Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Діджіталізація бізнесу: як перейти в онлайн?

Діджіталізація бізнесу: як перейти в онлайн?

Сучасні цифрові технології завойовують все більш стійкі позиції в бізнес-середовищі. Якщо раніше про створення, наприклад, онлайн-магазину замислювалися одиниці, то з початком пандемії і загального локдауна ситуація кардинально змінилася, зокрема, в сфері малого та середнього бізнесу. У чому переваги переходу в онлайн, і як це зробити без значних втрат, розповідаємо далі.

У чому користь переходу в сферу онлайн-бізнесу?

Зважитися перевести свій бізнес зі звичної сфери оффлайн в цифровий формат не так просто. Проілюструємо на прикладі звичайного оффлайн-магазину: немає звичної комунікації з клієнтами і постачальниками, важко дотримуватися усталеного робочого графіка, необхідно розробляти основу діяльності – сайт, лендінг або інтернет-магазин, підключати платіжні системи та інше. Як і все нове, це лякає, особливо якщо ви вже досягли певних висот у звичній оффлайн-сфері.

Однак на ділі переваг перекладу бізнесу в онлайн більше, ніж мінусів. Головним плюсом є стійкість перед коливаннями ринку, адже інтернет доступний завжди і не залежить від зовнішніх умов роботи. Інші плюси онлайн-бізнесу:

  • не потрібно шукати торгові площі, платити за їх покупку або оренду, наймати велику кількість співробітників;
  • можна залучити ширшу цільову аудиторію і розширити свій ринок збуту, який не обмежуватиметься географічним розташуванням магазину;
  • для початку не будуть потрібні значні фінансові витрати, адже розробка сайту або інтернет-магазину обійдеться дешевше, ніж відкриття стандартного оффлайн-магазину;
  • немає потреби вести фінансову звітність на папері, адже існує чимало онлайн сервісів для підприємців – наприклад, інтернет-банкінг або електронні декларації.

Ще однією незрівнянною перевагою онлайн бізнесу є свобода розпорядження своїм часом.

Діджиталізація бизнесу

Етапи переходу з оффлайну в онлайн

Для того, щоб перехід в цифрове середовище було не таким болісним, необхідно дізнатися більше про основні стадії переходу. У процесі переходу з оффлайн-діяльності в цифрову сферу виділяють 4 кроки.

1. Аналіз цільової аудиторії і роботи конкурентів

Це необхідно, щоб визначити, кому ви пропонуєте свої товари і що для цього необхідно. Якщо у вас був оффлайн-магазин, визначитися з потенційними покупцями буде простіше, адже ви знаєте, хто до вас звертається найчастіше. Вивчення сайтів конкурентів дозволить оцінити їх зручність, робочі фішки й ефективність їх застосування, щоб в майбутньому створити свій сайт.

2. Вибір типу сайту

Онлайн-платформа – це як вітрина в звичайному магазині. Від правильності її оформлення залежить і рівень майбутніх продажів. Існують кілька різновидів сайтів:

  • візитка – дозволяє ознайомитися з товарами або послугами, зробити невеликий тест на визначення їх популярності;
  • каталог – на такій платформі можна не тільки знайти ключову інформацію про компанію та пропоновані товари, але й використовувати зворотний зв’язок для їх придбання;
  • інтернет-магазин – тут можна не тільки переглянути товари, але й купити їх за допомогою підключених платіжних систем.

Розробку необхідної онлайн-платформи краще надати професіоналам. Веб-студія Centum-D пропонує послуги по створенню сайтів-візиток, інтернет-магазинів за типовим або індивідуальним макетом.

3. Просування онлайн-магазину

Для залучення клієнтів оффлайн-магазину потрібна реклама, в інтернеті це правило також актуальне. Тільки замість звичних банерів та оголошень можна налаштувати контекстну рекламу в популярних пошукових системах, створити тематичні групи в соціальних мережах, розмістити товари з посиланням на сайт на популярні маркет-плейси.

4. Подальший розвиток сайту

Недостатньо просто запустити онлайн-продаж на своєму сайті, потрібно постійно модернізувати свій сервіс і продукцію в інтересах клієнтів. Для цього необхідно аналізувати поведінку покупців в своєму інтернет-магазині та на його основі вносити зміни – розширювати асортимент, модернізувати каталог, стежити за актуальністю розміщеної інформації.

За великим рахунком етапи переходу бізнесу в онлайн багато в чому схожі на його розвиток в оффлайн-середовищі, однак їх реалізацію можна довірити професіоналам. Студія веб-розробок Centum-D пропонує повний спектр послуг – від аудиту ринку до просування сайту – по переходу і підтримки бізнесу. Зв’яжіться з нами, і ми допоможемо вам перейти в онлайн уже сьогодні!

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь