Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Ефективне налаштування контекстної реклами для отримання швидких клієнтів

Ефективне налаштування контекстної реклами для отримання швидких клієнтів

Інтернет є ідеальним майданчиком, здатним реалізовувати товари або послуги, адже всесвітня мережа дає можливість створювати магазини або офіси у вигляді офіційних сайтів і займатися високорентабельним бізнесом — продажем. Багато людей так і розмірковують із подивом на прибуткову і сплановану справу, що прогоріла й не дала плодів або працювала тільки на самоокупності, після чого шукають фахівців, які готові реалізувати їхню продукцію в інтернеті як агенти. Хтось звертається до спеціалізованих професіоналів вузьких напрямів, які працюють безпосередньо з вебресурсами замовників на збільшення кількість клієнтів, частина яких так і не залишать стовпець «потенційний». Здійснювати дії для залучення уваги до товарів в інтернеті — корисний процес, але ефективним ви зможете його назвати лише згодом. Тільки час показує, що інвестовані ресурси приносять прибуток.

Але хіба є спосіб отримання лідів (англ. Lead — привести; мається на увазі користувач, готовий купувати продукцію, підписуватися на розсилки або здійснювати інші цільові дії), який максимально оперативний? Такі способи існують. І цей спосіб називають контекстною рекламою.

Роль інтернет-реклами в онлайн-проєктах

Чи ефективно застосовувати маркетинг як інструмент концепції контролю продажів? Кожен наступний рік підвищує актуальність цього питання, адже здатність конкурувати в ринкових умовах, які проявляються практично у всіх діяльностях людини, піддається впливу з боку реклами найбільше. Перед появою інтернету завдяки маркетингу виконувалися пасивні завдання — наприклад, вивчався цільовий ринок, потреби аудиторії, адаптація продукту до кожної потреби. У наш час за допомогою маркетингу розв’язують активні завдання — формують і стимулюють попит, що збільшує продаж, виторг і чистий прибуток. Ця функція і є основним способом впливу маркетингу на потенційного покупця — інтернет-реклама.

Рекламні компанії здатні сильно впливати на збільшення кількості клієнтів — впроваджуються відразу множинні піар-заходи, орієнтиром яких є єдиний результат і доповнення один одного. Рекламні кампанії проводяться відповідно до такого плану:

Клієнти
 • Визначення портрета клієнта;
 • Визначення цілей вебреклами;
 • Визначення основної ідеї;
 • Вибір форми розміщення;
 • Визначення термінів розміщення;
 • Складання видаткових бюджетів;
 • Складання розгорнутого плану;
 • Організація роботи підприємства на час проведення кампанії;
 • Підбивання підсумків

Лише в умовах усвідомленої роботи бізнесу з питанням ефективності політики маркетингу, а також під час розробки бізнесом чіткого плану й надання відповідей на низку поставлених питань, і під час реалізації зв’язків між маркетингом і продукцією — з’являються гарантії віддачі й мінімізації збитків коштів. І якраз у таких умовах можна радіти першим вдячним замовникам.

Це спричиняє необхідність власникам бізнесу в інтернеті подумати та спершу спробувати налаштувати рекламу в інтернеті, хоча навряд чи вдасться провести таку операцію без сторонньої допомоги.

Що таке пошукова реклама

Контекстну (пошукову) рекламу в інтернеті вважають одним із найбільш ефективним інструментом з просування ресурсів, товарів, послуг або інших елементів в інтернеті. За допомогою цього інструменту можливо збільшувати продажі в короткі терміни, залучати потенційного покупця й підвищувати впізнаваність бренду. Говорячи іншими словами, якщо потрібно отримати ліди прямо зараз, рекомендується використовувати пошукову рекламу.

Пошукова реклама

Використовуючи цей маркетинговий інструмент власник будь-якого вебресурсу заощадить на розміщеннях публікацій в інтернеті, на показах банерів, а також оплатить безпосередньо відвідування сторінок потенційними покупцями. Крім того, пошукові публікації показують оголошення пропонувань і товарів лише цільовим відвідувачам ресурсів, які деякий час назад проводили пошук в інтернеті відповідного товару. Також вони відрізняються високим показником ефективності, а конверсія гарантована вже через добу після публікації оголошення.

Для отримання необхідної кількості цільових кліків у разі низького бюджету треба спершу взяти до уваги кожну можливість бізнесу і визначитися з конкретними інтересами користувача. Коректне налаштування контекстної реклами дає можливість розв’язувати практично будь-яку проблему бізнесу:

 • Клієнтів немає або їх недостатньо;
 • Новий продукт або послугу необхідно терміново просувати;
 • Розв’язання питання доступності та ефективності тієї чи іншої публікації;
 • Розв’язання питання контрольованості бюджету.

Кожну згадану проблему можна розв’язати, якщо:

 • Надати відділу продажів або менеджерам заявки;
 • Якщо нові відвідувачі й потенційні покупці регулярно збільшуються в кількості;
 • Якщо забезпечити більшу відвідуваність вебресурсу;
 • Забезпечити максимально швидку оборотність продукції й послуг;
 • Повністю спостерігати за витратами.

Це можна досягти, якщо інтернет-реклама налаштована коректно з допомогою професіоналів. Команди досвідчених і спеціально навчених маркетологів надають гарантії результату, проводячи такі маніпуляції (як усе відразу, так і окремо, відштовхуючись від нинішнього стану справ і взятих як орієнтир цілей):

 • Проведення аудиту ресурсу;
 • Підбираються ефективні запити, погоджуються тексти та списки запитів;
 • Складаються рекомендації, що удосконалюють процес продажів;
 • Складаються рекламні оголошення, що продають;
 • Коригуються наявні кампанії, що залучають лідів;
 • Складаються звіти.

Яка буває контекстна реклама

Якщо вам необхідно отримати ліди й ефективним чином оптимізувати контекстну рекламу, треба спершу вивчити її різновиди. Є кілька видів пошукової публікації:

 • Реклама в Google або Яндекс — найбільш агресивна в плані розкрутки, яка переслідує кожного користувача на будь-якому каналі, в пошті й навіть у блозі про подорожі, фільмі й собачому кормі. У такій мережі є принцип роботи — якщо користувачем був проведений пошук чогось у пошуковій системі, на його сторінці з’являється низка публікацій за цими запитами. Подібного роду реклама не буде дорогою, але вона не має більшу конверсією, ніж пошукове просування. Водночас необхідно особливо обережно використовувати такі інструменти в Google.
 • Пошукова вебреклама — є найбільш ефективним контекстним розкручуванням. Вона демонструється тоді, коли призначені для користувача запити збігаються з будь-якою ключовою фразою в публікації, а виділяється вона позначкою «реклама». Такий піар найпривабливіший і спрямований на отримання клієнтом у цю секунду в кожному регіоні й навіть країні. Однак ціна публікації й роботи дуже висока, хоча вона славиться швидкою окупністю й гарантією чистого прибутку в майбутньому.
 • Ретаргетинг, які є своєрідним підвидом оголошення в Google і Яндекс. Налаштування контексту подібного роду дає можливість демонстрації посилань користувачам, які вже відвідували ресурси, що розкручуються, але не здійснювали необхідні дії (не купили товар, не залишили заявку, що не написали відгуки та ін.). Ретаргетинг також налаштовується в інший спосіб — коли на вебресурс відбувається перенаправлення користувачів, які здійснили на ньому цільову дію.
 • «Банер» в інтернеті, яка видається, як можна здогадатися, у вигляді банера користувачам під час пошуку аналогічного товару. Подібного роду реклама підійде не кожному сайту й час від часу може бути як неефективною, так і сильно ефективною.
 • Реклама за допомогою контексту гарантуватиме максимальний прибуток, якщо використовується як доповнення до пошукової оптимізації та до інших послуг маркетингу в інтернеті. Розробка сайту для будь-якого роду магазину та офісного центру за стандартом має на увазі проведення їхньої подальшої оптимізації та пошукового просування, що є довгим процесом. Однак у момент підвищення довіри з боку відвідувачів і в момент написання відгуків, поширення рекомендацій, отримання клієнтів триватиме, а сам процес буде майже вічним.

Коректне налаштування контекстної реклами дає можливість власнику сайту направляти вільні часові ресурси на проведення аналізу бізнес-форумів, вебсайтів, повторне перероблення або збільшення асортименту, проведення аналізу попиту і пропонування, а також на проведення інших робіт, що підвищують рентабельність.

Переваги та слабкі сторони контекстної реклами

Така розкрутка вебресурсу має свої мінуси та плюси.

Серед мінусів:

 • Довіра — час від часу замовник віддасть перевагу працювати з вебресурсами, які просуваються за допомогою SEO;
 • Ціни — не кожен готовий віддавати ресурси на піар;
 • Необхідно працювати з професіоналами (агенції та т.ін.) — якщо налаштування вебреклами було проведено некоректно, ймовірність марної трати коштів підвищується;
 • Для цього потрібен вебсайт — оголошення буде ефективним лише тоді, коли працює в кооперації з якісним, логічно побудованим вебсайтом, який має елементи, що чіпляють, і продає;
 • 100 % результат не гарантований — оплачуються безпосередньо переходи на вебсайт через посилання. Однак немає гарантій, що кожен потенційний відвідувач стане покупцем, адже рішення приймаються і згідно з низкою інших деталей і елементів.

Серед сильних сторін:

 • Швидка віддача — отримання клієнтів відбувається в той же день, коли була запущена кампанія, якщо налаштування контексту було проведено коректно;
 • Можливість вимірювання — є низка чітких критеріїв, згідно з якими можна виміряти результат проведеного заходу. Крім того, у замовника завжди є можливість співвідношення витрат, витрачених на рекламу в інтернеті, з кількістю здійснених придбань, переходів за посиланням і збільшенням прибутку.
 • Високий показник точності — налаштувати рекламу в інтернеті можливо так, щоби посилання з’являлося тільки в конкретного типажу користувачів;
 • Контроль — якщо проведений захід більше не є результативним, або навпаки — результат надто сильний і в менеджерів просто немає сил справитися з таким рівнем попиту, є можливість відключати та включати рекламу;
 • Високий показник мобільності — будь-які зміни вносяться оперативно, аж за кілька хвилин із моменту звернення про те, що необхідно внести коректування.

Як визначається рівень ефективності розкрутки онлайн-ресурсу

Як ефективність розкрутки ресурсу або отримання клієнтів могла бути більш продуктивною? Налаштовувати рекламу в інтернеті необхідно так, щоби клікабельність (CTR) була високою. Показник цього елемента вказують у відсотку й розраховують за допомогою співвідношення загальних переходів за необхідний часовий відрізок до загальної кількості демонстрацій посилання. Звичайно, відмінно налагоджена розкрутка CTR має прагнути до 100 % або до переходу абсолютно кожним відвідувачем за наданим посиланням. Практика показує, що в реальності такого результату практично неможливо досягти. А якщо CTR і дорівнює 100 %, то найімовірніше, що посилання просто не демонструвалося багатьом користувачам. Кращим варіантом буде прагнення до найвищого показника CTR за наявної кількості показів.

Якщо контекстна реклама була налаштована коректно, власник вебресурсу почне вносити меншу оплату за кліки, водночас підвищуючи трафік і скорочуючи бюджети — тут уже буде працювати геометрична прогресія. Ресурс буде отримувати ліди у великих кількостях і за такої умови зменшувати витрати на забезпечення залучення користувачів у майбутньому.

Щоби визначити результативність оголошення в пошуковій системі, треба врахувати кожен вид заявки, що надходить на вебресурс. Наприклад:

 • Заявка з вебмагазину (заявка програмується так, щоби було можливо визначити її джерело і ключову фразу, що вплинула на натискання на посилання й покупку товару);
 • Дзвінки (залучаються сервіси, які здатні відстежити номер і аналітику, водночас можна робити виміри як конкретного запиту, так і каналу);
 • Повідомлення в месенджерах і оформлення зворотного дзвінка (на вебресурсі встановлюється сервіс, здатний переадресовувати та визначати джерела заявок);
 • Листи на електронну пошту (за допомогою підмінних поштових скриньок, що залежать від запитів або каналів, можливо відстежувати отримання клієнтів).

Якщо рекламна кампанія і її рівень результативності не вимірюються вчасно й повністю, у замовника з’являється ризик втратити можливість її контролю й поліпшення.

Через це розкрутка вебресурсу, залучення нових клієнтів і відвідувачів, формування бренду та імені компанії, де необхідно налаштовувати контекстну рекламу, оперативно мають бути довірені фахівцям справи. Такі фахівці мають бути готовими удосконалювати політику маркетингу й користуватися всілякими інструментами з просування на просторах інтернету.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь