Створення, розробка та просування сайтів Centum-D SEO просування сайту: 5 переваг оптимізації в пошукових системах

SEO просування сайту: 5 переваг оптимізації в пошукових системах

SEO є комплексом операцій, які покликані сприяти просуванню інтернет-ресурсу на просторах інтернету. Вони полягають в забезпеченні підняття вебсайту до перших позицій пошукових видач за конкретним ключовим словом. Це дозволяє збільшити популярність проєкту і рівень його відвідуваності. Говорячи про комерційний вебсайт – збільшуються продажі.

Більшість власників проєктів різних типів усвідомлюють те, наскільки важлива пошукова оптимізація. Проте часто ставляться питання: “Навіщо це потрібно?”, “Яким чином це відбувається?” та інші. У цій статті ми, користуючись власним досвідом, розповімо безліч цікавої інформації на цю тему.

Користь SEO-просування сайту: 5 переваг оптимізації в пошукових системах

Спершу потрібно зупинитися на необхідних заходах просування, обов’язкових для виконання.

1. Лояльність користувача

SEO дозволяє спостерігати збільшення кількості відвідувачів з пошукових систем. Згідно з численними дослідженнями, в тому числі що проводяться WebProfiters, трафік, придбаний за допомогою таких видач, є набагато якіснішим, ніж той, який приходить після рекламного оголошення будь-якого характеру.

Спираючись на результат роботи аналітиків, більший відсоток користувачів вважають за краще більше довіряти саме органічно сформованим видачам (з пошукових систем), ніж будь-якому рекламованому посиланню.

Це обумовлюється простою втомою від рекламних оголошень. Хоча б через те, що реклама є якимось інформаційним “шумом”. Нею засмічені:

  • Вулиці;
  • Громадський транспорт;
  • Телебачення;
  • Радіо;
  • Інтернет;
  • Та інші.

Реклама такого роду нерідко просто не буде відповідати сподіванням користувача. Але в разі, коли користувач знаходить те, що йому дійсно потрібно в пошуковій системі, його довіра до проєкту, на якому він знайшов інформацію, сильно підвищується. Власне, як і у видачі органічного характеру загалом.

У разі отримання користувачем відповіді на актуальні питання на сторінці конкретних проєктів, рівень довіри насправді вище. Також в таких випадках він буде лояльнішим до компанії в цілому.

Слід звернути увагу! Якщо сайтом надається відповідь на більшість питань, його починають впізнавати. Бренд буде викликати довіру.

2. Підвищені шанси охопити значну цільову аудиторію

Процес пошуку відповідей на будь-які питання має на увазі неготовність користувача переглянути кожну сторінку пошукової видачі. Найчастіше він не піде далі першої сторінки. У рідкісних випадках – відвідає другу. Про третю сторінку навіть і говорити не варто.

Якщо компанія не потрапила на першу сторінку видачі, то навіть у разі продукції високої якості та з низьким цінником у неї не вийде скласти конкуренцію будь-якій іншій компанії.

3. Вкладення, що окупаються

Процес SEO-просування дозволить в майбутньому легко окупати кожне вкладення як в просування, так і в формування бізнесу в цілому через те, що відбувається істотне збільшення охоплення ЦА, що провокує зростання продажів, хоча і з сильно заниженими вкладеннями в сам процес. Потрібно лише не припиняти підтримку позицій, на що і потрібні великі вкладення коштів.

Слід звернути увагу! Як тільки ви опинилися в ТОПі, рівень необхідних вкладень буде знижуватися! Паралельно з цим відвідуваність і продажі будуть продовжувати регулярно збільшуватися.

Наприклад, використовуючи контекстну рекламу, вкладення будуть потрібні регулярні та об’ємні. За допомогою “контексту” можливо отримати швидкий результат, але разом з цим необхідно підтримувати рівень інвестицій. Якщо ж тематика компанії є об’ємною в плані конкуренції, кожне вкладення може виявитися буквально величезним. При цьому буде необхідність регулярно розширювати бюджети, що все також не дає гарантій збільшених продажів.

4. Стабільно висока позиція

Однак лише в тих випадках, коли кожен захід виконаний коректно і проводиться надання підтримки.

А саме, для утримання верхніх позицій на постійній основі ми не рекомендуємо вдаватися до так званих “спамних” методів. У разі їх застосування пошуковими роботами може навіть бути накладений перелік санкцій. Такі санкції, своєю чергою схожі на зачинену зовні клітку, з якої вибратися вкрай важко. Вам знадобиться вкладати дуже збільшені суми коштів і витрачати набагато більшу кількість часу.

5. Чудовий показник конкурентоспроможності

Якщо нехтувати SEO і припинити віддавати переваги напрямам “оптимізація і просування вебсайту”, практично нереально розвинути підприємство, здатне конкурувати через те, що кожен потенційний клієнт і ЦА будуть віддавати перевагу конкуренту.

Безліч раз було доведено, що SEO є майже ідеальним маркетинговим каналом, за допомогою якого можливо здійснювати дієве та розумне просування бізнесу в будь-яких сферах і нішах.

Якщо проєкт поліпшується справжніми професіоналами, проводиться ряд регулярних заходів, то ресурс оперативно почне займати провідні позиції та обходити одного конкурента за іншим.

Слід звернути увагу! Вебстудія Centum-D є командою професіоналів з високою кваліфікацією, кожен фахівець якої має великий досвід проведення SEO-просування вебресурсів. Ми реалізували безліч проєктів. Наше портфоліо наповнене ресурсами різних напрямків. Якщо ви націлені досягати реального результату, а не викидати на вітер свої бюджети, зверніться в Centum-D.

Кілька додаткових нюансів SEO-просування сайтів

Оптимізація за вимогами пошукових систем є обов’язковим спрямуванням діяльності. Якщо цей процес обійти стороною, вихід на високі позиції видачі виявляється нереальним. Проте є нюанси, які необхідно врахувати.

  1. Результати досягаються не відразу. Це вимагає декількох місяців, але частіше за все від пів року. Обумовлюється це рядом особливостей роботи пошукових роботів, яким потрібен час для вивчення, індексації та проведення ранжирування.
  2. З першими інвестиціями реальні результати невідчутні. Протягом перших декількох тижнів результативність інвестицій помітити важко. Може здатися, що кошти просто витрачаються даремно. Тому терпіння – важливий елемент цього процесу.
  3. Конкретні гарантії надавати неможливо. Це обумовлюється тим, що не в кожному випадку можливо досягати результатів в зазначені терміни, адже результат має вплив з боку безлічі факторів. Кожен фактор передбачати не реально. Наприклад, може виявитися, що з вами конкурує сильний опонент, який почав просуватися місяцем раніше, а ви просто не врахували це з самого початку. Якраз через це, для його обгону, буде необхідність чекати трохи довше, ніж раніше було заплановано.

Слід звернути увагу! Основною суттю просування є приведення проєкту до кожної вимоги пошукових систем, найбільшими з яких є Google і Яндекс. Проте ніким не може бути передбачена поведінка роботів, як і ніхто не може впливати на їх рішення.

Однак вищевказані пункти не є приводами відмовлятися від SEO. Навпаки – вони слугують доказами важливості проведення дій оптимізатором. Просто час від часу результат досягається трохи довше. Звичайно, у випадках виконання просування кваліфікованими фахівцями.

Процес SEO-просування сайту: 7 стадій оптимізації

Оптимізація є багаторівневим процесом, що вимагає виконувати безліч дій і розв’язувати велику кількість завдань. Ми не будемо розглядати кожен наявний крок, але розглянемо 7 основних етапів.

  1. Проведення аудиту;
  2. Проведення підготовки СЯ (семантичне ядро);
  3. Створення текстового наповнення;
  4. Проведення внутрішньої оптимізації, яка орієнтована розв’язувати технічні недоліки;
  5. Роботи з внутрішньою перелінковкою сторінок;
  6. Роботи над поліпшенням юзабіліті вебресурсу;
  7. Зовнішня оптимізація.

Крім того! Далі ми більш детально розглянемо кожен згаданий етап. Рекомендуємо читати цю статтю від початку і до кінця для кращого розуміння процесу проведення оптимізації. Також ви можете зв’язатися з нашими консультантами за доступними на сторінці контактними даними це дозволяє ставити ці запитання.

1. Проведення аудиту вебресурсу

За допомогою аудиту проводиться встановлення “діагнозу”, тобто – з’являється розуміння про конкретні дії, які робляться першочергово. Аналітична робота піддається особливому обліку і значенням – вона може займати чимало часу. Проте вона вкрай важлива, адже за допомогою неї:

  • Раціоналізується діяльність;
  • Розробляється стратегія;
  • Визначаються терміни реалізації кожного заходу;
  • Прораховується бюджет.

Розберемося в проведених під час аудиту роботах.

Відразу слід почати з вивчення особливостей технічного елемента проєкту, що дозволить визначити наявність помилки в коді (якщо вони є, то визначається їх характер), визначити швидкість відповіді сторінок за запит, а також швидкість завантаження ресурсу в цілому і т.д.

Далі – проведення аналізу кожного посилання та перевірка наявності “битих”. Вивчаються URL (якщо необхідно, вони перероблюються в зрозумілий людині вид). Проводиться аналіз індексації, тобто – маніпуляції, за допомогою яких складається розуміння про конкретні необхідні дії для повноцінної готовності вебсайту до початку просування. Основною метою є визначення того, що конкретно є перешкодою для швидкого подальшого зростання.

Інші маніпуляції:

  • Перевіряється предмет попадання під фільтри пошукових роботів;
  • Визначається справжня відвідуваність і видимість вебсайту;
  • Вивчається контрольний профіль.

Слід звернути увагу! В окремому порядку аналізуються конкуренти. Проводиться визначення рівня відвідуваності, структури їх ресурсів, юзабіліті, методів, якими вони користуються в просуванні. Також формується чітке розуміння про те, чим конкретно кожен конкурент обганяє наш проєкт.

За допомогою аудиту можна виявити необхідність будь-яких серйозних змін. Якщо вони необхідні, то проводяться перед стартом активної фази оптимізації та просування ресурсу. Через те, що будь-яка дія, виконана до внесення виправлень, виявиться безглуздою. Серед глобальних змін:

  1. Впроваджується HTTPS;
  2. Запускається мобільна версія ресурсу;
  3. Ресурс переноситься на іншу систему управління контентом (CMS, движок);
  4. Переробляється структура;
  5. та інші.

Як тільки отримали результати аудиту, приступаємо до структуризації їх даних. Далі – проводиться складання детального чеклиста, що включає виправлення та методи їх впровадження. Найчастіше підключаються програмісти, здатні як підказати способи вибору оптимального рішення, так і реалізувати його.

Наприклад, нинішня CMS не може забезпечувати зміни функціональної складової, додавання нового розділу. Тоді – проводиться перенесення інтернет-порталу на інший, сучасніший движок.

2. Роботи з семантичним ядром

Ефективність SEO невисока, якщо якісне семантичне ядро ​​не розроблене належним чином.

Цей етап передбачає здійснення фахівцем заходів, які дозволяють:

  • Підібрати ключові запити;
  • Кластеризувати їх.

Слід вибирати слова, які підходять тематиці вебресурсу та окремим його розділам. За допомогою цих слів, використовуваних при просуванні, проєкт займає верхні позиції видачі в пошукових системах.

При підготовці СЯ фахівці використовують спеціальне програмне забезпечення:

  • MegaIndex;
  • Wordstat;
  • і ряд інших.

Кожен профільний інструмент дає можливість визначати запити, що ефективно впливають на процес, а також ті, які використовуються конкурентами та результати, що досягаються такими запитами.

Наприклад! Якщо ресурсом надається перелік послуг оформлення Шенгенської візи, не раціональною буде витрата бюджету за запитами типу “Шенгенська віза” при просуванні. Цей запит є занадто високочастотним. Необхідного ефекту від такого просування ви не досягнете, адже складати конкуренцію ряду “дорослих” компаній конкретно за такими “ключами” буде просто нереально!

На кожному першому етапі при просуванні СЯ включає низькочастотні запити. Зазначає, що найчастіше вони є більш цільовими. Наприклад, на місці ключового запиту “купити компоненти пк” використовуйте низькочастотні: “купити відеокарту зі знижкою”, “купити недорогий блок живлення” та інші.

За допомогою таких запитів залучається аудиторія, націлена на покупку конкретних компонентів – тих же відеокарт. У той час як “купити компоненти пк” має на увазі будь-який елемент комп’ютера за будь-якими цінами. Відвідувач, що приходить з таких “глобальних” запитів вельми складно конвертується в істинного клієнта і покупця. Таким надаються цілі сукупності “переваг”, які виділяють вебресурс серед усієї конкуренції:

  • Великий перелік товарних одиниць;
  • Невисокі ціни;
  • Привабливі тексти;
  • Привабливе оформлення;
  • Якісні консультаційні послуги та інше.

Через це для змагання з іншими ресурсами спершу забезпечуються хоча б схожі критерії. Ідеальний варіант розвитку подій – набагато кращі критерії.

Слід звернути увагу! Ранжування ресурсів має на увазі те, що пошукові системи ставлять як орієнтир множинні параметри. Наприклад, Гуглом враховується практично 300 факторів, а Яндексом понад 800!

Кожен професійний оптимізатор прагне охоплювати найбільшу кількість факторів. Проте існують ті, що практично не піддаються впливу (повністю або в найближчих перспективах), проте кожен з них вкрай важливий. У списку таких:

  • Віковий показник;
  • Загальні обсяги маси посилань;
  • Обсяг корисного матеріалу;
  • І т.п.

Ми трохи відступили від суті етапу. Повернемося до розробки СЯ. Воно впливає відразу на перелік аспектів:

  • Формування комфортної, коректної структури вебсайту;
  • Підготовка ТЗ копірайтерам, створення текстового наповнення;
  • Підготовка метатегів;
  • Розробка списку наявних анкорів, що впливають на зовнішню оптимізацію проєкту.

3. Створення текстового наповнення

Успішне просування ресурсу піддається впливу з боку якості наповнення. А саме, з боку текстів, статей. Адже саме текстовий матеріал враховується з боку пошукових роботів. При вивченні статей вони перевіряють їх на предмет відповідності переліку пошукових запитів, а також чи присутній на ресурсі потрібний людям матеріал.

Стаття не є набором ключових слів у величезних кількостях. Як тільки пошукова оптимізація відкрилася народу, цього вистачало для заняття верхніх позицій. З того часу змінилося багато чого. Кожен алгоритм став набагато вимогливішим, а робот – розумнішим і вибірковим.

Слід звернути увагу! Просто “спам” ключовими словами зажене інтернет-майданчик під перелік фільтрів, позбавлення від яких набір складних маніпуляцій. У ТОП тут вже не потрапити як мінімум протягом декількох місяців.

Seo просування

У наш час статті піддаються особливим вимогам:

  • Обсяг;
  • Корисність читачеві;
  • Надання корисної інформації.

І лише після цього – враховується список SEO-параметрів: ключові слова, частота їх впровадження, процентні співвідношення до обсягу текстового наповнення і т.д.

Кожен гарний копірайтер знає про це, через що запросто напише необхідну для просування статтю, відповідну кожній вимозі та параметру як роботів-пошуковиків, так і звичайних людей.

4. Проведення внутрішньої оптимізації, орієнтованої вирішувати технічні недоліки

Перелік різноманітних робіт, орієнтованих на проведення внутрішньої оптимізації, і є процесом SEO-просування.

  1. Метатеги автозаповнюються. Велика кількість сторінок? Задумайтесь про реалізацію функції автозаповнення метатегів, адже вони визначаються особливою важливістю при роботах SEO. За допомогою самого інструменту можливо спрощувати всі роботи й тим самим уникати будь-якого незаповненого тегу.
  2. Адреси сторінок. Вони зобов’язані містити зрозумілий людині URL і структуру. Не повинні мати автоматичну назву, що формується за допомогою баз даних. Така адреса – не просто поганий тон, а й слабка подальша оптимізація.
  3. Створення якісної мапи сайту. Це невіднятний елемент проєкту.
  4. Створення файлів, що дозволяють налаштовувати та індексувати. Серед таких файлів: robots.txt; .htaccess. Якщо таких немає, вони додаються.
  5. Показники швидкості функціонування проєкту. Проводиться перевірка швидкості завантаження. Якщо завантаження довге, залучаються програмісти, здатні виявляти проблеми та виправляти їх.
  6. Видалення дублів сторінок. Також важливий елемент, який не можна виключати.
  7. Фавікон. За допомогою цього маленького зображення, яке з’являється на вкладках оглядачів, не тільки привноситься естетичне відчуття, але і підвищується впізнаваність вебресурсу. Саме зображення також допомагає просуванню.

5. Внутрішня перелінковка

Тут проставляються посилання на кожну сторінку, яка представляється найважливішою і просувається в перших рядах.

Висока якість внутрішньої перелінковки сприяє розв’язанню ряду завдань:

  • Перерозподіляється статична вага – її направляють на перелік важливіших сторінок;
  • Підвищуються поведінкові фактори – користувачам, що приходять на одну сторінку, в результаті доводиться бігати по всьому порталу. В такому випадку не виключається ймовірність того, що його почне цікавити інший товар або послуга, пропонована підприємством.
  • Поліпшується індексація – кожен пошуковий робот краще індексує сторінку, якщо переходить через внутрішні посилання.

Перелінковка існує як ручна, так і автоматична. Існує ряд різних перевірених схем дієвої перелінковки.

6. Роботи щодо поліпшення юзабіліті вебресурсу

Процес SEO-просування не спричинятиме якийсь ефект, якщо юзабіліті не покращується. Даний фактор піддається вельми суворим вимогам з боку пошукових машин.

Крім того! Юзабіліті має на увазі зручне використання вебсайту, а також простоту і зрозумілість ресурсу.

Існує кілька шляхів поліпшення цього параметра, адже погане юзабіліті виключає можливість підняття відвідуваності.

  1. Просте оформлення. Яскравість дизайну повинна бути помірною, як і насиченість. Кожен елемент, що відвертає увагу, виключається. Простота вебмайданчика гарантує легкість орієнтації в ньому. Кожен елемент інтерфейсу повинен бути інтуїтивно зрозумілим.
  2. Зручна навігація. Користувач звик до ряду певних правил навігації. Наприклад, ряд основних розділів меню розташовується у верхній горизонтальній частині. Ті, що доповнюють – в лівій вертикальній частині й т.п.
  3. Відсутність помилок. Вебпортал повинен функціонувати цілодобово цілий рік. Це дозволяє аудиторії отримувати необхідну і цікаву для них інформацію, коли вони хочуть. Крім того, помилка “404” повинна бути як грамотною, так і креативною.
  4. Оформлення шапки. Вона повинна надавати основну й найціннішу інформацію. Кожен розділ меню – в тому числі.
  5. Вільний простір. Вільне місце повинне бути присутнім в максимально великих обсягах. Не “забивайте” його. Користувачам краще відчувати свободу і простір. Шрифти повинні бути читабельними, з коректно обраним інтервалом між рядків.
  6. Високоякісне наповнення. Ми вже писали про основні вимоги до текстів. Картинки, фотографії також повинні відповідати вимогам і бути якісними.
  7. Можливість внутрішнього пошуку в проєкті. Для комфортного пошуку необхідної інформації.
  8. Швидке функціонування. Кожна сторінка повинна провантажуватися якомога швидше. Три секунди – практична межа очікування, після якого люди просто підуть до конкурента.

Ми розібрали далеко не кожну вимогу до юзабіліті, однак ряд основних точно розглянули. Кожен з них опрацьовується при заходах оптимізації.

7. Зовнішня оптимізація

Тут ми маємо на увазі кількість посилань, яка повинна бути максимально об’ємною. І не забувайте про якість!

Слід звернути увагу! Дана тема описана в безлічі статей. Списи оптимізаторів ламаються біля неї при суперечках і спробах довести її рівень важливості або безглуздості. Проте вона все ще здатна чинити серйозний вплив на ранжування.

Кожне посилання йде з гарного, “чистого” ресурсу. У таких випадках вони стають максимально значущими, що надає відмінний вплив на оптимізацію. Використовуватися повинні лише “білі” методи, при яких як виходять посилання, так і безпосередньо здійснюються переходи по них – роботи це спостерігають, після чого враховують і формують пошукову видачу.

Підсумки

Процес SEO-просування є складним завданням, яке передбачає великий перелік спеціальних маніпуляцій. Те, наскільки успішно був реалізований кожен пункт, здатне вплинути на кінцеві результати. Ми розглянули ряд основних етапів, які не втрачають актуальності ось вже багато років. Найближче майбутнє також не вказує на чинники або ймовірність зміни ситуації.

Грамотність оптимізації як внутрішньої, так і зовнішньої, гарантує забезпечення регулярного потоку ЦА на сайт, що однозначно відмінно буде зображатися на результатах комерційних проєктів.

SEO-просування сайту: висновки

Проведення просування – просто необхідний захід. Лише за допомогою такого методу з’являються гарантії просування проєкту до кращих позицій пошукової видачі за певними запитами. Оптимізація дає можливість залучати ЦА, а відповідно – збільшувати продажі.

Хочете просунути ваш проєкт до провідних позицій, обігнати кожного конкурента? Зверніться до вебстудії Centum-D – тут працюють професіонали з високим рівнем кваліфікації, кожен з яких здатний розв’язати найскладнішу задачу. Кожен наш оптимізатор має великий досвід, а їх портфоліо складається з безлічі насправді успішних кейсів. Вони знають способи досягнення потрібних результатів, знають шляхи виведення вебсайту з-під кожного фільтра, а також збільшення притоку аудиторії!

Зверніться в нашу вебстудію та отримаєте високоякісні послуги за прийнятною вартістю. Залишилися або з’явилися питання? Зверніться з ними до консультантів Centum-D за наданими на сайті контактними даними.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь