Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Дизайн мобільного додатка: особливості розробки

Дизайн мобільного додатка: особливості розробки

Від грамотного і продуманого підходу до розробки мобільного застосування часто залежить успіх комерційного інтернет-проєкту. Завдяки цікавому і зручному інтерфейсу невеликі онлайн-магазини часом привертають набагато більше клієнтів і мають набагато вищі продажі, ніж величезні майданчики інтернет-комерції, які не приділяють належної уваги дизайну своїм мобільним додаткам.

Етапи розробки дизайну мобільного додатка

У цій статті ми розповідаємо про найголовніші кроки, які обов’язково потрібно зробити в процесі розробки дизайну мобільного додатка, щоб він дійсно працював.

Крок 1. Характеристика аудиторії

Для початку потрібно скласти чітку характеристику своєї цільової аудиторії й визначити бізнес-цілі. Без стовідсоткового розуміння цих ключових пунктів просто неможливо створити мобільний додаток, яке буде ефективно працювати та приносити прибуток бізнесу.

Визначаючи ЦА інтернет-магазину важливо розуміти, люди якого віку і статі будуть користуватися додатком, їх переваги, прагнення та інтереси, а також для чого вони будуть використовувати вашу програму.

Формуючи власні бізнес-ідеї, краще заздалегідь продумати способи монетизації мобільного застосування і вибрати остаточну бізнес-модель. Розробку дизайну мобільного додатка потрібно починати тільки після того, як будуть знайдені відповіді на ці питання.

Крок 2. Знайти дизайнера

На цьому етапі, як правило, перед вами відкриваються два шляхи: найняти фрілансера або цілу команду. Якщо ви вирішили скористатися послугами фрілансера, то при виборі фахівця краще відштовхуватися від прикладів його робіт в портфоліо. Співпрацювати з командою набагато зручніше і вигідніше, попри вищу вартість її роботи. Зазвичай в команду входять дизайнери, розробники, тестувальники та менеджер проєкту, тому в результаті ви отримуєте не просто дизайн інтернет-магазину, а мобільний додаток, що функціонує.

Основний плюс співпраці з компанією полягає в наявності у неї сформованого бізнес-процесу, що дозволяє замовнику істотно скоротити часові витрати.

Робота цілої компанії часто забезпечує не тільки розробку дизайну мобільного застосування, але й такі важливі додаткові опції, як аналітика, веброзробка, UI/UX-дизайн. Наймаючи компанію-розробника або дизайнера-фрілансера, завжди орієнтуйтеся на їх рейтинг та відгуки клієнтів.

Крок 3. Обговорення ідей з Дизайнером

Далі потрібно поділитися своїми ідеями та баченням майбутнього проєкту з дизайнером. Від вашої щирості та повноти інформації, яку ви дасте дизайнеру, залежить, як буде виглядати майбутній мобільний додаток. Тому дуже важливо розповісти всі свої ідеї про ЦА, образ вебдодатку, стратегії монетизації проєкту, свої переваги перед конкурентами та про те, дизайни яких мобільних додатків вам подобаються.

Важливо ще до початку розробки дизайну дійти згоди за всіма пунктами. Якщо у вашої компанії вже є корпоративний стиль, покажіть його дизайнеру – це прискорить процес пошуку вірного стильового рішення для мобільного застосування.

Крок 4. Отримання прототипу

Грамотний дизайнер починає свою роботу з розробки прототипу, тобто робочої моделі програми. Для прототипу створюються екрани, елементи й встановлюються зв’язки між ними. Це дає змогу побачити, яким буде остаточний проєкт в майбутньому і які помилки слід усунути. Для тестування прототипу підійдуть знайомі, друзі або фокус-група.

Розробка пробної версії додатка зажадає додаткових вкладень часу і грошей, але це вкрай важливий етап.

Крок 5. Отримання дизайну

У міру розробки дизайну екранів мобільного додатка переглядайте їх і повідомляйте дизайнеру свої зауваження. Співпрацюючи з фрілансером, важливо звертати увагу на вид присилаються матеріалів – вони повинні бути в папках, відповідно до структури проєкт, зі зрозумілими іменами. Також повинні бути присутніми коментарі та позначки для програмістів, і файли із зазначенням поведінки всіх елементів для складних місць.

Крок 6. Тестування і розвиток проєкту

Розробка успішного мобільного додатка один раз і назавжди практично неможлива. Як правило, після запуску онлайн-проєкту потрібно додавати додаткові функції або змінювати вже наявні, спираючись на статистику і відгуки користувачів. Тому важливо укласти договір з розробниками про технічну підтримку мобільного додатка.

При грамотному і серйозному підходові замовника і виконавця до кожного з цих кроків, в результаті ви отримаєте мобільний додаток, що ефективно працює сприяє розвитку вашого бізнес-проекту.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь