Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Модернізація сайту. Коли не потрібно починати спочатку

Модернізація сайту. Коли не потрібно починати спочатку

Якщо ви регулярно працюєте над розвитком свого вебресурсу, то процедура модернізації — не порожні слова для вас. Вона передбачає проведення технічних доробок, впровадження модифікацій. Крім іншого, вона безпосередньо підвищує конкурентоспроможність ресурсу й покращує його технічні можливості.

Клієнти часто приймають модернізацію за редизайн. Обидва процеси передбачають проведення регулярних робіт над ресурсом для оптимізації його відповідності потребам користувачів. У процесі редизайну зачіпається лише інтерфейс, а за допомогою модернізації впроваджуються більш масштабні доопрацювання технічних елементів, його наповнення та інтерфейсу в тому числі. Говорячи простими словами — редизайн може бути частиною модернізації, хоч і не завжди.

У цій статті розберемося докладніше із самим процесом модернізації.

Як проходить модернізація

Модернізація зазвичай складається з таких елементів:

 1. Поліпшення функціональної складової. Постійне оновлення функціональних елементів необхідно для поліпшення якості та зручності взаємодії із сайтом аудиторії. Впроваджуються всілякі інструменти, інтегруються сервіси, видаляються неактуальні функціональні модулі.
 2. Модернізація дизайну або доробка елементів інтерфейсу. Для відповідності візуальних елементів майданчика тенденціям ринку, вимогам ЦА, трендам дизайну. 5 років — максимальний термін експлуатації майданчика без редизайну. Оптимально ж — оновлювати дизайн кожні 2 роки.
 3. Оновлення або заміна CMS. CMS впливає як на зручність управління, так і на можливості вебсайту. Для розширення інструментарію або забезпечення додаткових можливостей нерідко змінюється движок і проводяться всілякі доопрацювання.
 4. Розширення структури вебресурсу. Такі роботи нерідко проводяться, якщо асортимент вебмагазину розширюється з метою забезпечення більш комфортної навігації відвідувачів або ж для пошукового просування ресурсу.
 5. Апдейт контенту. Контент здатний впливати на ефективність каналів просування. Контент не відповідає маркетинговим вимогам? Значить він не здатний виконувати свої завдання щодо стимулювання продажів, конвертації, залученню аудиторії. Такий контент необхідно міняти.
 6. Роботи з внутрішньої пошукової оптимізації. Обов’язково звертайте увагу на вимоги пошукових систем, якщо ви прагнете до кращого пошукового трафіку. SEO аудит визначає чинники, що обмежують або знижують позиції ресурсу, після чого їх необхідно усунути.
modernizaciya sajta shema blog

Кому варто робити модернізацію?

Зазвичай це поступовий нон-стоп процес. Одним із прикладів є тестування ефективності різних варіантів оформлення або контенту сторінок в Google Analytics. Проте час від часу потрібні термінові й масштабні доопрацювання. Модернізація стане вашим добрим другом, якщо:

 1. Вебресурс втратив актуальність. Це найголовніший провокатор модернізації. Змінюються призначені для користувача вимоги, алгоритми пошукових систем, вебсайти конкурентів розвиваються, а значить, — необхідно попрацювати над своїм майданчиком, над його ранжируванням та ефективністю загалом.
 2. Ви проводите ребрендинг. Перше, чого має стосуватися ребрендинг — вебсайт. Тут опрацьовується контент, дизайн, час від часу структура, функціонал.
 3. Ви виходите на новий ринок. Нерідко до модернізації вдаються, якщо змінюються вимоги цільова аудиторія, а вона в будь-якому випадку змінюється або, принаймні розширюється під час виходу на новий ринок.

Чи підійде вам модернізація?

Тепер перевірмо наскільки актуальною є модернізація для вашого майданчика зараз. Невеликий перелік допоможе — якщо ви відповісте «Так» хоча б на одне питання, то варто як мінімум проконсультуватися щодо ефективності та можливостей її апдейта.

 1. Минуло понад 3 років із моменту останніх серйозних оновлень сайту?

Це ще не гарантує його низьку ефективність, але може сигналізувати про необхідність проведення аудиту.

 1. Поведінкові чинники вебсайту знижуються?

Якщо відвідувачі проводять набагато менше часу на ресурсі, ніж раніше, то це може говорити про зниження їхньої цікавості. Відсутність інтересу користувачів безпосередньо впливає на показники вебресурсу!

 1. Чи часто ви помічаєте, що ресурси ваших конкурентів крутіше?

Виділіть 3–5 своїх основних конкурентів і подивіться на їхні сайти. Хоча б один зручніше? Подумайте чи не варто оптимізувати й свій.

 1. Вебсайт не може впоратися з новими вимогами?

Адмініструвати вебсайт незручно, він постійно дає збої, відвідувачі скаржаться, сторінки завантажуються недостатньо швидко, деякі елементи не завантажуються взагалі, — це одні з перших симптомів втрати актуальності вебресурсу. Значне просідання трафіку й низька конверсія — прямий наслідок такої втрати.

Модернізація сайту. Коли не потрібно починати спочатку | Підсумок

Отже, тепер ми знаємо, що є модернізацією. По суті, вона являє собою інструмент оптимізації ефективності роботи вашого ресурсу. Проте сама модернізація не зробить ваш вебсайт лідером. Для всебічного поліпшення свого ресурсу недостатньо просто щось виправити, оновити. Однак в обов’язковому порядку починати варто саме з цього.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь