стиснути не виходить або інформація при стисненні виявляється занадто дрібною, нечитабельною, то йде перебудова ресурсу в одну стрічку.

3. Перемикання макетів

Метод вважається найбільш очевидним і зручним при перегляді ресурсу з різних пристроїв. Тобто, під кожен тип смартфона, дозволу екрану створюється окремий макет, відповідний встановленим вимогам і нормам.

Звичайно, такий підхід найбільш складний в реалізації, вимагає багато часу і зусиль, а тому не настільки поширений.

4. Масштабування

Спосіб рекомендований для реалізації на невеликих, простих сайтах. Суть його – в повному масштабуванні блоків, картинок, шрифтів. Однак метод не користується популярністю, оскільки він не гнучкий, на відміну від зазначених вище способів.

5. Панелі

Варіант створення адаптивного дизайну був запозичений зі сфери розробки мобільних додатків, в яких додаткове меню з’являється або на вертикальному, або на горизонтальному тапі.

У методу є один істотний недолік: користувачі просто не завжди розуміють, що і як потрібно робити, виникають складнощі з навігацією. Хоча, як зазначають аналітики, такий метод адаптивності в майбутньому може стати відносно популярним.

Проміжний висновок

Представлені вище варіанти адаптивних макетів – не є універсальним рішенням. Під кожен тип проекту, сайту підбирається свій варіант. Можливо, він навіть не буде мати нічого спільного ні з одним з п’яти перерахованих.

У створенні адаптивного макета бере участь не тільки веб-дизайнер, але і інші фахівці – маркетологи, оптимізатори, верстальники.

Адаптивний сайт чи ні: кілька варіантів перевірки

  1. Відкрити сайт у всіх поширених браузерах і перевірити коректність відображення і функціонування.
  2. Застосування різних пристроїв, серед яких персональний комп’ютер, планшет, смартфон та інші. Вони повинні відрізнятися не тільки розмірами екрану, але і встановленою операційною системою.

Однак вручну виконати всі ці дії не завжди представляється можливим. По-перше, це займає багато часу. По-друге, уявіть, скільки повинно бути пристрій у одного фахівця – комп’ютери та ноутбуки різних виробників, кілька смартфонів і планшетів.

Тому оптимальний варіант – використовувати спеціалізоване програмне забезпечення, що дозволяє провести перевірку.

Адаптивний сайт і принцип Mobile First: як зберегти позиції в пошуковій видачі в 2020 році

Адаптивний сайт

Впроваджений кілька років компанією «Гугл» новий алгоритм Mobile First передбачає, що перші місця у видачі пошукових систем відводяться тільки веб-ресурсам з адаптивною версією. Якщо її немає, проект не зможе конкурувати з іншими проектами, звалиться вниз.

Як вже говорилося вище, сьогодні більше 53% всього трафіку йде саме зі смартфонів і планшетів. Такі дані були отримані в результаті досліджень, проведених на початку 2020 року.

Протягом багатьох років розробка сайтів виконується за наступним алгоритмом:

  • приймається заявка замовника;
  • програмісти, дизайнери, верстальники створювали десктопну версію;
  • потім адаптують її під смартфони та планшети.

Принцип «Мобайл Фест» передбачає, що спочатку проектується саме адаптивний сайт. Тобто, версія для смартфонів. А тільки після цього вже переробляють її під десктопи.

Впровадження нового алгоритму почалося ще в 2015 році – «Гугл» активував нові принципи ранжування проектів. Веб-ресурси, у яких не було адаптивної версії, моментально втратили свої позиції.

У 2017 році відбулася ще одна глобальна зміна, пов’язане з Mobile First – «Гугл» активував індексацію за цим же принципом. В чому суть? Тепер саме мобільні версії оцінюються пошуковими системами, як основні.

Варто визнати, що повноцінний перехід на такий алгоритм вимагає декількох років, і він ще не до кінця завершений. Однак адаптивний сайт вам потрібно зробити якомога швидше, щоб опинитися у видачі вище конкурентів – потім їм буде складніше вас наздогнати і скинути із зайнятих позицій.

Адаптивний сайт і цікава статистика

Ми зібрали для вас цікаві статистичні дані, що стосуються адаптивності сайтів. Це інформація отримана під час масштабних опитувань і досліджень ще в 2017 році. Ви можете вважати, що дані застаріли, але, насправді, вони підкреслюють важливість адаптивність.

  1. Близько 60% учасників опитування зазначили, що більше не будуть відвідувати сайт з незручною або некоректно працюючої мобільною версією.
  2. Майже 60% респондентів заявили, що не стануть рекомендувати компанію, у якої поганий адаптивний сайт.
  3. Близько 80% ресурсів, що входять до авторитетного рейтингу Alexa Rank, мають якісні, зручні адаптивні версії.
  4. Майже 70% часу, проведеного користувачами в Інтернеті, доводиться на користувачів смартфонів.
  5. Щогодини з планшетів і мобільних телефонів робиться майже 70 000 000 запитів в «Гугл».
  6. Третина всіх мобільних запитів йде зі смартфонів, розмір екрану у яких 5,1 дюйма.
  7. Найбільш поширене дозвіл монітора – 720 на 1280 крапок.

В 2020 году доля мобильного трафика продолжает расти. За последний год прирост пользователей, которые заходят в интернет через смартфон или планшет, составил 2,4%.

Дизайн повинен бути не просто адаптивним, а чуйним

І так ми плавно підійшли до ще одного важливого моменту. Будь-який адаптивний сайт повинен мати саме чуйний дизайн. Що це означає? Давайте розбиратися!

Колись традиційний адаптивний дизайн передбачав обов’язкову наявність декількох макетів під кожен тип пристрою і різні габарити моніторів/екранів. Коли користувач потрапляє на ресурс, движок ресурсу визначає, з якого саме пристрою він переглядає сайт і після цього підключає відповідний макет.

Це не дуже зручно. Оскільки необхідно розробляти кілька макетів, плюс можуть виникнути додаткові труднощі з впровадженням всіх макетів.

Тому з’явилося таке поняття, як чуйний дизайн. В даному випадку адаптивний сайт автоматично підлаштовується під розміри екрану. Навіть якщо розміри екранів відрізняються лише в 1 піксель, сторінка все одно вирівняється на цей піксель.

Такий метод виключає розробку мобільної версії, однак після впровадження чуйного дизайну важливо перевірити, як він відображається на різних пристроях.

По суті, і адаптивний дизайн, і чуйний припускають підстроювання під розміри екрану. Однак в першому варіанті контент строго фіксований за своїми розмірами. У другому – у нього передбачені динамічні зміни.

Вимоги до сайту Mobile First: що потрібно обов’язково врахувати

Щоб у 2021 році ваш проект не втратив завойовані позиції у видачі пошукових систем, у вас повинен бути не просто адаптивний сайт. Він зобов’язаний відповідати певним вимогам. Перерахуємо найважливіші з них.

  1. Коректність відображення контенту у вертикальній і горизонтальній орієнтації екрану.
  2. Адекватність роботи всіх кнопок і інших елементів, які передбачають кліки користувачів.
  3. Повна відсутність будь-яких графічних елементів, що негативно впливають на швидкість завантаження сайту.
  4. Відсутність будь-яких елементів, пов’язаних з технологією «Флеш».
  5. Відсутність спливаючих вікон, які закривають половину або всю сторінку, і заважають користувачам здійснювати будь-які дії.
  6. Відсутність горизонтальної прокрутки. Взагалі!
  7. Номер телефону клікабельним або доступний для копіювання.
  8. Реєстраційна форма містить мінімум полів, всі вони короткі. Функція автоматичного заповнення відключена спочатку – оскільки вона може підтягувати неправильні дані, що незручно для користувачів смартфонів.
  9. Кнопки створені за допомогою CSS. Кнопок-картинок немає взагалі.
  10. Передбачено автоматичну зміну розміру картинки в залежності від розміру екрана на пристрої користувача.
  11. Передбачена можливість зробити замовлення в один клік.
  12. Візуальна простота дизайну. Під алгоритм Mobile First адаптований не тільки сам макет, але і весь контент на сайті.

Якщо ваш сайт буде відповідати цим вимогам, то ви не тільки не загубите позиції в пошуковій видачі, але і зможете їх поліпшити.

Адаптивний сайт: підбиваючи підсумок

Ми докладно розповіли вам, що таке адаптивний сайт, чому він так важливий, які вимоги до нього застосовуються. Впевнені, що ви тепер вже остаточно зрозуміли, наскільки важливо мати коректно працюючу адаптивну версію свого проекту. Ви не тільки не будете втрачати клієнтів, аудиторію, але і зможете наростити її. Адже позиції проекту у видачі підвищаться, а відвідувачі не будуть йти з сайту без оформленого замовлення. Але важливо також розуміти, що адаптована версія – це не корисна опція, а необхідність. Без неї ви зіткнетеся з протилежними і далеко не найприємнішими наслідками у вигляді падіння продажів і втрати клієнтів.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь