Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Блог і особливості його розробки

Блог і особливості його розробки

Стаття доповнена в вересні 2021 року

Блог є відмінним рішенням у розвитку бізнесу. Він є повноцінним інструментом із просування продукції й послуг, а також слугує підтвердженням експертності (якщо мається на увазі особистий сайт). Складно уявити вебмагазин або сайт компанії без блогу сьогодні. З його допомогою люди дістануть доступ до корисної інформації про продукцію, послуги, акційні пропонування.

Крім того, корпоративні блоги нерідко використовують як майданчик для публікації статей, які будуть допомагати покупцеві справлятися з тим, яку продукцію вибрати або зі специфікою певних категорій пропонувань. За допомогою публікацій транслюється корисна інформація про свіжі тенденції або про будь-яку новинку.

Кожна стаття пишеться відповідно до конкретних пошукових запитів, відповідних тематиці ресурсу. Саме тому потенційний клієнт може потрапити на блогову сторінку підприємства, вебмагазину, просто перебуваючи в пошуках цікавої інформації. Нерідко прочитання інформації конвертує такого користувача в реального клієнта.

Експертна або корисна для звичайних читачів стаття, яка розкриває низку особливостей продукції, сприяє формуванню додаткової лояльності.

Через це таке рішення і є ефективним інструментом у контент-маркетингу. Однак це лише тоді, коли публікується матеріал:

 • Релевантний запитам у пошукових системах;
 • Великого обсягу;
 • Повноцінно розкриває тему;
 • Цікавий для пересічних читачів.

Цей матеріал ми наповнили цікавою й корисною інформацією — ви дізнаєтеся способи створення популярного блогу й дізнаєтеся, чому комерційні сайти без нього не обійдуться.

Яким буває блог | Кілька основних типів

1. Особисті блоги

Такі проєкти ведуться однією людиною. Він може наповнюватися розповіддю про себе, свої заняття, інтереси. Усе ґрунтується на вподобаннях і побажаннях безпосередньо власника. Наприклад, блог може вестися професійним вебдизайнером, який розповідає про секрети та фішки своєї діяльності. Або мандрівником. Або молодою мамою.

Такий різновид є зручним рішенням, якщо ви плануєте просувати особистий бренд, що може навіть забезпечити вас заробітком, який ґрунтується на вашій експертності. Нерідко власники одержують прибуток із реклами, курсів або створених компаній. Наприклад, мандрівники-блогери здобувають багато досвіду, розвивають свою аудиторію й починають розвивати власне турагентство.

2. Брендові

Такі сайти присвячені продуктам або товарам конкретних брендів. На них може публікуватися інформація про будь-яку розробку, особливості експлуатації та інші моменти. Кожна така стаття буде демонструвати низку переваг продукції. Відповідно, це сприяє залученню клієнтів.

3. Корпоративні

Зазвичай створюється на сайті компанії. Метою є розповідь про те, чим займається фірма, підприємство, або подання розробок, послуг. Головне завдання — залучити потенційного клієнта і зробити його реальним замовником.

Треба звернути увагу! Тут мовиться і про технічні блоги, які створюються у вебмагазинах.

4. Новинні

Можуть бути присвячені:

 • Спорту;
 • Політиці;
 • Медицині;
 • і безлічі інших тематик.

Автором публікуються новини, які погоджуються з основною тематикою ресурсу.

5. Нестандартні

Ця категорія включає кожен проєкт, присвячений незвичайному, нестандартному або новому напряму. Тут публікуються статті, що не підходять для звичайного новинного майданчика.

Як проходить створення блогу | Ключові чинники

Створення такого інструменту є великою темою. Технічний складник — особливо. І 5 статей не вистачить, щоби розповісти про цей напрям. Ми в лаконічному форматі розповімо про алгоритм маніпуляцій.

Платформа

Є низка спеціалізованих платформ — CMS (система управління контентом). Така платформа нерідко називається движком. Найпопулярніша платформа — WordPress, яка із самого запуску створювалася для блогінгу. Зараз у неї є маса переваг:

 • Вельми просто створювати сайт;
 • Легко адмініструвати;
 • Інтерфейс зрозумілий інтуїтивно;
 • Функціональний складник дає змогу вибрати будь-яке зручне рішення;
 • Та інше.

Забезпечити функціональні можливості можливо за допомогою передбачених спеціалізованих рішень, які називаються плагінами. З їхньою допомогою можна здійснювати будь-які рішення.

Крім того! Є як платні плагіни, так і безплатні. Обмежений бюджет? Навіть безплатні плагіни здатні допомогти забезпечувати комфортну роботу ресурсу.

Ще однією перевагою є відсутність необхідності оплачувати експлуатацію WP. Движок безплатний. Власникам ресурсів необхідно вносити оплату лише хостингу й під час покупки імені домену. Якщо створити блог самостійно не виходить, доведеться заплатити працю фахівців у цьому питанні.

Як розробити блог на вебсайті вебмагазину або сайті компанії

Тут є кілька шляхів:

 • Створити певний розділ;
 • Встановити движок на піддомені, що використовує у своїй назві ім’я ресурсу-предка.

Проте перше рішення більш виправдано, адже розділ буде повністю інтегруватися на головний вебсайт, що й буде сприяти простішій організації переходу зі сторінок із матеріалом на:

 • Каталоги продукції;
 • Основний розділ;
 • Конкретні товарні картки;
 • Та інше.

Треба звернути увагу! Блог доступний вебресурсам будь-якого характеру. Якщо із самого початку цей розділ не був передбачений, програмісти розв’яжуть це питання. Дизайнером буде створено оформлення, відповідне дизайну кожної іншої сторінки вебсайту.

Чому блог необхідний для бізнесу будь-якого характеру | Кожна перевага розробки та ведення блогу

Блог

Ми не будемо перераховувати кожну перевагу персональних блогів (найчастіше вони створюються, якщо потрібно показати себе й одержати прибуток із реклами після зростання кількості відвідувачів). Ми будемо наголошувати на кожному позитивному моменті блогу для комерції, адже незалежно від того, чи займаєтеся ви наданням послуг, продажем різних товарів, він буде приносити величезну користь. Особливо, якщо ваш конкурент — прямий або непрямий — нехтує таким розділом.

1. Збільшений трафік

Низка профільних досліджень, проведених фахівцями-маркетологами у 2020 році, показав, що цей інструмент сприяє збільшенню трафіку мінімум у 2 рази, якщо проводити порівняння з проєктом, який нехтує таким рішенням.

Зрозуміло, просто високі показники відвідуваності не говорять про те, що продажі продукції або послуг будуть рости. Потрібний результат досягається за допомогою написання якісних статей, які корисні читачеві й релевантні запитам пошукових систем.

2. Демонстрація матеріалу та інформації

Блог — прекрасне рішення, якщо ви бажаєте надавати інформацію публіці. Ваші читачі зможуть дізнаватися:

 • Новинки;
 • Особливості експлуатації продукції;
 • Акції та спеціальні пропонування;
 • Та інше.

Людям буде доступна корисна й цінна інформація, а власнику — цільова аудиторія, яка куди простіше конвертується в реальних клієнтів.

3. Демонстрація ненав’язливої ​​реклами

Корисні, цінні, цікаві та інформативні матеріали, що розкривають кожну особливість продукції, послуг є ненав’язливою ефективною рекламою.

Наприклад, будівельні магазини будуть публікувати матеріали про те, як робляться різні типи ремонту самостійно. Тут у ненав’язливій манері може рекламуватися конкретний інструмент, продукт, за допомогою якого можна досягати кращої якості ремонту.

4. Соціальний ефект

Гарний текстовий контент сприяє створенню соціального ефекту, адже цікавим і корисним, вірусним матеріалом люди діляться куди більш охоче в соцмережах. Через це необхідно задуматися про інтеграцію кнопок соцмереж на сторінки. Так інформація буде поширюватися одним-єдиним натисканням.

Таке рішення приносить користь відразу з декількох сторін:

 • Збільшення кількості посилань на вебресурс;
 • Більша кількість людей дізнається про компанію або магазини, а також про пропоновану продукцію;
 • Сайт буде ставати об’єктом інтересу більшої кількості відвідувачів;
 • Зростання показників продажів також можливе у перспективі.

5. Повторне заманювання користувача

Якісне наповнення буде мотивувати повернутися на ресурс. Особливо, якщо публікації додаються на регулярній основі — у такому випадку читач знатиме, коли можна чекати нових корисних статей.

 1. Високоякісний графічний контент, що виділяється. Ідеальний варіант — самостійне створення зображень. Наприклад, свіжа фотографія товару, а не запозичені зображення з буклетів виробників. Якщо власноруч створити контент не виходить, намагайтеся шукати по-справжньому оригінальне й цікаве зображення. Не рекомендуємо віддавати перевагу стоковим фотографіям, які дуже поширені.
 2. Привабливі анонси статей. Дизайнери зобов’язані передбачати в прев’ю місця для демонстрацій анонсів статей. Користувач має побачити, про що буде говоритися.
 3. Масштаб прев’ю. Читач має бачити й низку інших статей, але діставати достатню кількість даних про всі статті. Тобто, прев’ю не повинно розташовуватися вздовж усього екрану. Проте публікація надмірної кількості прев’юшок буде провокувати лише рябизну в очах.

Важливо пам’ятати! Опрацьоване прев’ю є відмінним способом привернути увагу. Відповідно, уважно опрацювати кожен його аспект. Навіть якщо це вимагає трохи більшої кількості часу, це окупається у вигляді кращої конверсії.

Навігація

Велика частка відвідувачів відвідує блог через пошукову систему, через що обов’язково рекомендується опрацьовувати відмінну навігацію. Вона має включати:

 • Хедер, що дає змогу подорожувати до інших вебсторінок;
 • Низку фільтрів із сортування та добору статей;
 • Форму заявки для тих, хто бажає зробити цільову дію;
 • Заклик до дії.

Треба звернути увагу! Якщо ви прагнете придбати крутий блог, який буде залучати аудиторію й конвертувати її в справжніх клієнтів, зверніться до вебстудії Centum-D. Кожен наш фахівець має високу кваліфікацію, досвід і експертність. Команда програмістів, оптимізаторів, маркетологів, дизайнерів і копірайтерів готова розв’язати ваше питання — блог вийде на новий рівень і стане найкращим у певній ніші, обганяючи конкурента за конкурентом.

Наявність бічної панелі також є прекрасним рішенням. Вона дає змогу проводити впровадження таких важливих складників:

 • Банерів;
 • Списків із підрозділами;
 • Пошуку;
 • Переліку статей, що найбільше переглядаються;
 • Низку статей, які недавно коментували;
 • Призову до дії;
 • Та інше.

Найчастіше бічну панель (сайдбар) розміщують праворуч. Там же можна розміщувати приємні та привабливі блоки, які закликають підписуватися на новинні розсилки.

Типографіка

Вона має особливі вимоги, хоча є й без того важливим елементом під час розробки класного дизайну. Однак для блогів, де основне фокусування на тексті, вона має підвищений акцент. Якщо ви прагнете забезпечити читаність тексту, його відмінне сприйняття, вибирайте правильні:

 • Шрифти;
 • Розміри шрифтів;
 • Міжрядкові інтервали;
 • Інтерліньяж.

Якщо текст можливо візуально розділити на низку абзаців, він стає максимально комфортним для вивчення.

Форматування

У процесі розробки дизайну обов’язково фокусуйтеся на форматуванні текстового наповнення, що відмінно позначиться на тому, наскільки він читабельний.

Важливо пам’ятати! Погане опрацювання типографіки та форматування спровокує бажання покинути ресурс у читачів, навіть без бажання дочитати текст, яким би класним він не був.

Гарне форматування можна досягти за допомогою:

 • Чіткого виділення кожного підзаголовка;
 • Використання в тілі маркованого списку (а краще кількох);
 • Перелінковки до інших статей;
 • Чіткого поділу на низку логічних абзаців.

Картинки, фотографії та інфографіка — обов’язкові елементи. Таблиця — також гарний варіант. Усе це здатне зробити статті більш інформативними, експертними, а також надавати будь-які різновиди інформації в більш доступних формах.

Заклик до дії

Як уже згадувалося раніше, блог розробляється, якщо необхідно залучити ЦА й конвертувати її. Досягти кращої ефективності можливо за допомогою яскравих і мотиваційних закликів до дії. Закликом до дії може бути:

 • Форма заявки;
 • Форма підписки на розсилку новин;
 • Спливне вікно;
 • Клікабельний банер із картинкою продукції.

Треба звернути увагу! Заклик, що має на увазі оформлення замовлення, має розміщуватися лише після статей.

У процесі їхнього формування розрізняйте привернення уваги та нав’язливість — жоден пункт не мусить заважати читанню. Кожен заклик до дії може бути розміщений у сайдбарі, або бути вбудованим у тіло статей.

Кілька додаткових фішок і плюшок

За допомогою них досяжна оригінальність, унікальність ресурсу. Також можна привертати увагу, виділятися поряд із конкурентами. Серед таких елементів:

 • Креативні тексти, зображення, інші різновиди контенту;
 • Оригінальна інфографіка;
 • Спеціальні лічильники, що демонструють кількість людей, які прочитали текст;
 • Наявність можливості відправляти статті на пошту, якщо читати її часу немає;
 • Наявність хронометражу — покажчика, який демонструє, скільки знадобиться часу для прочитання статті;
 • Й інші елементи.

За допомогою всього цього можливе формування особливого стилю, який сприяє кращій впізнаваності, а також підвищенню лояльності. Відповідно, юзабіліті також покращується!

Чим наповнювати блог | Вибір теми для публікації

Спершу необхідно зрозуміти ЦА — наявну або потенційну. Це можливо за допомогою аналітичних досліджень, які допомагають визначити:

 • Стать;
 • Середній вік;
 • Соціальний статус;
 • Й інші характеристики.

Згідно з отриманими результатами можливе визначення:

 • Тематичної спрямованості;
 • Стилістики;
 • Інших «параметрів» кожної статті.

Треба прислухатися! Вивчайте кожного конкурента — це дає змогу формувати розуміння того, що вони вже писали. Якщо вони публікують гарну й інформативну статтю, привертають увагу, перед вами завдання — опрацювати куди якісніший контент за такою ж тематикою!

Створено перелік спеціалізованих методик, що сприяють персоналізації аудиторії. Наприклад, під час створення блогу для вебмагазину фотопродукції, відвідувачем може бути:

 • Користувач, що ще не купив техніку, з інтересом до тематики фото і з планами покупки камери;
 • Зацікавлений у камері аматорського плану для знімання своїх близьких або свят у колі сім’ї, а зараз шукає будь-який апарат;
 • Початківець, який тільки придбав техніку високої якості, але бажає дізнатися про неї більше;
 • Досвідчений професіонал, який прагне дізнатися про свіжі пропонування на ринку фототехніки, об’єктивів і т.ін.;
 • Хто потребує будь-який аксесуар для фототехніки — фільтри, штатив, зарядний пристрій, спалах та інше.

Тут формується такий висновок — опрацьовувати потрібно статті, що задовольняють кожен запит усіх груп. Зрозуміло, у рамках безлічі матеріалів. Один текст підготувати для однієї групи, інший — для іншої. Такий підхід дає змогу за допомогою блогу охоплювати ширшу аудиторію й успішно здобувати більше прямих покупців.

Треба звернути увагу! Важливо публікувати контент регулярно. Проте кількість не має стати пріоритетом — фокусуйтеся на якості. Краще писати одну статтю щотижня, але робити її по-справжньому корисною й цікавою, ніж ті сім текстів, які не цікаві й не привабливі.

Найчастіше з’являється низка складнощів під час визначення тематики для нового матеріалу. Ми проаналізували перелік кращих ресурсів, звернулися до свого досвіду й детально описали кілька ідей далі.

1. Розповіді про компанію

Не слід писати нудні прес-релізи, звітуючи про місію компанії. Цього ніхто читати не буде. Краще відкривати завісу, показуючи, чим живе фірма, підприємство. По-перше, це цікаво. По-друге, читачі відчують, що компанія стає ближче, в ній працюють звичайні люди, такі ж, як і вони.

Погляд на фірму зсередини – формує додаткову лояльність.

2. Секрети ніші

Ще одне класний напрямок – ділиться секретами галузі, ніші. Людям цікаво дізнатися, як розвивається галузь. Почитати цікаві факти.

3. Як користуватися товаром і детальні огляди продуктів

Продаєте або виробляєте товари? Обов’язково докладно розповідайте, як саме вони працюють, як ними користуватися.

Робіть докладні огляди нової продукції. Готуйте експертні статті, як досягти максимально ефекту від використання товару. Порівняння характеристик схожих товарів – ще один відмінний варіант.

4. Думка з важливих тем

Блог інтернет-магазину або корпоративного сайту передбачає, що його готують і ведуть експерти. Тому люди будуть обов’язково прислухатися до їхньої думки.

Обов’язково потрібно ділитися думками з важливих питань, подій, що відбуваються в галузі.

5. Відповіді на питання

У клієнтів завжди буде безліч питань. Тому окремі статті присвячуйте відповідям на них. Їх можна формувати за темами.

Розробка блогу: основні етапи

На завершення нашого матеріалу наведемо перелік основних етапів розробки та їхній короткий опис. Щоб у Вас сформувалося поняття, як саме створюється блог.

1. Підготовка технічного завдання

Клієнт розповідає про свій бізнес, переваги та побажання. Якщо він не може сам написати детальне технічне завдання, в цьому допоможуть фахівці студії Centum-D. Попередньо може бути проведений аналіз:

 • ніші;
 • конкурентів;
 • цільової аудиторії.

Це дозволить зрозуміти, які функції потрібно реалізувати в блозі, які теми для сайту вибрати.

2. Промальовування дизайну, створення навігації

Фахівці займаються розробкою окремих елементів, інтерфейсу, щоб проект був зручним. Спочатку малюється ескіз, після чого дизайнер підбирає кольори, відтінки, фони, картинки, шрифти та інші елементи дизайну.

3. Верстка

Верстальник переводить створений дизайн у код. Виходить вже практично повністю готовий до роботи сайт.

4. Програмування

У роботу включаються програмісти. Вони підключають різноманітні функціональні модулі, реалізують ті чи інші рішення. Завдяки чому блог вже являє собою завершений продукт, готовий до використання.

5. Публікація блогу

Готовий проект розміщується на обраному замовником хостингу. Він повинен бути надійним, працювати без збоїв, забезпечувати високу швидкість завантаження сторінок.

6. Тестування

Фахівці виконують тестування проекту. Перевіряють його на відповідність технічних завданням, відсутність помилок. Якщо є якісь неполадки, збої, вони оперативно виправляються.

7. Наповнення

Тепер можна приступати до наповнення. Вимоги до текстів та тематики ми описали вище. Головне не забувати, щоб статті ще були й унікальними. Тобто, написаними авторами спеціально до конкретного проекту, а не скопійовані з інших джерел.

Зверніть увагу! Обов’язково потрібна постійна підтримка ресурсу. Якщо у Вас немає можливості забезпечити технічне обслуговування, регулярне наповнення новим контентом, впровадження додаткових функціоналів, наша команда візьме це завдання на себе.

Блог і особливості його розробки: підводячи підсумок

Будь-який корпоративний сайт, інтернет-магазин обов’язково повинен мати блог. За допомогою даного інструменту вдається залучати аудиторію, формувати довіру, збільшувати продажі.

Веб-студія Centum-D надає послуги зі створення блогів. В нашій команді працюють:

 • маркетологи;
 • оптимізатори;
 • копірайтери;
 • верстальники;
 • дизайнери;
 • програмісти.

У них – висока кваліфікація, великий досвід, що є гарантією успішної розробки, наповнення та підтримки створе

Що писати в блозі: як вибрати теми для публікацій

Спочатку потрібно розуміти, хто є аудиторією – вже існуючого або потенційного – блогу. Для цього необхідно провести аналітичні дослідження для визначення:

 • статі;
 • середнього віку;
 • соціального статусу;
 • та інших характеристик читачів.

Спираючись на отримані при проведенні досліджень результати, вдається визначити:

 • тематичну спрямованість;
 • стилістику;
 • та інші «параметри» статей.

Порада! Слід вивчати конкурентів. Щоб розуміти, про що вони вже писали. Якщо у них з’являються гарні інформативні статті, які залучають більшу аудиторію, Ваше завдання зробити матеріал з даної теми ще більш якісним!

Розроблено спеціалізовані методики, за допомогою яких вдається персоналізувати аудиторію. Припустимо, якщо створюється блог для магазину фототоварів, персонажами, які відвідують його, можуть бути:

 • ті, хто ще не купив собі обладнання, але вже цікавиться тематикою фото і планує купити камеру;
 • ті, хто зацікавлений в аматорській камері для зйомки своєї сім’ї та домашніх урочистостей, і зараз знаходиться в процесі вибору такого апарату;
 • новички, которые только стали владельцами качественной техники, но хотят изучить ее лучше;новачки, які тільки стали власниками якісної техніки, але хочуть вивчити її краще;
 • досвідчені професіонали, яким важливо отримати інформацію про новинки ринку фотообладнання, нових об’єктивах і т.д.;
 • ті, хто потребує аксесуарів для фотообладнання – фільтри, штативи, зарядні пристрої, спалахи та багато іншого.

Виходячи з цього, слідує певний висновок – необхідно готувати статті, які будуть задовольняти запити кожної групи. Звісно, не в рамках одного матеріалу. Одна стаття для першої групи, друга – для другої і т.д. по колу. Завдяки такому підходу блог зможе охопити набагато більшу аудиторію та конвертувати її на покупців.

Зверніть увагу! Важлива регулярність публікацій. Однак кількість не повинна домінувати над якістю. Краще публікувати один матеріал на тиждень, але дійсно цікавий і корисний, ніж сім, які не привернуть аудиторію.

Найчастіше виникають труднощі з визначенням тематики для нових записів. Ми, проаналізувавши кращі ресурси, спираючись на свій досвід, підготували для Вас кілька ідей.

1. Розповідь про підприємство

Не створюйте нудний пресреліз, пояснюючи місію компанії — це нікому не цікаво. Відкрийтеся аудиторії — покажіть, як живе компанія. Хоча б через те, що це викликає інтерес. Зрозуміло, читач буде відчувати якесь зближення з компанією, адже кожен її співробітник — така ж людина, як і він сам.

Якщо фірма відкриває душу, формування додаткової лояльності гарантовано!

2. Секрет ніші

Ще одним класним напрямом є ​​інформація про секрети ніші. Користувачеві цікаво знати про розвиток галузі, дізнатися кілька цікавих фактів.

3. Інструкція до товару й детальний огляд продукту

Займаєтеся продажем або виробництвом товарів? Обов’язково надавайте інструкцію користування й показуйте принципи роботи.

Створіть детальний огляд для свіжого продукту, підготуйте експертну статтю про те, як досягти максимального ефекту від експлуатації продукції. Ще одним гарним рішенням є порівняння характеристик такої техніки.

4. Думка на важливу тему

Блог вебмагазину або вебсайту компанії має на увазі його підготовку і ведення експертами, тому користувач точно врахує їхню думку.

Діліться думками згідно з кожним важливим питанням, подією, які відбувається в ніші.

5. Question & Answer

Створіть комунікацію з клієнтами за допомогою відповідей на питання, які в них виникають. Питань завжди багато, а відповідь знайти не завжди просто — у такому випадку також формується лояльність. Формувати статті з відповідями можна відповідно до тем.

6. Анонси

Ще однією відмінною тематичною спрямованістю є анонс. Анонсуйте все:

 • Акцію;
 • Святковий розпродаж;
 • Старт замовлення для нового товару;
 • Вихід нового продукту;
 • Конкурсу;
 • Та інше.

7. Дайджест

Час від часу складайте дайджести того, що цікавить вашого читача й хоча б непрямо зв’язуйте це з вашою компанією. Такого роду добірка нерідко має великі шанси стати популярною й навіть розійтися інтернетом як вірусний контент.

Наприклад, якщо ви продаєте фотообладнання, опрацювати дайджест про ідеї для фотосесій. Чи займаєтеся продажем декоративних предметів оформлення житла? Займіться формуванням вибірки ідей дизайну.

Проміжні висновки

Основною метою блогу є надання корисної, цінної й цікавої інформації, яка буде підтверджувати рівень авторитетності, експертність і сприятиме формуванню високого рівня довіри.

Складаючи план матеріалу, визначайте необхідні для розкриття тематики та дні їхньої публікації, і працюйте над докладним семантичним ядром — кожна стаття створюється згідно з низкою конкретних ключових запитів, що гарантує більшу ефективність блогу.

Створення блогу має пряму залежність від створення текстового контенту. До того ж — обидва пункти є єдиним цілим усіх робіт, адже опрацювання семантики й тематичного наповнення має починатися ще під час розробки проєкту, під час розв’язання технічних аспектів.

Створення блогу поетапно

Завершуючи про блог, розповімо про перелік основних стадій створення й опишемо кожен етап — так ви отримаєте розуміння всього процесу.

1. Створюємо технічне завдання

Замовник вводить у курс справи бізнесу, розповідає про кожне вподобання й побажання. Якщо самостійно опрацювати детальне ТЗ не вдається, професіонали вебстудії Centum-D допоможуть із цим. Перед початком аналізується:

 • Ніша;
 • Конкуренти;
 • ЦА.

Такий підхід дає розуміння про функції блогу, які будуть реалізовані, а також про тематику вебресурсу.

2. Робота над дизайном, розробка навігаційного складника

Професіонали розробляють певні елементи, інтерфейс, що зробить вебсайт зручнішим. Спершу промальовується ескіз, після якого дизайнери підбирають колірну гамму, вибирають кожен відтінок, тло, зображення, шрифт і т.ін.

3. Роботи з версткою

Спеціаліст-верстальник займається перетворенням створеного дизайну в код. Тут можна спостерігати майже повноцінний вебресурс, готовий до відкриття.

4. Процес програмування

Тут до роботи підключається команда програмістів, які займаються підключенням різноманітних модулів, реалізацією різних рішень. Так формується повноцінний блог, який можна використовувати.

5. Відкриття блогу

Остаточний продукт буде розміщений на вебхостинг, який вибрав замовник. Віддавайте перевагу надійному, безвідмовному, що забезпечує швидке завантаження кожної сторінки хостингу.

6. Проведення тестів

Спеціалістами тестується проєкт. Перевіряється його погодженість із технічним завданням, перевіряється наявність помилок. Якщо помилки виявлені, вони тут же усуваються.

7. Контент

Час наповнити блог. Кожна вимога до текстового контенту й теми ми розглянули вище. Не забувайте, що кожна стаття має бути унікальною, тобто — створеною автором конкретно під ваш проєкт, а не скопійованою з іншого джерела.

Використання чужих публікацій категорично не рекомендується. Хоча б через те, що так ви порушуєте авторське право й займаєтеся плагіатом.

Треба звернути увагу! Обов’язково регулярно підтримуйте сайт. Якщо ви не готові зайнятися технічним обслуговуванням, регулярним наповненням контентом, впровадженням додаткового функціонала, команда Centum-D візьме виконання цього завдання на себе.

Блог і нюанси його розробки | Підсумки

Корпоративні сайти або вебмагазини обов’язково мусять зробити блог, якщо його немає. Цей інструмент ефективно привертає призначену для користувача базу, сприяє формуванню довіри, збільшенню продажів.

Centum-D — професіонал, який надає послугу розробки блогу. Наша команда включає роботу таких фахівців:

 • Маркетологів;
 • Оптимізаторів;
 • Копірайтерів;
 • Верстальників;
 • Дизайнерів;
 • Програмістів.

Кожен із них — висококваліфікований професіонал із великим досвідом, що гарантує успішну розробку, наповнення та підтримання розробленого блогу. Якщо вам необхідно дуже збільшити продажі вашого проєкту, сміливо йдіть до нас! Ми знаємо способи заробітку за допомогою блогу!

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь