Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Тренд Mobile First: у чому його сутність, і як він допоможе Вам завоювати позиції у видачі Google

Тренд Mobile First: у чому його сутність, і як він допоможе Вам завоювати позиції у видачі Google

Стратегія Mobile First – нова течія в сфері розробки та просуванні сайтів. Спираючись на нього, вдається значно підвищити пошукову видачу проекту. Тим самим, залучаючи на нього все більше відвідувачів. У цій статті ми детально розглянемо, що являє собою стратегія, як правильно її реалізувати.

Матеріал буде корисний розробникам і SEO-оптимізатором, замовникам сайтів. Кожен з них зможе почерпнути для себе щось корисне, зрозуміти наскільки важливий це напрямок при замовленні, створенні та просуванні сайтів.

«Тиха революція»: трафік стає все більш мобільним

У сайта велика кількість відмов? Користувачі часто залишають його, не зробивши цільову дію? Не можете зрозуміти, в чому проблема? А чи давно Ви тестували роботу ресурсу на смартфонах, планшетах? Ймовірно, він просто незручний для власників мобільних пристроїв.

У переважній більшості випадків «алгоритм» розробки сайту має таку послідовність:

  • створення десктопної версії;
  • її шліфування, наповнення, оптимізація;
  • створення адаптивної версії.

Тобто, мобільна версія йде якби в додаток. Ще кілька років тому такий підхід був цілком виправданий. Активних користувачів смартфоном було не так вже й багато. У 2018 році все кардинально змінилося.

За усередненими даними різних аналітичних досліджень частка мобільного трафіку в кінці 2018 року склала майже 60%. Ігноруючи мобільну версію, власники сайтів спиляють гілку, на якій сидять – власноруч ставлять під удар свій бізнес.

Ще одні аналітичні та статистичні дослідження вказують – мобільний трафік превалює. Однак рівень відмов у мобільних сайтів на 40% вище, ніж у десктопних версій. Кількість переглянутих сторінок і час, проведений на сайті, менше у два рази. А в деяких випадках – навіть у три рази. Все залежить від тематики.

Зверніть увагу! Наприклад, десктопну версію сайту користувачі переглядають в середньому – 5 хвилин 5 секунд. А ось при заході з мобільного пристрою – всього 3 хвилин 32 секунди.

Звичайно, можна стверджувати, що причина таких показників в різних цілях, що переслідуються при відвідуванні мобільної та звичайної версії. В реальності ж все куди сумніше – мобільні версії все ще не є повноцінно адаптованими під всі вимоги власників смартфонів.

Mobile First: що це таке

Про цей тренд активно почали говорити за останній рік. Хоча перші кроки до його запуску співробітники компанії Google зробили у 2015 році.

Сутність Mobile First полягає в тому, щоб розробку сайту починати з мобільної версії. Творці опрацьовують проект, орієнтуючись, в першу чергу, на користувачів смартфонів. І тільки після створення зручного у всіх сенсах ресурсу, передбачається його адаптація до комп’ютерів та ноутбуків.

Mob 1

Переваги підходу очевидні:

  • версія під смартфони виглядає повноцінною;
  • не виникає відчуття, що вона не дороблена;
  • всі елементи коректно відображаються;
  • посилання – адекватно працюють.

Тобто, саме поняття «адаптивність» змінює полярність.

З чого все почалося

Повторимося, почалося все ще у 2015 році. Тоді пошуковий гігант Google запустив новий алгоритм. Його головна відмінність від попереднього – всі сайти, які не мають мобільної версії, втратили свої позиції.

2017 рік – новий виток! Запускається індексація, в основу якої лягли правила Mobile First. Сутність – пошукові роботи розглядають мобільні версії в якості основних. Оцінюючи їх рівень зовнішньої та внутрішньої оптимізації, роботи формували видачу.

Відзначається, що для остаточного переходу на нові принципи потрібно кілька років. Однак це не причина чекати з моря погоди. Діяти потрібно вже зараз. Чим раніше Ви це зробите, тим вище опинетеся у пошуковій видачі. І обженете своїх конкурентів.

Сухі, але красномовні цифри статистики. 6 фактів на користь «мобільного інтернету»

Показник у 50% мобільний трафік переступив дещо давно. Тепер він наполегливо йде до позначки у 60%. Цифра буде зростати. Щороку.

Постійно проводяться дослідження сфери мобільного інтернету. Не будемо копатися в історії. Відзначимо найбільш цікаві цифри, отримані в результаті аналізу у 2017-2018 роках.

  1. Близько 60% опитаних стверджували, що, швидше за все, не стануть повертатися на ресурс з незручною мобільною версією;
  2. Майже 70% часу в Інтернеті – частка смартфонів;
  3. Близько 57% користувачів заявили, що не стануть радити онлайн-бізнес, якщо у нього слабкий, нерозвинений мобільний проект;
  4. Щогодини в Google відправляється понад 67 млн. пошукових запитів безпосередньо з мобільних пристроїв;
  5. Майже третина всіх запитів зі смартфонів відбувається з пристроїв, розмір екранів яких 5,1 дюйма;
  6. Найбільш популярна розподільча здатність екрану 720 на 1280.

Уже з цих цифр легко зрозуміти – смартфони наступають. Звичайно ж, вони ніколи (або в найближчому майбутньому) не витіснять ноутбуки та комп’ютери. Тим більше, є ряд ніш, сфер, в яких мобільні програють – наприклад, перегляд фільмів онлайн. Однак ігнорувати наведені цифри не можна!

Адаптивний дизайн vs Чуйний дизайн vs Mobile First

Раніше було прийнято використовувати два «варіанти» дизайну при створенні сайтів. Тепер додався третій. Розглянемо докладніше кожен з напрямків.

1. Адаптивний

В даному випадку мається на увазі створення різних макетів під різні розміри екранів. Від цього залежить структура сайту, особливість розміщення окремих елементів.

Движок сайту, аналізуючи дані користувача (діагональ екрану, співвідношення сторін), підвантажує підходящий за розмірами макет.

2. Чуйний

Тут все трохи простіше – макет автоматично підлаштовується до параметрів пристрою, розміри дисплея. Тобто, якщо відбувається зміна розміру екрану хоча б на 1 pixel, сторінка тут же підлаштовується під нові «вступні» і відображається відповідно до параметрів дисплея.

Подібний варіант гарний тим, що не потрібно витрачати багато часу на створення декількох версій і макетів. Однак перед запуском проекту слід обов’язково протестувати, як він буде відображатися на різних екранах.

Зверніть увагу! Чуйний і адаптивний дизайн мають багато спільного. Основне – і той, і інший підлаштовується під розмір екрану. Однак при адаптивній версії у контента встановлені розміри, а при чуйній – вони можуть змінюватися.

3. Mobile First

Складнощі першого та другого варіанту – розробники спочатку працюють над десктопною версією. І тільки після закінчення її розробки проводять адаптацію під смартфони та планшети. У переважній більшості випадків мобільні версії виглядають так собі. Явно програючи десктопу.

Mob 1


Mobile First передбачає зворотний шлях. Спочатку розробляється мобільна версія, що враховує всі особливості використання смартфонів. Сайт стає дійсно зручним для шанувальників мобільних пристроїв. У них не виникає проблем у взаємодії з сайтом.

12 принципів Mobile First: що потрібно пам’ятати (і знати) розробникам

  1. Коректне, адекватне відображення контенту в будь-який орієнтації дисплея.
  2. Присутні тільки легкі елементи, картинки, що не уповільнюють роботу сайту.
  3. Відсутність Flash. Повне. У будь-якому виявленні.
  4. Працездатність абсолютно всіх клікабельних елементів.
  5. Відсутність горизонтальної прокрутки.
  6. Клікабельність контактних даних – зокрема, номера телефону. В крайньому випадку – можливість його копіювання.
  7. Відсутність спливаючих вікон, що закривають половину або більше сторінки.
  8. Кнопки – тільки за допомогою CSS. Категоричне «Ні!» Кнопок у вигляді картинок.
  9. Автоматична зміна розміру зображень на екранах різних пристроїв.
  10. Передбачена можливість оформити покупку/виконати цільову дію в один клік.
  11. Короткі поля для форми реєстрації.
  12. Відсутність автозаповнення для форм – адже у випадку зі смартфонами дані часто підтягуються некоректно.

Підводячи підсумок

При формуванні видачі роботи пошукових систем враховують швидкість завантаження сторінок сайту. В тому числі, на мобільних пристроях.

Серед всіх пошукових гігантів саме Google заявив, що на результати впливатиме правильна адаптивність, оптимізування проекту під мобільні пристрої. Хто не дбає про цей напрямок, істотно програє і втратить в позиціях.

Нова стратегія Mobile first – не примха, не розкіш. Це – необхідність. Особливо для тих компаній, чий бізнес орієнтований на цільову аудиторію, яка віддає перевагу користуванню смартфонами. Фахівці відзначають – кидатися «у всі тяжкі» абсолютно всім не варто. Підхід слід використовувати лише у разі реальної необхідності.

Хоча, звичайно ж, правильно підготовлена, якісно реалізована мобільна версія обов’язково окупиться, і буде приносити прибуток своєму власникові.

Які уроки з цього слід винести? Розробники та оптимізатори при створенні проекту повинні обов’язково враховувати такі фактори:

  • невеликі розміри дисплеїв;
  • мінімально можливий розмір файлів;
  • управління пальцями;
  • можливість здійснювати всі дії одним пальцем;
  • максимальну зручність для користувача;
  • мінімум інформації, але максимум – корисної.

Замовники, клієнти – зрозуміти: економити на Mobile first не можна ні в якому разі. Саме від неї буде залежати успішність компанії і фінансові показники.

У найближчі роки нас чекає безліч глобальних змін, що стосуються просування, ранжирування сайтів. Перший крок до них вже зроблений. Поки він не здається революційним, але все попереду. Пройде трохи часу і зміни сніжним комом задавлять тих, хто не бажає до них пристосовуватися.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь