Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Де знайти фахівця: IT-outsourcing і як він працює

Де знайти фахівця: IT-outsourcing і як він працює

Однією зі статей витрат будь-якого бізнесу є не тільки безпосередні потреби підприємства, а й непрофільні активи — які не приносять прибуток. Проте такі активи нікуди від вас не дінуться і вони просто неминучі, якщо ви прагнете займатися нормалізацією, оптимізацією й розвитком свого бізнесу. Чим таких активів більше, тим більше витрати, штат фахівців, а також навантаження на менеджерів та інших співробітників, що пов’язане із другорядними завданнями.

Великі штати фахівців для бізнесу сьогодні — просто не рентабельне й не ефективне рішення. Найраціональніший варіант — передача частини завдань на виконання іншою організацією. Кожному підприємцю варто знати, що має на увазі аутсорсинг або аутсорсингова компанія, а також вирішити, чи потрібно це його бізнесу — вивчити особливості цього варіанту.

Під час аутсорсингу залучаються ресурси «ззовні». Простіше кажучи — непрофільні функції компанії виконуються спеціалізованими компаніями або окремими фахівцями.

IT-outsourcing | Необхідність або опція?

Сьогодні такий варіант — один з основних способів реалізації проєкту. Мало того, що він дає змогу обійтися без прямого найму, так і вашим штатним фахівцям не доведеться витрачати час на координацію й контроль виконання непрофільних завдань. Отже, аутсорсинг дає змогу сконцентрувати всі сили на виконанні завдань бізнесу і його процесах.

IT-outsourcing є більше опцію, ніж необхідність, адже послуги аутсорсингу актуальні бізнесу будь-якої тематики на всіх стадіях розвитку. Різниця полягає у формі аутсорсингу на кожному етапі розвитку. На самому початку — під час запуску бізнесу за допомогою аутсорсингу часто виконують разову масштабну роботу зі створення ресурсу під ключ. На етапі швидкого розвитку на аутсорс відправляється комплексне обслуговування й забезпечення ресурсу стабільною роботою, введення нових фахівців, установка й оновлення нового софта й так далі. На момент масштабування й розширення бізнесу в інтернеті аутсорсинг стане «руками» ваших адміністраторів з іншого міста або «головою» технічних фахівців.

Переваги та недоліки аутсорсингу

Аутсорсингові процеси є особливим форматом роботи, на практиці з низкою як переваг, так і недоліків. Знаючи про кожен плюс та мінус, ви зможете прийняти рішення про те, які завдання довірити аутсорсерам, а що передати своїм штатним фахівцям. Поміж перевагами:

 • фокусування на профільних завданнях, без відволікання на другорядні;
 • висока кваліфікація фахівців;
 • залучення вузькопрофільних фахівців — для вирішення конкретних завдань;
 • вимоги й терміни прописуються в договорі й завжди дотримуються;
 • економія ресурсів на заробітну плату співробітників;
 • менші зобов’язання перед податковою.
IT-outsourcing

Поміж недоліків варто виділити:

 • кожна умова контракту обмовляється і фіксується в договорі — аутсорсер працює в суворих рамках контракту;
 • труднощі під час впровадження фахівця через особливу специфіку функціонування підприємства;
 • труднощі в оцінюванні потенціалу професіонала, який залучається;
 • ймовірне непорозуміння між штатним і підрядним фахівцем;
 • ймовірні простої. наприклад, аутсорсери займаються ремонтом виробничої техніки. в момент очікування фахівця, штатні фахівці, які завжди на місці, могли б власноруч виправити неполадки оперативніше.

Що віддати на аутсорс?

Найчастіше на аутсорс віддають низку бухгалтерських послуг. Нерідко транспортна й логістична робота віддається фахівцям ззовні. Чимало великих компаній віддають перевагу спеціалізованим компаніям і виключають покупку транспорту зі своїх витрат. IKEA, наприклад, не має власного доставлення, а використовує послуги спеціалізованих логістичних фірм.

Масова комунікація — ще один сегмент, часто працює на аутсорс. До агентств звертаються навіть бізнеси, що мають власні маркетингові і рекламні відділи. Ця галузь дуже динамічна й  у ній є необхідність значної компетенції. Внутрішні відділи продовжують планувати й контролювати, у той час, як зовнішні агентства займаються технічними операціями та процесами, у яких необхідні професійні знання.

Низка виробничих функцій також часто передається зовнішнім фахівцям. Створення власного виробництва нерідко прирівнюється до створення ще одного бізнесу. Простіший варіант — звернутися до професіоналів для виконання всього бізнес-процесу. Звичайно, якась продукція все ще може проводитися самою компанією.

Де знайти аутсорсера?

Рівень вашої скрупульозності під час вибору стороннього фахівця матиме прямий вплив на успішність і рівень прибутку. Попрацюйте над списком вимог, займіться вивченням ринку й позначте варіанти, найбільш відповідні під перелік ваших параметрів. Природно, зверніть увагу на відгуки клієнтів — бажано вибирати фахівців із позитивними й «живими» відгуками. Чи є у вибраній аутсорсинговій компанії ліцензія і страховка? Відмінно! Залишилося лише з’ясувати й обговорити перелік умов вашої співпраці.

Вебстудія Centum-D, так само понад 10 років надає послуги у сфері розроблення та просування сайтів і суміжних галузях на професійному рівні. Після звернення до нас ви гарантуєте собі виконання всіх необхідних завдань на високому професійному рівні чітко в строк. Ми орієнтуємося на успіх вашого бізнесу.

Де знайти фахівця. IT-outsourcing і як він працює | Підсумок

Аутсорсинг — інструмент, який може підійти кожному бізнесу, незалежно від його специфіки. Завжди є фахівці, здатні виконати те чи інше завдання, щоби розвантажити ваших штатних або заощадити ресурси вашого підприємства. Головне — вибрати правильних виконавців, відповідально поставитися до всього процесу, дотримуватися чітких умови співпраці й результат не змусить вас чекати.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь