Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Як працює контекстна реклама Google?

Як працює контекстна реклама Google?

У попередній статті ми розглянули, що таке контекстна реклама, якою вона буває та для чого запускається рекламодавцем. У цій статті ми детальніше розглянемо контекстну рекламу Googlе і зрозуміємо механізм її роботи.

Контекстна реклама Гугл – це текстові повідомлення з позначкою «реклама», які ми бачимо на сторінці видачі, або рекламний блок на партнерських сайтах. Далі – на практиці.

Принцип роботи пошукової контекстної реклами Google

Вводимо у пошуковий рядок «купити пальто» і отримуємо такі результати.

Приклад видачі контекстної реклами через пошук Google

Перші кілька позицій – це контекстна реклама гугл. Оголошення також можуть розташовуватися внизу першої сторінки видачі, і на інших сторінках, якщо рекламних оголошень багато.

Стандартне рекламне оголошення складається із заголовка, посилання на сайт і рекламного тексту. Повідомлення повинно бути чітким, ясним і закликати до дії. Всі інші елементи (додатковий текст, як у прикладі внизу) – це розширення оголошень.

Приклад контекстної реклами Google

Принцип роботи реклами в контекстно-медійній мережі Google

Контекстна реклама в контекстно-медійній мережі Google – це оголошення, які відображаються на партнерських сайтах. Ми, як рекламодавці, вибираємо сайти, де транслюватиметься реклама, і аудиторію, якій цікава наша тематика.

Наприклад, ми хочемо купити пальто, але не знаходимо потрібного фасону. Вирішуємо зшити його самостійно, вбиваємо в гугл пошуковий запит «як зшити пальто», попутно згадуємо уроки крою та шиття, і заходимо на сайт, що сподобався.

На прикладі нижче контекстно-медійна реклама знаходиться в правому куті. Нас приваблює широкий асортимент товарів і приємна фотографія. Ми натискаємо на рекламу, переходимо до інтернет-магазину, купуємо необхідне приладдя та шиємо пальто своєї мрії. Це ідеальний сценарій, де контекстна реклама спрацювала на сто відсотків.

Пиклад контекстно-медійної реклами Google

Ще гугл думає, що нам, крім голок і ниток, знадобиться тканина, тому слідом за «Світом шиття» видає нам «Тканини за доступною ціною». Гугл може виявитися правим.

Контекстно-медійна реклама не впливає на прямі продажі, а працює з можливими побажаннями клієнта. Якщо ми хочемо зшити пальто, то скоріш за все нас зацікавлять тканини за низькими цінами, нитки, голки або, в крайньому випадку, швейні машини. І навряд чи нам будуть цікаві викрутки, рецепти млинців або крем для рук. Гугл враховує це – і видає на сайтах тільки ті оголошення, які нам цікаві.

Буває, що ми заходимо на сайт і бачимо рекламне оголошення товару, який переглядали раніше. Мовою рекламодавців це називається ремаркетинг – показ оголошень користувачам, які вже побували на нашому сайті. Гугл пам’ятає, що ми цікавилися цим продуктом або послугою, тому нагадує: «Ось, подивись, вчора ти розглядав ці викрутки. Напевно, вони потрібні тобі зараз». Такі нагадування вирішують відразу три завдання:

  1. Стимулюють продажі.
  2. Вирішують проблему залишених кошиків (клієнт набирає повну корзину товарів в інтернет-магазині і залишає її, не сплативши).
  3. Генерують якісну аудиторію.

Переваги контекстної реклами Google

Будь-яка реклама – це тільки початок воронки продажів. Вона не продає безпосередньо, але допомагає потенційному клієнту дізнатися про послуги і товари, які пропонує компанія. Гарна реклама привертає увагу якісної аудиторії – тих людей, які готові розлучитися з грошима, щоб отримати Ваш продукт.

Основний мінус багатьох рекламних каналів – не завжди чітке попадання до цільової аудиторії. Це як з листівками та роздатковими матеріалами – ми не можемо знати напевно, що буклет потрапить до потрібних рук і приверне правильних людей. Ми тільки будуємо припущення, які базуються на інших припущеннях – і виходить замкнуте коло.

Контекстна реклама, на відміну від інших типів реклами, потрапляє прямо в ціль. Вона з’являється тільки тоді, коли користувач очікує її побачити. Потенційний клієнт вводить запит до пошукової системи, а гугл видає рекламні оголошення, які відповідають ключовим словам у запиті.

Контекстну рекламу можна налаштувати не тільки за ключовими словами, але також і за місцем розташування, статі, професії або перевагам користувача. Тоді рекламні оголошення будуть на сто відсотків релевантні і корисні потенційним покупцям.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь