Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Сайт для автосервісу. Особливості розробки

Сайт для автосервісу. Особливості розробки

Веб-студія Centum-D за роки існування реалізувала безліч проектів. Спираючись на власний досвід, ми вирішили розповісти, як створюється сайт для автосервісу. У статті наведено ключові особливості розробки ресурсу.

Вони можуть незначно змінюватися в залежності від певного сервісу та поставлених завдань. Однак стаття дозволяє зрозуміти основні принципи розробки подібних проектів.

Інформація буде корисна багатьом. Зокрема, стаття надає цінні відомості для:

 • розробників;
 • власників автомобільних сервісів;
 • фахівців в області просування.

Сайт для автосервісу: у чому його суть і важливість

У більшості випадків автосервіс – це локальний, малий або середній бізнес. Стала думка – створення власного ресурсу для таких підприємців занадто великі витрати. І мова йде не тільки про саму розробку, а й про просування. Оскільки на це потрібні додаткові витрати. Часу йде також чимало.

Незважаючи на всі стримуючі фактори, навіть невеликим автосервісам сьогодні рекомендується створювати власні сайти. Якщо подивитися аналітичні дані пошукового гіганта Google, ще 5 років тому (у 2014 році) більше 85% користувачів смартфонів і планшетів шукали інформацію щодо локального бізнесу. Тобто, про ті компанії, що знаходяться у безпосередній близькості до користувача. З цих 85%:

 • близько 80% приймали рішення про необхідність оформити замовлення;
 • більше 45% здійснювали дзвінки за знайденими номерами телефонів;
 • а ще близько 35% приходили/приїжджали до компанії, якщо були вказані години роботи.

Важливий факт! Об’єктивна статистика стверджує, що понад 80% клієнтів автомобільних сервісів користуються інтернетом для пошуку прилеглих центрів і магазинів з продажу автомобільних запасних частин. Більшість власників транспортних засобів намагаються знайти майстерні, що знаходяться біля їх будинку чи офісу.

Сайт – ефективний інструмент для залучення клієнтів. Він являє собою інформаційний ресурс, віртуальний офіс, відкритий в режимі 24/7. Ще одна зручність – можливість надати фактично необмежені обсяги інформації у будь-якому вигляді:

Сайт для автосервісу
 • статті;
 • фотографії, картинки, інфографіки;
 • відеоролики.

На ресурсі можливо реалізувати інші функції, що підвищують зручність користування сайтом і спрощують життя автомобілістів:

 • калькулятор вартості послуг;
 • підбір запасних частин;
 • онлайн запис;
 • календар технічного огляду і т.д.

Подібні функції допоможуть виділитися серед інших схожих проектів. Найчастіше, автовласники вважають за краще приїхати до автомобільних сервісів, у яких зручний і функціональний ресурс, навіть з інших районів міста, не дивлячись на те, що поруч з ними є інші майстерні.

Деякі власники автомайстерень замість створення «веб-представництва» намагаються просувати свої послуги за допомогою інших сервісів та інструментів:

 • на автомобільних форумах;
 • в соціальних мережах;
 • на геолокаційні сервісах.

Однак подібний підхід не дозволяє досягти необхідної ефективності. Приплив клієнтів – мінімальний. Він не зрівняється з тією кількістю автовласників, яких можна залучити за допомогою власного зручного та функціонального сайту.

Чому власний сайт автомобільної майстерні – це правильне рішення. 6 обґрунтованих причин

Про особливості розробки докладніше розповімо нижче. Поки коротко відзначимо, чому рішення про створення ресурсу буде вірним і не принесе розчарування.

1. Підвищення рівня прибутку.

Збільшення кількості клієнтів. Всі витрати, вкладені у розробку та просування, швидко окупляться і надалі проект буде приносити своєму власникові тільки прибуток.

2. Отримання заявок безпосередньо з сайту.

Потенційні клієнти зможуть залишати заявку на ту чи іншу послугу безпосередньо на інтернет-сторінці. Необхідно лише передзвонити на залишені номери телефонів, надати первинну консультацію та узгодити час, коли клієнт приганятиме свій автомобіль.

3. Відмінний маркетинговий інструмент.

Гарний, якісний (тобто, зручний і інформативний) проект – відмінний спосіб просувати автосервіс і залучати клієнтів. Правильний ресурс буде діяти на потенційних клієнтів мотивуючи – вони забажають співпрацювати саме з Вами.

4. Збільшення кількості пропозицій.

Всі послуги легко розмістити на сторінках сайту. Адже його «обсяг» нічим не обмежується. З’явилася нова послуга? Тут же можна проінформувати своїх клієнтів. Запускаєте акційну пропозицію? І знову інформація на сайті з’являється буквально в ту ж хвилину!

5. Простота доступності.

Автомайстерня стає ближчою до своїх клієнтів. Власник автомобіля у будь-який момент отримує необхідну йому інформацію.

6. Комунікація з клієнтами.

Спростити комунікацію дозволять не тільки розміщенні контактні дані. Один з варіантів – публікувати корисні статті про ремонт і догляд за автомобілем. А також давати відповіді на найбільш поширені питання.

Сайт для автосервісу: все починається з аналітичних досліджень

Веб-студія Centum-D комплексно підходить до вирішення поставленого завдання. Ми не робимо сайт заради своєї роботи. Ми прагнемо створювати ресурси, які будуть приносити користь відвідувачам і прибуток власникам. Тому розробка починається з обов’язкових аналітичних досліджень.

Щоб проект приносив прибуток, допомагав істотно збільшити кількість клієнтів, слід вивчити всі особливості бізнесу. Завдяки цьому сайт акцентує увагу користувачів не тільки на ключових послугах. Він допомагає компанії виділитися серед десятків конкурентів.

Щоб сайт для автосервісу був успішним, на першому етапі роботи наші фахівці занурюються в бізнес автомайстерні. Ми вивчаємо всі деталі для отримання такої інформації:

 • повний перелік та унікальність послуг, що надаються;
 • ціновий сегмент;
 • тонкощі маркетингового просування;
 • конкуренти та їх переваги;
 • з якими питаннями найчастіше звертається клієнт;
 • які заперечення можуть виникнути у клієнта (висока вартість послуг, відсутність додаткових послуг, відсутність безкоштовної консультації, тип використовуваних масел і багато-багато іншого).

Всі зібрані дані дозволяють краще зрозуміти, що саме і яким чином слід впровадити, щоб мотивувати потенційну цільову аудиторію звернути увагу саме на Вашу компанію. І закуповувати запасні частини або ремонтувати автомобіль у Вашому автосервісі.

Йде повне опрацювання можливої ​​клієнтської історії, в якій описуються можливі ризики, очікування клієнтів, а також потенційні вимоги щодо послуг, що надаються. Обов’язково визначається група клієнтів, на яких в першу чергу орієнтований автосервіс:

 • приватних власників автомобілів;
 • невеликі таксопарки;
 • великі автомобільні компанії;
 • власники компаній, що надають послуги вантажоперевезень.

Зверніть увагу! Якщо сервіс орієнтований на жінок-водіїв, в такому випадку необхідно обов’язково зробити правильні акценти. Виробити стратегію залучення жінок. Описати, які саме супутні послуги вони можуть отримати. Наприклад, приємна кімната відпочинку з кавою. Або, наприклад, кабінет майстра манікюру, щоб жінка, чекаючи, поки лагодять її автомобіль, могла зробити манікюр.

Окремо складається докладний портрет потенційного клієнта:

 • статева приналежність;
 • середній вік;
 • тип (або навіть марка) транспортного засобу;
 • рівень знань автомобіля і виконуваних заходів для його ремонту.

До речі! Якщо у автомайстерні є діючий сайт, проводиться аналіз його аудиторії, вивчається карта кліків, переходи, поведінка та багато іншого.

Додатково вивчаються ресурси конкуруючих автосервісів. Це дає можливість виявити свої слабкі й сильні місця.

Зверніть увагу! Під час аналітичних досліджень обов’язково аналізуються пошукові запити, які використовуються цільовою аудиторією.

Окремо проводяться дослідження, за допомогою яких розробляється концепція продажу послуг. При цьому враховуються можливі страхи і ризики потенційних клієнтів. Для цього необхідно продумати відповіді на питання, сформовані такими страхами.

Ось приклади подібних страхів і відповіді на них:

 • «Ви займаєтеся ремонтом електроніки? У Вас є досвід?» – «У нас 3 фахівця, з досвідом роботи не менше 4 років».
 • «Через три дні у мене запланована поїздка. Ви встигнете до цього терміну?» – «Ремонт здійснюється за 24 години».

Додатково розробляються слогани, які б мотивували замовляти послуги у конкретному автомобільному сервісі

Особливості розробки сайту автомобільного сервісу: що саме буде зроблено

Після отримання аналітичної інформації та даних досліджень, в роботу включаються інші фахівці. Їх завдання:

 • реалізувати ефективні рішення;
 • створити привабливе оформлення;
 • розробити зручну навігацію;
 • продумати просту структуру;
 • впровадити функціональні модулі;
 • написати раціональну програму просування проекту.

Все це допоможе виділити сайт серед інших сервісів, а також допоможе у залученні нових клієнтів.

Структура: приблизний опис

Сайт для автосервісу повинен мати чітку, зручну і зрозумілу структуру. Вона спростить життя користувачу. Він легко знайде потрібну йому інформацію.

У цьому розділі представлено зразковий опис структури. Вона може змінюватися в залежності від тих чи інших відмінностей конкретного підприємства та послуг, що надаються. Назви розділів також можуть незначно змінюватися або доповнюватися іншими словами.

1. Послуги.

Повний перелік послуг, автосервісом послуг. Можлива наявність додаткових підрозділів, що дозволить краще надати кожну окрему послугу. Наприклад, це можуть бути: Ремонт ходової, Ремонт двигуна, Ремонт коробки передач і т.д.

2. Марки автомобілів.

Якщо автосервіс спеціалізується на ремонті та обслуговуванні окремих марок автомобілів, це слід обов’язково відобразити в структурі сайту. Для кожної марки створюється окремий підрозділ. У ньому наводиться інформація про транспортні засоби конкретних марок.

3. Каталог продукції / запасних частин.

Найчастіше сайт для автосервісу передбачає інформацію про запасні частини, які можна купити на підприємстві. Тут рівень деталізації, розподілу за окремими підкатегоріями залежить від кількості наданих, реалізованих запасних частин. Наприклад, деталізації може здійснюватися:

 • за типом запасних частин;
 • за марками автомобілів, для яких призначені запасні частини та деталі;
 • за окремими частинами автомобілів;
 • за виробниками;
 • і т.д.

Кожній деталі створюється окрема сторінка. На ній описується запасна частина, публікуються її технічні характеристики, фотографії, схеми.

Структура формується в залежності від кількості запасних частин, деталей, що реалізуються в автомобільній майстерні. При необхідності можна створити навіть інтернет-магазин для користувачів, які хочуть просто купити запчастини, але не планують користуватися послугами автосервісу.

1. Про компанію.

Обов’язковий розділ, в якому публікується детальна і чесна інформація про підприємство. Сюди рекомендується помістити всю дозвільну документацію, ліцензії, сертифікати, список авторитетних клієнтів.

2. Новини / блог.

На сторінці публікуються статті. Це можуть бути новини підприємства, тематичні статті, що стосуються ремонту окремих вузлів, галузеві новини, інформація.

3. Акції.

У цьому розділі представлена ​​інформація про акції, знижки, вигідних для автолюбителів пропозиціях.

4. Відгуки.

Не потрібно занадто вже скромничати. Відгуки – найкращий спосіб привернути нових клієнтів. Стимулюйте їх писати позитивні коментарі про роботу підприємства, про конкретних майстрів, про якість послуг, що надаються.

5.Приклади робіт.

Звичайно, не всі виконувані роботи можна проілюструвати фотознімками. Наприклад, зробіть порівняння – до і після тюнінгу, до і після рихтування, і т.д. Або просто демонструйте робочі моменти

6. Питання відповідь.

Такий розділ у структурі сайту користується популярністю серед відвідувачів. У ньому надаються відповіді на найбільш популярні запитання. Це стосуються, як роботи автосервісу, так і ремонту окремих частин автомобіля.

7. Контакти.

Будь-які контактні дані, що спрощують життя користувачам. За яким вони зможуть швидше знайти підприємство або зв’язатися з консультантами:

 • мобільні номери телефонів;
 • номер стаціонарного телефону;
 • адреса;
 • схема проїзду;
 • електронна пошта;
 • посилання на групу в соціальних мережах.

Це перелік основних розділів структури сайту для автосервісу. Бувають і інші. При створенні структури враховуються конкурентні переваги сервісу.

Додатково можуть бути розроблені унікальні розділи, за допомогою яких істотно підвищиться експертність компанії в очах потенційних клієнтів.

Як збільшити конверсію

Щоб сайт для автосервісу не тільки існував, але й притягував, як магніт, клієнтів, необхідно підвищити лояльність клієнтів. Досвід фахівців студії Centum-D – гарантія високої конверсії.

Довіра потенційних клієнтів до автомайстерні – важливий аспект. Ми починаємо працювати над ним ще при проведенні аналітичних досліджень. Досягти цього реально декількома способами. Крім того, наші напрацювання:

 • привертають увагу до акційних пропозицій;
 • сприяють прийняттю позитивного рішення при відвідуванні ресурсу;
 • забезпечують перегляд великої кількості сторінок.

На цьому етапі ми оцінюємо, як найкраще акцентувати увагу на перевагах автосервісу:

 • рівень професіоналізму майстрів;
 • вибір зручного часу;
 • безкоштовна консультація/діагностика;
 • унікальне обладнання;
 • та багато іншого.

Переконавши відвідувачів сайту у Вашому професіоналізмі, ми суттєво підвищимо рівень конверсії. Тобто, рівень конвертації потенційних клієнтів, які просто зайшли на сайт, реальних клієнтів, які звернулися до компанії для вирішення тієї чи іншої проблеми.

Підбір системи управління сайтом

Система управління сайтом – движок, на якому реалізовується проект. Фахівці веб-студії Centum-D працюють з різними платформами, серед яких:

 • WordPress;
 • Drupal;
 • Joomla;
 • OpenCart;
 • та інші.

Вибір конкретної платформи здійснюється в залежності від створюваного ресурсу, кількості сторінок, його структури, функціональних рішень.

Управління сайтом

Ми підберемо для сайта автосервісу інтуїтивно зрозумілу в адмініструванні платформу. Проведемо первинне навчання – цього буде достатньо, щоб розібратися у всіх особливостях функціонування сайту та без проблем проводити оновлення інформації на ньому.

Сайт для автосервісу: створюємо стильне оформлення

Дизайн повинен бути не просто яскравим, привабливим. У моді залишається мінімалізм. Він дозволяє робити стильні «майданчики».

Оформлення забезпечує зручність проекту, здатність «продавати» послуги. Дизайн впливає на відвідувачів на емоційному рівні, він «змушує» замовити послугу, записатися «на прийом» до майстра.

 1. Економ-варіант. Мається на увазі створення дизайну на основі вже готового рішення. Клієнт вибирає вподобаний дизайн з декількох шаблонів. У них можуть бути внесені мінімальні зміни, якщо сама структура сайту того вимагає. Але зазвичай шаблон залишається без змін. Такий варіант характеризується дешевизною й швидкістю. Але є ймовірність, що в мережі зустрінеться ще чимало сайтів з подібним оформленням.
 2. Індивідуальний дизайн. Сайт отримує унікальне оформлення, з продуманою структурою, функціональними кнопками. Оформлення розробляється суворо до певного проекту, враховуються всі деталі, аспекти.

Окремо дизайнер займається розробкою логотипу, іконок, інших графічних елементів, які надають ресурсу впізнаваність.

Що входить у вартість

Сайт для автосервісу оцінюється по-різному. Кожен окремий проект має свою ціну. Визначається вона під впливом технічного завдання, в якому прописуються:

 • нюанси проекти;
 • функціональні доповнення;
 • кількість сторінок;
 • оформлення та багато іншого.

Спираючись на цю інформацію, проект-менеджер прораховує не лише ціну сайту для автосервісу, але й визначає терміни реалізації проекту. У вартість розробки включаються:

 • аналітичні дослідження;
 • розробка структури;
 • створення дизайну;
 • верстка макета;
 • підключення доповнень, функціональних розширень;
 • первинне наповнення контентом і оптимізація сайту під пошукові системи;
 • реєстрація домену та перенесення готового сайту на обраний хостинг.

Зверніть увагу! При укладенні договору – допомога в розробці технічного завдання надається безоплатно.

Обумовлюються різні додаткові послуги. Серед них – повне наповнення сайту, оптимізація та просування у пошукових системах, подальше обслуговування та супровід ресурсу.

У веб-студії Centum-D працюють фахівці, здатні вирішити всі поставлені завдання:

 • проект менеджер;
 • маркетологи;
 • програмісти;
 • оптимізатори;
 • дизайнери;
 • копірайтери та ін.

Тому, звертаючись до нашої компанії, Ви можете розраховувати на якісні високопрофесійні послуги.

Сайт для автосервісу: просування проекту

Окремо хотілося б зупинитися на просуванні сайту. Це важливий момент. Адже від нього залежить відвідуваність. Звичайно, власник автосервісу має повне право замовити просування проекту в іншій конторі, а не тій, що займалася розробкою сайту.

Однак ми настійно рекомендуємо довіряти даний етап роботи розробникам. Якщо у них є профільний відділ.

Чому? Тому що вони вже займалися аналітичними дослідженнями, у них є всі ввідні дані про компанію, конкурентів, цільову аудиторію. Це не тільки прискорює, а й здешевлює просування сайту. Якщо ж звернутися в іншу компанію, вона знову-таки буде займатися аналітикою, на що будуть необхідні додаткові витрати.

У команді Centum-D працюють фахівці з просування. Вони мають комплексні знання в області оптимізації та просуванні сайтів.

Є кілька напрямків залучення клієнтів:

 • SEO-оптимізація сайту;
 • контекстна реклама;
 • просування в соціальних мережах (SMM) – створення тематичного співтовариства, використання тізерної реклами;
 • реєстрація сайту в геолокаційних проектах (Google Maps та їм подібні);
 • та деякі інші.

Стисло охарактеризуємо кожний окремий напрям.

SEO-оптимізація

Найбільш поширений спосіб просування сайту. Суть всіх виконуваних маніпуляцій спрямована на підвищення позицій у видачі пошукових систем. Основа – правильно зібране семантичне ядро, тобто, ключові слова (пошукові запити), якими користується цільова аудиторія для пошуку автосервісів і автомобільних майстерень.

Однак це не означає, що потрібно використовувати тільки такі слова, як «автосервіс», «ремонт автомобіля» та їм подібні. Досягти за ними успіху дуже складно, тому що вони високо конкурентні.

Необхідно чітко розуміти свою аудиторію, щоб підібрати правильні запити. Наприклад, просування можна здійснювати за такими групами слів:

 • в залежності від географічного положення – наприклад «автосервіс Дніпро», «автосервіс на Набережній» і т.д.;
 • враховуючи моделі та марки транспортних засобів – «автосервіс хюндай», «ремонт БМВ», «ремонт Hyundai Solaris», «запчастини на Мерседес» і т.д.;
 • із зазначенням певних послуг автомобільного сервісу – «заміна гуми», «перебрати коробку передач» та ін.;
 • і деякі інші.

Щоб досягти успіху в просуванні сайту у пошукових системах, необхідно приділяти особливу увагу низько- та середньоконкурентним запитам (низькочастотним і середньочастотним).

Важливо пам’ятати – ефективність просування сайту у пошукових системах безпосередньо залежить від якості пропонованого відвідувачам контенту. Тому важливо вкласти гроші у підготовку інформативних, максимально повних і корисних описів:

 • сторінок;
 • послуг;
 • запасних частин;
 • і всього того, про що йдеться на сайті.

Всі статті слід ілюструвати якісними фотографіями, картинками, схемами.

Контекстна реклама

Вона дає швидкий результат. З її допомогою рекомендується залучати клієнтів, доки сайт знаходиться на стадії розкрутки. Правильно розроблена рекламна стратегія та налаштована кампанія – ось запорука успіху. Обов’язково слід враховувати інтереси реальної ЦА та потенційних клієнтів:

 • геопривязка – вказується в тексті оголошення та налаштовується при показі реклами;
 • покази повинні бути тільки для цільової аудиторії, оскільки зайва демонстрація призводить до зменшення клікабельності реклами, а це провокує збільшення вартості кожного окремого кліка, що підвищує бюджет на проведення рекламної кампанії;
 • текст оголошення повинен бути максимально лаконічним, що дає певну інформацію.

Контекстна реклама виводиться поряд з пошуковою видачею – зазвичай над нею. Тому при правильному налаштуванні рекламної кампанії оголошення будуть бачити тільки цільові користувачі. Завдяки цьому вартість кожного залученого клієнта виявляється низькою.

До речі! Контекстна реклама – найкращий варіант для залучення клієнтів під конкретні акції. Адже для налаштування і запуск кампанії потрібно всього кілька годин. Оплачується лише кожен клік на оголошення, а не його покази.

Просування у соціальних мережах

Соціальні мережі тільки посилюють свій вплив. Вони являють собою відмінний інструмент для залучення відвідувачів і цільової аудиторії. Відмітна особливість такого просування полягає в тому, що взаємодія з потенційним клієнтом веде не тоді, коли у нього виникла потреба звернутися в автосервіс, а до цього моменту.

Соціальні мережі дозволяють виконувати чітке адресне налаштування впливу на користувачів. Адже більшість акаунтів надають повну інформацію про людину:

 • стать;
 • вік;
 • місце проживання;
 • та інше.

Щоб просунути сайт для автосервісу в соціальних мережах необхідно створити тематичне співтовариство. У ньому публікувати корисну інформацію, новини, повідомлення про акційні пропозиції, нагадування про сервісне сезонне обслуговування та багато іншого.

Також соціальні мережі роблять спілкування з клієнтами більш тісним. Тут вдається оперативно реагувати на всі потреби та запити людини – відповідати на його відгуки, коментарі, питання і т.д.

До речі! Відмінний спосіб впливати на аудиторію соцмереж – запуск таргетированої реклами. Вона має кілька варіантів чіткого налаштування. Наприклад, на жителів певного району, регіону або навіть на користувачів, що користуються послугами конкурентів.

Сервіси геолокації

Даний пункт – це не окремий етап просування, а супутній всім іншим варіантам. Реєстрація на подібних сервісах з подальшим розміщенням віджетів на сайті забезпечує позитивний вплив на результати SEO-оптимізації.

Крім того, такі сервіси самі по собі можуть приводити нових клієнтів. Наприклад, гарні показники у 2GIS.

Це ті користувачі, які відразу переходять на карти для перегляду найближчих автосервісів. Розміщення інформації в геолокаційних сервісах дозволяє потенційним клієнтам побачити:

 • точне розташування автосервісу;
 • його адресу;
 • графік роботи та контактні дані.

Є й інші способи просування сайту автомайстерні. Ми коротко описали основні напрямки.

Сайт для автосервісу: чому його потрібно замовити в веб-студії Centum-D

Наша компанія працює на профільному ринку багато років. Команда складається із кваліфікованих і досвідчених фахівців, які знають всі особливості побудови сучасних і функціональних, ефективних сайтів.

Один з основних принципів – прозорість всіх етапів. Замовнику надається повна звітність. Додатково, за бажанням клієнта, його долучають до спеціального чату для оперативного спілкування з керівником проекту.

Кожен клієнт – особливий. Ми не керуємося типовими, стандартними рішеннями. Перед розробкою проводиться докладне вивчення специфіки бізнесу, аналіз ніші та конкурентів цільової аудиторії.

Бажаєте отримати якісний сайт для автосервісу, ціна якого не буде занадто високою? Звертайтеся до нас! Перебуваєте в Дніпрі? Зателефонуйте за контактними телефонами, і проект-менеджер підбере для Вас зручний час зустрічі. Ми обговоримо всі деталі Вашого проекту при особистій зустрічі і почастуємо Вас смачною кавою чи бадьорим чаєм.

Ваш автосервіс знаходиться в іншому місті? Нічого страшного! Передбачена можливість віддаленого спілкування. Ми будемо спілкуватися з Вами за зручним саме для Вас каналом зв’язку.

Не знаєте, як скласти докладне і зрозуміле технічне завдання? Наш менеджер допоможе Вам і в цьому. Спираючись на Ваші побажання, він підготує документ. Тільки після узгодження всіх пунктів з Вами, ТЗ передається розробникам. В обумовлені терміни Ви отримуєте повністю готовий до роботи сайт для автосервісу. При необхідності ми надамо супутні послуги та виконаємо супровід проекту.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь