Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Як рекламувати інтернет-магазин?

Як рекламувати інтернет-магазин?

У попередніх статтях ми розбирали особливості розкрутки сайту в пошукових системах, розглядали принципи роботи контекстної та тизерної реклами. Сьогодні на конкретному прикладі розберемо, як рекламувати інтернет-магазин і що для цього потрібно.

Рекламуючи інтернет-магазин

Давайте уявімо, що ми – власники інтернет-магазину, який продає канцелярське приладдя. Перш, ніж запускати рекламу й працювати із зовнішніми джерелами трафіку, проаналізуємо та оптимізуємо наш сайт.

SEO-просування

  • Починаємо з того, що підбираємо ключові слова та формуємо семантичне ядро. Це можна зробити вручну за допомогою різних інструментів і платформ, а можна – доручити професіоналам. Головне, розуміти, за якими запитами Вас можуть знайти потенційні покупці.
  • Потім необхідно оптимізувати сайт: поліпшити його технічні показники й оптимізувати контент. Почнемо з першого. Для початку позбудемося дублів сторінок. Далі почистимо код і налаштуємо редіректи. Ще один важливий фактор – це те, як сайт буде відображатися на мобільних пристроях. Все це потрібно, щоб сподобатися пошуковим системам і зробити сайт зручним для користувачів.
  • Далі потрібно оптимізувати контент. Найголовніше – прописати заголовки і підзаголовки, які виконують функцію опису, для кожної сторінки. На сайті у нас є зображення всіх товарів. У них ми прописуємо теги alt і даємо опис. Пишемо оптимізовані тексти. Не забуваємо про внутрішню перелінковку.

Наприклад, в тексті, де згадується наша фірма, вставляємо посилання на головну сторінку, а на внутрішніх сторінках – посилання на сторінки серверів, товарів або статей. На перший погляд здається, що це незначні дрібниці. Однак саме ці дрібниці – посилання, ключові слова, заголовки та метатеги – роблять наш сайт в очах пошукової системи привабливим і змістовним.

Що слід запам’ятати? SEO – це безперервний процес. Необхідно постійно оновлювати сайт, розширювати семантичне ядро ​​та займатися зовнішньою оптимізацією.

Запускаємо рекламу

Свій вибір ми зупинили на контекстній (пошуковій та медійній) і на тізерній рекламі. Для початку запускаємо контекстну пошукову рекламу. Оскільки нам потрібні продажі, ми не використовуємо стратегії гугла, розраховані виключно на перегляди. Замість цього ми вручну встановлюємо ціну за клік і підключаємо до роботи оптимізатора сайту. Він допомагає нам змінювати ставки та краще взаємодіяти з потенційними покупцями.

Далі нам необхідно з’явитися на сайтах з партнерської групи. Для цього ми запускаємо медійну рекламу з якісним зображенням канцелярського приладдя і чекаємо відгуку.

Наші покупці – це підлітки і батьки. Ми знаємо, що підлітки охочіше відреагують на рекламу, яка містить яскраве зображення, тому готуємо для них кілька рекламних оголошень з модними та яскравими фотографіями блокнотів, ручок і наклейок. Батьки ж, навпаки, бажають отримати не тільки якісний, але ще й відносно недорогий продукт. Тому, розробляючи оголошення для них, ми робимо акцент на якість, швидку доставку і низькі ціни.

Оскільки наш інтернет має певну ЦА (цільова аудиторія), ми вирішуємо запускати тізерну рекламу блоками у соціальних мережах. Тізерка – дешева, тому ми швидко отримуємо велику базу контактів, з яких вибираємо якісний сегмент. З цими клієнтами ми будемо працювати в майбутньому.

Просуваємо інтернет-магазин у соціальних мережах

Ми розуміємо, що в соціальних мережах ми знайдемо половину наших потенційних покупців. Зараз користувачам зручніше замовити щось через месенджер в фейсбуці, ніж через форму в інтернет-магазині. З огляду на цей момент, ми створюємо офіційні сторінки на популярних соціальних мережах (фейсбук, вконтакті, інстаграм) і починаємо займатися їх розкруткою.

Основні плюси такого просування – яскраві, живі пости, які користувачі сприймають краще, ніж рекламні повідомлення у пошукових системах або на партнерських сайтах. Звичайно, стратегія просування в різних соціальних мережах відрізняється: у фейсбуці ми робимо акцент на текст (спеціальні пропозиції, акції, заклик до дії), а в інстаграм на якісні фотографії.

Підсумок

Щоб Ваші потенційні покупці дізналися про Вас, потрібно рекламувати інтернет-магазин. Ось список того, що слід зробити в першу чергу:

  •  Створити семантичне ядро.
  •  Оптимізувати сайт.
  •  Запустити рекламу, яка відповідає запитам Вашої цільової аудиторії.
  •  Просувати інтернет-магазин через спілкування та взаємодію з користувачами у соціальних мережах.

Як рекламувати інтернет-магазин в Instagram: практичні поради

Instagram стає соціальною мережею не тільки для візуального контенту. Сьогодні в ній публікують великі пости, корисну інформацію, створюють бізнес-акаунти, роблять Інста-Лендінги, магазини. Інстаграм став одним з інструментів просування традиційних інтернет-магазинів, що працюють на окремих сайтах.

Не впевнені, що соцмережа потрібна Вашому бізнесу? Наведемо статистичні дані та цікаві факти про Instagram:

  • основна аудиторія – люди віком від 18 до 29 років;
  • майже 20% користувачів соціальних мереж, яким виповнилося більше 18 років, щодня відвідують Інстаграм;
  • основна особливість аудиторії – молоде покоління, яке формує рішення про покупку під впливом соціальних мереж;
  • 35% користувачів Інстаграм заходять у свій акаунт кілька разів на день, а майже 60% хоча б раз на день.

Все це підтверджує – Instagram являє собою чудовий інструмент для просування бізнесу. Особливо, якщо мова йде про магазини, що спеціалізуються на продажу:

  • будь-якого одягу, в тому числі верхнього;
  • нижньої білизни і купальників;
  • косметичної продукції;
  • прикрас – як ювелірних, так і біжутерії;
  • товарів hand made;
  • декоративних товарів і т.д.

Це далеко не повний перелік продукції. Зустрічаються успішні акаунти магазинів комп’ютерів.

Ми підготували для Вас кілька порад, спираючись на які, Ви зможете сповна використовувати всю міць Інстаграм для просування свого інтернет-магазину.

1. Instagram for business

Регулярно шукайте нову інформацію про просування бізнесу в Інстаграм. Постійно з’являються нові способи, методи – більш ефективні, що залучають аудиторію. Тому важливо стежити за новинами в цій сфері.

Інформація розміщується на тематичних сайтах, платформах. Їх легко знайти в мережі. Вивчайте ефективні кейси.

2. Оптимізація профілю

Це зробить акаунт компанії видимим для пошукових систем. Його зможуть знайти потенційні клієнти навіть через Гугл або Яндекс.

Ось кілька порад щодо оптимізації:

  • головне фото акаунта – логотип магазину;
  • якщо немає власного логотипу – виберіть фото одного з товарів, що найкраще характеризує асортимент;
  • назва профілю = назва магазину + кілька слів, які характеризують діяльність;
  • в описі профілю надайте лаконічну інформацію про особливості діяльності – користувачі повинні відразу бачити, чим саме Ви займаєтеся та на яких умовах здійснюєте продаж, поставки;
  • в описі обов’язково має бути посилання на магазин;
  • не забудьте додати контактні дані – нехай користувач сам вибирає, яким способом зв’язатися з Вами;
  • перевірте налаштування приватності – фотографії повинні бачити всі користувачі, навіть ті які не підписалися на акаунт.

3. Регулярне оновлення контенту

Використовуйте професійні знімки товарів – їх часто надають виробники продукції. Якщо Ви самі виготовляєте товар, найміть професійного фотографа. Не шкодуйте грошей – це інвестиції для розвитоку, вони обов’язково окупляться збільшенням обсягу продажів.

Ваш акаунт стане своєрідною вітриною, при погляді на яку у користувачів сформується бажання зробити покупку.

4. Хештеги

За ним користувачі зможуть знайти Вас. Маркетингові дослідження встановили, що досить 5 міток під кожним знімком. Одна з них – повинна бути унікальною та використовуватися лише Вами. Придумайте свій хештег!

5. Розвага користувачів

Іноді публікуйте розважальний контент. Бажано, щоб знімки були пов’язані з напрямком Вашої діяльності.

Шукайте сюжети з життя свого магазину. Своїх співробітників. Так Ви станете ближче до користувачів. Покажіть, що Ви – звичайні люди, які люблять розважатися.

6. Залучення фоловерів

Ефективність облікового запису залежить від кількості передплатників. Для залучення більшої кількості фоловерів рекомендуємо:

  • під фотографіями використовуйте популярні серед аудиторії хештеги – в залежності від пори року, свят і т.д.;
  • коментуйте чужі знімки від імені акаунта магазину;
  • ставте лайки на знімки, що сподобалися.

7. Публікація відео

За допомогою відео Ви зможете краще представити свою продукцію в цілому або окремі товари. Розповісти про новинки. Відео публікуйте, як в акаунті, так і в сторіз.

8. Розумне використання фільтрів

Навіть якщо у Вас високопрофесійні знімки продукції, в деяких випадках розумним залишається використання фільтрів для обробки фотографій. Вони можуть значно підвищити відгук потенційної аудиторії.

9. Організація конкурсів

Можливість отримати подарунок, виграти приз – завжди привертає людей. Організовуючи конкурси з цінними призами, Ви стимулюєте активність клієнтів.

Будь-який конкурс – це ефективний інструмент, за допомогою якого база передплатників Вашого облікового запису буде рости. Ретельно продумайте умови конкурсу – зокрема, вони повинні свідомо виключати накрутки та використання нечесних методів.

Визначення переможця залежить від особливостей розіграшу призу – за допомогою сервісу випадкових чисел або на розсуд конкурсного журі. Перший варіант дозволяє виключити подальші негативні коментарі та звинувачення на Вашу адресу в упередженості, в обмані і т.д.

10. Акційні пропозиції

Одне з досліджень показало, що майже 65% користувачів Facebook готові підписатися на сторінку магазину або компанії, якщо їм дадуть за це знижки.

Такий метод актуальний і для Інстаграм. Тільки не слід роздавати знижки і бонуси просто так – лише за підписку. Створіть додаткові умови:

  • лайки декількох постів;
  • коментарі під кількома фотографіями;
  • пост користувача у своєму акаунті з відміткою Вашого магазину і т.д.

Все це сприятиме залученню ще більшої кількості передплатників.

11. Демонстрація бізнесу

Не ховайте бізнес за фотографіями товарів. Показуйте свою внутрішню кухню:

  • як працює служба прийому замовлень;
  • як упаковується замовлення до відправки;
  • як Ви проводите корпоративні заходи і т.д.

Все це сприяє формуванню лояльності до Вас, як до бренду, адже Ви показуєте людям, що є такими ж звичайними людьми. А не ховаєтеся за вивіскою бренду – безликої, нудної та навіть трохи помпезної.

12. Переваги товарів

Робіть пости, які розповідають про справжні переваги товарів, продукції. Розкажіть, які вигоди отримає покупець, які проблеми будуть вирішені.

Продаєте одяг? Викладайте знімки, як виглядає одяг на моделях. Реалізуєте кухонну техніку? Продемонструйте особливості її роботи.

Робіть контент таким, щоб він обов’язково приносив користь, а не публікуйте фотографії просто заради публікації.

13. Оцінка ефективності

Постійно відстежуйте ефективність свого облікового запису. Є спеціалізований інструментарій, що дозволяє визначати кількість:

  • коментарів;
  • лайків;
  • переходів на сайт за посиланнями і т.д.

Зібрана інформація дозволить зрозуміти, що Ви робите правильно, а що слід змінити. Які пости були кращими, і, отже, в якому ключі готувати контент. Для отримання такої інформації є сервіси – Curalate, Blitzmetrics та інші.

Проміжний підсумок

Ми докладно розповіли Вам, як рекламувати інтернет-магазин в Instagram. Чому саме на цій соціальній мережі зробили особливий акцент? Тому що вона кілька недооцінена власниками бізнесу. Хоча є дійсно ефективним інструментом, що дозволяє залучати користувачів, впливати на цільову аудиторію та збільшувати обсяги продажів.

Як рекламувати інтернет-магазин: на завершення

Тепер Ви знаєте кілька перевірених методів, як рекламувати інтернет-магазин. Кожен з представлених способів гарний тим, що певну частину роботи реально реалізувати самостійно.

Однак, рано чи пізно, настане момент, коли Ви досягнете стелі. І пробити її своїми руками (або головою) не вийде. Буде потрібна допомога фахівців, які знаються на всіх тонкощах маркетингу і просуванні комерційних проектів.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь