Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Основні принципи вибору постачальників інтернет-магазину

Основні принципи вибору постачальників інтернет-магазину

Якщо Ви вирішили створювати інтернет-магазин, одним із першочергових стратегічних завдань, яке слід вирішити задовго до вибору доменного імені та продуманого дизайну, – це визначитися з місцем закупівлі товарів, тобто обрати постачальника (вендора). У зв’язку з цією величезною конкурентною перевагою є робота на тих ринках і з тими постачальниками, яких Ви добре знаєте.

Постачальник грає дуже важливу роль у веденні онлайн-торгівлі, оскільки невиконання ним договірних зобов’язань, так само як і надання менш вигідних умов у порівнянні з конкурентами в кінцевому результаті може призвести до загибелі Вашого інтернет-магазину. Ось чому вибір надійного оптового постачальника на умовах довгострокової роботи з ним є одним з ключових чинників електронної торгівлі, хоча насправді він тільки передує запуск цього процесу.

При виборі компанії-постачальника необхідно дотримуватися наступних принципів:

  • Частота оновлення оптового і роздрібного прайсу. При цьому прайс повинен бути представлений в електронному вигляді, а ціни, представлені на сайті постачальника, – завжди актуальними. Це дозволить Вам швидко розрахувати ціну для клієнтів шляхом множення ціни товару Вашого постачальника на коефіцієнт своєї маржинальності та опублікувати її на сайті.
  • Гнучка та прозора система знижок і умови їх отримання. З урахуванням наданих з боку постачальника знижок Ви можете спланувати Ваші знижки для клієнтів в залежності від довгострокових оборотів.
  • Мінімальна партія одного товару (однієї закупівлі). Це той розмір партії або однієї закупівлі, починаючи з якої вендор готовий працювати з Вами.
Принципи вибору постачальників
  • Мінімальний оборот за період. Чим менш жорсткі вимоги за цим пунктом до Вас висуває компанія-постачальник, тим краще для Вас, особливо на початкових етапах електронної торгівлі.
  • Автоматизація складських залишків. Вендор повинен подбати про те, щоб процес обліку залишків на складах був автоматизований.
  • Швидкість виконання замовлення. Деякі постачальники можуть запропонувати Вам додаткову послугу в тому випадку, коли вони здійснюють логістику за Вас і під Вашим брендом. По суті, Ваш інтернет-магазин виступає лише пунктом прийому замовлень, а після передачі Вашого замовлення постачальник самостійно доставляє товар від Вашого імені Вашому клієнтові.
  • Терміни відвантаження та доставки. Недотримання цих термінів призведе до виникнення у Вас фінансових ризиків.
  • Умови повернення товару. Оскільки певний відсоток товару завжди буде повернутий, компанією-постачальником повинні бути чітко прописані умови, на яких він готовий прийняти товар назад.
  • Умови заміни браку або повернення грошей за товар. Узгодження між Вами і постачальником цих умов дозволяє усунути частину фінансових ризиків, що загрожують успіху Вашій інтернет-торгівлі.
  • Рекламна підтримка. Якщо просування Вашого інтернет-бізнесу вважатимуть успішним, Ви зможете отримати від вендорів якісь рекламні матеріали та бюджет. Це дозволить постачальникам організувати у Вашому інтернет-магазині рекламну акцію за певним брендом, товарній лінійці або товаром.
Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь