Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Конструктори сайтів і проблеми при їх просуванні

Конструктори сайтів і проблеми при їх просуванні

В Інтернеті рекламуються конструктори сайтів. Оголошення та ролики стверджують, що за допомогою сервісів кожен бажаючий (без навичок, умінь, знань) здатний зробити сайт своїми руками всього за кілька хвилин, без фінансових вкладень.

У статті розберемося в перевагах, недоліках та інших моментах, пов’язаних з просуванням, таких сервісів, як конструктори сайтів.

Що таке конструктори? Якими вони бувають?

Конструктори сайтів – спеціалізований софт на основі візуального редактора. Програмне забезпечення дозволяє конструювати веб-ресурси, навіть якщо у людини немає профільних навичок, він ніколи раніше не займався програмуванням, не захоплювався веб-дизайном і нічого не знає про SEO-просування.

Багато проектів рекламуються, як безкоштовні, що привертає величезну аудиторію – залишилися люди, які вірять, що зможуть отримати якісну послугу (в даному випадку – можливість користуватися програмними розробками), не оплачуючи її вартість. Однак реальність – суворіша.

Популярні конструктори сайтів. Таблиця

Для початку давайте коротко розглянемо найпоширеніші види сервісів, які користуються найбільшою популярністю у «споживачів».

КонструкторОпис
uKit.comМає візуальний редактор. У нього – величезна кількість привабливих шаблонів для оформлення. Простий для розуміння і роботи.
Wix.comБагато шаблонів, що дозволяють створювати проекти різної спрямованості: flash-ресурси; портфоліо; візитки. Є деякі віджети, які допомагають додати функціональних можливостей.
uCoz.ruОдин з найбільш відомих російськомовної аудиторії проектів. Розробники стверджують, що на ньому можна конструювати веб-ресурси різного типу.
Nethouse.ruХарактеризується простотою. Передбачена можливість оренди доменних імен.
TildaЩе один популярний сервіс. Орієнтований на створення лендінгів, але також можна конструювати та інші ресурси.

Переваги конструкторів

Конструктори сайтів мають позитивні й негативні сторони. Ми розповімо і про плюси, і про мінуси – для об’єктивності подачі інформації. Але спочатку про переваги.

Основний позитивний момент в роботі з конструкторами ми відзначили вище – щоб створити ресурс, не потрібні профільні навички програмування. Є й інші плюси.

 1. Для роботи досить зареєструватися – на це йде мінімум часу.
 2. Не потрібно купувати домен і хостинг – все надає майданчик.
 3. На конструювання може піти лише кілька годин.
 4. Найчастіше на майданчиках доброзичлива й активна служба технічної підтримки.
 5. Доступна велика кількість шаблонів і тем оформлення – не потрібно самостійного нічого придумувати і малювати.
 6. Надається базовий функціонал – блоки і модулі для основних функцій.

Якщо все так просто, доступно і дешево – хіба існували б веб-студії, які встановлюють на створення сайтів відносно високі тарифи (якщо порівнювати з конструкторами)? Переходимо до негативу, який з лишком перекриває весь позитив.

Конструктори сайтів

Конструктори сайтів і основні недоліки

Коли мова заходить про те, якими мінусами володіють конструктори сайтів, доводиться говорити досить довго. Незважаючи навіть на те, що подібні платформи постійно удосконалюються.

1. Безоплатність – умовна

При рекламі подібних майданчиків акцент робиться на безкоштовне виконання цих робіт. Однак вона умовна. Власник створеного веб-ресурсу безкоштовно отримує домен тільки третього рівня:

 • це погано для просування в пошукових системах (про ці проблеми докладніше нижче);
 • він виглядає малопривабливо;
 • в домені використовується назва конструктора, що знижує рівень лояльності з боку користувачів.

На безкоштовних тарифах сервіс демонструє нав’язливу рекламу відвідувачам. Відключити її неможливо. Вона може з’являтися в найнесподіваніших місцях. Деякі платформи нерозбірливі щодо рекламних оголошень і можуть демонструвати відверте сміття. Природно, це негативно позначається на відвідуваності.

Перенести сайт на інший хостинг не вийде. Або для цього потрібно буде заплатити солідну суму. Деякі платформи пропонують свій тарифний план – він дозволяє підключати власне доменне ім’я другого рівня. Але! Вартість такого плану набагато вище, ніж якщо купувати окремо хостинг і ім’я для звичайного веб-ресурсу.

Деякі безкоштовні платформи можуть блокуватися антивірусами. У них є явна проблема з безпекою.

2. Шаблонний дизайн

Практично всі конструктори сайтів пропонують широкий вибір шаблонів і тим оформлення. Серед такого різноманіття можна підібрати саме те, що вам подобається і відповідає тематиці створюваного проекту.

Але!

Всі рішення – не унікальні. Величезна ймовірність, що з таким дизайном існує ще багато ресурсів. До того ж, внести зміни в оформлення, доповнити його – не вийде.

3. Проблеми з функціональними можливостями

Конструктори сайтів мають вбудовані функціональні блоки і модулі. Але з ними виникає чимало проблем. По-перше, їх не так вже й багато. По-друге, їх реалізація залишає бажати кращого. Вони не надають усіх необхідних можливостей. Іноді (або навіть часто) працюють зі збоями.

Навіть серед представлених варіантів складно підібрати той, який ідеально підходить під змогу оцінити потреби. Вбудувати же власний функціональний плагін не представляється можливим.

4. Труднощі із завантаженням

Нерідко виникає і така проблема, як тривале завантаження сторінки. Сьогодні – коли швидкість роботи і життя стає дедалі більше – ніхто не хоче чекати кілька додаткових секунд, поки відкриється сторінка.

Якщо ресурс довго відкривається, користувач просто піде до конкурентів і вже ніколи не повернеться. Крім того, тривалість завантаження негативно відбивається на позиціях в пошуковій видачі (хоча існує і багато інших проблем з просуванням – про них детальніше нижче).

5. За додаткові можливості потрібно платити

Як вже говорилося вище, конструктори сайтів надають не так багато можливостей для користувачів. Однак розробники все-таки передбачили можливість підключення таких плагінів, але … за додаткову плату. Тарифи настільки високі, що простіше розробити повноцінний сайт на Системі управління контентом з унікальним дизайном.

6. Немає можливості контролювати зміни

Розробники платформи залишають за собою право в будь-який момент і без попереднього повідомлення вносити зміни в шаблони, плагіни і інші компоненти. Власник створеного ресурсу не має можливості контролювати ці процеси і впливати на них. Навіть якщо оновлення не сподобаються, повернути стару версію не вийде.

7. Сайт не належить своєму власникові

Конструктори сайтів мають ще одну негативну особливість. Створений на платформі сайт все одно не належить своєму розробнику. У будь-який момент адміністрація майданчики може закрити його. Обгрунтування? Порушення правил або норм. Довести, що таких порушень не було – неможливо! Адміністрація завжди має рацію.

8. Проблеми з просуванням

Головна мета створення сайту – залучення аудиторії. Навіщо потрібен ресурс без користувачів? Але просувати в пошукових системах подібні проекти складно. Настільки важко домогтися потрібного результату, настільки багато виникає проблем, що ми вирішили винести їх в окрему главу – наступну.

Конструктори сайтів і складнощі просування

Низький рівень відвідуваності, мало клієнтів і мізерні продажі – ось з чим стикаються всі власники ресурсів, створених на конструкторі. Погана індексація або повна її відсутність, нестабільність відвідуваності – так чи варто витрачати час і сили в розвиток подібного проекту? Подібні розробки в переважній більшості випадків будуть нижче у видачі, ніж конкуренти. Навіть не варто сподіватися на конверсію.

Конструктор обов’язково має в адміністративній панелі або додаткової надбудові вкладку, призначену для роботи з SEO. Параметри в ній не дуже варіативні та результативні, не вдається досягти потрібних результатів.

Чому виникають проблеми з просуванням

 1. Труднощі з кодом. Він генерується автоматично майданчиком. Тому з ним часто виникають певні складнощі. Код буває зайвим. Що негативно відбивається на сприйнятті продукту пошуковими роботами. Як результат – проблеми з ранжируванням і низькі позиції в пошуковій видачі.
 2. Неунікальний код. Якщо контенту на проекті мало, сторінки можуть бути оцінені «пошуковими системами», як неунікальні, вважатися дублями і визнані неякісними.
 3. Неможливість внести зміни в код. Не вийде перебудувати код, почистити і оптимізувати його.
 4. Тривалість завантаження сторінок. Роботи не люблять, коли сайти довго відкриваються. А на конструкторах – це поширена проблема. Ресурси негативно оцінюються, їх позиції у видачі – знижуються.

Глобальні проблеми в просуванні

 1. Повторимо, конструктори сайтів пропонують певні інструменти для просування. Результативність залежить від опцій і зручності їх використання. Наприклад, серед таких варто виділити – доступ до файлів і коду сайту. Для роботи з кодом необхідні навички програмування, що нівелює головну перевагу, якою володіють конструктори сайтів.
 2. Оточення. Всі проекти майданчики знаходяться на одному хостингу – це очевидно. Поруч розташовані якісні сайти і неякісні проекти, ресурси з поганою репутацією. Різні доменні імена не вирішують проблему. Оточення – важливий параметр для пошукових роботів.
 3. Шаблонність, відсутність свого обличчя. Він схожий на десятки, сотні інших проектів, що робить його неунікальним, знижує позиції у видачі.

Тому навіть значні зусилля профільних фахівців не здатні забезпечити хороші результати. Що вже говорити про самостійне просування.

Конструктори сайтів: підбиваючи підсумок

Представлені в Інтернеті сервіси виглядають заманливо. Реклама впевнено демонструє, що кожен бажаючий, не маючи навичок програмування та дизайну, здатний зробити гарний сайт.

Виходить шаблонний ресурс, з мінімальною функціональністю і не здатний пробитися на верхні позиції пошукової видачі. Сумнівна економія при розробці (а за розширені функції і можлижності все одно доведеться платити) в результаті призводить до недієздатного проекту, що не приводить клієнтів.

Хочете домогтися результатів, завоювати ринок і довіру клієнтів? Не варто розглядати конструктори сайтів, як інструмент для створення свого веб-ресурсу. Краще звернутися до професійних розробників і не витрачати час на сумнівні проекти. Ви точно отримаєте працюючий ресурс, що приводить клієнтів, гарантовано продає товари або послуги.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь