Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Як вибрати розробника під Magento?

Як вибрати розробника під Magento?

Незважаючи на всю свою складність, Magento користується все більшою популярністю серед клієнтів, які бажають створити інтернет-магазин або будь-який інший інтернет-проект з високим навантаженням. Відповідно, збільшується і кількість підрядників. Щоб не помилитися та вибрати дійсно надійного й професійного виконавця, клієнт повинен знати, на які моменти слід звертати увагу.

Офіційне партнерство з платформами Magento

Для отримання партнерського статусу компанії проходять ряд перевірок головним офісом Magento Inc., в числі яких:

  • рівень якості коду;
  • наявність виконаних проектів певної складності і вартості;
  • наявність у команді співробітників, які мають сертифікати Magento;
  • відгуки клієнтів.

Успішне проходження всіх перевірок наділяє компанію-підрядника статусом «Партнер», який є доказом і свідченням її компетентності.

Наявність сертифікатів Magento

Мало хто з розробників, які спеціалізуються на платформі Magento, мають відповідний сертифікат. У більшості випадків це пояснюється тим, що для отримання сертифікатів необхідно пройти складне навчання та заключне тестування у спеціальному центрі. Вибираючи підрядників для плідної співпраці, звертайте увагу на тих, які можуть документально підтвердити свої знання та кваліфікацію.

Сертифікація Magento є міжнародною системою оцінки знань розробників, які працюють з даною платформою. Існує 4 види сертифікатів Magento:

  1. Magento Solution Specialist свідчить про те, що розробник має глибокі знання щодо можливостей даної CMS і може її налаштувати.
  2. Magento Front-End Developer доводить, що фахівець вміє створювати та налаштовувати теми платформи, які будуть коректно працювати на всіх типах пристроїв.
  3. Magento Certified Developer свідчить про те, що розробник може створити back-end інтернет-магазину на платформі Magento з урахуванням логіки роботи ядра, налаштувань способів оплати і доставки та необхідної додаткової інтеграції з модулями інших розробників і ін. Це найбільш оптимальний сертифікат Magento, який доводить глибокі знання розробника про платформу та його здатність працювати з кодом.
  4. Magento Certified Developer Plus – найкрутіший сертифікат, який свідчить, що розробник глибоко розбирається в Magento enterprise Edition.

Важливий нюанс: тільки компанії, що мають статус партнера Magento, та їх співробітники мають право проходити тестування на знання цієї CMS. Тому при створенні інтернет-проекту на базі платформи Magento 2, Ви просто не зможете обійтися без сертифікованих розробників, які пройшли спеціальне навчання та професійну підготовку.

Наявність досвіду роботи з Magento

Вибираючи компанію-підрядника, звертайте увагу на період часу, тобто скільки вона працює з платформою. Від досвіду розробників залежить, які проблеми вони зможуть вирішити та за які терміни. В майбутньому це дозволить Вам уникнути безлічі проблем. Порада: ретельно переглядайте портфоліо підрядника.

Гарантія та підтримка

Інтернет-магазини, створені на базі Magento, відрізняються функціональністю, тому ще на етапі планування важливо чітко розрахувати додатковий кошторис. Це дозволить підтримувати проект після його релізу. Уникайте співпраці з компаніями, у яких немає такої опції, як підтримка проекту.

Також звертайте увагу на наявність гарантійного терміну на роботи програмістів. Як правило, він становить 6 місяців з дати запуску проекту.

Портфоліо

Одним з важливих критеріїв при виборі компанії-підрядника є портфоліо проектів. Ви обрали вірний напрямок, якщо при перегляді портфоліо Вам сподобалися деякі кейси, і у Вас виникло бажання створити схожий проект.

Можливість зворотного зв’язку

Можливість задати розробнику будь-яке питання стосовно проекту та отримати обгрунтовану вичерпну відповідь – це надзвичайно важлива складова. Обов’язково враховуйте її при виборі команди, з якою будете співпрацювати в подальшому.

Додатковими перевагами компанії-розробника є наявність менеджера, який буде вести проект, і команди тестувальників. Також слід враховувати конкурентоспроможність пропозиції, обираючи для себе найбільш підходящий за вартістю варіант.

Керуючись переліченими параметрами з огляду на всі нюанси, Ви оберете надійного кваліфікованого підрядника, з яким зможете плідно працювати протягом багатьох років.

Як вибрати розробника сайту: рекомендації

Разработка сайтов

Які вимоги пред’являються до розробників сайтів на платформі Magento, ми розглянули. Окремо зупинимося на загальних рекомендаціях, як вибирати підрядника та на що слід звертати увагу.

З огляду на кількість веб-студій і фрілансерів-одинаків, зробити вибір не так вже й просто. Як серед тисяч пропозицій вибрати те, про що не доведеться шкодувати?

Відразу ж відзначимо – рекомендуємо вибирати веб-студію, а не фрілансерів. Чому? Студії надають повний комплекс послуг з проектування, оформлення, розробки та просування сайтів. Якщо проводити аналогію з будівництвом – Ви отримуєте «сайт під ключ».

Якщо ж вибрати фрілансера, доведеться витрачати час на пошук не одного, а декількох співробітників, які будуть займатися певними напрямами. Контролювати такі проекти складно. Якщо знову повернутися до теми будівництва – доведеться окремо шукати муляра, штукатура, сантехніка, електрика і т.д.

Веб-студія – гарантія якісної розробки. Компанії працюють за договором, тому замовник захищений. Він завжди зможе відстояти свої інтереси.

Переходимо до конкретних рекомендацій – що слід враховувати при виборі підрядника, на які критерії звернути увагу.

1. Виберіть відповідальну людину в своїй компанії

Якщо Ви самостійно не можете займатися пошуком розробника, довірте рішення задачі відповідальній людині. Яка хоча і не прямо пов’язана з даною тематикою. Наприклад, це може бути співробітник, що працює у відділі:

  • зв’язків з громадськістю;
  • маркетингу;
  • i т.д.

Не доручайте завдання секретарю. Ні, ми поважаємо людей цієї професії, проте пошук не лежить в їх компетенції.

Порада! Ще один варіант, кому довірити пошук студії – співробітнику відділу, який найбільш зацікавлений у створенні якісного сайту.

Нехай відповідальний співробітник відбере декілька відповідних пропозицій. Збере інформацію про кожну компанію.

2. Які ставити перед собою цілі

Важливо розуміти, навіщо Вам потрібен ресурс, які завдання Ви збираєтеся з його допомогою вирішувати. Для цього потрібно максимально чітко відповісти на кілька запитань.

1.Що не подобається в існуючому сайті?

У Вас вже є ресурс? Подумайте, що Вас у ньому не влаштовує. Наприклад, не привабливий дизайн, низька функціональність, погана структура, незручна адміністративна панель. Але цього не достатньо. Також необхідно розібратися – які завдання, покладені на ресурс, перестали вирішуватися.

2.Для кого планується розробити новий проект?

Визначтеся, хто є цільовою аудиторією компанії. Бажано, розділити її на три групи – дайте кожній групі детальну характеристику.

3.Які очікування покладаються на сайт?

Далеко не завжди ресурс розробляється для продажу товарів. З його допомогою вдається знизити навантаження на call-center. Або він допомагає при створенні впізнаваності бренду, позитивного іміджу фірми і т.д.

4.Чого саме Ви хочете досягти в результаті?

Тобто, що стане мірилом успіху – підвищення кількості продажів, збільшення обороту, підвищення відвідуваності і т.д. Додамо – мірило успіху має бути не віртуальним, а реальним, що виражається в конкретних цифрах.

3. Розмір бюджету

Навіть розробники не можуть

сказати, скільки коштує зробити сайт, якщо немає додаткової інформації та даних. Зате замовник точно знає, скільки він може виділити на розробку.

Тому, спілкуючись з менеджерами різних студій, спробуйте домогтися від них верхньої межі вартості проекту. Так Ви відразу зрозумієте, кого з потенційних підрядників відсіяти.

4. Визначення перших претендентів

Визначся з декількома потенційними кандидатами, кому Ви могли б довірити створення ресурсу. Список краще обмежити 5-ма компаніями.

Крім простого пошуку в мережі, скористайтеся інформацією галузевих рейтингів. Вони періодично складаються різними сервісами. Хоча, слід визнати, такі оціночні таблиці – неідеальні. Так що ставитися до них слід критично, з невеликою часткою скепсису.

Порада! Напевно, Ви не раз бачили ресурси, які сподобалися Вам своїм оформленням, структурою, функціональністю. Внизу сторінки зазвичай вказується назва студії-розробника або навіть посилання на неї. Це легкий спосіб сформувати список потенційних підрядників.

Обов’язково скористатися «сарафанним радіо» – дізнатися рекомендації друзів, колег. Можливо, хтось із них вже «знайомий» зі студією, може порадити класних фахівців. Але в цьому випадку необхідно ретельно вивчити кожну рекомендовану компанію. Щоб уникнути неприємних сюрпризів.

5. Попереднє знайомство

Список складений? Вивчіть уважно, що саме пропонують учасники Вашого імпровізованого тендера.

Знайомлячись зі студією за допомогою її сайту, враховуйте якість ресурсу:

  • чи подобається він Вам в цілому;
  • чи зрозуміла його структура та навігація;
  • як швидко відкриваються сторінки;
  • чи коректно він відображається в різних браузерах і на різних пристроях.

Сайт потенційного розробника – його віртуальний офіс, інструмент залучення клієнтів. Якщо підрядник не здатний зробити якісний проект для себе, то навряд чи зможе зробити його і для Вас.

Кожна студія має портфоліо. Приклади робіт виставляє на власному сайті. Розглядати рекомендується проекти, реалізовані за останні 2 роки. Ранні – не слід. Не витрачайте на них свого часу. Галузь активно розвивається, з’являються нові тренди, інструменти. Сьогодні сайти, зроблені два-три роки тому – виглядають непривабливо.

До відома! У розробника немає власного сайту? Не варто навіть зв’язуватися з ним!

Ознайомлення з портфоліо – недостатньо. Перейдіть на самі сайти, щоб оцінити їх функціональність, зручність – тільки за картинками в портфоліо та докладному описі кейса правильно оцінити проект не вийде.

Magento

Є кілька важливих аспектів, які слід враховувати при оцінці якості створених ресурсів.

  • Особисте враження. Якщо серед представлених прикладів робіт немає жодної, що Вам подобається, навряд чи варто зв’язуватися з такою компанією. Сумнівно, що працюючи саме над Вашим проектом, фахівці створять шедевр, відповідним Вашим смакам.
  • Зручність користування. Перевіряючи розроблені компанією ресурси, переконайтеся, що ними зручно користуватися. Наприклад, якщо мова йде про інтернет-магазини велосипедів – спробуйте вибрати «машину» за певними параметрами і оформити замовити. Чи все зрозуміло при виборі? Як функціонує сайт в цілому? Чи немає складнощів з оформленням? І т.д.
  • Правильність роботи ресурсу. Уважно подивіться – чи коректно функціонує сайт. Чи немає яких-небудь помилок. Як відображається інформація, візуальний контент.

Порада! Обов’язково перевіряйте роботу проектів на мобільних пристроях. Це дозволить зрозуміти, чи зроблені адаптивні версії для коректного відображення на екранах смартфонах і планшетах. Якщо їх немає – задумайтеся, чи варто довіряти такому розробнику. Якщо він не бажає або не може зробити адаптивну версію в століття, коли понад 50% трафіку йде з мобільних пристроїв, навряд чи йому можна довіряти.

До речі, перейшовши на сайт, представлений в портфоліо розробника, Ви зрозумієте, чи дійсно студія займалася його створенням. Або обманює довірливих клієнтів. Перевірка робиться дуже просто – опускайтесь вниз сторінки і дивіться на «копірайт». Він вказує на назву студії, яка працювала над проектом.

Важливим моментом є і доменне ім’я компанії. Враховується не тільки певний домен, але і його рівень. Сумлінні студії використовують такі домени:

  • com;
  • net;
  • ua;
  • та їм подібні.

Це говорить, що вони піклуються про себе, безпеку свого проекту та замовників. Якщо ж домен вказує на безкоштовний хостинг (ucoz.ru, narod.ru), це говорить про несерйозність розробників.

6. Розташування компанії

Сучасні технології дозволяють працювати над сайтами компаніям навіть з інших країн. Тому нічого поганого в тому, що студія знаходиться, наприклад, в Дніпрі, а замовник у Києві, немає.

Хоча, як показує практика, у компаній з ідентичними послугами та компетенціями, але з різних регіонів, може виявитися різною вартість розробки проекту. Різниця в ціні буває якщо не критичною, то значною.

7. Авторитет клієнтів і нагороди

Велике значення має і те, хто саме є клієнтами студії. Якщо це солідні компанії з ім’ям, можете бути впевнені у досвіді та кваліфікації потенційного підрядника. Співробітники такого розробника здатні вирішувати найскладніші завдання, досягати поставлених цілей.

Зверніть увагу і на розділ з нагородами та сертифікатами, якщо такий представлений на сайті.

8. Вартість послуг

Зазвичай на сайтах студій вказується вартість послуг розробки сайтів різного типу:

  • візиток;
  • корпоративних;
  • інтернет-магазинів;
  • та інших.

Однак слід розуміти – ціна приблизна. Кінцева вартість залежить від безлічі додаткових чинників, які визначаються в момент обговорення проекту. Серед таких:

  • масштаб сайту;
  • його функціональність;
  • особливості дизайну;
  • наявність додаткових послуг;
  • час, необхідний на реалізацію та багато іншого.

Найчастіше в прайс-листі вказується нижній поріг цін. Але слід пам’ятати два основні принципи – далеко не завжди:

  • дорожче – краще;
  • дешевше – вигідніше.

Реально знайти компанію, яка виконає проект краще, ніж студія, яка потребує за нього на порядок більше грошей. А економія може призвести до того, що створений сайт буде неякісним, не зможе в повній мірі виконувати покладені на нього функції.

9. Особисте спілкування

Мова йде не тільки про те, наскільки ввічливо з Вами спілкуються. І не про те, запропонували Вам чашечку кави чи ні, якщо зустріч проводиться в офісі.

До речі! Якщо передбачуваний підрядник знаходиться в іншому місті, спілкування ведеться будь-яким зручним способом. Найчастіше здійснюється зв’язок по Skype, але можливі й інші методи комунікації.

Після того, як менеджер компанії вислухає побажання і вимоги, він обов’язково повинен приступити до обговорення деталей, окремих моментів. Ймовірно, він вкаже, що рекомендується зробити по-іншому, а не так, як того бажаєте Ви. Обов’язково аргументує свої слова.

Якщо менеджер просто ківає, в усьому погоджується та переконує, що зробить сайт саме так, як Ви того бажаєте – навряд чи варто зв’язуватися з компанією. Такий підхід говорить про низький професіоналізм.

Чому? Тому що справжній професіонал відмінно розбирається в своїй сфері діяльності. Він знає всі особливості конструювання проектів різного типу. Він відразу вкаже на помилковість суджень або запропонує кращий спосіб вирішення певного завдання.

10. Компетентність колективу

Наступний важливий момент – скільки саме людей працює в студії та як між ними розподілені обов’язки. Якщо один співробітник звалив на себе безліч завдань, то не варто очікувати гарного результату.

Оптимальний варіант – коли кожен співробітник спеціалізується на певному напрямку. Зокрема, команда студії повинна складається з наступних фахівців:

  • програмісти;
  • дизайнери;
  • оптимізатори і маркетологи;
  • копірайтери і т.д.

Краще співпрацювати з тими компаніями, які надають повний комплекс послуг – починаючи з написання технічного завдання та закінчуючи подальшою технічною підтримкою або додатковими послугами.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь