Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Показники ефективності контекстної реклами

Показники ефективності контекстної реклами

Регулярно відслідковувати ефективність контекстної реклами – ось що входить до обов’язків фахівців з налаштування та запуску такого популярного нині методу онлайн-просування. Про те, з якими основними показниками для оцінки ефективності рекламних кампаній (KPI) їм доводиться працювати, і піде мова далі. Давайте розглянемо найважливіші метрики на етапах взаємодії користувача з сайтом та аналізу прибутку.

11 ключових показників KPI

Контакт з рекламним оголошенням

 1. CPC – ціна за клік. Показує суму, яку платить замовник реклами за кожен перехід відвідувача на сайт. Стандартні звіти Gogla AdWords і Яндекс. Директ надає інформацію стосовно середньої вартості кліка конкретного рекламного оголошення або групи оголошень.
 2. CTR – клікабелність. Розраховується шляхом ділення загального числа кліків на рекламне оголошення до числа його показів і вказує на те, з яких оголошень на сайт переходить найбільше користувачів.
 3. eCPM – ефективна ціна за 1000 показів оголошення. Є результатом ділення суми витрат на кількість показів, помноженого на 1000.

Перехід на сайт

 • Сеанс (візит) – тривалість часу, протягом якого відвідувач знаходиться на сайті. Середню тривалість сеансу можна отримати, якщо розділити сумарний час всіх сеансів на їх кількість.
 • Показник відмов. Відсоткова частка тих відвідувань, під час яких користувачі переглянули лише одну сторінку без здійснення яких-небудь дій.
 • Конверсія – частка тих відвідувань, в які користувачі здійснюють будь-яку цільову дію.
 • CR – коефіцієнт конверсії. Найважливіша метрика, що показує співвідношення числа конверсій до числа відвідувачів сайту.
 • CPA – вартість конверсії. У Google Analytics показник зветься цінність мети, в Яндекс.Метрика – середньої вартості досягнення мети. Визначається діленням рекламних витрат на загальну кількість зроблених цільових дій. Показник може бути представлений у двох видах:

– СРО – вартості оформленого замовлення (результату ділення рекламних витрат на кількість отриманих лідів;

– СРL – вартості отримання ліда (результату ділення рекламних витрат на кількість оформлених замовлень).

Ефективність контекстної реклами

Аналіз прибутку

 • ROI – коефіцієнт повернення інвестицій, який характеризує окупність рекламних витрат. Розраховується діленням різниці між доходами від реклами та вкладеннями в неї на загальний розмір інвестицій.
 • ДРР – частка рекламних витрат. Виражене у відсотках відношення рекламних витрат до прибутку від реклами. Метрика дозволяє дізнатися, скільки відсотків доходу витрачається на розміщення реклами.
 • LTV – сума загального прибутку, отриманої від клієнта за клієнта за час співпраці. Приблизне значення можна отримати шляхом перемноження середнього прибутку з продажу, середнього числа продажів на місяць і середнього часу утримання клієнта в місяцях.

Всі перераховані показники в сукупності входять до типової аналітичної системи і дозволяють оптимізувати рекламну кампанію за різними напрямками.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь