Створення, розробка та просування сайтів Centum-D На чому краще створювати B2B портал у 2022 році

На чому краще створювати B2B портал у 2022 році

Стаття оновлена в лютому 2022

B2B портали – не просто сучасний тренд! Вони дозволяють вивести бізнес на новий рівень, оскільки всі процеси, в тому числі й взаємодія з партнерами, перекладається в он-лайн, що істотно підвищує кінцеву ефективність роботи компанії. В цілому, між звичайним сайтом і подібним порталом є кілька спільних рис.

Однак є і суттєві відмінності. Зокрема, звичайний сайт дозволить або презентувати компанію, або організувати звичайний продаж продуктів через Інтернет. Але не більше того!

У свою чергу, В2В портал дасть можливість побудувати довгострокові та ефективні партнерські відносини та оптимізувати цілий ряд процесів.

Переваги В2В порталу

 1. Простота організації і налагодження торговельних відносин з партнерами та клієнтами.
 2. Удобний і систематизований каталог з величезною кількістю функцій та опцій.
 3. Автоматизована система прийому замовлень і розрахунку вартості для кожної окремої групи клієнтів.
 4. Зменшення витрат на торгово-закупівельні операції – в переважній більшості випадків основна частина завдань вирішується без залучення співробітників компанії.
 5. Простота обміну даними – прийняття замовлень, відстеження їх статусів і т.д.
 6. Значне підвищення якості обслуговування клієнтів.

Розробка B2B порталу: основні вимоги

При створенні традиційного сайту упор робиться на три звичних складових:

 • звичайний код;
 • привабливе, але і функціональне оформлення;
 • якісне наповнення.

Розробка B2B порталу передбачає більш складні процеси. Оскільки перед початком роботи вкрай важливо отримати максимум корисної інформації про особливості роботи компанії, для якої і створюється ресурс, а також про протікання бізнес-процесів, побудові відносин з клієнтами, партнерами або постачальниками.

Так, API для B2B порталу або програмний інтерфейс програми дозволяє в даній ситуації надати кожному клієнту доступ до актуальної інформації, яка стосується тільки його. Наприклад, це може бути каталог/база даних, де наведені:

 • реальні залишки товару, доступні конкретному клієнтові;
 • вартість товару для конкретного клієнта;
 • історія замовлень конкретного клієнта і т.д.

Також розробка B2B порталу передбачає створення автоматичної системи формування документів – наприклад, рахунків та інших «супровідних документів».

Що являє собою подібна система?

Система В2В є повноцінним онлайн проект, в якому буде міститися (в залежності від необхідності) кілька функціональних додатків і доповнень:

 1. для формування замовлень онлайн;
 2. для управління логістикою;
 3. для управління документообігом;
 4. і т.д.

Також обов’язково слід зробити додатки для зворотного зв’язку, розсилки новини та поліпшення комунікацій між партнерами.

B2B

На яких платформах рекомендується робити B2B портал?

Переймаючись питанням, на чому робити B2B портал, слід розуміти, що кожна з сучасних CMS має свої особливості. Як таких стандартних систем просто не існує.

Наприклад, чимало позитивних відгуків заробила платформа Drupal, що характеризується високою якістю, відкритим кодом, модульною будовою та можливістю налаштовувати фактично будь-який контент. Також движок дозволяє проводити ефективне просування сайту. Однак є й недоліки – наприклад, далеко не всі речі платформи інтуїтивно зрозуміло, а багато модулів, що необхідні для повноцінної роботи порталу, потрібно купувати окремо!

Непогані відгуки заробили і такі платформи, як

 • Joomla;
 • MODX;
 • NetCat;
 • і деякі інші.

У них також є багато позитивних моментів – наприклад, підтримка аналітичних сервісів, різнобічні шаблони, адаптивність під різні браузери і т.д. Не можна не відзначити і таку платформу, як WordPress. Вона є однією з найбільш популярних в світі, оскільки дозволяє створювати сайти і портали, що відрізняються:

 • простотою управління;
 • функціональністю;
 • можливістю додавати різні модулі.

Крім того, WordPress легко інтегрується з іншими сервісами, для нього створено величезну кількість плагінів, серед яких як безкоштовні, так і ті, ціна яких цілком прийнятна.

B2B портал – на закінчення

Плануєте знайти стандартне рішення, на базі якого і буде сформовано ресурс? Таких систем немає – портал В2В розробляється індивідуально для кожного окремого випадку!

Звертайтеся до нас – ми запропонуємо Вам оптимальне рішення. Ви ми знаємо, як зробити B2B портал, який дозволить Вашому бізнесу піднятися на вищий щабель! Відзначимо, що у кожному окремому випадку движок підбирається індивідуально, залежно від особливостей порталу, що створюється та завдань, які будуть вирішуватися за його допомогою.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь