Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Сайт не приносить результату?

Сайт не приносить результату?

Запускаючи вебпроєкти, більшість впевнені, що до них відразу піде багато нових клієнтів. Здебільшого цього не відбувається — ресурс просто не дає очікуваного результату. Нижче ми обговоримо кілька можливих причин.

Забезпечити власника сайту грошима й обрушити лавину нових користувачів — першорядне завдання проєкту в інтернеті. Незалежно від того, яке в сайту призначення. Вебсайти здатні заробляти на рекламі, сайт-візитка буде інформувати про те, чим компанія займається, приводити все більшу кількість нових клієнтів, а вебмагазини призначені безпосередньо для продажу.

Існують моменти, коли інвестовані в розвиток проєкту ресурси так і не окупаються. Кількість клієнтів не збільшується, а цільові дії (купівля, дзвінок, заповнення форми) не відбуваються. Існує може безліч причин, однак їх усе ж поділяють на дві умовні підгрупи: маркетингові й технічні. Кожна група складається з переліку різних проблем.

Через це, якщо вебресурс не функціонує, варто уважно вивчити цю статтю. Тут ми розкриємо низку основних проблем, які можуть виникати як на торговому, інформаційному, так і презентаційному проєкті.

Технічна частина

Технічний елемент дуже важливий — він забезпечує ефективну роботу вебресурсу. Найчастіше поява будь-якої складності обумовлюється одним із трьох основних моментів.

1. Довге завантаження сторінок

Не всі користувачі мають бажання довго чекати завантаження вебресурсу. Велика частина користувачів швидше закриє сторінку, не чекаючи її остаточного відкриття. Найімовірніше, у такого користувача вже не буде бажання заново відкрити ресурс.

Варто звернути увагу! Пошуковий робот також не любить такі вебсайти. Через це вони і втрачають свою позицію на сторінках результатів пошуку.

Що з цим робити? Перевіряти наявні проблеми рекомендується за допомогою сервісу Google PageSpeed ​​Insights. Для внесення адреси вебсайту існує спеціальний рядок, де ви зможете спостерігати конкретні рекомендації, які сприятимуть усуненню труднощів.

Довге завантаження сторінок

Довге завантаження сторінок

Якщо видана сервісом оцінка ресурсу становить 70 балів і менше, варто вжити низку заходів.

 • зменшення «ваги» графічної складової, тобто, зробити зображення легше. багатьма вебмайстрами завантажуються зображення без належної підготовки, з найвищою якістю, що провокує низку труднощів у роботі вебресурсу. Існує безліч варіантів стиснення зображень без істотного погіршення якості. наприклад, photoshop дає змогу використовувати функцію «зберегти для web».
 • використання кеша браузера. для цієї маніпуляції нам необхідно провести налаштування проєкту у такий спосіб, щоби браузером зберігалися зображення й кожен скрипт у власному кеші. це матиме позитивний ефект на підсумковій швидкості функціонування вебсайту.
 • мінімізація javascript, css. різні скрипти, каскадні таблиці вимагають використання особливих мінімізаторів, що дозволяють усувати елементи коду не першої важливості, що також буде сприяти прискоренню завантаження ресурсу.

2. Контактні форми і їхні недоліки функціонування

Це є, мабуть, одними з найбільш поширених труднощів, що провокують погані результати вебресурсу. Користувач, потенційний клієнт просто не має можливості відправляти заявки. Або ж вона не виходить власникам, адміністраторам, менеджерам.

Що з цим робити? Спершу варто попросити допомоги в програмістів, здатних перевірити рівень працездатності форм контакту, виправити неполадки.

3. Ресурс не адаптований для мобільних пристроїв, планшетів

Якщо адаптивна верстка не передбачена, підвищуються ризики невеликого або зовсім відсутнього результату з боку ресурсу. Коли користувачі заходять із мобільного пристрою, вони спостерігають лише недопрацьовану версію ресурсу або його некоректну роботу. Довго затримуватися на такому сайті особливо немає бажання ні в кого — на ньому некомфортно перебувати й користуватися.

Перевірку адаптивності можна провести й без сторонньої допомоги. Просто розгорніть свій ресурс на телефоні. Однак якщо потрібно переконатися повністю у відсутніх або присутніх проблемах, заручіться допомогою Яндекс.Метрики. Вона передбачає можливість побудови звітів, відштовхуючись від пристрою користувача. Зрозуміти, чи присутня будь-яка складність, можна за допомогою перегляду кількості відмов. Число відмов однакове як на десктопі, так і на мобільному пристрої? Проблеми відображення ресурсу на мобільних девайсах або не суттєві, або відсутні.

Якщо ж відмови з мобільних пристроїв перевищують кількість десктопних відмов — варто більш детально перевірити елемент адаптивності.

Що з цим робити? Google PageSpeed ​​Insights знову на допомогу. З його допомогою можна переглядати низку конкретних рекомендацій про те, що і як робити для коректного відображення ресурсу на мобільних пристроях. Найімовірніше, необхідно просто переробити верстку.

Маркетинговий елемент

Елементи подібного характеру нерідко не так яскраво виражаються, як будь-який із технічних елементів. Через це їх необхідно розглядати в окремому порядку. Давайте розбиратися.

1. Нерелевантні сторінки, відсутність цільового трафіку на ресурсі

Цю проблему часто спостерігають, якщо контекстну рекламу налаштували некоректно:

 • проблеми в процесі підбору ключових слів (ключові слова);
 • ключові слова ведуть не туди, куди потрібно;
 • присутні так звані «мінус-слова», через які з’являється непотрібний трафік.

Тобто, користувач хоче спостерігати щось конкретне, але отримує щось зовсім інше. Це може бути причиною того, що сайт не приносить результату.

Що з цим робити? Спершу потрібно задуматися про проведення аналізу числа відмов на сторінках входу. Наприклад — середнім показником відмов на всьому проєкті є 20 %, але деякі сторінки піднімають його до 45 %. Це і є сигналом наявності нецільового трафіку. Необхідно задуматися про перевірку реклами і скорегувати її.

2. Необізнаність про особливості своєї цільової аудиторії

Під час розроблення вебресурсу має бути присутнім розуміння своєї цільової аудиторії. В іншому випадку краще забути про ефективний і прибутковий бізнес.

Що з цим робити? У випадках, коли ресурси погано продають, необхідно приділяти більше уваги вивченню своєї ЦА. Постарайтеся сформувати розуміння своїх потенційних клієнтів, щоби зрозуміти, якими цілями вони керуються.

 • потреба. постарайтеся усвідомити, для чого відвідувачі приходять на сайт, навіщо їм потрібні товари/послуги, яка саме потреба буде задоволена.
 • процес прийняття рішень. зрозумійте для себе, коли саме в клієнтів з’являється необхідність у товарах/послугах. усвідомте, який шлях проходить користувач до самого моменту здійснення покупки.
 • порівняйте товар. варто розуміти, яка низка критеріїв використовується клієнтами у процесі порівняння схожих товарних одиниць на ринку.
 • низка страхів, заперечень. у всіх нормальних людей у процесі покупки виникатиме хоча б одне побоювання, страх, що їх обдурять або товар низькоякісний. варто передбачати кожне заперечення, надаючи відповідні дані на своєму сайті.
 • розв’язуйте проблеми клієнтів. варто не просто розв’язувати кожну проблему потенційних клієнтів, але й розписувати кожну свою перевагу.

3. Складність і неясність структури, проблеми в розумінні ресурсу

Наприклад, сайт має занадто яскраву гаму, там дуже багато об’єктів різних кольорів, великі логотипи та інші дратівливі елементи, що втомлюють.

Без заклику до дії тут ніяк, але і їхній надлишок не принесе ніякої користі. Якщо ви постійно використовуєте «Купіть зараз», «Зареєструватися», «Поставте питання» і т. ін., малоймовірно, що це буде до смаку користувачам. Найімовірніше, він буде роздратований.

Недобре й те, що сайт не має продуманої структури — сторінки розташовуються без будь-якої логіки як попало. Користувач просто заплутається.

Що з цим робити? В обов’язковому порядку дайте інформацію про сторінки ресурсу, розкажіть про ваші пропонування, умови. Покажіть свої пропозиції як можна більш детально — додайте опис, зображення, таблиці з технічними характеристиками. Виключіть наявність непотрібної інформації на ресурсі:

 • позбудьтеся від яскравих акцентів;
 • зробіть логотип менше;
 • зробіть опис меншим, якщо текст надмірно величезний, порожній.

І в обов’язковому порядку займіться акцентуванням уваги на більш вагомих елементах.

4. Пропонування, що не вражають

Власник сайту може бути впевнений, що для підвищення показника продажів досить звичайного запуску проєкту. Однак необхідно не просто розмістити товарні позиції на ресурсі. Потрібно опрацювати унікальні пропозиції, відсутність яких навряд чи буде приносити результат.

Про що йде мова? Наприклад, два сайти продають фотоапарат за однакову вартість  — 12000 гривень. Один у якості бонусу пропонує об’ємну флешкарту зі знижкою 45%. Другий — нічого. І якій же пропозиції віддасть перевагу клієнт? Звичайно, першій, особливо з урахуванням того, що флешкарта йому однаково була б необхідною.

Запам’ятайте! Користувачі ніколи не роблять покупку на першому відкритому ресурсі. Вони в обов’язковому порядку порівнюють низку пропозицій із декількох магазинів.

Що з цим робити? Для створення ефективного пропонування варто зрозуміти, чого конкретно хочуть потенційні клієнти. Якщо ви здатні задовольняти кожне його очікування, не сумнівайтеся — це ваш клієнт.

5. Відсутність можливості зв’язатися

Це може вас здивувати, але все ще є ресурси, які не надають контакти для зв’язку. Відсутній телефон, електронна пошта. Немає навіть найпростішої форми для зворотного зв’язку.

Ну або контакти вказуються практично непомітними шрифтами в «підвалі» ресурсу, де їх практично неможливо виявити.

Що з цим робити? Усе елементарно — досить додати низку контактів, зробити їх доступними. В обов’язковому порядку зробіть установку форми для консультації в режимі онлайн. Існує низка спеціальних віджетів/плагінів, які пропонують просто заповнити рядок із номером телефону й підтвердити дію, а консультант передзвонить вам упродовж 30 секунд.

Відмінним рішенням є й передбачення можливості вести спілкування через месенджери:

 • whatsapp;
 • viber;
 • telegram;
 • та інші.

Пам’ятайте, де конкретно повинна розташовуватися інформація з контактами. Відвідувач вебресурсу звик, що номери телефону вказуються в правій верхній частині сайту.

6. Некоректність цільової дії

Наприклад, ви переходите на вебресурс, де пропонуються різні косметологічні послуги:

 • $ 75/сеанс;
 • ім’я, досягнення фахівця відсутні;
 • процедура не доповнена описом.

Але зате від вас відразу хочуть домогтися виконання цільової дії — натискання кнопки «Замовити». Природно, тут немає нічого незрозумілого. Але не все так просто. Правильною цільовою дією тут буде не пропозиція купити, а «Оформити консультацію».

Що з цим робити? Не варто намагатися відразу «закривати» угоду з відвідувачем вебресурсу. Пропозиції мають бути максимально простими. Крім іншого, забезпечте користувача додатковою інформацією. Дайте йому будь-якого роду бонус. А ось кнопка з цільовою дією мусить бути збільшеною й легко помітною.

7. Відсутність довіри

Тут усе й так зрозуміло. Вебресурс із красивим оформленням і великим каталогом товарних позицій не завжди гарантує якість і надійність. Клієнт має довіряти вам.

Що з цим робити? Пробудити відчуття довіри в потенційного клієнта можна кількома способами:

Як викликати довіру потенційних клієнтів

 • доповніть вебресурс реальними фотографіями. займаєтеся лагодженням будинків? зробіть фото бригади фахівців прямо в момент виконання робіт і завантажте реальне фото. якщо немає можливості зробити фото без сторонньої допомоги, викличте фахівця. наявність таких знімків здатна викликати більше довіри, ніж просто викачане зі стоку зображення.
 • познайомте користувача зі своєю командою. проєкт, який представляє кожного члена команди із зображенням і невеликим блоком інформації, завжди буде предметом більшої довіри.
 • забезпечте клієнтів офіційною юридичною інформацією. так ви продемонструєте рівень своєї надійності. ви — компанія, якій немає сенсу що-небудь приховувати.
 • створіть розділ для клієнтських відгуків. сайт обов’язково має бути оснащений таким розділом. краще, якщо там будуть реальні відгуки. якщо таких немає, напишіть кілька власноруч. але не перестарайтеся.
 • давайте новим клієнтам стимул для написання коментарів про послуги або товари.
 • додавайте на ресурс низку фотокопій документації. мається на увазі будь-який сертифікат, інший документ, що підтверджує рівень якості послуг/товарів.
 • надавайте лише чесні дані. прописуючи опис товарної позиції або послуги, вносите в текст тільки істину. у жодному разі не обманюйте клієнта. навіть якщо в декількох випадках це спрацює, подальша діяльність компанії може виявитися під загрозою. відгуки про вашу нечесності будуть розходитися вкрай швидко.
Як викликати довіру потенційних клієнтів

Сайт не приносить результатів: підсумки

Нами були детально розглянуті можливі причини того, що сайт не приносить бажані результати. Ми розглянули далеко не всі можливі труднощі. Природно, ми можемо обговорити воронку продажів, але це предмет для повністю окремої розмови й розгляду.

Основне — виявити головну причину проблем. Згадайте слова лікарів: Коректна діагностика — 50 % від успішності лікування. З вебсайтами точно така ж ситуація.

Не виходить самостійно визначити проблему? Зверніться у вебстудію Centum-D і ми займемося проведенням комплексної діагностики ресурсу, займемося його «лагодженням», а також гарантуємо потрібну результативність.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь