Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Інновації у сфері розробки сайтів у 2020 році

Інновації у сфері розробки сайтів у 2020 році

Розробка сайтів – сфера, в якій інновації з’являються постійно. Але впроваджуються вони поступово, тому рідко доводиться говорити про революцію. Найчастіше – це поступовий розвиток.

У статті ми розглянемо найбільш трендові напрямки в розробці сайтів у 2020 році. Як відзначають аналітики, попередні два роки, як і рік, що настав, подарували багато цікавого. При цьому – закріпилися вже усталені тренди, але і з’явилися нові напрямки, які можна вважати інноваційними.

Мови програмування в розробці сайтів

Мова – основа створення веб-ресурсів. Існує кілька популярних, проте дослідження профільних компаній Github і PYPL-index вказують, що найбільш поширеним і популярним залишається Javascript.

Однак нога в ногу йде Python. Попри певні моменти (складність вивчення, труднощі створення мобільних додатків), все більше програмістів вважають за краще «Пайтон» завдяки його:

  • продуктивності;
  • більших можливостей.

Залишається на провідних позиціях і PHP. Фахівці, які знають його, залишаються потрібними в усьому світі. Хоча все частіше зустрічаються негативні відгуки про цю мову.

Розробка сайтів та фреймворки, бібліотеки

Розробка сайтів безпосередньо пов’язані бібліотеки, фреймворки. Про особливі інновації тут говорити поки що не доводиться. Виділимо найбільш усталені напрямки, середовища обробки.

React.js

Справедливо визнана кращою на поточний момент середовищем для розробки сайтів на Javascript. Деякий час інструмент суперничав з Angular, проте зміг обійти його за багатьма показниками, серед яких:

  • набір можливостей;
  • висока стабільність;
  • простота інтеграції з іншими бібліотеками.

Vue.js

Коли згадуються інновації, говорять про середовище Vue.js. Вона з’явилася ще у 2014 році, але тільки зараз завоювала визнання і популярність. Хоча залишається досить багато програмістів, які не довіряють середовищі. Vue.js використовують такі гіганти, як «Ксяомі» і «Алибаба».

Svelte

Інновації та розробка сайтів – пов’язані із середовищем Svelte. Поки що вона не дуже поширена, але програмісти прагнуть познайомитися з нею, вивчити всі можливості.

Як підтверджують різні аналітичні дослідження, Svelte в найближчому майбутньому може зайняти провідні позиції.

Laravel

Коли мова заходить про back-end розробки сайтів, слід згадати Laravel. Технологія далеко не нова, проте користується популярністю. Про інновації мова не йде, але провідні позиції втрачати не збирається.

Angular

Відоме середовище для розробки сайтів. Оновлення покликане відродити попит середовища. Є й протилежна думка – бібліотека навіть після оновлень не здатна конкурувати з міцно зайняли лідируючі позиції React.js і Vue.js.

Універсальність і командну взаємодію

Коли піднімається питання інновації у сфері розробки сайтів можна пройти повз формування команди фахівців. Не будемо стверджувати, що описані нижче тенденції – революційні, але у 2020 році вони посиляться.

Універсальність фахівців

Технології частіше й активніше перетинаються. Компанії зацікавлені в співробітниках, здатних розв’язувати різні проблеми та завдання. Фахівці вузького профілю не настільки популярні, навіть якщо у них високий рівень кваліфікації. Тренд ринку праці – програмісти, здатні працювати з різними напрямками.

Командна праця

Попри постійне і поступовий розвиток галузі, інновації часом з’являються настільки швидко, що навіть талановиті, успішні фахівці не встигають відстежувати всі зміни.

Коли мова заходить про запуск нового проекту, без кваліфікованої команди співробітників не обійтися. При підборі персоналу слід орієнтуватися на фахівців, здатних працювати в команді!

Штучний інтелект

Штучний інтелект – інновація, яка проникає в усі сфери. Як свідчать профільні дослідження Gartner, дохід напрямки вже у 2019 році перевищив трильйон доларів – 70% в порівнянні з 2018 роком.

Цифри вказують на те, що ШІ буде активно розвиватися в найближчі кілька років, впливаючи на розробку сайтів. ШІ дозволяє вирішувати різні завдання, що позитивно відбивається на загальному рівні обслуговування клієнтів. Допоможе ШІ розробникам сайтів. Зараз програмісти зайняті тим, щоб навчити нейронні мережі для використання певних інструментів при вирішенні простих завдань. Це істотно скоротить строки створення сайтів.

Впровадження штучного інтелекту дозволить повністю автоматизувати веб-ресурси. Якість обслуговування клієнтів зросте.

Чат-боти

Вони є одним із «продуктів» штучного інтелекту. Розробка має масу переваг, буде активно використовуватися на нових сайтах і впроваджуватися в уже наявні ресурси.

Хоча варто визнати – на деяких сайтах використовуються дурні боти, не здатні відповідати на примітивні питання. Позитивних прикладів вулицю значно більше. Наприклад, великий магазин одягу Zaful має дійсно якісного бота – він добре розбирається в багатьох питаннях, безпосередньо пов’язаних з придбанням товарів. На запитання користувачів відповідає практично миттєво.

Чому чат-боти будуть більш популярними, ніж традиційна служба підтримки? Бо звичайній людині потрібно близько десяти секунд, щоб зрозуміти суть питання і дати на нього відповідь. Боти дають відповідь набагато швидше.

Чат-боти будуть сприяти зростанню обсягу продажів – вони працюють без перерви, вихідних і навіть вночі, не втомлюються.

Блокчейн

Теж далеко не інновація, але розробка сайтів активніше буде «стикатися» з трендом. Обумовлено це високим рівнем безпеки блокчейн.

З огляду на зростальну кількість транзакцій в інтернеті, розвитку інтернет-торгівлі, важливість безпеки платежів і особистих даних буде тільки зростати. Унікальний механізм блокчейн дозволяє запобігти будь-якому несанкціонованому доступу до баз даних. Суть блокчейн – децентралізація. При зломі одного комп’ютера, інші, що працюють в мережі, відновлять дані та захист. Щоб отримати доступ до всієї інформації – необхідно зламати всі комп’ютери. На це потрібно багато ресурсів, використання яких не виправдає отримані результати.

Блокчейн при розробці сайтів та інших інтернет-технологій можна використовувати для:

  • зберігання даних;
  • організації постачання;
  • адміністрування ресурсів;
  • і т.д.

На технологію переходять багато великих компаній і навіть державні органи влади.

Розширення

Вони використовуються щодо давно, але недооцінені. Тому їх застосування в майбутньому можна навіть вважати чимось особливим.

Хороші, продумані розширення в переважній більшості випадків поводяться непомітно й активуються лише в разі потреби. Користувач не отримуватиме постійні повідомлення, що відволікають від роботи. Однак завжди зможе скористатися інструментом для вирішення певних завдань.

Як приклад виділимо два розширення від Chrome:

  • Recent History – суть його в оптимізації пошуку сайтів, переглянутих користувачем раніше;
  • Nimbus Capture – інструмент для захоплення скріншотів сайту і моментального редагування.

Попри низький попит розширень, у 2020 році вони стануть впроваджуватися все активніше.

Інновації та розробка сайтів: 4 тенденції, що зміцнюють позиції у 2020 році

В окремий розділ статті ми відвели ще чотири тренди. Вони також безпосередньо пов’язані з інноваційними розробками, які впроваджуються при створенні сайтів різної спрямованості.

ТрендОпис
ОдносторінковіПрості, легкі, з мінімалістичним оформленням односторінкові сайти не втрачають своєї популярності. Вони швидко завантажуються, надають тільки потрібну інформацію, чому економлять час користувачів. У 2020 році одностранічнікі знову будуть на піку популярності.
АдаптивністьМобільний трафік постійно зростає. Його обсяги вже досягають 60% від загальних відвідувань Інтернету. Адаптивність – НЕ інновація, але залишається актуальною. При розробці нових сайтів обов’язково створюється адаптивна версія. Це важливо з точки зору SEO-оптимізації. У 2019 пошуковий гігант «Гугл» ввів новий алгоритм. Принцип ранжирування базується на мобільній версії сайту: чи є вона взагалі; наскільки вона зручна для користувачів; чи відповідає вимоги пошукових роботів. Якщо власник сайту не хоче втратити клієнтів, обов’язково потрібно не просто зробити адаптивний сайт, але і забезпечити його зручність.
ІнтерактивністьЦікавлять інновації в розробці сайтів? У 2020 році такий стане інтерактивність. Тобто, можливість користувач робити на сайті щось своїми руками: комплектувати замовлення; приміряти взуття/одяг; і т.д. Чим актуальніше інтерактивний інструмент, зручніше у використанні, тим більша ймовірність, що проект займе передові позиції.
Голосовий роботІнновації 2020 року – впровадження не просто чат-ботів, а голосових пошукових роботів. Наприклад, щоб зробити замовлення, користувачеві потрібно буде просто … поговорити з комп’ютером! Класне рішення, що спрощує роботу з сайтами людям, що мають проблеми із зором. Голосові боти будуть сприяти зростанню рівня продажів.

Наступив 2020 рік, який подарує багато нового і цікавого у сфері розробки сайтів. Впроваджувані інновації допоможуть в розвитку ніші, сприятимуть залученню клієнтів, підвищення рівня продажів.

Інновації та розробка сайтів

Веб-дизайн, як складова розробки

Розповідаючи про створення сайтів, окремо варто згадати веб-дизайн. Від нього залежить, як буде виглядати ресурс, не закриють його користувачі відразу після завантаження сторінки. Дизайн і розробка безпосередньо пов’язані один з одним. Тут є, як інновації, так і тренди, поступово розвиваються, стають все більш актуальними.

Впровадження інноваційних стандартів дозволяє істотно розширити можливості сайтів. Ми відібрали для вас кілька найбільш актуальних напрямків, проаналізувавши рейтинги Awwwards. Awwwards – професійне товариство, яке визначає кращі сайти в певний період часу.

1. Адаптивність

Про адаптивність ми говорили вище. Тепер – в розрізі дизайну. При створенні макета дизайнер зобов’язаний враховувати, як сайт буде виглядати на пристроях з різними розмірами екрану.

Важливою кнопкою сторінки сайту при відкритті її з телефону є «Меню». Клікнувши на неї користувач зможе вибирати, куди саме йому перейти:

  • в особистий кабінет або налаштувань облікового запису;
  • кошику;
  • важливої ​​інформації;
  • налаштувань сайту;
  • розділів сайту і т.д.

Необхідно враховувати й інші особливості. Сайт повинен не тільки коректно відображатися на мобільних пристроях, а й бути максимально зручним.

Статистика свідчить, що користувачі відразу ж покидають близько 80% неадаптованих сайтів. У 2020 році ця цифра тільки виросте.

2. Спливаючі вікна/повідомлення

До повідомленнями неоднозначне ставлення. Спливаюче віконце набридає, відволікає, дратує. Але є в них і практична користь – надання важливої ​​оперативної інформації:

  • про новий лист;
  • про початок трансляції очікуваного футбольного щогла;
  • про старт продажу квитків на концерт улюбленого артиста;
  • і так далі.

При розробці сайтів необхідно передбачити можливість блокування спливаючих вікон. На ресурсі повинна бути впроваджена опція, питаю у користувачів – блокувати або демонструвати повідомлення.

На мобільних пристроях повідомлення практичні й корисні, за умови, що вони враховують потреби ЦА. Після впровадження цієї опції профільний фахівець зобов’язаний відстежувати активність і інтереси аудиторії, щоб внести правильні настройки в тематичність і приватність повідомлень.

3. Вільний простір

Чи не інновації, але постійно розвивається тенденція – велика кількість «повітря», білого простору на макеті. Принцип дозволяє привернути увагу до потрібних елементів, акцентувати на головному.

Вільний простір – порожнє місце між окремими елементами на макеті й всередині окремих частин сторінки.

До речі! Так само як міжрядковий інтервал.

Помилково вважати, що вільним простір в веб-дизайні може є все незаповнені площі. Це не зовсім вірно. Йдеться про виділений, явному відступі між окремими елементами.

Незважаючи на свою назву – «білий простір» – необов’язково біле. Колір залежить від оформлення. Також там може використовуватися текстура, фактура або навіть фонове зображення.

Пам’ятайте! Суть «білого простору» – у відсутності смислового навантаження.

Порожнє місце на сайті розділяється на дві категорії:

  1. Активне – спеціально передбачені дизайнером відступи. Вони є елементом макета. За допомогою таких відступів створюється певна «дорога», по якій користувач слід по сайту.
  2. Пасивне – його завдання полягає в підвищенні естетичного вигляду: відступи між окремими абзацами, міжрядковий інтервал і інше.

4. Мінімалізм

Мінімалізм і інновації. Розробка сайтів тісно пов’язала ці два поняття веб-дизайну. Сьогодні до оформлення ресурсів підходять саме з мінімалістичною боку, що має на увазі максимально можливе спрощення інтерфейсу. Досягти мети можна декількома способами:

  • приховувати навігаційну панель;
  • використовувати мінімальну кількість квітів і відтінків;
  • виключати додаткові елементи графічного оформлення – тіні, обведення, багато шрифтів;
  • мінімальна кількість кнопок.

Не кожен минималистично оформлений сайт буде привабливий. Наприклад, не можна використовувати:

  • багато шрифтів – досить 2-3;
  • різноманіття відтінків;
  • геометрію.

Якщо знехтувати цими правилами, навіть здається мінімалістичним сайт виявиться непривабливим і навіть відривається. Справжня суть мінімалізму – у спрощенні! Чим менше елементів на сторінці – тим краще.

5. Motion design

Ритм життя постійно зростає. Користувачі хочуть витрачати якомога часу на пошук потрібної їм інформації. Важливо, щоб вся шукана інформація, важливі дані знаходилися на одній сторінці. Це дозволить сповна задовольнити користувача.

Як досягти результату? У цьому допоможуть такі інновації, як «Motion design». Наприклад, рекомендується використовувати GIF-анімації, що демонструють основні характеристики продукту або показують, як правильно користуватися товарів. Ще один варіант – впровадження анімації HTML5 і / або Canvas полотно. Такий метод дозволить підвищити швидкість завантаження сайту в цілому і анімації зокрема, благотворно відіб’ється на позиціях проекту в пошуковій видачі.

Подібний метод надання інформації і даних є більш ефективним, раціональним, ніж використання текстів.

До речі! Gif має одна явна перевага над традиційними відеороликами. Вони вантажаться істотно швидше, що неймовірно важливо при взаємодії аудиторії з веб-ресурсом.

За допомогою GIF можна демонструвати навіть неймовірно складні ідеї, передавати зміст за обмежений час. Додамо і той факт, що «гифки» гарантовано привернуть увагу користувача, змусивши його провести на сайті трохи більше часу – а це вже поліпшення поведінкових факторів, важливих для просування проекту в пошукових системах. Незаперечна перевага «гифок» в тому, що вони добре працюють в усіх браузерах, на смартфонах всіх видів і типів.

До них є важлива вимога. Тривалість такої анімації повинна бути близько 5 секунд, не більше – потрібно вмістити весь посил, всі дані, які необхідно донести до аудиторії. Якщо вкластися в 5 секунд не виходить, слід замінити «гифку» на відеоролик.

6. Додавання відео

Чи не інновація, але напряму знайти заміни не вдалося. Переважна частина аудиторії часто не хоче затримуватися на сайті, прагнучи залишити його при першій нагоді. Але практично всі готові залишитися на пару хвилин довше, щоб подивитися цікаве і корисне відео, релевантне цікавій для них темі.

Статистичні дані, зібрані під час опитування The State of Video Marketing 2019, надають таку інформацію:

  • понад 95% користувач дивляться ролики, щоб вивчати продукт докладніше;
  • близько 80% опитаних користувач відзначили, що саме відео переконало їх прийняти остаточне рішення зробити покупку;
  • майже 70% людей вважають за краще отримувати інформацію про нові проекти з відео, а не з статей;
  • понад 90% піарників стверджують, що саме відеоролики допомагають донести основну ідею продукту або послуги до аудиторії;
  • майже 85% менеджерів вмовлять, що завдяки відео вдалося досягти зростання трафіку.

Тому, якщо говорити про актуальні тренди веб-дизайну, не слід шукати якихось особливих інновацій – досить зробити упор на відео. Це дозволить залучити нову аудиторію.

Слід враховувати певні правила, дотримання яких дозволить домогтися необхідного результату.

  1. Тривалість роликів. Не варто додавати відео, тривалість якого перевищує 5 хвилин. Цього часу достатньо, щоб розкрити основну ідею і заманити аудиторію.
  2. Релевантність. Ролик повинен чітко відповідати тематиці сторінки, на якій його розміщують.
  3. Простота і доступність. У ролику потрібно передавати тільки основний посил. Занадто глибоке занурення в нетрі лише відштовхне аудиторію – вона не тільки не стане дивитися відео, а й покине сайт взагалі.
  4. Мінімалізм. Не варто використовувати занадто багато відео. Лише частина інформації потрібно передавати за допомогою роликів – гнітючий обсяг все одно залишається за текстами.

7. Що йде: елементи та напрямки веб-дизайну, від яких потрібно відмовитися в 2020 році

Серед основних напрямків, що йдуть з просторів веб-дизайну в 2020 році, варто виділити два.

  1. Паралельна прокрутка. Протягом багатьох років цей прийом активно використовувався на різних проектах. Сенс його полягав у тому, що задній фон одночасно прокручувався з першим планом, але з іншою швидкістю – трохи більшою, або трохи меншою. Паралельна прокрутка робила ресурс трохи більш привабливим з візуальної точки зору, проте сама технологія гальмувала швидкість завантаження сайту, а це сьогодні неприйнятно.
  2. Складне оформлення. Причина – влада мінімалізму. Якщо кілька років тому поширеним було використання великої кількості дрібниць, деталей, безлічі шрифтів і візуальних елементів, то сьогодні від цього відмовляються. Чим менше елементів, тим краще. Чим швидше користувач отримує доступ до потрібних йому даними, тим якіснішим вважається сайт. У аудиторії не так багато часу, щоб розглядати зображення і малюнки.

Розробка сайтів та інновації: підбиваючи підсумок

З усього вищесказаного випливає простий висновок – яскраві інновації, здатні зробити революцію в такій сфері, як розробка сайтів, з’являються рідко. Найчастіше це тренди, неспішно, але впевнено завойовує галузь.

Ми докладно розповіли вам, що буде актуально при створенні сайтів в 2020 році, які тенденції будуть набирати силу і ставати ще більш актуальними.

Якщо ж ви хочете отримати дійсно якісний сайт, який відповідає не тільки інноваційними напрямками, але і очікуванням користувачів, вимогам пошукових систем, замовляти його потрібно у професіоналів. Команда висококваліфікованих фахівців розробить проект, здатний задовольнити всі вимоги і очікування, реально продавати товари і послуги, приносять дохід своєму власникові.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь