Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Як працює таргетована реклама?

Як працює таргетована реклама?

Просувати товари й послуги, залучати покупців, клієнтів, цільову аудиторію — усе це можливе з використанням ефективної кампанії. Ця стаття розповість про процес роботи таргетованої реклами і про те, як саме вона здатна залучати користувача.

З її допомогою можливо інформувати споживача про товари, послуги, залучати більшу кількість аудиторії на ресурс. Сама назва — target, у перекладі з англійської мови — мета.

Власне, вона й називається так через те, що «цілиться» на певні групи користувачів, які цікавляться певним товаром або послугою. Сам товар або послуга демонструються потенційно цільовим клієнтам.

У процесі настройки оголошень вказуються групи людей і географія, згідно з якими видається інформація. Декілька чинників, що впливають на те, які люди переглянуть оголошення:

  • Тематика;
  • Географія потенційного клієнта;
  • Вік;
  • Стать;
  • та інші.

Коректно налаштувавши рекламу, ви зможете охопити саме цільову аудиторію, яка зацікавлена ​​зробити цільову дію. Найчастіше її поширюють через соцмережі:

  • У Фейсбуці;
  • В Інстаграмі;
  • У ВКонтакте.

Використання інших каналів розповсюдження також можливе. Наприклад, подібні послуги пропонуються великими пошуковими системами — Google і Яндекс. Деякі вебресурси й «онлайнові» засоби масової інформації також надають її.

«Pros & cons» таргету

Залучати клієнтів таким способом — ідея, що має як плюси, так і мінуси. Їх ми й розглянемо.

Плюси

  1. Можливість орієнтуватися на певну аудиторію;
  2. Доступність повноцінного контролю результатів;
  3. Можливість персоналізувати тексти;
  4. Безліч різних каналів розповсюдження.

Мінуси

  1. Досить високий цінник;
  2. Наявність суворих правил. У кожного каналу є свої вимоги, а також є ймовірність не пройти далі модерацію;
  3. Користувачі не завжди вказують правдиву інформацію про себе, через що оголошення потрапляє не тільки цільовій аудиторії. Через це може знижуватися ефективність;
  4. Такі розширення як AdBlock здатні блокувати рекламу;
  5. Оновлювати кампанію необхідно досить часто;
  6. Кожен канал змушує налаштовувати все в персональному порядку.

Порівняння з контекстною рекламою

Ймовірно, недосвідчений користувач подумає, що таргет занадто схожий на контекстну рекламу. Дійсно, частина правди в цьому є. «Контекст» здебільшого орієнтується на наповнення вебсайту й на те, у чому зацікавлений користувач, що перетинається із сайтами. А таргет використовує як орієнтир конкретну інформацію про людей.

Чим відрізняються оголошення контекстні й таргетовані

ПоказникТаргетКонтекст
Складність настройкиНалаштовується простіше. Якщо хочете привернути клієнтів, необхідно розуміти їхні потреби, і тільки тоді вдасться їх зацікавити.Налаштування не таке просте. Орієнтується на аудиторію, зацікавлену в конкретних товарах або послугах.
Рівень охопленняОхоплення велике, але конверсія низька. Зауважимо таку перевагу — якщо людина раніше чула про товари чи послуги, вона також буде проінформована. Також залучається нова аудиторія.Охоплення менше, але конверсія набагато більша.
ЦінаПорівняно невисокі й доступні вартості.Вартість вище.

Треба звернути увагу! Питання ціни здебільшого індивідуальне. На ціну може впливати ніша, рід діяльності, конкретна аудиторія.

Який буває таргетинг

Bez imeni 1iukg 1

Таргет може бути розділений на різні види. На все впливають конкретні параметри потенційних або цільових клієнтів. Типи поділяються залежно від таких чинників:

  1. Інтереси людей;
  2. Географічне положення аудиторії;
  3. З урахуванням тематичного налаштування;
  4. З орієнтиром на поведінку аудиторії. Цей напрям можна назвати досить новим. Оголошення показується тільки тим людям, які раніше демонстрували зацікавленість у певних товарах чи послугах. Це можливо визначити, аналізуючи відвідуваність користувачами вашого або подібного ресурсу, використання аудиторією конкретних пошукових запитів і т.ін. Такий тип таргету сьогодні працює завдяки тому, що браузери удосконалюються й дають можливість простежувати те, як діють і поводяться люди з використанням тих самих cookie;
  5. Показ оголошень у певний час або дні.
  6. Налаштування за демографією — оголошення побачать люди з тою чи іншою статтю, віком, соціальним і сімейним станом;

Треба звернути увагу! На сьогодні вебсайтами надається можливість комбінувати відразу кілька типів таргетованої реклами. У соціальних мережах є можливість налаштування реклами з орієнтиром на місце розташування, особливості поведінки й тематичні уподобання.

Працюючи з таргетом вкрай важливим елементом є отримання докладної й точної інформації про кожну людину. Зібрані дані нададуть можливість проводити налаштування чіткішої демонстрації.

Відповідно до усього вищесказаного, не дивно, що таке просування товарів і послуг застосовується саме всередині соціальних мереж. Через більш точний збір всієї інформації аудиторії з’являється можливість встановлювати точніші настройки.

До речі! Наявність помилок у деяких випадках не виключається повністю. Помилки можливі, якщо користувач не вказав правдиві дані про себе.

Усі соціальні анкети складаються з приблизно однакової інформації:

  • Зі статі;
  • Віку;
  • Сімейного статусу;
  • Інших інтересів (бажана музика, фільми, шоу, серіали або книги).

Якщо спиратися на низку певних параметрів, система допоможе встановлювати більш точні настройки з орієнтиром на певну цільову аудиторію.

Говорячи простою мовою, процес складається з:

  • Підготовки тексту;
  • Установки;
  • Додавання тексту й ілюстрації/зображень;
  • Відправлення.

Далі — оголошення якийсь час буде розглядатися модераторами. Найчастіше на це не йде понад доби, але всюди бувають винятки. Якщо все зробили правильно, таргет схвалять до випуску в маси. Звичайно, відхилення реклами модераторами можливе в деяких випадках.

У яких випадках оголошення не пропускається модераторами

  1. Порнографічний контент, сцени сексу. Наявність еротичних зображень або тексту з відповідним змістом;
  2. Алкоголь чи тютюнові продукти;
  3. Фінансові піраміди й біржі;
  4. Реклама сайтів-конкурентів ресурсу, на якому просувається контент;
  5. Помилки в тексті або текст, що складається лише з великих літер;
  6. У разі вказівки конкретних особистих даних людей — ПІБ, вік та інше;
  7. Якщо в тексті присутні конкретні контактні дані;
  8. Якщо в оголошенні використовуються логотип і назва чужої фірми, компанії.

Якщо уникати порушення правил вебресурсу, оголошення без проблем буде схвалене модерацією й буде продемонстроване саме так, як налаштоване.

Для чого використовується

  1. Для надання інформації про товари або послуги;
  2. Для ефективної реалізації продукту;
  3. Якщо необхідно привернути увагу аудиторії;
  4. Для надання інформації, яка навчає.

Завдання, які розв’язуються

  1. Можливість привернути увагу аудиторії, яка готова зробити замовлення;
  2. Оперативно поінформувати про продукт або послугу. Сюди входять короткі дані, опис у деталях, які будуть помітні користувачеві тільки після кліку на оголошення й переходу на сторінку ресурсу, що просувається;
  3. Моментально виконати конкретну цільову дію — замовити зворотний дзвінок, додати продукцію в обране й інше.

Низка особливостей налаштування таргетованої реклами

Налаштування на різних вебресурсах або проєктах має багато схожих елементів. Саме тому спершу ми хочемо розкрити загальні особливості підготовки перед модерацією й публікацією. Після цього ми розповімо про відмінності для певних соц.мереж.

1. Аналіз цільових споживачів

Перед підготовкою тексту і його публікацією треба ретельно проаналізувати аудиторію, щоби зрозуміти групу їхніх основних вподобань.

У такий спосіб вдасться налаштувати все більш чітко. Необхідно зібрати найбільш цінну й корисну інформацію про аудиторію, отже гарантувати ефективність.

2. Підготуємо ілюстрації

Зображення здатні впливати на рівень ефективності не менше тексту. Спершу необхідно визначити технічні параметри для певної мережі — розміри, дозволи. Після — беремо до уваги параметри, підбираємо привабливе оку зображення, яке буде відповідати текстовому наповненню і привертати увагу.

3. Процес налаштування

Усе вже підготовлене, отже час починати настроювання кожного параметра. Так ми гарантуємо показ оголошення тільки тим людям, які в ньому зацікавлені. Ми встановимо параметри:

  • Статі;
  • Віку;
  • Географії;
  • Особистих інтересів;
  • Й іншого.

4. Створення заголовка й тексту

Приступаємо до внесення заголовка та тексту в поля, які для цього призначені. Заголовок має бути таким, що чіпляє і привертає увагу користувача. Текст має бути інформативним, лаконічним, цікавим і передавати основний зміст і суть оголошення.

5. Визначимося з розміром оплати

Тут же нам необхідно внести слушну для нас вартість — так вимагає таргет. Є кілька варіантів:

  • За один показ;
  • За один клік. Це коштує трохи більше.

6. Етап модерації

Ми все підготували, можна відправляти оголошення й чекати результати модерації. Якщо все в нормі, усі правила і вимоги дотримані, модерація схвалить оголошення.

Треба звернути увагу! Вебстудією Centum-D надається послуга створення, налаштування й запуску рекламної кампанії. Вартість послуги й кінцевий результат вас гарантовано порадують. Фахівці пройдуться кожним описаним етапом, використовуючи як орієнтир ваші товари й компанію. Ми гарантуємо найвищий рівень ефективності. Результат кампанії не змусить себе довго чекати!

Особливості роботи таргетованої реклами в різних соціальних мережах

Рівень ефективності оголошень можна визначити за допомогою низки чинників:

  • Правильність аналізу аудиторії;
  • Здатність тексту залучати аудиторію;
  • Раціональність розподілу бюджету;
  • Здатність заголовка закликати аудиторію;
  • І, безсумнівно, коректність налаштування.

Треба пам’ятати, що кожна мережа має свої унікальні особливості налаштування оголошень. Докладніше про особливості нижче.

1. Facebook

Найпривабливіша мережа для реклами та просування товару, послуги. Найчастіше дані користувачів тут вказані правдиві, через що труднощі чіткої настройки під певну аудиторію майже не трапляються.

Проте процес налаштування має свої складності в порівнянні з іншими соцмережами. Серед основних принципів:

  • Рекомендуємо мати як фейсбук акаунт, так і інстаграм. Далі — необхідно провести їхню зв’язку один з одним через настроювання бізнес-акаунту;
  • Встановимо мету. Спершу треба скласти наше оголошення в ads manager — тут же ми визначимо конкретну тактику, стратегію;
  • Вводимо настройки. Тут складнощів немає: вікна розгортаються одне за одним — там вводимо необхідні дані потенційних цільових клієнтів, користувачів;
  • Встановимо плейсмент. Тут необхідно вказувати те, на яких саме пристроях реклама буде показуватися. Наприклад, оголошення побачать користувачі смартфонів або персональних комп’ютерів.
  • Визначимося з бюджетом. Тут ми вкажемо, за що конкретно буде стягуватися наш бюджет — за кожен показ або клік. Також зазначаємо обсяг бажаних кліків або показів і тривалість демонстрації нашого оголошення;
  • Безпосереднє створення оголошення.

2. Instagram

Згідно з численними дослідженнями, користувачі Інстаграму натискають на оголошення практично втричі частіше, ніж відвідувачі інших соціальних мереж.

Після створення облікового запису треба прив’язати його до акаунту Facebook. Більшість користувачів пов’язують свої акаунти, через що правдивість одержуваної інформації практично стовідсоткова.

Треба звернути увагу! Більшість користувачів Інстаграм безліч разів протягом дня відвідують соцмережу, використовуючи мобільні пристрої. Це гарантує те, що вони побачать рекламу.

3. VK

Соцмережа має високий рівень популярності, хоча й не такий, як дві попередні. Крім того, нею переважно користується аудиторія молодша, яка не виділяється здатністю до платежів. Проте люди середнього віку нерідко трапляються тут. Особливості рекламних кампаній:

  • Створюючи текст, треба вдаватися до ввічливих звернень до користувачів;
  • В один і той же час може демонструватися не більше ніж три оголошення. Однак для цього користувачеві необхідно натиснути на кнопку «всі оголошення».

Що називається Ретаргетингом. Переваги Ретаргетингу

Якщо ми розповідаємо про влаштування роботи таргетингу, ретаргетинг обходити стороною аж ніяк не вийде. Основною його суттю є можливість показу оголошень низці користувачів:

  • Які раніше відвідали вебресурс;
  • Які раніше здійснювали покупки;
  • І тих, хто раніше переглядав рекламу або натискав на неї.

Влаштування роботи ретаргетингу:

  1. У вебресурс рекламодавців впроваджується програмний елемент, що здатний реагувати на дії користувачів сайту — їхні перегляди сторінок, наскільки часто вони відвідують сайт і т.ін.
  2. Уся інформація збирається в браузер за допомогою коду. Також можливо перенаправляти інформацію в соцмережі, у яких користувач зареєстрований.
  3. Після відвідин користувачем сайту, код враховує всю інформацію. Після цього оголошення далі демонструється.

Ретаргетинг має успіх у низці соціальних мереж, а також у найбільших пошукових системах.

Підбиваючи підсумки. Робота таргетованої реклами

Таргетована реклама є відмінним інструментом, що дає змогу, як залучати користувачів, так і підвищувати рівні продажів. Це обумовлюється тим, що правильне настроювання оголошень дає можливість демонструвати рекламу тільки тим групам користувачів, які зацікавлені в предметі реклами. Зважаючи на це, є можливість досягати високих рівнів ефективності з досить невисокими витратами.

Тепер ви дізналися про принципи та процеси роботи таргетованої реклами. Якщо у вас є бажання збільшувати рівні фінансових показників своєї компанії, підвищувати рівні продажів, сміливо звертайтеся до нас за її налаштуванням. Наші фахівці є надійнішою гарантією проведення всіх робіт і ефективного результату.

Вебстудія Centum-D має понад 10 років досвіду, висококваліфікованих фахівців, велике портфоліо і безліч успішних проєктів. Нашими фахівцями буде проаналізована цільова аудиторія, підготовлене ефектне оголошення, що закликає, прорахований бюджет. Ми гарантуємо надання звітів, які допоможуть вам переконатися в тому, наскільки ефективні й правильні вкладення.

Залишилися питання чи з’явилися нові? Зверніться за наданими на сайті контактними даними й консультанти забезпечать вас необхідною інформацією, а також розкажуть про особливості співпраці.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь