Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Що таке корпоративний сайт?

Що таке корпоративний сайт?

Що таке корпоративний сайт, навіщо і як його створити, скільки він буде коштувати, а також чи можна вважати його бізнес-інструментом?

На сьогодні корпоративний сайт — це не лише повноцінний інтернет-майданчик для корпоративного бізнесу, а й інструмент для одночасного вирішення двох завдань цього бізнесу:

 1. Забезпечення комунікації з різними суспільними групами.
 2. Підтримувати ділове спілкування співробітників всередині компанії.

У першому випадку мова йде про інформаційну функцію, а саме надання повної інформації про види діяльності, товари та послуги компанії. Таким чином організація може покращити свій імідж, розширити ринок збуту, залучити до співпраці нових бізнес-партнерів і, як наслідок, зайняти лідируючі позиції на ринку.

Функція ж управління вирішує друге завдання, адже корпоративний сайт стає майданчиком, на котрому співробітники різних підрозділів і філій компанії можуть взаємодіяти між собою, керувати внутрішніми базами даних, проводити розрахунки та інші операції.

Можливості корпоративного сайту

З появою у компанії власного корпоративного сайту стає можливим:

 • візуалізувати бізнес-процеси;
 • вести електронний документообіг;
 • розширити управління поштовим сервером;
 • виконати інтеграцію з мобільними версіями інтернет-магазинів;
 • проводити А/В тестування для оцінки конверсії після редизайну сайту;
 • проводити маркетингові дослідження за допомогою сервісів розширеної веб-аналітики.

Щоб успішно виконувати зазначені завдання, корпоративний сайт потребує наявності багатофункціональної системи управління.

Яким повинен бути корпоративний сайт

В першу чергу власний сайт – це іміджевий інструментом для будь-якої компанії, тому він повинен мати привабливий дизайн і чітку архітектуру. З точки зору дизайну – обмежень в оформленні майже не існує, головна вимога – воно має відповідати фірмовому стилю компанії.

З обов’язкових складових на корпоративному сайті повинні міститися відомості про історію компанії, галереї виконаних робіт, каталоги товарів з їх докладним описом, блоки новин, наявні вакансії, форма зворотного зв’язку з відвідувачами та інше. Ці елементи сайту створюють та посилюють комунікативний зв’язок з відвідувачами веб-ресурсу.

Окрім дизайну та інформативності корпоративний сайт має бути ще й зручним для користувачів. Отже корпоративний сайт має відповідати трьом головним вимогам:

 1. Простий. Користувач має відчувати себе на сайті комфортно. Зробіть це за допомогою інтуїтивно простого інтерфейсу — нехай користувач отримає необхідну інформацію, здійснивши мінімум дій.
 2. Адаптивний. Адаптуйте інтернет-ресурс під мобільні пристрої та оптимізуйте під запити пошукових систем.
 3. Швидкий та стабільний. Високу швидкість завантаження забезпечує правильне налаштування хостингу та невелика питома вага веб-сторінок.

Оскільки корпоративний сайт відноситься до категорії складних програмних продуктів, його розроблення варто доручати виключно професіоналам. У Дніпрі однією з кращих компаній, що спеціалізуються на послугах створення веб-сайтів, у тому числі корпоративних, є «CENTUM-D». Фахівці компанії здатні реалізувати проект будь-якої складності, який гідно представить вашу компанію у мережі Інтернет.

Дизайн корпоративного сайту: яким він має бути і чому саме таким

Перш ніж розробники почнуть працювати над сайтом його замовник розповідає про свої уподобання та побажання — заповнює детальний бриф, де вказує фактично усе:

 • бажані кольори;
 • наявний логотип;
 • фірмовий стиль, якщо такий є;
 • фотографії, зображення та інше.

Бажано, аби власник бізнесу вказав кілька посилань на сайти, оформлення яких йому подобається. Так дизайнер швидко визначить в якому напрямку рухатися.

Після отримання брифа проводяться аналітичні дослідження сайтів конкурентів. Це потрібно для того, щоб зрозуміти, які інструменти вони використовують, що вже реалізовано. Спираючись на зібрані дані, дизайнер стає до розробки оформлення. Створюється унікальний дизайн, який виокремлює ресурс серед конкурентів. Спочатку «малюється» головна сторінка. Вона обов’язково узгоджується із замовником. Після ствердження дизайну головної сторінки починається робота і над іншими. Далеко не всі компанії мають власний фірмовий стиль. У такому випадку оформлення варто починати зі створення логотипу. Саме він стане відправною точкою всього процесу, наріжним каменем. Адже дизайн ефективного ресурсу має стилістично перегукуватися з логотипом компанії.

Слід розуміти, що у випадку з корпоративним сайтом категорично заборонено використовувати готові шаблони. Їх головна перевага — мінімум часу і коштів на їх створення. Однак є й недоліки, серед котрих й неможливість реалізувати всі необхідні функціональні доповнення.

Крім того, використання шаблону виключає унікальність. А це, в свою чергу, негативно відіб’ється на іміджі компанії в цілому.

Зазначимо також, що шаблонний дизайн «не люблять» пошукові роботи. А це призводить до низьких позицій у пошуковій видачі.

Що таке корпоративний сайт

Функціонал: що необхідно передбачити

Функціонал кожного окремого проекту безпосередньо залежить від особливостей і специфіки діяльності компанії, оскільки основне завдання майданчика – забезпечити повноцінну підтримку бізнесу.

Користувачі не мають стикатися зі складнощами при взаємодії з сайтом. Вони мають навпаки одразу ж інтуїтивно розуміти, що і як слід зробити, аби знайти необхідну інформацію або виконати цільову дію.

Наступний момент – інструменти для взаємодії клієнта та самої компанії. Все те, що дозволяє вести спілкування:

 • чат;
 • онлайн-консультації;
 • форум;
 • сторінка з відгуками;
 • періодичні опитування.

Наявність однієї, або кількох подібних опцій свідчить про клієнтоорієнтовніть компанії, а отже підвищує їхню лояльність.

За необхідності до ресурсу «прикручується» інтернет-магазин. Тобто, користувачі не тільки отримують інформацію про компанію, але й мають можливість одразу придбати товар, що їх цікавить. В такому випадку функціонал передбачає:

 • картки товарів;
 • зручну корзину;
 • різні системи оплати;
 • особистий кабінет користувача.

З огляду на важливість та можливості соціальних мереж, варто додати відповідні кнопки на сайт. А також реєстрацію за допомогою аккаунту в соціальній мережі.

Кнопки цільових дій варто робити великими. А ще – уникати складних форм для заповнення. Чим вони простіше, тим краще. Форми з великою кількістю полів дратують користувачів і вони часто залишають сайт.

Вище наведено базовий функціонал. Більш чіткий перелік необхідних функцій визначається при вивченні ніші, в якій працює компанія та дослідженні її цільової аудиторії.

Корпоративний сайт: ціна розробки залежить від кількох факторів

На вартість створення такого проекту впливають кілька об’єктивних факторів, серед яких:

 • масштаб проекту;
 • складність дизайну;
 • кількість, якість, складність функціональних модулів;
 • наявність нестандартних інструментів та функціональних рішень (складні калькулятори, незвичайні фільтри та інше);
 • обсяг текстового та візуального контенту, який потрібно «залити» на ресурс;
 • присутність flash та інших технологій.

Тому одразу сказати скільки коштує корпоративний сайт неможливо. Спочатку необхідно скласти технічне завдання з переліком усіх моментів розробки. За наявності ТЗ проект-менеджер швидко розрахує точну ціну. На розробку йде не менше 5-6 тижнів. Точний строк визначається в залежності від складності проекту.

Найчастіше вартість корпоративного сайту становить не менше 2000 доларів за проект. І це далеко не найскладніша розробка. До цієї вартості входять основні функціональні модулі, унікальний дизайн і первинна оптимізація. А ось за додаткові опції, наприклад мовні версії, доведеться доплатити.

Етапи розроблення корпоративного сайту

Створення ресурсу такого масштабу передбачає комплекс заходів. Всі роботи розбиваються на логічні етапи.

1. Аналіз

Щоб перевершити конкурентів замовника, розробники проводять обов’язкові аналітичні дослідження. Вивчається ніша в цілому, цільова аудиторія та сайти конкурентів.

2. Складання технічного завдання

У складанні ТЗ обов’язково бере участь проект-менеджер студії-розробника. Його завдання — скласти завдання, вміло лавіруючи між трьома «айсбергами»:

 • побажаннями клієнта;
 • даними аналітичних досліджень;
 • сучасними технологіями (в тому числі, впливу на клієнтів).

Після підготовки документ узгоджується із замовником. Менеджер пояснює, чому було прийнято рішення реалізувати той чи інший напрямок, як буде працювати функціонал і інші деталі.

3. Структура

Структура формується з урахуванням певних особливостей:

 • сфери діяльності;
 • поведінки цільової аудиторії;
 • товарів та послуг;
 • поставлених цілей;
 • зібраних аналітичних даних.

4. Прототипування та дизайн

Створюється прототип сайту. У ньому – лейаути — з метою схематично створити макет майбутнього ресурсу. На ньому демонструється майбутнє розташування окремих блоків і елементів.

Потім дизайнер перетворює прототип у повноцінний макет. Створюється унікальний, ні на що не схожий дизайн.

5. Верстка

Готовий і затверджений дизайн перекладається у формат HTML/CSS. Тобто, створюється практично повноцінний сайт. Верстка обов’язково є адаптивною, тобто, дозволяє ресурсу коректно та адекватно відображатись на всіх мобільних пристроях, незалежно від розміру екрана.

6. Програмування

Програмісти роблять майданчик працездатним, збирають ресурси. Кнопки починають працювати, модулі – функціонувати. Проводиться налаштування сайту в цілому. Після цього проект тестується на наявність помилок. За виявлення навіть незначних недоліків ресурс відправляється на доопрацювання.

7. Наповнення контентом

Проводиться завантаження статей і зображень. Це можуть бути як передані замовником, так і підготовлені розробниками сайту матеріали.

8. Прийом роботи, перенесення на хостинг і коротке навчання

Готовий сайт демонструється замовникові. Якщо його все влаштовує та проект відповідає технічному завданню, ресурс переноситься на хостинг.

За необхідності проводиться навчання, як працювати в адміністративній панелі сайту. Можливе написання детальної, покрокової інструкції. Особливо це актуально у випадках коли ресурс має складні інструменти або нестандартні функції.

Якісний контент для корпоративного сайту

Тепер ви маєте чітке уявлення щодо того, які завдання вирішує корпоративний сайт та як він розробляється. Але крім працездатних модулів, функцій, привабливого дизайну та правильної структури майданчик має містити лише високоякісний контент. Від нього, серед усього іншого, залежить як довго користувач залишиться на сайті та чи виконає він певні дії.

Контент повинен залучати відвідувачів. Тому він готується в залежності від цільової аудиторії. Наприклад, якщо корпоративний сайт орієнтовано безпосередньо на інвесторів, то у такому випадку збирається максимально чітка інформація про діяльність компанії, її перспективи та реальні можливості. Пам’ятайте, що ЗМІ будуть шукати фактичні дані про роботу фірми саме на сайті. Тому слід регулярно публікувати статті про діяльність – графіки, звіти та інше, наприклад фото з корпоративних заходів.

Тож, створюючи контент, слід чітко розуміти пріоритети основної аудиторії майданчика. Не можете цього зробити? Допоможуть аналітичні дослідження або просте опитування фокус-групи.

Зауважте! Ера нудних, занадто суворих і надмірно респектабельних корпоративних майданчиків йде. Необхідно створювати інтерактивні проекти, що дозволяють вести повноцінний діалог з клієнтами.

Спираючись на потреби цільової аудиторії оберіть і стиль подачі матеріалів. Однак, незважаючи на обрану стилістику, важливо дотримуватися основних принципів контенту:

 • корисність;
 • унікальність;
 • цінність;
 • релевантність;
 • зрозумілість.

Слід відмовитися від складних, надмірно академічних текстів. Їх мало хто читає. Вони просто займають місце, але не приносять користі. Якщо на сайті вже опубліковані матеріали, рекомендується проаналізувати їх на ефективність. Можливо, деякі статті доведеться переписати, а деякі почистити від «білого шуму».

Підбиваємо підсумки. Для кого і для чого.

Основне завдання будь-якого корпоративного сайту – не тільки інформування про діяльність компанії та залучення нових клієнтів. Ресурс являє собою віртуальний офіс, що працює без вихідних і перерв.

Розробляючи його, враховується фірмовий стиль компанії, якщо такий є. Навігація – максимально зручна, зрозуміла. Потрібна інформація знаходиться в три кліка, як і виконується необхідна дія. Завдяки чому користувачі швидко знаходять дані про товар, або послугу, оперативно приймають рішення щодо покупки. Корпоративний ресурс – більше масштабний, ніж звичайна «візитка». Його дизайн – набагато якісніше. Втім, як і контент. А функціональні можливості – ширше!

Сьогодні без корпоративного сайту не обійдеться жодна компанія. Адже він допомагає досягати відразу кількох цілей:

 • інформувати про діяльність;
 • формувати імідж;
 • презентувати товари та послуги;
 • залучати нових клієнтів;
 • збільшувати обсяги продажів.

Щоб проект виявився по-справжньому успішним, важливо знайти висококваліфікованих розробників, яким під силу вирішити найскладніші завдання.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь