Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Навіщо потрібен https у 2022 році і чому від нього не варто відмовлятися?

Навіщо потрібен https у 2022 році і чому від нього не варто відмовлятися?

Стаття оновлена в лютому 2022

Безпека на просторах інтернету – чи можливе це? Чи можливо забезпечувати захист даних, що передаються в інтернеті? Можливо, якщо на вебресурсі використовується новий протокол https. Все ще мучить питання, для чого потрібен https? – вам обов’язково стане в пригоді ця стаття!

Сьогодні більший відсоток вебресурсів працює саме на “стандартних” протоколах http, які не здатні повною мірою забезпечувати безпеку і закритість переданих даних, через що з’являється ризик перехоплення даних зловмисниками.

Для чого необхідний https і його особливості

Обговорімо, для чого необхідний https і як він функціонує. Основною метою протоколу є забезпечення “секретної” передачі інформації, що здійснюється в процесі підключення до вебресурсу або при використанні будь-якого сервісу вебресурсу користувачами.

Як https вдається забезпечувати безпечне з’єднання? Все досить легко:

  • Будь-який тип інформаційних даних перед процесом передачі змушений шифруватися, через що не є доступним зловмисникам;
  • При внесенні в дані змін в процесі передачі, навіть без прямого наміру, це зафіксується.

Крім того, таким чином забезпечується повноцінний захист від будь-якої атаки ззовні. Призначена для користувача аутентифікація також захищається. Слід зазначити – адресний рядок браузера вказує на ймовірну небезпеку, якщо сайтом використовується застарілий протокол http – такий показник безсумнівно буде впливати негативно на довіру користувачів до сайту.

Принципи роботи

Тепер вам повинно стати ясно, що з себе представляє протокол https і його основна суть. Залишилися питання? Продовжуйте читати – ми розповімо трохи більше цікавої інформації.

В процесі з’єднання користувачів з вебресурсом на підставі використовуваного протоколу проводиться генерація випадково підібраного спеціального захисного ключа. До такого ключу буде доступ лише у двох вузлів – у сервера й обладнання відвідувача. З використанням такого ключа і можливо здійснювати передачу всіх даних.

Слід звернути увагу! Вручну підбирати ключ завдання нереальне! Його мінімально можлива довжина становить 100 символів, однак частіше більше.

Також слід розповісти про сертифікат SSL. Він являє собою елемент, що слугує додатковою гарантією безпеки підключення на підставі використовуваного протоколу. Наявність такого сертифіката гарантує приналежність і управління сервером персоною, що отримала його. Сертифікат надає всю інформацію про власника, а також надає особливий цифровий підпис, що підтверджує справжність.

Использование протокола https

Коли використання https обов’язкове?

Усе ще не впевнені, чи варто міняти протокол сайту на https? Якщо своя безпека і безпека користувача в пріоритеті, то відповідь однозначна – варто. Протокол є обов’язковим сайтам, які здійснюють передачу особистих конфіденційних даних. Серед таких сайтів:

  • Ресурси фінансової діяльності;
  • Вебсайти з рядом електронних платіжних систем;
  • Будь-який сайт, який проводить обробку особистих даних користувача.

Грубо кажучи, будь-який ресурс, власник якого бажає гарантувати конфіденційність інформації відвідувача.

Чи обов’язкове перенесення сайту на цей протокол і як це вплине на просування?

Як тільки https з’явився, його використання не було обов’язковим. Однак в будь-якому випадку необхідно подумати про перехід на цей протокол.

Багатьма ставиться питання – чи не є протокол https перешкодою в просуванні? Вже точно не є. Наприклад, фахівцями Google вже протягом тривалого часу сильно рекомендується використання цього протоколу. Рекомендується він як “свіжим” ресурсам, так і вже тим, що експлуатуються. Ними також зазначається факт – https ніяк не вплине на SEO-просування.

Хоча спершу сайт може трохи впасти в рейтингу через те, що пошукові роботи будуть заново проводити його індексування, після цього показники продовжать рости.

Слід звернути увагу! Точно визначити причину зростання позицій, чи то новий протокол, чи природний процес, важко. Проте https точно не зробить негативного впливу на процес просування сайту.

Https у 2021 році, його важливість у процесі просування сайту

У 2020 році у пошукових роботів Google досить лояльне ставлення до сайтів, які працюють на https.

Слід звернути увагу! При проведенні детального аналізу результатів пошукових видач переважна більшість покаже в першій 10-ці ті проєкти, які працюють на протоколі https.

Це й не дивно. Встановлення протоколу https власником ресурсу покаже пошуковим роботам, що власник дійсно прагне підвищувати безпеку і захищеність інформації своїх користувачів. Через це довіра пошукової системи вище до проєктів такого роду. Відповідно, такі проєкти просуваються в пошукових видачах простіше.

Https: підсумки

Хочете бути впевненими в безпеці відвідувачів сайту та його здатності захищати передану інформацію, а також бажаєте підвищити рівень довіри відвідувачів, і забезпечити безпеку їх особистої інформації? Тоді протокол https буде необхідним заходом.

Перенесення вебресурсу проходить досить швидко. Особливо, якщо цим займаються професіонали!

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь