Створення, розробка та просування сайтів Centum-D ТЗ для сайту

ТЗ для сайту

Технічне завдання — документ із детальним описом всіх вимог до проєкту. Чіткість і якість цього документа безпосередньо впливає на правильне виконання вимог клієнта. Без технічного завдання — операційного фундаменту проєкту — неможливо створити відмінний ресурс. Погоджене ТЗ підтверджує відсутність непорозумінь між клієнтом і виконавцем.

Чим корисне ТЗ для сайту

Технічне завдання корисне як виконавцям, так і замовнику. Цей документ детально демонструє на що йдуть кошти й що буде отримано в результаті.

За допомогою ТЗ можливо:

  1. Застрахувати себе від недбалих розробників. З технічного завдання підсумковий вебресурс буде перевірений на відповідність ТЗ. Є невідповідності? Виконавець мусить їх виправити.
  2. Спростити процес передачі вебсайту іншого фахівця. У разі розбіжностей між виконавцем і замовником новий виконавець зможе швидше й легше почати роботу над ресурсом завдяки наявності готового ТЗ.
  3. Зрозуміти вартість вебресурсу складніше. Ціну й точний термін розроблення комплексного вебресурсу важко оцінити. Щоби розібратися у функціональних і технічних особливостях і провести оцінювання формується докладне ТЗ.

Хто має складати технічне завдання для вебсайту?

Це питання турбує як замовників, так і виконавців. Відповідь проста — спочатку технічне завдання складається замовником, оскільки у нього перед початком робіт набагато більше інформації, ніж у виконавця.

Якщо в замовника з якихось причин не вдається створити повноцінне ТЗ на сайт, то фахівці можуть допомогти у форматі окремої послуги. Зазвичай складання ТЗ — безплатна послуга за умови продовження співпраці з компанією-виконавцем.

Перевірка ТЗ для створення сайту

Як не помилитися у створенні ТЗ

Процес складання й перевірки технічного завдання на створення вебсайту супроводжується вивченням кожного завдання і його нюансів. В іншому випадку ви ризикуєте зіткнутися з низкою помилок:

  • суперечність вимог
  • неясність формулювань
  • відсутність конкретних термінів
  • відсутність відповідальних за завдання або проєкт загалом
  • надмірна деталізація
  • надмірне використання термінології
  • занадто мало даних

Усі ці помилки призводять до неякісного виконання проєкту й неадекватного оцінювання як його вартості, так і терміну реалізації.

Технічне завдання повинне виключати наявність будь-яких розбіжностей. Якщо ви припускаєте модернізацію і видозміну ресурсу, то включайте в ТЗ тільки ті елементи, які будуть змінюватися. Кожна вимога до створюваного вебресурсу має бути детально описана. Стежте за наявністю тільки ясних і закінчених формулювань.

Прописуйте в ТЗ як основні терміни проєкту, так і терміни «другого рівня», що обмежують час виконання кожної стадії. Так кожна сторона може відрегулювати свій процес роботи.

Вказуйте в документі відповідальних фахівців для компетентного завершення необхідних робіт у термін.

Надмірно докладний опис може збивати з колії як виконавця, так і самого клієнта. Зайва інформація буде викликати у фахівця додаткові питання. Як підсумок — втрата часу й сил у процесі з’ясування зайвих деталей.
Якщо можливо, замовникам рекомендується вказувати в ТЗ усі релевантні деталі й надавати вичерпну інформацію з кожного пункту документа. З таким підходом обидві сторони залишаться задоволені та витратять ресурси тільки на необхідні дії й роботи. Замовник зможе в деталях уявити підсумковий вебсайт і спланувати як час, так і бюджет, а виконавець легко виконає свою частину роботи.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь