Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Що таке лендінг в Інстаграм?

Що таке лендінг в Інстаграм?

Уявіть собі, що навіть не маючи десятків тисяч передплатників в Інстаграм, вже з першого дня реєстрації акаунта в цій соцмережі можна залучати нових клієнтів і успішно продавати товари або послуги. Досягти такого ефекту дозволяє створення Лендінгу в Інстаграм, який у даному випадку виступає ефективним і затребуваним інструментом бізнесу, особливо на етапі його старту.

Високий попит на створення Лендінгу в Інстаграм пояснюється наступними факторами:

  • велика популярність соцмережі серед інтернет-користувачів;
  • нижчий рівень конкуренції у порівнянні з іншими соцмережами;
  • високі темпи розвитку Інстаграм серед інших соцмереж;
  • наявність простих інструментів просування акаунта;
  • регулярний приріст нових користувачів.

Що представляє собою інстаграм-лендінг?

Фактично, Лендінг в Інстаграм є стислою версію звичайного Лендінгу. Головною метою ресурсу є або внутрішньомережеві продажі товару або послуги, або перенаправлення трафіку на зовнішній ресурс. Для переходу користувачів на Ваш сайт або посадкову сторінку в акаунті розміщуються клікабельні посилання на інтернет-майданчик, а для зв’язку з Вами – правдива контактна інформація.

Контент на Інстаграм-Лендінгу замінює банер у вигляді картинки, розрізаної лініями на 9-12 рівних частин. Завдяки такому формату забезпечується зручність перегляду Лендінгу на екрані будь-якого гаджета. Важливо також, щоб сайт або сторінка приземлення були адаптовані до мобільних пристроїв, інакше Лендінг в Інстаграм не принесе очікуваної користі.

В яких випадках потрібен Лендінг в Інстаграм?

Обирайте Лендінг в Інстаграм, якщо:

  1. У Вас вже є основний канал продажів (веб-сайт, landing page, канал на Youtube або інший майданчик в мережі) – в якості додаткового джерела трафіку.
  2. Ви спеціалізуєтесь на продажах тільки одного товару або послузі (якщо їх декілька, для кожної послуги рекомендується створювати окремий Лендінг).
  3. Вам ніколи створювати, підбирати та публікувати контент на своєму Інстаграм-акаунті.
  4. Перед Вами стоїть завдання оцінити зацікавленість цільової аудиторії до певної ринкової ніші, товару чи послуги.

Принципи роботи Лендінгу в Інстаграм

Як Ви вже зрозуміли, насамперед в Інстаграм створюється акаунт, на якому публікується Лендінг. Після чого задіюються спеціальні інструменти для залучення уваги цільової аудиторії до Вашої пропозиції: масфоловінг, лайкінг, реклама і т.д.

В результаті зацікавлені у здійсненні замовлення користувачі або зв’язуються з Вами через зазначені в Лендінгу контакти, або переходять за активним посиланням на посадочну сторінку, де замовляють пропонований товар або послугу. Щодня один акаунт може приносити до 250 кліків.

Переваги Лендінгу в Інстаграм

  • Швидкий запуск з мінімальними витратами.
  • Можливість створення мережі з кількох Лендінгів на різних акаунтах з метою залучення більшої кількості клієнтів.
  • Відсутність необхідності у підготовці унікального контенту.
  • Перехід за посиланням тільки дійсно зацікавлених користувачів.

Тому якщо Ви бажаєте почати швидко отримувати прибуток від онлайн-бізнесу, замість створення та повноцінного ведення акаунта в Інстаграм оформлюйте Лендінг з цікавим аватаром і зрозумілим закликом до дії для користувачів. Так Ви не тільки поліпшите економічні показники своєї діяльності, але ще й заощадите свій час.

Лендінг для інстаграм: як його правильно зробити

Тепер, коли Ви знаєте, що таке Лендінг у популярній мережі Instagram, поговоримо про те, як його правильно зробити. Благо, для цього не потрібні якісь спеціальні знання та навички. Розробити проект здатна будь-яка людина.

1. Малюємо

Для яскравого та привабливого Лендінгу необхідно правильно підібрати фон, основу. Є кілька варіантів:

  • купити на фотостоці;
  • знайти на безкоштовному фотостоці, але там це зробити набагато складніше;
  • зробити фото самостійно;
  • намалювати зображення в ілюстраторі, якщо є навички роботи в ньому.

Для роботи з картинкою слід використовувати графічні редактори – наприклад, Photoshop. Якщо немає бажання освоювати програму, підійде і онлайн-сервіс. Серед найбільш популярних виділяється Canva.

2. Враховуємо правила

Існує кілька важливих правил створення Лендінгу для Instagram. Дотримуючись їх, вдається досягти високого коефіцієнта конверсії. Перерахуємо головні вимоги.

  1. Розповідь про товар. Коротко, лаконічно, але обов’язково проінформуйте користувачів про продукт/послугу. Вони повинні розуміти, з чим мають справу.
  2. Гарантуйте! При рівних характеристиках клієнт віддасть перевагу товару з гарантією. Досить вказати, що за Законом про захист прав споживачів покупець має право повернути придбання протягом двох тижнів, і це позитивно відіб’ється на рівні конверсії. Є інші гарантії? Говоріть про них!
  3. Вигоди. Переваги продукту – це добре, але яку користь отримує покупець, які проблеми вирішить?
  4. Заклик до дії. Відвідувача необхідно підштовхнути до цільової дії – покупці, заявці, дзвінку. Мотивація повинна бути такою, щоб користувач моментально виконав дію.
  5. Контакти. Оскільки в Інстаграм немає можливості зробити форму зворотного зв’язку, слід вказати додаткові (крім Діректа) канали спілкування!

Головне – лаконічність! Не варто перевантажувати Інста-Лендінг інформацією та даними. Інстаграм – не той ресурс, де люди багато читають! Давайте тільки найважливіше, необхідне. Підготувавши текст, відкладіть його на деякий час, а потім перечитайте – напевно, знайдете, що скоротити!

instagram

3. Нарізаємо

Коли макет з текстом готовий, його потрібно нарізати. Мається на увазі створення однакових квадратиків. Їх може бути від 3 до 12. Більше робити не має сенсу. Його користувачі не будуть скролити сторінку довше.

Зверніть увагу! Кількість квадратів залежить від якості картинки, обсягу тексту та розміру шрифту.

Розповімо, як нарізати макет на 9 частин. Для цього необхідно:

  • збільшити його ширину та висоту до 1920 пікселів;
  • розрізати на частини по 640 пікселів з кожного боку.

Тобто, в даній ситуації (передбачається підготовка 9-ти картинок) спочатку макет потрібно зробити квадратним. Тоді не буде проблем з пропорційною порізкою.

Зверніть увагу! Якщо бажаєте досягти більшої якості або деталізації, робіть макет 3240 на 3240 пікселів. Нарізайте на квадрати по 1080 на 1080 пікселів. Картинки з більш високою роздільною здатністю виглядають набагато привабливіше.

Нарізати макет можна, як в Фотошопі, так і в спеціальних онлайн-сервісах. Серед останніх виділимо ImageSplitter – за його використання не потрібно платити.

До відома! Більшість онлайн-сервісів автоматично упаковує порізані картинки в архів. Його потрібно завантажити та розпакувати. Можливий варіант, коли архів відправляють на адресу електронної пошти.

4. Викладаємо на сторінку

Залишилося опублікувати створений Лендінг на своїй сторінці у соціальній мережі. Зробити це нескладно, але необхідно дотримуватися певного принципу, щоб уникнути хаотичного розкиду окремих частин.

Картинку треба збирати, як мозаїку. Тільки публікувати у зворотній послідовності – починати завантаження необхідно з останньої частини, якою є правий нижній кут зображення. І рухатися послідовно до верхнього лівого кута.

До речі! Пам’ятайте про обмеження Instagram. Якщо проект містить від 9 до 20 картинок, його цілком реально викласти за день. Якщо більше 50-ти, то доведеться розбити роботу на два дні. Інакше мережу заблокує акаунт на добу через надмірну кількість постів. Хоча, нагадаємо, не слід робити Лендінг більше 12 картинок. Вони занадто громіздкі та нечитабельні.

Пам’ятайте, що чимало користувачів при перегляді Лендінгу клікають на одну з картинок. Іноді вони роблять це свідомо, іноді – випадково. Враховуйте це. Під кожною картинкою помістіть пост із закликом до дії. Це сприятиме підвищенню рівню конверсії. Особливо, якщо постаратися і зробити під кожною картинкою різні заклики.

Масове виробництво Лендінгу: як це зробити

Сконструювати невеликий landing (на 9-12 картинок) цілком реально за одну годину. З огляду на, що текст для нього вже готовий. Але як бути, якщо необхідно кілька або навіть більше десяти? Адже на їх розробку та завантаження піде два-три дні.

У такій ситуації рекомендується звернутися за допомогою до спеціальних онлайн-сервісів. Наприклад, SocialKit. Вони прості в роботі, не виникає складнощів з підготовкою макетів і публікацією. До того ж, передбачена можливість відкладеної публікації – користувачі самі вибирають дату і час, коли пости будуть опубліковані.

Декілька порад щодо створення інста-лендінгу

  1. Mini-landing повинен поміщатися на один екран, тобто, він не може складатися більше, ніж з 12 частин. Завдання такого проекту – зробити швидкий вплив на відвідувача. Йому не потрібно буде перегортати сторінку – такі дії призводять до зменшення ефекту.
  2. На кожен товар необхідно створювати окремий Лендінг. І тут же друге правило – для кожного Лендінгу – свій акаунт!
  3. Робіть короткий опис профілю. Крім самих картинок користувач повинен відразу ж бачити, чим Ви займаєтеся. Опис – лаконічний, простий, з короткими та чіткими фразами. Напишіть, що саме пропонуєте або продаєте. В описі обов’язково помістіть додаткові контактні дані, в тому числі – адресу офісу. Є сайт? Поставте посилання на нього або на конкретний продукт. Важливо, щоб цей сайт був адаптований до мобільних пристроїв – адже переважна більшість користувачів Instagram відвідують соціальну мережу зі смартфонів.
  4. Якщо Ви публікуєте в акаунті нові картинки, їх слід завантажити відразу по 3, 6 і т.д. штук. Інакше створений landing «попливе» – картинки зіб’ються.

Позитивні характеристики лендінгу для інстаграм

  1. Простота створення. Щоб «сконструювати» такий Лендінг, не потрібні особливі навички. Досить мати гарний смак і вміти працювати з графічними редакторами. А ось знання HTML, особливості вибору домену та розуміння принципів функціонування хостингу не потрібні. Розробити проект може фактично кожен.
  2. Безкоштовність. Якщо для розміщення класичного landing необхідно платити гроші за домен і хостинг, то у випадку з «Інсти» для розміщення не потрібно вкладати фінанси.
  3. Оригінальність. У соцмережі поки не так поширені Лендінги, тому вони здатні дивувати користувачів. Що позитивно відбивається на ефективності продажів.
  4. Мінімум затрат. У розробку не потрібно вкладати гроші. Не знадобляться солідні вклади та привернення клієнтів. Досить запустити кампанію, що залучить передплатників – почати звичайну накрутку користувачів.

Підбиваємо підсумки

Порівнюючи звичайний профіль, що постійно оновлюється контентом (як продающим, так і непродающим) з Лендінг-сторінкою, слід сказати, що перший буде ефективніше у довгостроковій перспективі.

Зате друга дозволяє отримати швидкий результат. Якщо, звичайно, Ваш проект відрізняється оригінальністю, чіткою пропозицією. Рекомендується запустити кампанію з накрутки передплатників – тоді перші продажі можливі вже через кілька годин.

Однак слід розуміти, що користувачі повертатися на Лендінг-акаунт не будуть. На відміну від акаунта з постійним новим контентом.

Тому робити або не робити Лендінг – вирішувати тільки Вам. Залежно від можливостей і цілей. Бажаєте отримати швидкий результат? Обов’язково спробуйте цей метод. Чи плануєте запускати довгостроковий проект? Тоді зробіть упор на постійне оновлення інформації.

У будь-якому випадку, Ви знаєте, як самостійно зробити Інста-Лендінг. Можете протестувати його навіть на своєму звичайному, постійно оновлюваному акаунті!

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь