Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Розробка сайту на CMS

Розробка сайту на CMS

Ця стаття докладно розповідає про те, чому розробка сайту на CMS стає все популярнішою. Ви дізнаєтеся, чим є CMS, низку їхніх головних характеристик, типи й стадії розробки ресурсу.

CMS є англійською абревіатурою вислову Content Management System. Перекладається він як система управління контентом. З її допомогою можливо розробляти вебресурси різної складності, а призначення її полягає в управлінні вмістом — контентом. Вона також називається движком або платформою.

Які функції виконуються CMS

Створення сайту на CMS — популярна послуга, адже движок має множинні переваги.

Управління ресурсом зможе проводити практично будь-хто, хто має доступ до панелі адміністрування. В особливих, специфічних знаннях і навичках нема потреби.

Кілька основних функцій, властивих CMS:

1. Чіткість структури

За допомогою будь-якої платформи можливо розробляти чітку структуру вебресурсу. Адміністратори можуть без сторонньої допомоги:

 • Змінити розділ або підрозділ;
 • Додати новий розділ;
 • Видалити неактуальний розділ;
 • Коригувати черговість розміщень;
 • Змінити контент;
 • інше.

Сам движок включає й можливість формування розділів всіляких типів. Це може бути текстовий розділ, опитування, список і безліч інших.

2. Простота в управлінні контентом

Панель адміністрування движка дає можливість легко управляти вмістом. Тут нема потреби в специфічних навичках — усе інтуїтивно зрозуміло. Людині, що працює з ресурсом, доступна можливість:

 • Публікації контенту;
 • Коригування контенту;
 • Видалення контенту.

Ресурси, створені на CMS, наповнюються контентом/інформацією будь-якого типу — текст, зображення, інфографіка, таблиця і т.ін.

Движки мають вбудований текстовий редактор, який дасть змогу набрати текстову інформацію прямо в ньому, а також зробити копіювання зі звичних нам програм типу Word & Excel.

3. Права доступу

Серед позитивних особливостей CMS є й можливість обмеження прав доступу:

 • Адміністратори;
 • Профільні фахівці/користувачі (мають доступ до конкретного розділу або функції);
 • Відвідувачі.

4. Можливість пошуку на вебресурсі

Знаєте, у чому ще перевага розробки сайту на CMS? У тому, що все відбувається максимально оперативно через те, що програміст уже має основу — движок, куди вноситься безпосередня зміна.

Також движок має функцію пошуку даних на всьому вебресурсі або в певному розділі, що залежить від настройки. Існує й можливість встановлювати додаткові фільтри — наприклад, пошук у конкретному часовому відрізку.

5. Можливість статистики

Платформа дає можливість простежувати певні статистичні дані. Найпростішим прикладом є число переглядів тієї чи іншої статті. Існують і інші статистики. Функцію налаштовують окремо, залежно від того, які потреби у власника вебсайту.

6. Високофункціональність

Передбачається можливість підключати різні розширення, модулі, плагіни, що підвищують функціональність вебресурсу. Наприклад, згадаємо прості, але від цього не менш важливі модулі:

 • Реєстрація за допомогою соцмереж;
 • Наявність кнопок соцмереж;
 • Можливість коментувати.

Існують різні плагіни, здатні спростити роботу адміністратора — просування в пошукових системах, низка зображень, що оптимізується і т.ін.

Проміжні висновки

Ми б хотіли зазначити, що вебресурс, створений на основі CMS, є повноцінним, функціональним, зручним ресурсом для користувача з візуально привабливим оформленням.

CMS

Створення сайту на CMS дає можливість економити ресурси як часу, так і грошей замовника. Створення проводиться в максимально оперативному режимі. Відповідно, витрати в такому разі не будуть високими, як у випадку програмування з повного нуля.

Різні CMS: характеристики найпоширеніших движків

Є безліч різних платформ, кожна з яких має свої особливості й характеристики. Коротко вивчимо головні двигуни.

1. WordPress

Найпоширеніша система управління контентом, вона широко відома на весь світ. Згідно з різними даними статистики, у 2018 році на ній функціонувало орієнтовно 30 % всіх вебресурсів. Серед головних переваг:

 • Вона легко встановлюється;
 • Великий список доступних шаблонів, тем оформлення;
 • Легке адміністрування — інтерфейс можна освоїти інтуїтивно;
 • Регулярна оновлюваність, що провокує поліпшення системи і її захищеність від вірусів і хакерських атак;
 • Простота і зручність візуального редактора;
 • Множинні доповнення та розширення, що підвищують функціональність вебресурсу.

Спершу WP був розроблений для блогів, інформаційних порталів. Проте в наші дні на цьому движку розробляються й сайти інших спрямувань:

 • Вебмагазин;
 • Сайт-візитка;
 • та інші.

2. Joomla

Також є популярним движком, досить просунутим, відрізняється своїми властивостями гнучкості. Відмінно підійде для розробки вебсайтів будь-якого характеру, включаючи як маленькі, так і масштабні ресурси.

Адміністративна панель ресурсу передбачає настройку кожної функції. Інтерфейс також освоюється інтуїтивно. Присутня можливість установки розширення прямо в панелі. Нема потреби мати глибокі знання HTML, проте основи розуміти потрібно.

Додавання контенту супроводжується зручним, простим в експлуатації візуальним редактором, що дає змогу оперувати текстами й картинками. Наявність функціональних плагінів дає можливість поліпшувати вебресурс, а також розробляти вебсайти всіляких тематик.

3. Drupal

Ще одна популярна платформа, хоча й не на такому рівні, як дві згадані вище. Проте його вже не так просто зрозуміти та приборкати — вам доведеться витратити час, щоби зрозуміти, як із ним працювати. Також будуть необхідні знання для експлуатації панелі адміністрування.

Якщо ви не маєте відповідних знань, ви зустрінете труднощі, якщо спробуєте власноруч приєднати будь-який модуль, розширення.

4. Низка спеціалізованих CMS для вебмагазинів

Окремо необхідно згадати движки, спеціально розроблені для вебмагазинів. Найбільш популярні:

 • Magento;
 • OpenCart.

Вони дають можливість розробити професійний, функціональний торговельний майданчик. Вони мають усе, що необхідно в торгівлі:

 • Особистий кабінет;
 • Вбудовані платіжні системи;
 • Статистику й багато іншого.

Ці движки дають нагоду створити магазин, який працює як на внутрішній ринок, так і для залучення клієнтів з інших країн.

Створення сайту на CMS: головні стадії

Якщо вам цікава розробка сайту на CMS, треба вибрати певний движок, орієнтуючись на тип, призначення, тему вашого вебсайту. Професіонали вебстудії Centum-D допоможуть вам у підборі найкращого движка під цілі й завдання бізнесу.

Великий досвід, високий рівень кваліфікації, глибокі навички дають можливість створювати вебсайти на різних платформах. Програмісти Centum-D чудово розбираються в кожному різновиді CMS, знають про їхні слабкі місця, тому із самого початку виключають будь-яку проблему.

Створення сайту включає дотримання і проходження послідовних стадій, кожна з яких дуже важлива.

1. Обговорення завдання

Розробка сайту на CMS починається з детального вивчення вимог і побажань замовника. Обговорюється кожен момент, проговорюються всі деталі. Лише так можливо зрозуміти, чого конкретно хоче замовник.

Треба звернути увагу! Якщо в замовника не виходить самостійно створити детальне ТЗ, йому в цьому допомагають проєкт-менеджери. Як тільки технічне завдання складено, проєкт-менеджери затверджують його в замовника, що дає можливість переконатися в тому, що йому підходить кожна деталь і під час складання не були упущені дрібниці.

У процесі обговорення акцентуються такі пункти:

 • Визначення конкретної потреби клієнта — блоговий ресурс, інформаційний, або ж вебмагазин;
 • Які завдання розв’язувати вебресурс — інформування про діяльність бізнесу, залучення клієнтів, продаж продукції й т.п.;
 • Який функціонал має бути присутнім на ресурсі — форми зворотного зв’язку, вбудована платіжна система й інші.

Крім того, необхідно обов’язково заздалегідь визначити шлях створення ресурсу — з використанням типового шаблону із запропонованими стилями оформлення, або ж розроблений майже з повного нуля з унікальним дизайном і наповненням. Це буде впливати не тільки на зовнішній складник вебресурсу, але й на тривалість його створення, а також витрати ресурсів з боку замовника.

2. Сайт готується

Програмістами й дизайнерами проводяться роботи над завданням у суворій відповідності до кожної вимоги й норми. Кожен необхідний модуль підключається або прописується нове унікальне розширення, якщо база CMS не надає такого.

Окрім того! Вебдизайнери працюють над оформленням вебресурсу. Перед поєднанням оформлення і движка необхідно його погодити з замовником. Для більшої ефективності й раціональності роботи дизайнерів рекомендується перед проведенням робіт продемонструвати замовникові кілька ресурсів із відповідним дизайном.

3. Проведення тестів, перевірка ресурсу

Фахівцями вебстудії Centum-D проводиться тестування вебресурсу. Так можливо переконатися в тому, що він працездатний, кожен модуль правильно функціонує, а розширення підключені.

4. Завантаження вебресурсу на обраний замовником інтернет-хостинг

Якщо в замовника не виходить самому визначитися з хостингом для ресурсу, фахівці нададуть низку своїх рекомендацій.

Звичайний користувач думає, що в цьому етапі є щось фантастичне. Як і в усьому процесі програмування. Насправді ресурс переноситься досить оперативно. Власнику ресурсу також надаються права доступу до облікового запису, відповідно до якого ресурс розміщується на сервері хостинг-провайдером.

5. Низка додаткових послуг

Тут і закінчується процес створення сайту на CMS. Звичайно, надаються додаткові послуги для власників ресурсів. Вони включають:

 • Роботи з наповненням вебсайту контентом;
 • SEO-просування ресурсу.

Перша передбачає створення статей згідно з тематикою проєкту. Найчастіше ця послуга замовляється власниками презентаційного ресурсу або того ресурсу, які розповідає про певну компанію, що пропонує ті чи інші послуги.

SEO-просування дає можливість просувати ресурс на високі позиції в пошукових видаваннях.

CMS

Створення сайту на CMS: підсумки

CMS є відмінним варіантом, що не вимагає великих вкладень і тривалої розробки. Отримання повноцінного, функціонального ресурсу може бути максимально оперативним. Користувачі зможуть відчути комфорт його експлуатації, а власники відчують простоту адміністрування і просування ресурсу. Крім того, якщо ви звернетеся до досвідчених фахівців, вони зможуть створити повністю унікальний вебресурс навіть із використанням типового шаблону.

Хочете стати власником якісного ресурсу? Зверніться до вебстудії Centum-D за створенням простого або складного вебсайту. Ми створимо ресурс, який буде чітко відповідати кожній вимозі й запиту нашого замовника.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь