Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Топ 5 технік, які допоможуть вашому бізнесу та його цільовому ринку

Топ 5 технік, які допоможуть вашому бізнесу та його цільовому ринку

Розвиток бізнесу завжди був складним завданням. Озираючись на останні три роки, можна помітити, що зростання бізнесу багатьох компаній було сповільнене різними несприятливими подіями – від пандемій до сильної інфляції на тлі геополітичних подій. Щоб запустити успішний бізнес і, головне, втриматися на плаву, не обійтися без аналізу ринку і прийняття відповідної стратегії зростання. Це глибокий і складний процес, який вимагає зусиль, але в цій статті ви можете дізнатися про 5 найкращих методів аналізу ринку, які допоможуть реалізувати вашу стратегію зростання. 

Чому аналіз ринку так важливий для вашого бізнесу?  

Аналіз ринку – це процес моніторингу та оцінки всіх ринкових тенденцій. Він допомагає визначити стійкість продукту ще до того, як він вийде на ринок, і визначити моделі поведінки споживачів, щоб оцінити їх купівельні патерни.
Дослідження ринку охоплює такі важливі для бізнесу аспекти:

Знання конкурентів до виходу на ринок  

Конкуренти – це невід’ємна частина бізнесу, яка може бути як поганою, так і хорошою. З одного боку, з їхньою допомогою ви можете дізнатися більше про нові тенденції в галузі, потреби та бажання клієнтів, а також про можливі проблеми, пов’язані з продуктом, з якими ви можете зіткнутися і яких ви можете уникнути. Все це дозволяє вам конкурувати нарівні з іншими та навіть вийти вперед, якщо ви застосовуєте правильний метод аналізу ринку.

Краще розуміння ваших клієнтів  

Чим краще ви розумієте своїх клієнтів, тим вища ймовірність успіху та більшого інтересу до ваших пропозицій. Аналіз ринку дозволяє розробити повну карту ваших клієнтів та їхніх побажань, на основі яких ви можете будувати свою бізнес-стратегію.

Стимулює розвиток

Аналіз ринку дозволяє компаніям точно потрапляти в цільову аудиторію, швидко виявляти помилки та знаходити лазівки в бізнесі, які допоможуть вам заощадити гроші без втрати ефективності. Дослідження значно знижують ризики і можуть врятувати компанію від краху, адже щоб залишатися в грі, головне – вчасно зрозуміти та задовольнити потреби своїх клієнтів. Наприклад, Nokia не змогла вчасно вжити заходів, щоб задовольнити бажання споживачів, і не змогла втриматися на ринку. Водночас Apple прислухалися і прислухаються до змін і бажань клієнтів, і є найуспішнішою компанією з точки зору продуктивності електронних гаджетів і цифрового контенту.

Як проводити аналіз ринку? 

Враховуючи швидкість змін у нашому світі, важливо знати правильні способи аналізу ринку, щоб застосувати найкращу стратегію зростання бізнесу для вашої компанії. Нижче ми продемонструємо 5 найкращих способів визначення ринкових можливостей для успішного циклу зростання бізнесу. 

Key factors

Сегментація споживачів 

Сегментація споживачів передбачає поділ клієнтів на групи на основі спільних рис, таких як демографічні, географічні, психографічні, поведінкові тощо. Це допомагає власникам бізнесу та менеджерам оцінити потенційний попит на їхній продукт/послугу, а потім орієнтуватися на потрібну аудиторію. Класифікуючи клієнтів за статтю, віком, місцем проживання, рівнем освіти, уподобаннями, хобі, цінностями та мотивацією до купівлі, ви можете запропонувати свій продукт найбільш вірогідним покупцям, що має вирішальне значення для належного ведення бізнесу. Наприклад, якщо бізнес хоче запустити онлайн-платформу юридичних консультацій, він може проаналізувати статистику населення та рівень розлучень у цільовому регіоні. Це допоможе адаптувати цивільноправові консультації, щоб забезпечити резонування пропозиції з потенційними клієнтами.  

Аналіз моделі покупки 

Інформація про те, як клієнти роблять покупки, може допомогти вам зрозуміти та покращити вашу торгову пропозицію. Знаючи моделі купівлі ваших клієнтів, ви можете дізнатися, зокрема: 

 • коли саме люди роблять покупку або замовляють ваші послуги
 • коли ваші клієнти найбільше потребують ваших пропозиційде
 • де саме відбувається покупка
 • як клієнти платять за неї

Відповівши на ці запитання, ви зможете позиціювати свій продукт відповідно до інтересів клієнтів. Наприклад, електронна комерція сьогодні набуває все більшої популярності, тому клієнти очікують гнучких варіантів оплати та ефективне доставляння своїх замовлень. Ритейлери, які це розуміють, оптимізували свій бізнес, щоб зробити його набагато зручнішим, забезпечуючи оформлення замовлення за лічені хвилини й таким чином заробляючи на імпульсивних покупках клієнтів.

Прямий і непрямий аналіз конкурентів 

Прямий і непрямий аналіз конкурентів розглядається маркетинговими стратегіями зростання бізнесу, які покращують ваші чинні пропозиції та залучають нову аудиторію. Поговоримо про кожен з цих видів аналізу більш детально: 

 • Аналіз прямих конкурентів вивчає компанії, які пропонують аналогічні продукти або послуги; наприклад, Pepsi та Coca-Cola є прямими конкурентами. Цей аналіз насамперед спрямований на визначення дій ваших прямих конкурентів для створення суттєвої конкурентної переваги. Запитайте себе: які бренди у вашій ніші є найпопулярнішими, і яка їхня ціннісна пропозиція? Як вони просувають свої продукти або послуги на ринку, і яку конкурентну перевагу ви маєте перед ними?;
 • Непрямий аналіз конкурентів вивчає компанії з однаковою цільовою аудиторією, але які пропонують різні продукти. Ви працюєте в одній площині, як Nutella і Jam – солодкі намазки на хліб, млинці і т.д. У цьому випадку одна з цих компаній може краще дослідити продажі іншої, щоб зрозуміти свою позицію на конкурентному ринку солодких паст.

Цей метод аналізу допоможе вам краще зрозуміти ринок вашого бізнесу і сформувати ціннісну пропозицію, яка забезпечить вам конкурентну перевагу над іншими. 

Аналіз диверсифікації

Диверсифікація – це ризикована стратегія зростання бізнесу. Тому, перш ніж зробити цей крок, ви повинні переконатися, що у вас є відповідні навички, ресурси та бізнес-модель. Розглянемо 5 критичних етапів зростання бізнесу, а саме: 

 • Існування
 • Виживання 
 • Успіх
 • Підйом 
 • Ресурсна зрілість  

Успішно провести диверсифікацію можна, лише перебуваючи на п’ятій стадії зростання, тобто на стадії зрілості ресурсів. Проаналізуйте потенційні сектори ринку. Які виграють від вашої пропозиції, а також розгляньте можливу конкуренцію та потенціал зростання. Ви повинні бути впевнені, що диверсифікація не послабить ваш бренд і що нові пропозиції не залишаться непоміченими конкурентами, адже навіть такі великі корпорації, як Google, можуть зазнати невдачі. Колись компанія випустила альтернативу смартфону Google Glass, але продукт отримав тисячі скарг на низьку якість і був знятий з виробництва через 2 роки.

Хоча Xiaomi, великий китайський виробник смартфонів, він розширив свій асортимент до смартгодинників, роутерів та пилососів, ці продукти користуються попитом.

Аналіз зовнішнього середовища  

Зовнішні фактори суттєво впливають на те, як розвиватиметься ваш бізнес, тому варто врахувати їх перед виходом на ринок. Економічна, геополітична, технологічна та багато інших ситуацій допоможуть вам оцінити привабливість ринку та розробити успішну стратегію. Сьогодні, наприклад, на ринок дуже сильно впливають технології, тому стратегія цифрового маркетингу є важливим важелем стратегії зростання бізнесу. Існує чудовий акцент на діджиталізацію та автоматизацію, і багато компаній почали або планують інвестувати в цю сферу. 

Варто зазначити, що аналіз зовнішнього ринку повинен відбуватися безперервно, адже щохвилини щось змінюється, і наслідки цих причин ми можемо побачити дуже скоро.

Що робити далі? 

Аналіз ринку, наведений вище, допоможе вам сформувати найбільш підходящий бізнес-план. Слідкуючи за бізнес-інсайдерською інформацією, чим раніше ви почнете діяти, тим краще. Однак пам’ятайте, що не всі ринкові можливості вам підійдуть. Найкраще рішення – інвестувати у всілякі дослідження та аналіз, перш ніж виходити на новий ринок і вносити зміни у свій продукт.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь