Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Як рекламувати сайт?

Як рекламувати сайт?

У попередніх статтях ми докладно розбирали контекстну і тизерну рекламу, відзначали їх особливості та переваги, а також на конкретному прикладі намагалися зрозуміти, як розкрутити сайт у пошуковій системі. Сьогодні поговоримо про те, як правильно рекламувати сайт і дізнаємося, що для цього потрібно.

Рекламуємо сайт

Давайте уявимо, що ми – власники фірми, яка займається перевезеннями вантажів. Для просування бізнесу в інтернеті, ми запустили сайт. Це був не просто сайт-візитка, де вказано номер, щоб зв’язатися з нами, а повноцінний ресурс з корпоративним блогом і описом наших послуг. Ми оптимізували сайт, щоб пошукові системи могли його індексувати: почистили тексти, прописали ключові слова, зробили перелінковку, оптимізували зображення та багато іншого.

В цілому, наш сайт подобається пошуковим системам. Але на ринку ми не одні займаємося перевезеннями вантажів, тому конкуренція висока. Щоб обійти конкурентів і привернути увагу потенційних клієнтів, вирішили наш сайт рекламувати.

Від контекстної реклами до соціальних мереж

Для початку ми вирішили застосовувати контекстну рекламу. Зараз такий вид рекламних оголошень – один з найефективніших.

  • Контекстна реклама влучно потрапляє до цільової аудиторії, а стратегії, які пропонує система, допомагають ретельно та чітко продумувати рекламну кампанію.

Оскільки ми пропонуємо широкий спектр послуг (перевозимо меблі, будматеріали й побутову техніку), то необхідно було продумати та скласти рекламне оголошення для кожного типу послуг. Однак це ще не все. У кожному типі послуг потрібно було виділити ще кілька ключових слів, за якими послугу шукають користувачі і скласти ще кілька оголошень для кожного окремого запиту.

Якщо правильно це зробити, контекстна реклама буде працювати більш ефективно. Також ми вказали в геотаргетингу місто Дніпро і Дніпропетровська область, а час показу – цілодобово. Автоматично налаштували плату за один клік і підключили до роботи оптимізатора.

Але пошукових систем нам мало. Ми не хочемо втрачати потенційних клієнтів, тому запускаємо ремаркетинг. Він дозволяє «ловити» клієнтів на інших сайтах і в результаті отримувати більш високу конверсію.

Другий крок – це тізерна реклама. Її вирішили використовувати, щоб нагнати трафік, якого нам катастрофічно не вистачає.

  • Тізерна реклама – дешева та в порівнянні з контекстною легше налаштовується.

Ми обрали кілька якісних зображень нашого автотранспорту, прописали помітні заголовки з призовом до дії та запустили рекламу. Через два дні тізерна реклама вже не так актуальна, а якщо користувач бачить її занадто часто, то починає ігнорувати. Ми були готові до цього, тому кожні два – два з половиною дні оновлювали тізерну рекламу.

Третій крок – це просування сайту в соціальних мережах. Ми створили офіційні сторінки на популярних соцмережах (фейсбук, інстаграм, та ін.) і почали розкрутку сайту. Спочатку потрібно було отримати органічне охоплення, але люди підписувалися неохоче, переходів на сайт було мало, видимість публікацій постійно падала. Вирішили запустити рекламу в соціальних мережах. Наприклад, ми рекламували окремі пости, які здавалися нам цікавими. У фейсбуці заявили про акцію та підняли пост, а в інстаграмі постійно крутили коротке відео про те, як наші вантажники оперативно справляються з роботою.

Підсумок

Описаний вище сценарій – ідеальний, тому що наш уявний сайт крок за кроком досягав високих результатів. Зробити таке в реальному житті можливо, але складно. Виникає купа нюансів, з якими новачки ніколи не стикалися. Особливо це стосується налаштування контекстної реклами (про це ми писали раніше).

Але алгоритм роботи незмінний:

  1. Оптимізація сайту та SEO-просування (триває постійно).
  2. Контекстна та/або тізерна реклама.
  3. Розкрутка сайту в соціальних мережах, у тому числі, за допомогою рекламних постів.

Ще один пункт, про який ми не згадували, але який безумовно дуже важливий – це зовнішня оптимізація. Ви розкручуєте сайт за допомогою зовнішніх джерел, вручну залишаючи посилання на форумах, блогах або в каталогах.

Як рекламувати сайт в Google повністю безкоштовно

На початку статті ми розглянули три найбільш популярних методи реклами та просування сайту. Кожен з них вимагає фінансових вкладень. В цьому розділі розповімо, як рекламувати сайт в Гугл безкоштовно!

Зверніть увагу! Спосіб рекомендований тим, чия діяльність чітко прив’язана до певного місця в реальності. Наприклад, це можуть бути – школи і курси, кабінети лікарів, магазини, пункти видачі товарів, пункти надання послуг і т.д.

Приділивши лише трохи свого часу, власник бізнесу зможе зробити так, щоб сайт опинився на верхніх позиціях пошукової видачі. Це сприятиме збільшенню трафіку та припливу клієнтів.

Переваги безкоштовної реклами

Основна перевага полягає у тому, що не потрібно продумувати стратегію та рекламну кампанію, вкладати в неї гроші. Досить все правильно налаштувати і підтримувати в працездатному стані.

До відома! Але якщо Ви працюєте в комерційній ніші, бажаєте конкурувати з «суперниками», тільки цього способу буде недостатньо. Потрібно звернутися до професійних оптимізаторів, які забезпечать ефективну рекламу та просування сайту в мережі.

Перерахуємо головні переваги способу:

  • підприємство демонструється на Google-картах;
  • росте відвідуваність сайту;
  • компанія отримує відгуки від справжніх клієнтів;
  • доступні дані, що дозволяють проводити аналітичні дослідження (загальна кількість клієнтів, рівень відвідуваності погодинно і т.д.);

У всьому цьому допоможе популярний, що довів свою ефективність сервіс Google Мій Бізнес. За допомогою нього необхідні клієнтам дані про компанію розміщуються на Картах і у Пошуку.

Трохи про Google+, але скоро це буде неактуально

Також підключається соцмережа Google+. Але незабаром вона стане неактуальною.

Соцмережа від Гугл була відкрита у 2011 році. Однак вона так і не стала популярною. Компанія прийняла рішення закрити її до серпня 2019 року. Пізніше з’ясувалося, що в соцмережі була присутня помилка, через яку особисті дані користувачів могли опинитися в руках третіх осіб. У грудні 2018 року була виявлена ще одна помилка, яка, за твердженням корпорації, усунена, а дата закриття мережі перенесена на квітень 2019 року.

Однак спочатку соціальна мережа допомагала при ранжируванні сайтів. Розміщення на ній посилання на нову статтю сприяло більш швидкій індексації. Чим більше репостів статті зроблено, тим вище позиції у видачі.

Але, повторимося, в найближчому майбутньому соціальна мережа перестане існувати. Але Пошук і Карти нікуди не йдуть. Тому безкоштовна реклама від Гугл буде все ж такою ефективною.

Особливості безкоштовної реклами: як вона працює

Припустимо, користувач робить запит «фотограф харьков». Ті, хто додав себе і свій сайт до сервісу Google Мій бізнес виявляються у пошуковій видачі відразу після реклами.

Це невеликий блок з візуальним елементом – картою. Під нею – три пропозиції фотографів. Щоб потрапити туди, на відміну від перших рекламних позицій, не потрібні фінансові вкладення.

Крім назви компанії, вказується інша додаткова важлива для клієнтів інформація:

  • час роботи;
  • адреса та геомітка;
  • номер телефону;
  • коментарі клієнтів і загальна оцінка, сформована на основі відгуків.

Все це сприяє залученню додаткових клієнтів, позитивно впливає на цільову аудиторію.

4 кроки для розміщення інформації

Необхідні такі дані:

  • реальна адреса;
  • URL сайту;
  • точний графік роботи;
  • номер телефону;
  • фотографії офісу, магазину;
  • логотип;
  • лаконічна інформація про проект.

Після додавання всіх даних, користувачі будуть бачити позначку на карті, а поруч у блоці демонструється вся перерахована вище інформація. Досягти такого результату не складно. Наведемо покроково весь процес додавання інформації.

Крок 1. Увійти до сервісу Google Мій Бізнес і клікнути на кнопку «Додати дані про компанію в Google».

До відома! Акаунт у сервісі прив’язується до основного облікового запису користувача. Якщо такого немає, спочатку потрібно його створити. Нічого складного в цьому немає.

У пошуковому рядку напишіть адресу розташування компанії. Якщо в списку її не опиниться, просто додайте.

Крок 2. Заповнюються дані про компанію:

  • назва;
  • країна і адреса;
  • та інше.

Якщо діяльність компанії передбачає надання віддалених послуг або виїзд до клієнта, в кінці слід поставити відповідний прапорець.

Відкривається нове вікно – в ньому вказується, в яких саме містах і на якій відстані від місця розташування компанії знаходиться цільова аудиторія. Це допоможе користувачам знайти компанію, якщо вони шукають товари або послуги у певному регіоні.

Крок 3. Підтвердження реальності бізнесу. На це піде до двох тижнів. На адресу електронної пошти прийде лист. У ньому – код для підтвердження. Після його активації відкривається доступ до основних сервісів і можливостей.

Крок 4. Профіль заповнюється остаточно. Вивантажується логотип компанії, додається фотографія, вказується дієвий графік роботи. Важливо додати хоча б лаконічний опис діяльності – в ньому потрібно зазначити «ключі» (пошукові запити), що використовуються користувачами для пошуку товару/послуги.

До відома! Не можна просто накидати «ключові слова». Опис повинен бути зрозумілим, читабельним, зробленим для людей.

У профіль компанії завжди можна внести зміни. Наприклад, якщо змінився графік роботи або адреса. У правій частині екрана передбачена відповідна кнопка.

Проміжний підсумок

Важливо стежити за оновленням інформації. Як тільки відбулися якісь зміни, їх слід негайно внести.

Особлива увага приділяється коментарям і відгуками користувачів. Зокрема, якщо надійшов негативний відгук – необхідно обов’язково поспілкуватися з людиною, уточнити всі аспекти негативного досвіду і запропонувати рішення ситуації. Це продемонструє решті публіці, що компанія готова змінюватися та завжди знайдете підхід до клієнта.

Позитивні коментарі також вимагають реагування – рекомендується відповідати на них. Почувши на свою адресу подяку, клієнт перейметься ще більшою лояльністю до компанії.

Ще 2 способи, як рекламувати сайт безкоштовно

Стисло розповімо ще про два способи, як рекламувати сайт безкоштовно. Але слід розуміти – на їх реалізацію буде потрібно багато часу. Ще більше піде на отримання ефекту від кожного приведеного в статті методу. Кінцевий результат буде не таким вже й помітним, якщо Ви бажаєте охопити більшу аудиторію, масштабувати бізнес.

1. Обмін посиланнями

Сутність методу полягає в тому, щоб обмінюватися посиланнями зі схожими за тематикою. Для цього:

  • проводиться пошук подібних ресурсів;
  • налагоджується контакт з власниками проекту;
  • укладається договір (усний, письмовий) про обмін посиланнями.

Метод відносно складний. Знайти охочих важко. До того ж, спосіб не підходить для комерційних проектів – навряд чи комусь із власників магазинів цікаво розміщувати у себе посилання на інші магазини. Або фотографу посилання на іншого фотографа.

2. Написання безкоштовних статей

Необхідно знайти молоді сайти, схожі тематично. Далі – договір з власником на розміщення статей з посиланнями на рекламований проект.

Потрібно самостійно написати статті. Тоді майданчик, на якому вони будуть розміщуватися, отримають безкоштовний контент. Рекламований сайт – приплив користувачів, клікнувших на посилання, і посилальну масу, що позитивно відбивається на пошуковій видачі.

Як рекламувати сайт: на завершення

Ми розповіли Вам про різні способи, як рекламувати сайт. Серед них представлені безкоштовні методи, які можуть реалізувати власники проектів самостійно. Однак слід розуміти, що такі способи дозволяють досягти лише певного рівня, стелі. Припливу клієнтів вони не гарантують. Надалі все одно буде потрібна професійна допомога – для реалізації одного з перерахованих у першому розділі способів.

До того ж, безкоштовні методи неефективні у випадку комерційних проектів. Вони дають мінімальний ефект – суперництво з конкурентами передбачає комплексний підхід щодо просування ресурсу. Мова йде:

  • про внутрішню та зовнішню оптимізації;
  • про створення правильної структури;
  • про внесення змін до оформлення;
  • про створення маркетингової стратегії;
  • про правильне налаштування рекламної кампанії;
  • і т.д.

Професійні фахівці D розроблять для Вашого сайту ефективну рекламну стратегію. У своїй роботі вони використовують сучасні способи просування та розкрутки проектів, працюють зі спеціалізованими інструментами й сервісами. Обов’язково проводяться аналітичні дослідження ніші, конкурентів, цільової аудиторії.

Пам’ятайте, що безкоштовні методи, які можна реалізувати самостійно, дають лише незначний ефект і не дозволяють змагатися з конкурентами. Щоб досягти поставленої мети, необхідна допомога професіоналів.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь