Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Для чого потрібен корпоративний сайт?

Для чого потрібен корпоративний сайт?

Практика показує, що власники бізнесу, у яких є свій регулярно оновлюваний корпоративний сайт, користуються рядом переваг. Тому, якщо у Вас ще є сумніви щодо того, варто чи ні замовляти корпоративний сайт, в цій статті ми спробуємо їх розвіяти.

Цілі створення корпоративного сайту

Залежно від пріоритетних завдань, поставлених керівництвом компанії, корпоративний сайт може розроблюватися з метою:

  • реклами товарів чи послуг;
  • здійснення швидкого обміну інформацією як усередині компанії, так і з представниками громадських груп.

Кому підійде корпоративний сайт?

Корпоративний сайт – це дієвий інструмент для просування бізнесу в інтернет-середовищі. Тому таким веб-майданчиком корисно обзавестися будь-якій компанії незалежно від виду її діяльності.
Однак з урахуванням чималої вартості послуги розробки, замовляти подібні проекти вигідно великим компаніям з широкою спеціалізацією. На відміну від невеликих вузькоспеціалізованих фірм і компаній з розгалуженою структурою, це буде не рентабельно.

В першу чергу зайнятися питанням підготовки корпоративного сайту рекомендується тим компаніям, які планують:

  1. Обійти конкурентів і вийти в лідери на своєму ринку.
  2. Освоїти нові ринки, в тому числі за межами своєї країни.

Що дає створення корпоративного сайту?

За умови грамотного створення та управління, корпоративний сайт за короткий час дозволяє власникам бізнесу:

  • Сформувати позитивний імідж компанії в свідомості користувачів. Наявність власного корпоративного сайту говорить про надійність і стабільність компанії, тим самим надає їй вагу і викликає довіру з боку потенційних клієнтів.
  • Збільшити кількість угод. Завдяки налаштуванню інформаційної розсилки, Ваші партнери будуть отримувати від Вас найактуальнішу інформацію, яка з великою часткою ймовірності може зацікавити частину з них і привести до укладання нових договорів.
  • Домогтися зворотного зв’язку від клієнтів. Розміщення на сайті таких блоків, як форма зворотного зв’язку, онлайн-підтримка, форум – дає можливість з’ясувати переваги користувачів, на основі яких можна правильно побудувати маркетингову стратегію компанії.
  • Залучити нових клієнтів. Виступаючи в ролі рекламного майданчика, вартість оновлення інформації на якій істотно нижча вартість розміщення реклами в ЗМІ, корпоративний сайт здатний зацікавити випадкових відвідувачів і перетворити їх на реальних клієнтів.
  • Розширити коло ділових партнерів або інвесторів. Ознайомившись з розміщеними на Вашому корпоративному сайті, умовами дилерських програм або інвестиційних пропозицій, на них можуть відгукнутися зацікавлені у співпраці бізнес-партнери.
  • Знайти нових співробітників. Шляхом публікації на корпоративному сайті відкритих вакансій до Вашої компанії буду звертатися претенденти, серед яких Ви зможете знайти підходящих кандидатів на посади.
  • Зменшити навантаження на офісних співробітників. Цілодобово працюючий «офіс» в мережі не вимагає оренди площ, а спосіб отримання інформації про Вашу діяльність є навіть більш комфортним для більшості користувачів.

Трудомістке створення корпоративного сайту вимагає відповідального і серйозного підходу виконавців до роботи. Виконати якісну розробку та забезпечити подальшу професійну підтримку Вашого проекту готова команда веб-студії «CENTUM-D». За допомогою сучасного корпоративного сайту, Ви зможете підняти престиж компанії і досягти високих результатів від Вашого бізнесу.

Зовнішній і внутрішній корпоративний сайт: у чому відмінності

Зовнішній корпоративний сайт орієнтований на аудиторію ззовні компанії – клієнтів, партнерів. Про переваги такого ресурсу розповідається вище. Але бувають внутрішні ресурси. До них доступ простим користувачам заборонений. Або ж відкривається окремо – після присвоєння логіна, пароля та визначення рівня доступу. Мета таких майданчиків – забезпечити комунікацію співробітників компанії.

У такому випадку проект являє собою також досить складний ресурс, що має велику кількість функцій. Привабливість полягає в тому, що він дозволяє налаштувати ефективну взаємодію між різними філіями корпорації, розташованими у віддалених частинах країни або навіть планети. Створюється єдина база, до якої має доступ кожен співробітник.

До відома! Можливе створення багаторівневої системи доступу. Тобто, кожен окремий співробітник отримує свій статус, який регламентує до якої частини даних, документів йому дозволено доступ.

Внутрішній сайт компанії передбачає:

  • особистий кабінет працівника;
  • внутрішній месенджер, чат або ін.;
  • розклад подій, що відбуваються всередині компанії;
  • новини, накази і т.д.;
  • документи;
  • та ін.

Простота взаємодії співробітників, швидкість передачі інформації оптимізує діяльність відділів і всієї компанії в цілому.

3 важливі функції внутрішнього корпоративного сайту

1. Управління інформацією.

Усередині системи зберігаються всі дані, документи та інша інформація, необхідна для роботи компанії. Не виникає труднощів з доступом до неї, не доводиться чекати відповідей на запити, надіслані в інші підрозділи – кілька кліків і всі дані з’являються на екрані.

У стрічці сайту відображаються нові завдання, зміни в уже існуючих завданнях. Можливе налаштування відображення – співробітник бачить тільки ті завдання, в яких він бере участь.

Проста навігація значно прискорює пошук необхідної для роботи співробітників інформації. При цьому доступ до даних, документів можливий з будь-якої точки земної кулі. Це зручно, якщо співробітник працює віддалено або перебуває у відрядженні.

2. Комунікація співробітників.

Немає необхідності телефонувати віддаленим філіям або витрачати час на збір співробітників в одному кабінеті. Обговорення робочих питань ведеться в режимі он-лайн. Співробітникові не доводиться залишати робоче місце.

3. Ефективне планування.

Можливість постановки та розподіл завдань прискорює робочий процес. Контроль виконання, передача завдання на наступний етап, коментування, можливість передавати файли – все це допомагає в оперативному вирішенні завдань. Ставлячи завдання, керівник відділу чітко планує весь робочий процес.

Створюємо сучасний корпоративний сайт: 8 критеріїв успішного проекту

Тепер поговоримо про те, яким повинен бути зовнішній корпоративний сайт. Тобто, орієнтований на широку аудиторію та покликаний залучати нових клієнтів.

Від якості такого ресурсу залежить імідж корпорації в цілому. Тому не варто економити на його розробці.

Довіряти роботу слід тільки студіям, в штаті яких є команда фахівців різного профілю. При розробці враховувати сучасні тренди, використовувати всі необхідні функціональні блоки та інструменти, що дозволяють підвищити зручність і ефективність ресурсу.

Щоб створити дійсно класний проект, що презентує компанію, що продає її товари і/або послуги, необхідно дотримуватися кількох критеріїв.

1.Структура

Від неї залежить загальна якість ресурсу та зручність його використання. Вона повинна передбачати собою логічний ланцюг окремих розділів. Щоб кожен користувач, відвідувач чітко розумів – де саме і яку інформацію йому слід шукати.

Від правильно створеної структури безпосередньо залежить основний успіх проекту. Якщо розробці структури не приділити достатньо уваги, вона виявиться незручною для користувачів. Як результат – зниження відвідуваності та втрата клієнтів.

Зверніть увагу! Важливо, щоб відвідувач досягав потрібної мети з мінімальною кількістю кліків.

Крім того, правильна структура – гарантія оперативної індексації сайту пошуковими роботами та високі позиції у пошуковій видачі.

2.Дизайн

Оформлення проекту – стильне, унікальне, яке вирізняється серед інших подібних ресурсів. Важливо, щоб дизайн:

  • відповідав напрямку діяльності компанії;
  • впливав на цільову аудиторію;
  • був простим і зрозумілим.

Гарний, продуманий дизайн буде залучати клієнтів, мотивувати їх здійснювати цільові дії. Неякісне оформлення, навпаки, відштовхне потенційного клієнта, змусить його відразу ж покинути сайт.

Найчастіше дизайн корпоративного сайту відповідає фірмовому стилю. Якщо такого немає, дизайнер орієнтується на тренди та вимоги, прийняті у веб-дизайні. Його завдання:

  • підкреслити переваги компанії;
  • домогтися правильної асоціації у користувачів;
  • плавно підвести до цільової дії.

Враховуються вимоги клієнта, але основними є все-таки прийняті норми. Оскільки вони забезпечують вплив на клієнта.

3.Функціональні особливості

Наявність певних функціональних блоків і доповнень дозволяє за допомогою сайту вирішувати величезну кількість задач і досягати різноманітних цілей. Тому ще на перших етапах (навіть при спілкуванні з клієнтом), визначається, які саме функції слід реалізувати, щоб проект виявився максимально корисним для всіх:

  • співробітників компанії;
  • адміністраторів ресурсу;
  • клієнтів і партнерів.

Зокрема, сьогодні будь-який проект такого типу являє собою повноцінного помічника для співробітників корпорації. Адже він дозволяє:

  • зберігати файли;
  • пересилати документи;
  • контролювати оборот товарів;
  • відслідковувати поставки;
  • забезпечувати нормальну взаємодію з клієнтами;
  • і т.д.

Тому, враховуючи всі особливості діяльності, фахівці визначають, які функціональні доповнення повинні бути реалізовані.

4.Наповнення інформацією

Майданчик передбачає наявність великої кількості інформації. Але не слід заповнювати ресурс інформацією заради інформації. Слід чітко розуміти, який контент потрібен відвідувачам, а який – марний.

До речі! Досить інформації, яка дозволяє отримати відповідь на питання, що виникають у потенційного клієнта.

5.Адаптивність

Більше 50% трафіку на сайти йде з мобільних пристроїв. З кожним роком цей показник зростає. Корпоративний сайт буде успішним тільки у тому випадку, якщо він адаптований до смартфонів, планшетів з різними розмірами екрану.

Якщо проект не адаптований, це спровокує втрату клієнтів і негативно відіб’ється на іміджі підприємства.

6.Швидкість завантаження

Веб-проект повинен моментально завантажуватися. Якщо відвідувач змушений чекати, він покине його швидше, ніж побачить вміст сторінок. Тому слід провести заходи, що дозволяють оптимізувати всі елементи сайту, що негативно відбиваються на швидкості завантаження.

До відома! Повільне завантаження негативно позначається на результатах видачі ресурсу у пошукових системах.

7.Працездатний хостинг

Площадка повинна бути постійно доступною для користувачів. У будь-який проміжок часу. Тому і хостинг слід вибирати такий, де виключені будь-які несправності обладнання. Також важливо, щоб він витримував навіть критичні напливи відвідувачів.

8.Багатомовний інтерфейс

Якщо компанія працює з іноземними клієнтами, на сайті обов’язково повинно бути передбачено перемикання мов. Багатомовність підкреслить респектабельність фірми.

Корпоративний сайт і особливості його просування

Ще одна складова успішного проекту – правильне просування у пошукових системах. Високі позиції у видачі – гарантія постійного припливу клієнтів і збільшення прибутку.

Щоб ресурс добре просувався, необхідно, щоб він відповідав певним вимогам. Перелічимо основні.

  1. Унікальний контент. Всі статті повинні бути унікальними, актуальними і цікавими. Не можна «брати» тексти з інших ресурсів. Їх слід писати самостійно. Якщо в компанії немає людини, здатної зайнятися цим, для вирішення завдання залучається віддалений копірайтер.
  2. Правильна структура. Про її важливість уже писалося. Вона сприяє нормальній навігації, простоті пошуку інформації. Також це цінують пошукові роботи, підвищуючи позиції у видачі.
  3. Чіткий опис. Корпорація, підприємство займається продажем товарів або виконує конкретні послуги? Слід зробити чіткі описи кожного товару, з технічними характеристиками. Це ж відноситься і до опису послуг. Клієнти люблять, коли інформація представлена ​​максимально повно.
  4. Постійне оновлення інформації. Чим регулярніше оновлюється контент, тим краще.
  5. Вірні контактні дані. Якщо оновилися якісь контакти, обов’язково змініть їх на сайті. Актуальність такої інформації вкрай важлива. Крім того, слід опублікувати схему проїзду до офісу компанії. Додати адресу до усіх сервісів карт.
  6. Власний блог. У ньому публікуються нові статті, новини з життя компанії. Статті будуть залучати нових клієнтів.
  7. Вибіркова індексація. Необхідно прибрати з індексації сторінки, які є неважливими, що не несуть в собі корисної та цінної для клієнтів інформації.
  8. Сучасний функціонал. Своєчасне оновлення функціоналу дає сигнал пошуковим системам, що майданчик не занедбаний, а постійно зростає і розвивається.

Для чого потрібен корпоративний сайт: в завершення

Тепер Ви точно знаєте, для чого потрібен корпоративний сайт. Він приваблює клієнтів, формує імідж компанії, допомагає взаємодіяти з аудиторією. Корисний він і для персоналу компанії. Але тільки за умови, що ресурс відповідає певним вимогам. Вони описані в цій статті.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь