Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Як створити сайт

Як створити сайт

Вебстудія Centum-D спеціалізується на розробці сайтів різної спрямованості. Фахівці компанії використовують у своїй роботі сучасні технології, що дають змогу отримувати функціональні ресурси, які забезпечують прибуток власникам і зручні для користувачів.

Ми підготували для вас докладну статтю-інструкцію, як створити сайт. Для її написання поспілкувалися з провідними розробниками й тімлідами (Team Lead) нашої компанії.

Що таке сайт

Сайт – це сукупність вебсторінок, пов’язаних одна з одною та розміщених на інтернет-сервері.

Ресурс забезпечує доступ до різного контенту:

 • текстів;
 • зображень;
 • відео;
 • аудіо та інших мультимедійних елементів;
 • програмного забезпечення та інтерактивних функцій.

Кількість та особливості контенту безпосередньо залежать від типу та функціональності вебресурсу.

Для яких цілей створюється сайт

Сайти можуть мати різні цілі. Вони бувають:

 • інформаційними;
 • комерційними;
 • розважальними тощо.

Вебресурси є платформою для обміну інформацією між користувачами та творцями контенту. Сучасні багатофункціональні проєкти дають змогу здійснювати безпечні фінансові операції, передавати дані без ризику витоку інформації.

Цілі та завдання сайту

Інструкція, як створити сайт не може бути повною, якщо не розглянути всю необхідну теоретичну інформацію. Зокрема, необхідно розуміти, які цілі та завдання покладені на вебпроєкт.

Цілі та завдання сайту можуть бути різноманітними й залежать від його типу, контенту, аудиторії та кінцевої мети власника сайту. Розглянемо основні типові цілі та завдання.

Цілі сайту:

 1. Надання інформації. Одна з основних цілей багатьох сайтів — інформування про особливості діяльності компанії, реалізовані продукти та/або послуги, заходи, що організовуються.
 2. Продаж товарів і послуг. Безліч інтернет-проєктів розробляються для організації продажу товарів чи послуг. Це значно підвищує рівень комфорту клієнтів — для замовлення послуги або оформлення купівлі товару їм не потрібно залишати свій дім.
 3. Створення онлайн-спільнот. Соціальні мережі, форуми та платформи для обміну досвідом об’єднують людей із загальними інтересами й цілями.
 4. Брендінг і маркетинг. Сайти можуть використовуватися для формування та зміцнення іміджу компанії, а також для реалізації маркетингових кампаній.
 5. Надання розважального контенту. Багато вебресурсів створені для розваг. До них належать відеохостинги, ігрові платформи, кінопортали та інші. Багато новачків, які запитують, як створити сайт самому, орієнтуються на розважальні ресурси.
 6. Освіта та навчання. Сайти можуть бути використані для надання освітнього контенту, публікації онлайн-курсів, навчальних матеріалів і тренінгів.

Як створити свій сайт безпосередньо залежить від завдань, які реалізовуватиме платформа. Розглянемо основні завдання вебресурсу:

 1. Залучення відвідувачів. Проєкт має залучати ЦА через пошукові системи, соцмережі, рекламні кампанії та інші канали.
 2. Зручна навігація. Ресурс має бути легким у використанні та забезпечувати зручну навігацію сторінками. Тому, роздумуючи, як швидко створити свій сайт, обов’язково потрібно заздалегідь продумати навігацію, зробивши прототип. Для цього залучаються профільні спеціалісти.
 3. Генерація лідів. Багато платформ орієнтовані на генерацію потенційних клієнтів (лідів), які можуть стати покупцями.
 4. Утримання відвідувачів. Важливо, щоб ресурс надавав цікавий та актуальний контент. Це стимулюватиме відвідувачів повертатися знову. Крім того, ставлячи завдання, як створити сайт з нуля, необхідно продумати ефективний функціонал, що дає змогу досягати поставленого завдання.
 5. Аналітика та оптимізація. Сайт має надавати інструменти для аналізу відвідуваності, поведінки користувачів та іншої важливої інформації для його оптимізації. Це дасть змогу власнику залучати більше цільової аудиторії. Тому вирішуючи питання, як створити сайт для компанії, необхідно зважати і на цей нюанс.
 6. Адаптивність. Сучасний проєкт має бути адаптованим для різних пристроїв, включно з комп’ютерами, смартфонами та планшетами. Сьогодні понад 50% трафіку на вебресурси надходить з мобільних пристроїв. Тому вкрай важливо, щоб платформа коректно відображалася та працювала на гаджетах з різним розміром екранів та функціонуючих на різних операційних системах.
 7. Безпека. Захист даних користувачів і гарантування безпеки на сайті – одне з ключових завдань.

Це лише кілька прикладів цілей та завдань сайту. Конкретні цілі та завдання будуть залежати від потреб бізнесу чи проєкту, для якого планується розробити вебплатформу. Тому, запитуючи, як створити свій веб сайт, обов’язково враховуйте, якого саме результату ви збираєтеся досягти.

Важливість складання ТЗ

Одним з найважливіших етапів є розробка технічного завдання (ТЗ). Від нього залежить успішність реалізації проєкту. Якщо ви хочете зрозуміти, як створити вебсайт, то вам просто необхідно уважно ознайомитися з цим розділом.

Акцентуємо увагу на кількох основних моментах, чому ТЗ є невід’ємною частиною процесу розробки:

 1. Розуміння вимог. Докладне технічне завдання дає змогу не тільки зрозуміти, як створити власний сайт, але й чітко визначити вимоги до функціональності, дизайну, взаємодії та інших аспектів. Це допоможе уникнути непорозумінь і надасть можливість розробникам точно зрозуміти, що саме потрібно створити.
 2. Визначення обсягу роботи. Технічне завдання – це офіційний документ. У ньому чітко прописуються всі функції, модулі й компоненти, які мають бути впроваджені. Це допомагає повноцінно оцінити передбачуваний обсяг роботи, розподілити ресурси (зокрема, як і де створити сайт) та розпланувати час.
 3. Точна оцінка строків і бюджету. На основі ТЗ можна скласти точніші оцінки строків реалізації проєкту та необхідного бюджету. Це допомагає уникнути непередбачених затримок і витрат.
 4. Зниження ризиків. ТЗ дає змогу виявити потенційні проблеми й ризики на ранніх етапах. Це надає можливість розробникам вжити заходів заздалегідь, щоб уникнути проблем у майбутньому. Вдасться точно продумати, як можна створити свій сайт.
 5. Забезпечення узгодженості. Докладне технічне завдання є точкою відліку для замовника й розробників. Це документ, на який можна посилатися в разі розбіжностей чи невідповідностей під час роботи.
 6. Ефективне керування проєктом. Документ є основою для планування та керування проєктом, що дає змогу зрозуміти, як створити свій сайт з нуля. ТЗ надає можливість координувати роботу різних фахівців і забезпечувати послідовність кроків у розробці.
 7. Якість результату. Чітке технічне завдання з прописаними вимогами сприяє якіснішому вихідному продукту, оскільки визначає стандарти й очікування замовника. Вдається визначити, як швидко створити сайт з мінімальними витратами часу.
 8. Поліпшення комунікації. Під час складання ТЗ відбувається перша комунікація замовника й розробників — вони можуть обговорити особливості проєкту та донести важливу інформацію. Це сприяє ефективнішій та результативнішій комунікації, дає змогу визначити, як правильно створити свій сайт.

Докладне та правильно оформлене, узгоджене технічне завдання на розробку сайту є ключовим інструментом. Він вирішує одразу кілька завдань:

 • забезпечує успішну та якісну реалізацію проєкту;
 • мінімізує ризики;
 • знижує ймовірність непорозумінь між замовником і розробниками.

Крім того, і в замовника, і в розробника виникає чітке розуміння, як з нуля створити сайт. Серед обов’язкових моментів, що описуються в технічному завданні, зазначаються такі:

 • особливості системи керування контентом, що розробляється/застосовується;
 • які функції необхідно реалізувати;
 • особливості інтерфейсу – користувача й адміністратора;
 • можливість інтеграції додаткових послуг;
 • архітектура системи;
 • користувацькі сценарії;
 • використовувані технології.

Звісно, це далеко не повний перелік нюансів, що описуються в технічному завданні. Вони залежать від нюансів проєкту, що реалізується.

Самостійно, не маючи досвіду, написати ТЗ, як створити повноцінний сайт, не вдасться. Рекомендуємо звернутися до компанії Centum-D – фахівці студії допоможуть у підготовці комплексного документа, що враховує всі особливості розробки.

Тому, якщо хочете розуміти, як створити робочий сайт, обов’язково приділіть увагу докладному написанню технічного завдання.

Типи сайтів та їхні особливості

Щоб точно розуміти, як створити сайт у Інтернеті з нуля, необхідно орієнтуватися в типах та особливостях вебпроєктів. Розглянемо основні види.

Лендинг

Лендинг — це сайт з однієї сторінки. Він створюється з певною метою – його завдання полягає в тому, щоб відвідувач виконав конкретну дію. Тобто основною особливістю такого проєкту є його фокусування на одній меті. Це може бути:

 • реєстрація;
 • купівля товару;
 • підписка на розсилку та ін.

Але якщо ви думаєте, як просто створити свій сайт, то не варто розцінювати лендинг як найлегший варіант. Під час його розробки необхідно зважати на багато маркетингових правил, які і спровокують користувача на дію.

selfie landing 2

Основні особливості лендингу:

 1. Простота та мінімалізм. З погляду дизайну, такий проєкт зазвичай не передбачає наявності складних елементів. У ньому використовується мінімальна кількість елементів. Також не передбачається багато інформації, довгих текстів. Такий підхід надає змогу зосередити увагу відвідувача на головній меті.
 2. Яскравий дизайн. Однак графіка та дизайн лендингу орієнтовані на стимуляцію бажаної дії. Передбачається використання яскравих кольорів і відтінків, привабливих зображень, а також елементів, які спрямовують погляд відвідувача до ключової інформації.
 3. Односпрямоване фокусування. Лендинг орієнтований виключно на одну мету або пропозицію, щоб уникнути відволікання й підвищити ймовірність виконання ключової дії.
 4. Контент з високим конверсійним потенціалом. Текст на сторінці орієнтований на переконання відвідувача вчинити бажану дію. Він часто є коротким, але максимально переконливим. Інформація подається так, щоб користувач непомітно для себе, пройшовши по всій сторінці, виконав потрібну дію. Запитуючи себе, як самому створити свій сайт, обов’язково приділяйте увагу високоякісному контенту.
 5. Заклик до дії (CTA). Односторінковий сайт обов’язково містить чіткий та виразний заклик до дії (наприклад, «Купити зараз», «Підписатися», «Зареєструватися»). Він мотивує користувача виконати кінцеву цільову дію.

Перелічимо головні цілі лендингу:

 1. Конверсія. Основна мета односторінкового проєкту – перетворення відвідувачів на клієнтів. Це робиться через виконання бажаної дії — наприклад, найчастіше це може бути купівля товару чи послуги. Замислюючись, як створити свій інтернет-сайт, обов’язково приділяйте увагу конверсії майбутнього лендингу.
 2. Збір контактів. Односторінковий ресурс може використовуватися для збирання контактних даних користувачів. Зокрема, адреси електронної пошти для подальшої комунікації та маркетингових активностей.
 3. Підтримка рекламних кампаній. Лендинг зазвичай використовується як проста, але ефективна платформа для рекламних кампаній, забезпечуючи зв’язок між оголошенням і цільовою сторінкою, на яку ведуть тематичні посилання
 4. Надання інформації. У деяких випадках односторінковий проєкт може використовуватися для надання докладної інформації про продукт (наприклад, смартфон, який тільки виходить на ринок), акцію або подію (великий концерт одного артиста або музичний фестиваль), з подальшою можливістю виконати цільову дію.

Як бачите, лендинг – це насправді потужний інструмент для маркетингу, який допомагає максимально ефективно спрямувати потенційних клієнтів на бажані дії та досягти певних бізнес-цілей.

Запитуючи себе, як створити самому сайт, спочатку визначте його цілі та завдання, що дає змогу зрозуміти – чи буде актуальним для вас саме такий різновид ресурсу.

Візитка

Як самостійно створити сайт з нуля, якщо вам необхідно презентувати свої послуги? Рекомендуємо візитку. Такий проєкт є інформативним вебсайтом, який служить віртуальною візитною карткою для людини, компанії або організації.

Основною метою візитки є надання базової інформації:

 • про власника сайту;
 • його діяльність;
 • контактних даних;
 • портфоліо або продукти/послуги.

Візитки часто містять кілька сторінок і зазвичай не мають складних функцій чи інтерактивних елементів.

Сайт-візитка актуальний в таких ситуаціях:

 1. Особиста візитка. Він може бути використаний приватними особами для подання своєї професійної інформації. Наприклад, візитки часто створюють художники, фотографи, фрілансери, викладачі.
 2. Малий бізнес чи стартап. Невеликі компанії, приватні підприємці або стартапи можуть використовувати візитку для надання інформації про свою діяльність, товари або послуги. Якщо підприємець ніколи не займався розробкою вебпродуктів, але задумався, як самостійно створити свій сайт, необхідно звернутися за консультацією до професіоналів. Вони розкажуть про всі кроки, які потрібно пройти.
 3. Подія чи захід. Невелика платформа у вигляді візитки може бути створена для анонсування та презентації інформації про конкретну подію. Наприклад, серед поширених подій та заходів можуть бути конференції, фестивалі, весілля чи виставки.
 4. Портфоліо. Дизайнери, художники, фотографи та інші творчі професіонали створюють візитки для демонстрації своїх робіт та портфоліо. Замислюючись, як створити самостійно сайт і додаючи до нього портфоліо, творчі особи в такий спосіб рекламують свої таланти, залучаючи більше клієнтів.
 5. Професійні послуги. Юристи, консультанти, лікарі та інші фахівці використовують візитку для докладного опису своїх послуг і надання потенційним клієнтам контактних даних.

Розглянемо кілька прикладів, як працює сайт-візитка. Наприклад, дизайнер, який надає свої послуги на фрілансі. Він шукає шляхи, як швидко створити сайт самому, щоб не витрачати зайвий час на розробку. За допомогою візитки дизайнер не лише презентує свої роботи й рівень професіоналізму, а й шукає нових потенційних клієнтів.

kidsclinic business

Чудовим варіантом буде створення візитки для весільного агентства. На сторінках проєкту компанія опублікує таку інформацію:

 • особливості послуг, що надаються;
 • фотографії заходів, що вже відбулися;
 • контактні дані;
 • прейскурант.

Примітно, що й персональний тренер запитує «Як мені створити свій сайт?». Ресурс йому необхідний, щоб надати максимум корисної для клієнта інформації:

 • досвід;
 • методи тренувань;
 • розклад;
 • контакти тощо.

Можна ще довго наводити приклади, що являє собою візитка. Як створити вебсайт самостійно такого типу – ви можете дізнатися у фахівців студії Centum-D. Такий проєкт дає змогу швидко та ефективно презентувати інформацію про себе, свою діяльність чи бізнес у Інтернеті. Платформа особливо добре підходить для тих випадків, коли потрібно забезпечити мінімальну присутність у мережі.

Портфоліо

Запитуючи, як на WordPress створити сайт, обов’язково враховуйте тип проєкту, який вам необхідний. Один з популярних різновидів — портфоліо. Ресурс надає змогу демонструвати професійний досвід, досягнення. Власник платформи демонструє свої:

 • проєкти;
 • виконані роботи;
 • навички та компетенції.

Вирішуючи питання, як створити вебсайт з нуля в проєктах типу портфоліо необхідно обов’язково додати галерею, в якій опубліковані реалізовані проєкти.

Наведемо кілька прикладів, коли портфоліо буде актуальним:

 1. Творча індустрія. До цієї категорії фахівців належать дизайнери, художники, фотографи та інші професіонали. Вони можуть використовувати сайт-портфоліо для демонстрації своїх робіт.
 2. Веброзробка та програмування. Представники IT-індустрії можуть створити сайт-портфоліо, щоб продемонструвати потенційним роботодавцям свої проєкти, навички у програмуванні та вміння використовувати різноманітні технології.
 3. Фотографія та відеопродакшн. Такі фахівці можуть використовувати сайт-портфоліо для демонстрації фотографій, відео, показувати навички обробки візуального контенту.
 4. Дизайн інтер’єру та архітектура. Фахівці можуть створити сайт-портфоліо, щоб продемонструвати свої реалізовані проєкти, використовувані концепції та стилі роботи.
 5. Копірайтинг і контент-менеджмент. Автори текстового контенту демонструють на платформі підготовлені публікації, статті й навички написання текстів.

Розглянемо кілька прикладів, як створити інтернет-сайт самому для представників творчих спеціальностей. Це допоможе вам одразу зрозуміти, яким має бути функціонал ресурсу.

Наприклад, якщо це фотограф, необхідно зробити кілька розділів у портфоліо для фотографій різної тематики:

 • краєвиди;
 • портрети;
 • весілля;
 • офіційні заходи тощо.

Як бачите, сайт-портфоліо дає змогу повноцінно продемонструвати творчий чи професійний потенціал у Інтернеті. Роботи спеціаліста стають доступними для широкої аудиторії, зокрема потенційних роботодавців, клієнтів чи партнерів.

Корпоративний

Вебресурс такого типу створюється для презентації компанії, її діяльності, продуктів чи послуг, він забезпечує ефективну комунікацію між компанією та її аудиторією.

Якщо ви замислюєтеся, як створити сайт на Вордпресі, то не варто розпочинати роботу над проєктом такого типу, якщо у вас немає відповідних навичок і досвіду. Корпоративний ресурс потребує багато часу та специфічних знань. Зумовлено це серйозним функціоналом проєкту – платформа включає в себе такі розділи та опції:

 • про нас;
 • продукти чи послуги;
 • портфоліо;
 • блог;
 • контакти;
 • форми зворотного зв’язку;
 • мапа сайту;
 • підписка на новини;
 • кнопки соціальних медіа;
 • розділ «Кар’єра» або «Вакансії»;
 • інструменти для аналітики;
 • багатомовність;
 • можливість оновлення.

Тому питання «Як створити сайт на WordPress?», коли йдеться про корпоративну платформу, насправді достатньо широке. Без допомоги професіоналом не обійтися. До того ж, ми навели лише деякі з можливих функцій корпоративного сайту. Функціонал залежатиме від конкретних бізнес-потреб, визначених цілей та аудиторії компанії.

krona corporate 1

Корпоративний сайт актуальний в таких ситуаціях:

 1. Презентація компанії. Ресурс є повноцінним віртуальним представництвом компанії в Інтернеті. Він надає інформацію про бізнес, місію компанії та її історію, структуру та інші ключові аспекти. Порівняно часто є сторінка, на якій опублікована інформація про співробітників – не лише керівників, а й звичайних членів команди.
 2. Просування продуктів чи послуг. Корпоративні вебресурси часто використовуються для реклами й маркетингу, просування на профільному ринку продуктів чи послуг компанії. На платформі опубліковано докладні описи, характеристики й переваги пропонованих товарів чи послуг.
 3. Підтримка клієнтів. Корпоративні ресурси можуть містити розділи з запитаннями, інструкціями, посібниками й контактами для зворотного зв’язку з клієнтами.
 4. Рекрутинг і кар’єра. Такий проєкт має обов’язково містити інформацію про вакансії, кар’єрні можливості та процес найму в компанію.

Як швидко створити сайт на WordPress? Якщо йдеться про корпоративні ресурси, то тут швидко отримати потрібний проєкт не вдасться. На його розробку та підключення необхідних функціональних модулів потрібно багато часу.

Примітно, що корпоративний сайт необхідний не лише величезним корпораціям. Він актуальний і для:

 • великих компаній;
 • як середніх, так і малих підприємств;
 • окремих консультантів;
 • і навіть різноманітних установ.

Сучасний та функціональний корпоративний вебресурс допомагає встановити професійний імідж компанії, надати інформацію клієнтам і партнерам, а також полегшити комунікацію та взаємодію в онлайн-просторі.

Важливо розуміти як створити мобільний сайт. Оскільки сьогодні кожен вебресурс має обов’язково бути адаптованим під мобільні гаджети, оскільки понад 50% трафіку йде саме з них. Якщо сайт не адаптований, то компанія в перспективі втрачає половину клієнтів.

Каталог

Являє собою платформу, призначену для презентації товарів, продуктів або послуг, аналогічно тому, як це робить каталог у друкованому вигляді. Зазвичай містить структурований перелік пропозицій з докладними описами, зображеннями та характеристиками.

Коли необхідно вирішити питання, як створити новий сайт на кшталт каталогу, необхідно одразу продумати його структуру. Вона може бути різною, залежно від потреб компанії:

 • односторінковий сайт — уся інформація на одній сторінці. Він може використовуватися для невеликих колекцій товарів чи послуг, де немає потреби в багатосторінковій структурі;
 • багатосторінковий ресурс – має кілька сторінок, кожна з яких присвячена окремій категорії товарів чи послуг. Це дає змогу структурованіше представити асортимент та спростити навігацію;
 • інтернет-магазин – не дивуйтеся, але це також форма сайту-каталогу, але з можливістю онлайн-купівель. Крім описів і фотографій, тут також є додаткова функціональність, що дає змогу оформляти замовлення та оплачувати товар;
 • для постачальників — такий каталог можна використовувати для представлення товарів, які компанія пропонує іншим бізнесам чи роздрібним магазинам. Тобто йдеться про платформу, орієнтовану на В2В співпрацю;
 • бізнес-каталог – тут представлені пропозиції компаній, які надають певні послуги чи продукти для інших компаній;
 • каталог нерухомості – сайт, що дає змогу переглядати й шукати об’єкти нерухомості з описами, фотографіями та іншими характеристиками.
bogatov catalog

Сучасний каталог надає користувачам можливість швидко та зручно ознайомитися з асортиментом товарів чи послуг, отримати докладні характеристики та ухвалити рішення про купівлю товару.

Створюючи каталог, необхідно передбачити функціональні опції та зручність користування:

 • чітка класифікація товарів;
 • можливість завантажити каталог у вигляді документа;
 • підписка на оновлення й багато іншого.

Як створити свій сайт WordPress у вигляді каталогу? Спочатку необхідно підготувати докладне технічне завдання, в якому будуть вказані всі особливості проєкту, вимоги до інструментів та функцій.

Інтернет-магазин

Сучасний інтернет-магазин є багатофункціональною електронною платформою. Вона дає змогу купувати різноманітні товари, не залишаючи дім.

Сучасний магазин має бути максимально зручним і зрозумілим на інтуїтивному рівні, щоб у користувачів не виникало труднощів з вибором товару, оформленням замовлення та оплатою.

medavita im

Наприклад, якщо ви замислюєтеся, як створити свій власний сайт, щоб продавати товари та заробляти, обов’язково ознайомтеся зі списком необхідних функцій, які потрібно підключити до магазину:

 1. Каталог товарів. Покупці мусять мати можливість переглядати різноманітні асортименти товарів. Необхідно створити для кожного товару картку з описом, фотографіями, характеристиками та цінами. Якщо той самий товар представлений у різних варіаціях, користувач мусить мати можливість вибрати розмір, колір та інші параметри. У каталозі бажано передбачити систему відгуків та оцінку для кожного окремого товару.
 2. Пошук і фільтрація. Ефективна та результативна опція пошуку та фільтрації дає змогу покупцям швидко знайти цікаві позиції серед безлічі пропозицій.
 3. Кошик та оформлення замовлення. Відвідувачі інтернет-магазину мають легко і просто, в один клік додавати товари в кошик, переглядати його вміст і легко оформляти замовлення, обираючи адресу доставлення, службу доставляння та спосіб оплати. Також потрібно передбачити можливість видалення товару з кошика.
 4. Система оплати. Наполегливо рекомендуємо підключити до інтернет-магазину всі популярні у вашому регіоні послуги оплати — кредитні картки, електронні платежі, інтернет-банкінг та інші. Вирішуючи питання, як створити свій сайт самостійно, ви навряд чи зможете досягти потрібного результату, якщо раніше ніколи не працювали з сервісами оплати. Кожна система має свої особливості. Щоб підключити коректно, рекомендується скористатися допомогою професіоналів.
 5. Особисті кабінети. Зареєстрованим користувачам автоматично генерується особистий кабінет. У ньому є додаткова інформація та важливі опції: історія замовлень, адреса доставлення, пріоритетний спосіб доставлення, бажаний спосіб оплати, налаштування повідомлень і багато іншого.
 6. Зворотний зв’язок і технічна підтримка. Важливо, щоб відвідувачі інтернет-магазину могли оперативно зв’язатися з консультантами. Не всі люблять говорити телефоном, тому одним з каналів зворотного зв’язку, через який покупці можуть ставити питання, отримувати допомогу і вирішувати проблеми, що виникають, має бути онлайн-чат.
 7. Доставлення та відстеження замовлення. Інформація про актуальні способи та строки доставлення, а також можливість відстеження статусу купівлі є важливими елементами для кінцевого задоволення клієнтів.
 8. Адаптивний дизайн. Як зазначалося вище, понад 50% усього трафіку сьогодні припадає на мобільні гаджети. У майбутньому показник зростатиме. Дедалі більше людей бажають оформляти замовлення через свій смартфон. Тому інтерфейс сучасного магазину має бути адаптованим для різних пристроїв – комп’ютерів, планшетів і смартфонів. Зважайте на це, коли замислюєтеся, як створити свій сайт з нуля самому.
 9. Маркетинг та акції. Можливість проводити маркетингові акції, надавати постійним (або новим клієнтам – залежно від конкретної рекламної кампанії) знижки, бонуси та підписувати користувачів на розсилку допомагає залучати й утримувати клієнтів.
 10. Інструменти аналітики. Вони дають змогу власнику торгової точки відстежувати поведінку покупців, ефективність рекламних кампаній та інші ключові метрики.
 11. Захист персональних даних клієнтів та гарантування безпеки фінансових операцій – важливі аспекти, які потребують особливої уваги.

Перераховані вище функції сприяють створенню зручного, надійного та привабливого інтернет-магазину. Тепер ви приблизно розумієте, як створити свій сайт з 0, якщо хочете займатися торгівлею в Мережі.

Маркетплейс

Це віртуальна платформа, на якій різні продавці можуть одночасно пропонувати свої товари чи послуги, а покупці мають можливість шукати, порівнювати та купувати товари у тих продавців, у яких умови є оптимальними.

Як створити свій сайт своїми руками, якщо вам потрібний маркетплейс? У такому разі краще одразу звернутися за допомогою до професійних розробників. Це зумовлено тим, що платформа має відповідати низці вимог:

 • база даних для великої кількості продуктів;
 • велика кількість відвідувачів у одну одиницю часу;
 • кілька варіантів оплати й доставлення;
 • фільтри для сортування товарів;
 • порівняння кількох товарів за різними опціями, характеристиками, ціною тощо.
marketplace

Розглянемо головні та ключові характеристики й компоненти сучасних маркетплейсів:

 1. Безліч продавців. Функціональна платформа поєднує різних незалежних продавців, дозволяючи їм створювати власні магазини чи сторінки компанії, розміщувати свої товари чи послуги. Як створити свій власний вебсайт у вигляді маркетплейсу? Заручитися підтримкою досвідчених програмістів!
 2. Різноманітність товарів і послуг. Такі торгові платформи можуть охоплювати широкий спектр категорій товарів і послуг – від електроніки та одягу до різноманітних послуг (навчання, бронювання житла й багато іншого).
 3. Пошук і фільтрація. Покупцям надається зручний пошук потрібних позицій товарів і системи фільтрації, щоб клієнти могли без проблем знаходити необхідні товари серед великого асортименту.
 4. Порівняння та вибір. Відвідувачі торгової точки (як бачите — це своєрідний онлайн-ринок) можуть порівнювати товари або послуги від різних продавців, а також читати відгуки й переглядати рейтинги, оцінки, щоб зробити свідомий вибір. Замислюючись, як створити власний сайт з нуля, переконайтеся, що ви передбачили всі необхідні функції.
 5. Кошик та оформлення замовлення. Відвідувачі мусять мати можливість додавати товари від різних продавців до одного кошика й оформлювати єдине замовлення. Важливо, щоб користувач здійснював якнайменше кліків.
 6. Онлайн-оплата. Сучасна платформа має гарантувати безпечні та зручні методи онлайн-оплати, а також може надавати систему гарантованих платежів для надійності. Важливо підключити якнайбільше різних систем оплати, популярних у регіонах, на які орієнтований маркетплейс.
 7. Особисті кабінети. Після реєстрації користувача автоматично генерується особистий кабінет. В особистому кабінеті зберігається актуальна інформація, важлива для конкретного типу користувача – покупця чи продавця.
 8. Зворотний зв’язок та оцінки. Як створити собі сайт з функціями маркетплейсу? Важливо, щоб після завершення угоди, покупці могли залишати відгуки про продавця, якість та оперативність обслуговування, оцінювати якість товарів чи послуг.
 9. Доставлення та логістика. Маркетплейс-платформа обов’язково має надавати максимально повну інформацію про всі доступні варіанти доставлення й мати опції відстеження статусу доставлення.
 10. Комісії та платежі. Оператор маркетплейсу може стягувати комісії з продавців за використання платформи. Це джерело прибутку для власника торгової платформи.
 11. Керування продавцями. Онлайн-ресурс може надавати інструменти для керування та моніторингу активності продавців, контролю якості й дотримання визначенних на платформі правил.

Функціональні маркетплейси, орієнтовані на велику кількість відвідувачів, створюють зручне та ефективне середовище як для продавців, так і для покупців. Вони дають змогу об’єднувати їх в одному місці та забезпечувати зручні функціональні інструменти для торгівлі й повноцінної взаємовигідної взаємодії.

Важливо також розуміти, як створити сайт для мобільних пристроїв, щоб у ньому були перераховані вище функції. Це дає змогу покупцям шукати потрібні товари за допомогою смартфонів.

Спільні закупівлі

Продовжуємо розповідати як створити унікальний сайт. Одним з таких ресурсів є проєкт, що дає змогу здійснювати різним користувачам – часом навіть не знайомим один з одним – спільні закупівлі.

Це повноцінна функціональна вебплатформа, на якій група людей об’єднується для спільного замовлення товарів або послуг у оптового постачальника. Основна ідея полягає в тому, щоб купувати товари оптом, що може призвести до зниження вартості для кожного учасника групи, оскільки замовляється велика партія товару.

Якщо ви замислилися, як створити власний вебсайт такого типу, необхідно враховувати його особливості. Серед основних функцій платформ для спільних купівель:

 1. Створення груп. Користувачі мусять мати можливість створювати групи або приєднуватися до наявних, щоб об’єднувати свої замовлення.
 2. Вибір товарів. Учасники групи мусять мати можливість вибирати із запропонованих товарів чи послуг ті, які цікаві саме їм.
 3. Оптові ціни. Одна з головних переваг – доступ до оптових цін, оскільки одночасно замовляється великий обсяг товару.
 4. Зниження вартості доставлення. Оформляючи замовлення на товари оптом, можна також значно знизити кінцеві витрати на доставлення за вказаною адресою, оскільки ця сума в результаті розподіляється між учасниками групи. Як бачите, питання, як створити сайт на Вордпрес з нуля, на якому передбачена можливість спільних закупівель, має передбачати вирішення кількох завдань.
 5. Збір замовлень. Одна з найважливіших опцій — доки не набереться достатня кількість замовлень, ресурс може відкласти купівлю. Такий підхід є вигідним для тих товарів, які потребують термінового доставлення.
 6. Спільні платежі. Кожен учасники однієї групи покупців оплачує частку замовлення, що також сприяє кінцевій економії.
 7. Соціальна взаємодія. Користувачі (не лише всередині групи) можуть спілкуватися, делікатно радитися один з одним щодо вибору того чи іншого товару, надавати свої рекомендації, залишати відгуки й обмінюватися думками.
 8. Гнучкість. Учасники можуть вирішити, які позиції будуть включені в замовлення, та скільки кожного товару буде придбано. Тобто, як створити сайт Вордпрес в такому випадку безпосередньо залежить від кінцевої функціональності платформи, що розробляється. Чим більше опцій передбачено, тим складніша реалізація.
 9. Знижки та акції. Онлайн-платформи для спільних купівель можуть надавати додаткові знижки та спеціальні пропозиції для групових замовлень. Це також зручно та вигідно для покупців.
 10. Проведення угод. Після збору необхідної кількості замовлень, платформа допоможе організувати угоду з оптовим постачальником і забезпечити гарантоване виконання замовлення в найкоротший строк, подальше доставлення продукції учасникам групи.

Сайти для спільних закупівель надають учасникам можливість заощадити, дозволяючи їм поєднувати свої ресурси й замовляти товари чи послуги оптом. Ця модель може бути особливо привабливою для тих, хто хоче отримати вигідні ціни під час замовлення великих обсягів товарів. Власники таких платформ заробляють на комісійних зборах з купівель.

Портал

Продовжуємо розглядати різновиди інтернет-ресурсів та як створити платний сайт. На черзі така платформа як портал. Це ресурс, який поєднує різноманітний контент та інформацію на одній платформі, надаючи відвідувачам зручний доступ до різних ресурсів і сервісів.

Цілі сайту-порталу можуть змінюватися залежно від його типу та аудиторії. Наведемо кілька спільних цілей, які портали можуть переслідувати:

 1. Централізація інформації. Інтернет-портали об’єднують інформацію з різних джерел, забезпечуючи кінцевим користувачам одну точку доступу до необхідного контенту, який їх цікавить.
 2. Зручність навігації. Найчастіше такі ресурси надають максимально зручну систему навігації та пошуку. Такий підхід надає можливість користувачам швидко знаходити інформацію, яка їх цікавить, витрачаючи на пошуки мінімум часу. Тому, як створити сайт інструкція припускатиме обов’язкове попереднє опрацювання навігації.
 3. Персоналізація. Деякі портали мають таку вбудовану опцію, як персоналізація. Вона надає можливість користувачам буквально налаштовувати свій досвід і відображати зміст відповідно до їхніх уподобань.
 4. Різноманітність контенту. Інтернет-портали можуть надавати контент практично на будь-який смак. Зокрема, це можуть бути новини, статті, форуми, блоги, відео, аудіо, освітні матеріали й багато іншого.
 5. Соціальна взаємодія. Деякі проєкти також можуть мати додаткові функції соціальної взаємодії. До них належать обмін повідомленнями, тематичні форуми для спілкування, коментарі та інші способи спілкування. Тому, як створити сайт, покрокова інструкція припускатиме й обов’язкове впровадження такої опції.
 6. Надання послуг. Деякі портали можуть мати додаткові онлайн-сервіси. Яскравими прикладами таких сервісів є онлайн-банкінг, електронні державні послуги, онлайн-торгівля та багато іншого.
 7. Створення спільноти. Найчастіше інтернет-портали об’єднують людей зі спільними інтересами та цілями, створюючи віртуальні спільноти.
 8. Комерційні цілі. Окремі платформи орієнтовані на активну комерційну діяльність, надаючи користувачам повноцінні рекламні та маркетингові майданчики для брендів.
inewhomes portal 1

Прикладами таких платформ можуть бути інтернет-портали новин, ресурси для надання державних послуг, освітні сайти, бізнес-ресурси й багато інших проєктів. Важливо розуміти, що цілі та функції проєктів можуть сильно відрізнятися залежно від їхнього конкретного контексту, спрямованості та цільової аудиторії. На це потрібно обов’язково зважати, якщо вас цікавить, як створити сайт на WordPress з нуля.

Блог/форум

Це два різні за своєю спрямованістю та цілями проєкти. Кожен з них має свої унікальні особливості, характеристики й необхідні для повноцінної роботи функції. Їх необхідно обов’язково враховувати, якщо ви ставите питання, як створити сайт з нуля без конструктора. Розглянемо кожен з ресурсів окремо.

Блог — це повноцінна платформа, на якій власник сайту (автор) публікує свої тексти на певні теми. Найчастіше блог орієнтований на висвітлення однієї конкретної теми. У блозі його власник може ділитися своєю думкою чи знаннями.

elekomp blog 1

Основна особливість блогу полягає в тому, щоби він надавав автору можливість висловлювати свою індивідуальність та погляди, а також безпосередньо взаємодіяти з цільовою аудиторією через коментарі, форму зворотного зв’язку. Як створити власний сайт такого типу? У ньому мають бути реалізовані такі основні функції:

 • публікація статей;
 • реєстрація;
 • написання коментарів.

Основні цілі блогу:

 1. Інформування. У переважній більшості випадків блоги використовуються для публікації інформації, новин, оглядів, та інших тематичних інформативних статей на цікаві для автора та аудиторію теми.
 2. Особисте вираження. Блоги є онлайн-платформою для особистого вираження думок, тут прийнято ділитися досвідом автора. Якщо вас цікавить, як створити свій простий сайт, блог є саме таким ресурсом.
 3. Освіта. Багато сучасних блогів є власністю авторів, які діляться освітньою інформацією. Такі проєкти орієнтовані на навчання й надання корисних даних для користувачів.
 4. Просування бренду чи компанії. Часто блог є одним з розділів корпоративного сайту або інтернет-магазину. У такому разі він використовується для просування продуктів, послуг чи особистого бренду.
 5. Створення спільноти. Сучасні блоги можуть поєднувати людей із загальними інтересами. Зважайте на це, якщо хочете знати, як створити свій сайт в Інтернеті.

Форум — це майданчик, на якому користувачі можуть створювати теми для обговорення та публікувати повідомлення в рамках цих тем. Форуми дають можливість створювати великі обговорення, в яких учасники діляться думками, ставлять одне одному різні тематичні питання, обмінюються інформацією. Основна особливість усіх форумів — це можливість взаємодії та спілкування між користувачами на різні теми.

Цілі форуму

 • обговорення та обмін інформацією;
 • допомога та консультування;
 • створення спільноти;
 • формування думки аудиторії;
 • розвага.

Обидва формати – блог і форум – надають сучасні та ефективні засоби для повноцінного обміну інформацією, обговорення та взаємодії, але з різними акцентами та структурою.

Якщо вас цікавить, як створити свій інформаційний сайт, необхідно орієнтуватися на такий напрям, як блог.

Сайт знайомств

Як створити сайт на Opencart залежить від завдань і функцій, що впроваджуються. Одним з порівняно поширених різновидів сайтів є платформи для знайомств.

Такий проєкт має такі функції:

 • створення профілю;
 • пошук інших користувачів для стосунків;
 • взаємне спілкування;
 • формування романтичних зв’язків.

Якщо вас цікавить, як створити свій платний сайт, платформа для знайомств — оптимальний варіант. Її основні цілі:

 • пошук партнера для відносин;
 • спілкування та дружба;
 • пошук партнера для спільних активностей;
 • розширення кола спілкування;
 • пошук партнерів з урахуванням сумісності;
 • створення родини.

Важливо зазначити, що сучасні сайти знайомств можуть мати різну спрямованість – від спільних знайомств до спеціалізованих платформ для певних цілей. Наприклад, це можуть бути такі платформи:

 • для серйозних стосунків;
 • для знайомств із певною релігійною чи культурною групою;
 • для LGBTQ+ спільноти тощо.

Крім того, як і в реальному житті, використання сайтів знайомств потребує обережності та дотримання правил безпеки. Як створити сайт на WordPress покрокова інструкція передбачає впровадження різних функцій, які допоможуть користувачам спілкуватися.

Закритий корпоративний портал

Щоб розуміти, як створити сайт з 0, потрібно зважати на його особливості та призначення. Одним з різновидів є закритий корпоративний портал, який призначений для взаємодії працівників компанії, формування електронного документообігу та постановки завдань.

Основні цілі закритого корпоративного порталу:

 • централізація інформації – онлайн-портал об’єднує різні інформаційні ресурси організації/підприємства, такі як внутрішні документи, процедури, інструкції, новини, внутрішні оголошення та інші дані, важливі для працівників;
 • поліпшення комунікації – спрощується комунікація між співробітниками, особливо якщо це велика компанія з кількома відділами;
 • керування завданнями та проєктами – співробітники можуть використовувати онлайн-портал для постановки та реалізації завдань, спільної роботи над проєктами та обміном інформацією;
 • внутрішні програми — такі ресурси часто надають доступ до внутрішніх програм та інструментів. Найпоширенішими серед них є системи керування ресурсами компанії (ERP), системи керування взаємовідносинами з клієнтами (CRM), системи керування документообігом і багато інших.
 • керування персоналом – закриті корпоративні портали можуть використовуватися для керування інформацією про співробітників, процесами найму, оцінкою роботи, відпустками та іншими аспектами керування персоналом.

Щоб розуміти, як створити сайт з нуля на WordPress, необхідно докладно опрацювати його функціональність, структуру. Закриті корпоративні портали дають змогу суттєво поліпшити внутрішні комунікації, спільну роботу й доступ до інформації, що сприятиме ефективнішій та продуктивнішій діяльності організації.

Стримінгові чи специфічні тематичні майданчики

Продовжуємо розповідати, як створити сайт на Опенкарті або іншій системі керування контентом. Розглянемо такий вид платформ, як стримінгові чи специфічні тематичні онлайн-ресурси. Це сайти, які спеціалізуються на наданні контенту певної тематики чи жанру. Найчастіше дають змогу користувачам дивитися або слухати медіа-контент у режимі реального часу (стримінг) або відтворювати його за запитом.

Якщо говорити про фільми, серіали або музику, то найпоширенішими сервісами такого типу є:

 • YouTube;
 • Netflix;
 • Twitch.
 • Spotify;
 • Apple Music;
 • SoundCloud.

Крім того, стримінгові ресурси бувають таких напрямів:

 • підкасти;
 • ігровий контент;
 • навчання та освіта;
 • лайфстайл та хобі;
 • наукові та технічні платформи.

Метою майданчиків є надання спеціалізованого та цікавого контенту для певної аудиторії, забезпечуючи задоволення різноманітних потреб та інтересів користувачів. Вони дають змогу відвідувачам насолоджуватися контентом, який відповідає їхнім уподобанням.

Власники платформ заробляють на передплаті – користувачі купують доступ. Зазвичай передбачається кілька варіантів підписок — на певний контент або всі види контенту одразу, на один день або на рік тощо. У цьому випадку, як створити сайт з нуля, покрокова інструкція передбачає докладний опис усіх дій – розпочинаючи з оформлення ідеї та закінчуючи кінцевим тестуванням готового ресурсу.

Онлайн-казино та ігрові сайти

Продовжуємо тему, як створити сайт з нуля самостійно та розглядати проєкти різного типу та спрямованості. Завершуємо огляд, описуючи онлайн-казино та ігрові сайти.

Онлайн-казино та ігрові сайти – це спеціалізовані вебплатформи, які надають можливість користувачам грати в азартні ігри. Найчастіше це:

 • ігрові автомати;
 • рулетка;
 • блекджек;
 • покер, а також інші азартні розваги з використанням інтернет-технологій.

Ці платформи надають користувачеві доступ до ігор через веббраузер або спеціалізовані програми.

Цілі онлайн-казино та ігрових сайтів:

 • розвага;
 • гра на гроші;
 • соціальна взаємодія.

Гемблінг-проєкти є однією з найприбутковіших ніш. Сфера постійно розвивається, а в неї продовжуються багатомільйонні інвестиції. Тому власний ігровий проєкт дасть змогу його власнику добре заробити.

casino1

Важливо відзначити, що азартні ігри на онлайн-казино можуть бути пов’язані з фінансовим ризиком, залежністю та етичними питаннями. Користувачам слід обережно підходити до азартних ігор і, за необхідності, звертатися за допомогою, якщо вони зіткнулися з проблемами в цій галузі.

Зацікавила гемблінг-тематика? У такому разі, як створити сайт своїми руками залежить від ваших амбіцій – чим більше ви хочете заробити в перспективі, тим більше функцій та онлайн-ігор потрібно підключити, інтегрувати різні фінансові системи тощо.

Покрокова інструкція створення сайту

Якщо вас цікавить, як створити сайт самому покрокова інструкція – ми підготували опис основних етапів. Насамперед вам потрібно буде визначитися з типом онлайн-ресурсу та його тематикою. І лише після цього переходити безпосередньо до процесу розробки.

Вибір і реєстрація доменного імені

Вибір і реєстрація домену для вебресурсу – це важливий етап під час створення онлайн-платформи. Ось кілька рекомендацій та порад, які допоможуть вам правильно вибрати й зареєструвати домен:

 1. Вибір домену:

Відповідне ім’я – воно має легко запам’ятовуватися, бути коротким, але водночас максимально точно відображати суть вебресурсу, бренду або підприємницької діяльності.

Уникайте складних символів — зокрема, такими елементами можуть бути спеціальні символи, тире, цифри та спеціальні знаки. Їхня відсутність допоможе спростити користувачам процес запам’ятовування.

Уникайте наслідування — рекомендуємо не використовувати домени, схожі на вже існуючі популярні платформи, щоб користувачі не сплутали вас з іншим проєктом.

Доменне розширення — виберіть найкраще розширення (наприклад, серед найпоширеніших .com, .net, .org, .edu та інших), виходячи з типу вашого сайту та його цілей. Крім того, можна використовувати доменне розширення, яке відповідає вашій регіональній приналежності.

 1. Перевірка доступності:

Перевірте чи ім’я вільне — для цього використовуйте профільні інструменти реєстраторів доменів для перевірки.

Авторські права — переконайтеся, що вибране ім’я не порушує авторських прав інших компаній або брендів.

 1. Реєстрація домену:

Вибір реєстратора — довіряйте надійним і перевіреним реєстраторам з огляду на репутацію, ціни, послуги підтримки та інтерфейс. Обов’язково ознайомтеся з відгуками користувачів. Це дасть змогу вам зробити справді правильний вибір.

Строк реєстрації – тут все індивідуально, проте пам’ятайте, що за умови тривалої реєстрації можна заощадити.

Особисті дані — внесіть дані для реєстрації. У деяких випадках можна вибрати послугу приховування даних, щоб захистити особисту інформацію.

Оплата – сплатіть послуги компанії, дотримуючись інструкції на сайті.

 1. Підтвердження та налаштування:

Підтвердження реєстрації – після успішної оплати ви отримаєте підтвердження реєстрації домену. Ця інформація буде доступна в особистому кабінеті й може бути надіслана на вашу адресу електронної пошти, вказаної під час реєстрації.

Налаштування DNS — підключіть домен до серверів (DNS) хостинг-провайдера, щоб зв’язати домен із сайтом.

Запитуючи, як створити свій особистий сайт, не забувайте, що вибір і реєстрація домену – важливий крок, який може вплинути на сприйняття вашого бренду або вебресурсу, тому варто приділити цьому особливу увагу й час.

Вибір, купівля та налаштування хостингу

Як створити сайт візитку на WordPress чи вебресурс іншого типу? Вам обов’язково потрібно буде підібрати хостинг – місце, де фізично розташовується сайт і всі його файли.

Опишемо коротко послідовність дій:

1. Вибір відповідного хостингу:

 • визначте, який тип хостингу підходить для вашого сайту: загальний (shared), віртуальний виділений (VPS), виділений або хмарний (cloud) хостинг. Кожен тип має свої переваги й обмеження.
 • оцініть вимоги вашого вебресурсу. Зокрема необхідно обов’язково зважати на такі особливості, як обсяг трафіку, підтримка баз даних тощо.
 • виберіть сервер, який розташований якомога ближче до вашої цільової аудиторії, щоб гарантувати швидкий доступ до сайту й контенту, мінімізувати ймовірність тривалого завантаження сторінок;
 • вивчіть репутацію хостинг-провайдера й рівень підтримки, яку він готовий надати.

2. Купівля хостингу:

 • вибір провайдера;
 • вибір тарифного плану;
 • вибір додаткових послуг – наприклад, SSL-сертифікати, додаткове сховище, резервне копіювання даних тощо;
 • оплата.

3. Налаштування хостингу – зазвичай нічого складного в цьому немає, якщо дотримуватися інструкції провайдера. Якщо боїтеся помилитися, зверніться за допомогою до професіоналів.

Пам’ятайте, що налаштування хостингу може трохи відрізнятися залежно від конкретного провайдера та технологій, що ним використовуються. За потреби звертайтеся за підтримкою до провайдера, щоб отримати додаткову допомогу та інструкції.

Дизайн сайту

Як створити свій сайт покрокова інструкція передбачає обов’язкове промальовування дизайну сайту. Він може бути кількох варіантів:

 • готовий шаблон;
 • кастомізований шаблон;
 • унікальний дизайн усіх сторінок під конкретні вимоги клієнта.

Розглянемо переваги й недоліки кожного варіанта, щоб ви краще розуміли, як створити сайт за допомогою WordPress чи іншої технології.

Готовий шаблон має такі переваги:

 • швидке створення та незначні налаштування під вимоги;
 • економія часу;
 • низькі витрати.

Серед недоліків:

 • обмежені можливості для індивідуального стилю та функціональності;
 • неунікальність – висока ймовірність, що інші сайти також використовують той же шаблон.

Кастомізований шаблон має такі переваги:

 • індивідуальність;
 • економія часу;
 • високий рівень гнучкості — можна внести зміни до дизайну, необхідні для досягнення конкретних цілей.

Недоліки:

 • обмежені опції;
 • не повністю унікальний.

Унікальний дизайн має такі переваги:

 • повна індивідуальність;
 • впізнаваність;
 • гнучкість;
 • відповідність усім вимогам.

Недоліки:

 • витрати часу;
 • великі фінансові вкладення.

Вибір між цими варіантами залежить від вашого бюджету, часу й цілей для сайту. Кожен підхід має свої переваги й недоліки, і важливо вибрати той, який найкраще відповідає вашим потребам.

Якщо ви хочете підкреслити свою індивідуальність і досягти впізнаваності проєкту, краще віддавати перевагу унікальному дизайну. Саме його радить детальна професійна покрокова інструкція, як створити сайт.

Адаптивна версія та верстка сайту

Наступний етап, як створити сайт самому з нуля – це його верстка. Вона може бути трьох видів:

 • готовий шаблон;
 • кастомний шаблон;
 • нова кастомна верстка.

Кожен з варіантів має свої переваги й недоліки. Коротко розглянемо наведені методи. Одразу зазначимо, що платформа має бути адаптивною, тобто коректно відображатися та працювати на різних пристроях, незалежно від розміру екрана, що використовується браузером або операційною системою.

Верстка сайту на готовому шаблоні має такі переваги:

 • економія часу;
 • незначні фінансові вкладення.

Недоліки:

 • обмеженість у дизайні – ви не зможете реалізувати всі задуми дизайнера, оскільки ті чи інші рішення можуть не підтримуватися шаблоном.

Кастомна верстка на готовому шаблоні має такі переваги:

 • унікальність;
 • економія часу, оскільки верстка не з нуля.

Недоліки:

 • обмеженість у дизайні – ви не зможете реалізувати всі задуми дизайнера, оскільки ті чи інші рішення можуть не підтримуватись шаблоном.

Кастомна верстка з нуля має такі переваги:

 • абсолютна унікальність;
 • повнота контролю.

Недоліки:

 • витрати часу;
 • високі фінансові вкладення.

Вибір конкретного підходу залежить від ваших цілей, бюджету й наявності часу.

Вибір платформи

Запитуючи, як створити web сайт, обов’язково потрібно пройти і такий важливий етап – правильний вибір платформи. Поширеними є такі варіанти:

 • конструктор сайтів;
 • лише html/css;
 • CMS;
 • на фреймворках;
 • індивідуально написані рушії мовами програмування.

Розглянемо переваги й недоліки кожного із зазначених варіантів.

Варіант платформиПеревагиНедоліки
Конструктор сайтівПростота – не потребує глибоких знань програмування, дає змогу швидко створити базовий сайт.
Низькі витрати — дешевші в розробці та обслуговуванні.
Обмежені можливості. Менше гнучкості та функціональності порівняно з іншими варіантами.
Однотипність. Ваш сайт може виглядати схожим на інші, які використовують такий же конструктор.
HTML/CSSПовний контроль. Ви можете створити унікальний дизайн і структуру, повністю контролюючи код.
Оптимізація. Мінімальний обсяг коду забезпечує швидкодію сайту.
Потребує знань. Необхідно мати гарні навички HTML та CSS для ефективної розробки.
Більше часу. Розробка та оновлення можуть тривати довше.
CMS (системи керування контентом)Керування вмістом. Зручний інтерфейс для додавання й редагування контенту.
Безліч плагінів. Широкий вибір розширень для функціональності.
Обмеження дизайну. Деякі CMS можуть обмежувати унікальність дизайну. Хоча сьогодні таке завдання, як створити сайт у Вордпрес дає змогу формувати привабливе візуальне оформлення.
Залежність. Ваш сайт може залежати від оновлень CMS і плагінів. Саме тому питання, як створити сайт WordPress часто відкидається потенційними власниками онлайн-платформ – вони не хочуть бути залежними від системи.
ФреймворкиГотова структура. Надають базову структуру та компоненти для розробки.
Прискорена технологія. Скорочення часу розробки завдяки готовим рішенням.
Навчання. Потребує вивчення фреймворку та його особливостей.
Обмеження. Можуть мати обмеження в гнучкості та унікальності дизайну.
Індивідуально написані рушіїПовний контроль. Ви можете створити високорівневу унікальність і функціональність.
Оптимізація. Може бути максимально точно оптимізований під ваші особисті вимоги.
Витрати часу. Розробка з нуля може вимагати значно більше часу.
Високі фінансові вкладення. Потребує значних ресурсів для розробки й обслуговування.

Запитуючи, як створити сайт у WordPress багато потенційних власників інтернет-ресурсів чомусь не розглядають альтернативні системі керування контентом методи. А даремно! Наприклад, індивідуальні рушії хоч і потребують значно більше інвестицій, однак і відкривають ширші можливості, дають змогу уникнути залежності від платформи.

Наповнення сайту контентом

Ви вже знаєте, що таке сайт та як його створити. Припустимо, у вас є проєкт, що працює. Вам необхідно наповнити його контентом. Розглянемо особливості цієї процедури.

Спочатку проводиться планування, розробка контент-плану, в якому прописуються всі особливості контенту:

 • SEO-статті;
 • інформаційні статті;
 • графіка та фото;
 • відео тощо.

Після цього профільні фахівці працюють над його створенням. Коли контент готовий, він публікується на профільних сторінках сайту. Обов’язково проводиться його оптимізація під вимоги пошукових систем – це дає змогу підвищити позиції проєкту в пошуковій видачі.

Запитуючи, як створити сайт через WordPress, потрібно обов’язково приділити особливу увагу цьому етапу. Контент має бути унікальним, відповідати тематиці сайту й нести користь відвідувачам.

Тестування

Навіть якщо ви знаєте, як створити свій сайт на Вордпресі, не можна ігнорувати такий етап, як тестування. Воно дає змогу виявити помилки та виправити їх.

Зокрема, тестування передбачає:

 • перевірку працездатності всіх елементів;
 • сумісність з різними пристроями;
 • правильну адаптивність під різні розміри екранів і пристрої для зручності перегляду;
 • оцінка швидкості завантаження сторінок, оптимізація зображень і контенту для прискорення роботи;
 • перевірка відповідності сайту стандартам SEO;
 • перевірка на вразливості й рівень захисту сайту від шкідливих атак;
 • і багато іншого.

Запуск та технічна підтримка сайту

Коли пройдено всі етапи, сайт стає доступним для користувачів. Технічна підтримка дає змогу відстежувати працездатність платформи, її функціональність. Якщо будуть виявлені помилки, вони будуть оперативно усуватися.

Примітно, що на Opencart як створити сайт і на WordPress як створити сайт процеси істотно відрізняються. Оскільки це різні системи керування контентом зі своїми особливостями. Якщо ви ніколи не працювали з ними, рекомендуємо звернутися за допомогою до професійних фахівців.

Робити самому або замовити у професіоналів

Є два варіанти. Наприклад, ви можете точно знати, як створити свій сайт на WordPress і зробите його власноруч. Однак далеко не факт, що у вас вийде функціональний та красивий ресурс. Якщо ви бажаєте, щоб проєкт був максимально працездатним, краще звернутися за допомогою до професіоналів. Розглянемо обидва варіанти.

Як і де зробити сайт самому

В принципі це можуть бути різні системи керування контентом або конструктори сайтів. Вище ми розглянули переваги й недоліки кожного варіанта.

Однак, якщо у вас немає достатнього досвіду, краще одразу звернутися за допомогою до професіоналів. Серед недоліків самостійної розробки:

 • створення та налаштування сайту потребує багато часу, особливо якщо у вас обмежені навички у веброзробці;
 • якщо у вас немає досвіду у веброзробці, можливо, доведеться зіткнутися з труднощами та додатково вивчати нові концепції та технології;
 • залежно від вашого досвіду, ви можете обмежити функціональність і дизайн сайту порівняно з професійним розробником;
 • недостатнє знання оптимізації для швидкого завантаження та високого рівня безпеки сайту може призвести до проблем з продуктивністю та захистом;
 • відсутність досвіду SEO-оптимізації може знизити видимість вашого сайту в пошукових системах;
 • створення професійного та привабливого дизайну, а також такого, який задовольняє користувацький досвід, може бути складним завданням без відповідних навичок;
 • сайт вимагає регулярного обслуговування, оновлення контенту, резервного копіювання даних і технічної підтримки;
 • у разі виникнення складних проблем або помилок вам доведеться шукати рішення самостійно або звертатися за допомогою до онлайн-спільноти;
 • сайт, створений без професійного дизайну може виглядати менш привабливим і викликати сумніви в користувачів;
 • якщо у вас обмежені строки, створення сайту самостійно може зайняти більше часу, ніж якщо ви звернулися до професіоналів.

Тому, щоб отримати функціональний та працездатний ресурс, рекомендуємо одразу звертатися за допомогою до досвідчених розробників. Найкраще – якщо це буде повноцінна команда.

Де замовити сайт у професіоналів

Студія Centum-D надає професійні послуги з розробки сайтів різного типу. Наші працівники можуть створювати онлайн-ресурси з використанням сучасних технологій. У команді компанії:

 • проєкт-менеджери;
 • дизайнери;
 • верстальники;
 • програмісти;
 • копірайтери;
 • контент-менеджери та інші вузькі спеціалісти.

Професійна розробка сайту надає низку значних переваг:

 1. Докладне ТЗ. Фахівці студії допоможуть підготувати ТЗ, орієнтуючись на ваші побажання й потреби.
 2. Стильний дизайн. Досвідчені дизайнери створять унікальний та привабливий дизайн, який відповідає вашому бренду та цілям.
 3. Висока функціональність. Професійний розробник може реалізувати складні функції та інтерактивні елементи, підключить необхідні модулі, системи.
 4. Адаптивність. Розроблений фахівцями сайт коректно відображатиметься на всіх пристроях і браузерах, забезпечуючи зручність перегляду для всіх користувачів, незалежно від використовуваного ними пристрою.
 5. Оптимізація. Веброзробники оптимізують ресурс для швидкого завантаження, що сприяє покращенню продуктивності та максимальному утриманню відвідувачів.
 6. SEO-оптимізація. Професіонали врахують стандарти SEO, що допоможе вашому сайту отримати вищу позицію в пошукових системах.
 7. Технічна підтримка. Після запуску онлайн-платформи ви можете розраховувати на повноцінну технічну підтримку, швидке реагування на проблеми та оновлення системи.
 8. Безпека. Професійні розробники приділяють підвищену увагу безпеці, що допомагає захистити сайт від шкідливих атак і крадіжки персональних даних.
 9. Підготовка та підтримка контенту. Ви отримуєте якісний контент, який допомагає залучити користувачів.
 10. Дотримання стандартів. Ваш проєкт відповідає сучасним стандартам веброзробки, що забезпечує його довгострокову стабільність.

Ці переваги допоможуть створити успішний та ефективний сайт, який відповідає вашим цілям та очікуванням, а також забезпечує позитивний досвід для користувачів.

Як створити сайт в Україні з гарантією якості? Звернутися до студії Centum-D – наші менеджери нададуть необхідну консультативну підтримку, дадуть відповіді на всі питання та допоможуть у створенні високофункціонального й надійного ресурсу, який приноситиме вам гарантований прибуток.

Яка вартість розробки сайту

Тепер, коли ви знаєте, як створити свій сайт онлайн, розглянемо вартість такої послуги в Україні.

Одразу зазначимо, що ціни на розробку можуть значно змінюватися залежно від безлічі чинників, таких як:

 • складність проєкту;
 • функціональність;
 • дизайн;
 • обсяг контенту;
 • необхідні інтеграції;
 • рівень експертизи веброзробників.

Розбіжність цін, представлена нижче, надає орієнтовне уявлення про вартість різних типів сайтів в Україні. Ми зібрали інформацію про основні типи онлайн-платформ:

Лендинг-пейдж (лендинг):

 • Мінімальна ціна: $100 – $300
 • Середня ціна: $300 – $800
 • Висока ціна (з додатковими функціями та дизайном): $800 – $2000+

Сайт-візитка:

 • Мінімальна ціна: $200 – $500
 • Середня ціна: $500 – $1500
 • Висока ціна (з унікальним дизайном і функціональністю): $1500 – $4000+

Інтернет-магазин (економ-клас):

 • Мінімальна ціна: $300 – $1000
 • Середня ціна: $1000 – $3000
 • Висока ціна (з розширеними можливостями та інтеграціями): $3000 – $10000+

Корпоративний сайт:

 • Мінімальна ціна: $500 – $1500
 • Середня ціна: $1500 – $5000
 • Висока ціна (з просунутими функціями, CRM-системою та додатковою розробкою): $5000 – $20000+

Портал:

 • Мінімальна ціна: $1000 – $3000
 • Середня ціна: $3000 – $10000
 • Висока ціна (з безліччю функцій користувача, кастомним програмуванням): $10000 – $50000+

Зверніть увагу, що ці цифри – це лише приблизні діапазони, і фактична вартість може коливатися залежно від низки чинників. Перед початком проєкту важливо провести докладне обговорення всіх вимог і очікувань з веброзробниками, щоб отримати точну оцінку вартості.

Наприклад, якщо замовити інтернет-магазин у недосвідченого і невідомого розробника, він може коштувати дешевше, ніж сайт-візитка, сконструйований досвідченою командою з кількох фахівців різного профілю. Однак ефективність, функціональність, працездатність та рівень захисту будуть відповідними вартості!

Не забувайте про необхідність подальшої технічної підтримки сайту. Її вартість до прайс-листу послуг не входить і обумовлюється окремо залежно від обсягу послуг, що надаються. Найчастіше техпідтримка передбачає такі дії:

 • регулярні оновлення ПЗ, системи керування;
 • виправлення помилок;
 • резервне копіювання;
 • підвищення рівня безпеки;
 • оптимізація продуктивності;
 • підтримка хостингу, сервера;
 • оновлення контенту;
 • моніторинг та аналітика;
 • оперативне реагування на НС;
 • і багато іншого.

Не варто думати, що під час розробки сайту на конструкторі ви нічого не платитимете надалі. Сервіси, що пропонують послуги конструктора, щорічно стягують з користувачів абонентську плату. Її розмір безпосередньо залежить від особливостей пакета послуг.

Поради від Centum-D щодо створення сайтів

Завершуючи наш докладний огляд, дамо кілька лаконічних порад щодо створення сайтів.

Що потрібно зробити на початку?

Потрібно одразу визначити кілька важливих векторів:

 • бізнес-модель – як сайт отримуватиме дохід;
 • маркетингова кампанія – особливості залучення клієнтів, рекламодавців;
 • тип монетизації;
 • рівень рентабельності.

Не маючи чітких і докладних розрахунків, що дають змогу зрозуміти, які саме вкладення знадобляться і як можна їх окупити, вийти на прибуток, розпочинати розробку сайту не потрібно.

Що необхідно зробити після створення сайту?

Після створення вебресурсу необхідно пройти ще кілька етапів, які дають змогу забезпечити ефективність і працездатність вашого проєкту:

 • тестування та налагодження;
 • оптимізація – сайт має бути оптимізованим для швидкого завантаження та високої продуктивності як на ПК, так і на мобільних пристроях;
 • SEO-оптимізація, щоб поліпшити видимість сайту в пошукових системах;
 • підключення аналітики для відстеження відвідуваності, поведінки користувачів та інших метрик;
 • резервне копіювання, щоб забезпечити можливість відновлення в разі збоїв чи втрати даних;
 • налаштування безпеки, використання паролів, захист від зломів, оновлення системи;
 • запуск і моніторинг;
 • реєстрація в пошукових системах (наприклад, Google Search Console) для індексації та покращення позицій у пошуковій видачі;
 • розробка стратегії маркетингу, щоб залучити аудиторію;
 • регулярне оновлення контенту, відстеження працездатності, реагування на відгуки користувачів;
 • оцінюйте ефективність сайту через аналітику;

Це не повний перелік дій. Вони безпосередньо залежать від особливостей проєкту, його складності та функціональності.

Як залучити відвідувачів?

Для залучення відвідувачів на сайт найчастіше використовуються такі перевірені інструменти:

 1. Пошукова оптимізація (SEO) – необхідно оптимізувати відповідно до вимог пошукових систем весь контент, мета-теги, заголовки, зображення та інші елементи.
 2. Контентний маркетинг — створюйте якісний та цікавий контент, який вирішує проблеми та болі вашої цільової аудиторії.
 3. Соціальні мережі — активна присутність у соціальних мережах, взаємодія з підписниками та використання реклами на платформах.
 4. Платна реклама (PPC) – створюйте рекламні кампанії на платформах Google Ads, Facebook Ads та інших.
 5. Email-маркетинг — збирайте підписників і надсилайте їм корисні та цікаві розсилки, інформацію про акції та новини.
 6. Партнерська програма — залучайте партнерів для поширення інформації про ваш сайт і продукти.

Виберіть відповідні інструменти залежно від вашої цільової аудиторії, ніші й бюджету та організуйте комплексний підхід для найкращого ефекту.

Підбиваючи підсумок

Питання «Як створити сайт» вимагало об’ємної відповіді. Водночас ми оптимізували частину інформації, надавши її лаконічно та стисло. Проте з усього вищесказаного випливає, що розробляти сайт мають професійні фахівці. Тільки так вдасться створити унікальний ресурс, який приваблює відвідувачів та приносить прибуток власнику.

Компанія Centum-D надає послуги з професійної розробки сайтів різного типу:

 • лендингів;
 • візиток;
 • порталів;
 • корпоративних;
 • інтернет-магазинів та інших.

У нас у команді працюють досвідчені спеціалісти різного профілю. Ми пропонуємо послуги під ключ. Ви отримуєте готовий та оптимізований сайт! Для отримання додаткової інформації зверніться до наших консультантів за вказаними на сайті телефонами.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь