Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Необхідний функціонал сучасного інтернет-магазину

Необхідний функціонал сучасного інтернет-магазину

Для високої відвідуваності онлайн-магазину і стабільних продажів необхідно певне візуально-технічне оснащення, іменоване функціоналом. Сучасний функціональний сайт включає в себе не тільки багатомовність і мультивалютність, а й залучення цілого ряду інших параметрів, які спонукають користувача до покупки та роблять процес оформлення замовлення максимально простим і зрозумілим.

Функціонал інтернет-магазину багато в чому визначається специфікою товарів/послуг, що продаються. Проте є фактори, які слsl обов’язково врахувати при розробці веб-ресурсу, щоб він був дійсно продаваємим та ефективним.

Що слід врахувати при розробці інтернет-магазину

Коли взаємодія між відвідувачем і веб-сайтом інтуїтивно зрозуміла, це підштовхує його до того, щоб скористатися послугою або купити представлену в каталозі продукцію. Саме тому вже на етапі розробки онлайн-магазину важливо зробити його клієнтоорієнтованим.

Серед обов’язкового функціоналу – механізм пошуку товару (рядок пошуку, фільтр, сортування), корзина і шлях оформлення товару, оповіщення про статус замовлення, управління замовленнями, доставка, оплата, особистий кабінет. Без перерахованих функцій важко уявити повноцінний інтернет-магазин. Але багато підприємців йдуть ще далі й запроваджують у свій сайт унікальні можливості, які вигідно виділяють його серед інших конкурентів і роблять більш привабливим для потенційних покупців.

Разработка интернет-магазина

Щоб взаємодія користувача і веб-сайту була оптимальною, слід розуміти, який повинен бути інтернет-магазин. У сучасній інтерпретації порталів для електронної комерції обов’язково присутня:

  • продумана структура;
  • зручна навігація;
  • унікальна торгова пропозиція (УТП);
  • заклик до дії;
  • адаптація для мобільних гаджетів;
  • можливість SEO-оптимізації та аналітики (для відстеження лідів, наприклад).
SEO-оптимізація
  • Поширені помилки, що допускаються при розробці продающого сайту:
  • відсутність конверсійних блоків, які спонукають клієнта зателефонувати, залишити заявку, перейти на сторінку з товаром і т.д. (Наприклад, кнопки share, замовити, купити, подзвонити);
  • незручна навігація (якщо покупцеві з перших хвилин незручно користуватися інтернет-магазином, швидше за все, він закриє його раніше, ніж зробить будь-яку дію);
  • неможливість для користувача здійснювати якісь цільові дії.

Основні вимоги до сучасного сайту

Крім візуальної та клікабельно функціональності важливо враховувати технічні аспекти питання, наприклад, швидкість завантаження сторінок, можливість веб-сайту витримати великі навантаження без лагів і зависань, адаптація під мобільні пристрої та ін. Таким чином, сучасний інтернет-магазин – це детально продуманий і відпрацьований ресурс для ведення бізнесу, в якому різнопланово реалізується маркетингова стратегія за допомогою програмних модулів і інших механізмів.

Зручність для мобільних пристроїв

Одним із ключових умов існування сучасного онлайн-магазину зі стабільними продажами – це його адаптація до мобільних пристроїв. Зараз при індексації та ранжуванні діє принцип Google Mobile-first Index, оскільки більшість переходів на веб-сайт і замовлень здійснюється саме зі смартфонів. Це означає, що повинна бути грамотно проведена СЕО-оптимізація мобільної версії та адаптована ключова інформація з десктопного сайту.

mobile-friendly

До необхідних параметрів також відноситься mobile-friendly (дружелюбність) порталу, яка відповідає за адекватне відображення інформації з основного сайту на мобільному гаджеті з будь діагоналлю екрану та дозволом. Наприклад, зміст сторінки не повинен виходити за межі дисплея, а шрифт – зручним для читання без додаткового масштабування. Важливо аналізувати трафік і враховувати потреби аудиторії, щоб створити дійсно якісний інтернет-магазин.

Оптимізація можлива за допомогою:

Коли web-сайт починає пригальмовувати, у відвідувача виникають труднощі з рішенням своєї проблеми, крім того, повільне завантаження сторінок, фотографій діє як дратівливий чинник. Наприклад, фахівці відомого Amazon з’ясували, що при падінні швидкості завантаження на 100 мс у них відразу ж знижуються продажі на 1%. Щоб уникнути можливих проблем і не втрачати клієнтів, слід завчасно подбати про стабільну і швидку роботу онлайн-магазину.

Оптимізація можлива за допомогою:

  • Хостингу (серверних ресурсів). Часто є першопричиною просідання невеликих порталів через брак системних ресурсів.
  • DBMS (сервера бази даних). Низька швидкість при зверненні до баз даних часто обумовлюється низькою швидкістю самого програмного коду.
  • Кешування. Серверний кеш здатний значно прискорити завантаження сторінок, але збережені результати кешування слід періодично оновлювати.
  • Оптимізації зображень. Фотографії мають значну вагу на сторінці портала, тому для поліпшення її завантаження зменшують розмір зображення за допомогою стиснення без втрати якості.

Наявність конверсійних блоків

Блок з конверсійним елементом – це частина контенту (актуальне посилання, клікабельним текст) або активна кнопка на сторінці, натиснувши на яку відвідувач здійснює яку-небудь дію (дзвінок, покупку). Конверсія (співвідношення загального числа відвідувачів ресурсу до відвідувачів, які здійснили на ньому якісь цільові дії) багато в чому залежить від типу продукції, що продається та її специфіки. Наприклад, інтернет-магазини зі світовим ім’ям мають середню конверсію від 0,5 до 3%.

Проводячи грамотну аналітику можна відстежити, які конверсійні блоки спонукають користувачів до тих чи інших дій, і своєчасно оптимізувати даний механізм для збільшення продажів. Найбільш ефективними і популярними конверсійними блоками є:

  • банера з унікальною торговою пропозицією;
  • схожі товари біля карток товарів;
  • блоки з акційним товаром;
  • форма замовлення;
  • форма зворотнього дзвінка в 2-3 кліка.

Внутрішня начинка інтернет-магазину

Адмін-панель – це та частина веб-сайту, яка призначена для керівників та менеджерів і не доступна звичайним користувачам. З її допомогою додаються фотографії, картки товарів, контент, проводиться відправлення повідомлень, обробка заявок, відстеження їх статусу, аналітика покупок і продажів та багато іншого.

Щоб робота на всіх рівнях проводилася оперативно, важливі зручність і простота використання адмінки (usability). Для цього можна вибрати CMS з максимально зручним внутрішнім інтерфейсом або оптимізувати існуючий. Відповідь на питання, яким повинен бути сучасний сайт, починається саме з адаптивності та легкості управління адмін-частиною.

Порівнюємо популярні CMS системи

  • WordPress. Один із найпопулярніших безкоштовних движків з великою варіативністю шаблонів і функціоналу. Він використовується для побудови блогів, інформаційних ресурсів, але за рахунок спеціальних плагінів можливості платформи можуть бути розширені до рівня повноцінного інтернет-магазину. В адмінці WordPress має зручне оформлення, редактор фотографій, управління користувачами, простоту завантаження файлів, попередній перегляд публікацій та ін.
  • OpenCart. Ще один безкоштовний движок, але заточений спеціально до вимог електронної комерції. Його вибирають для створення інтернет-магазинів за рахунок гарної стабільності роботи, безпеки та великої кількості вбудованих модулів. В адмін-панелі можна переглядати статистику (аналітику) продажів, особисту інформацію про покупців, спілкуватися з клієнтами, налаштовувати акції, знижки, способи доставки та багато інших функцій.
  • Magento. Система управління сайтом з адаптивним веб-дизайном відмінно підходить для середніх і великих онлайн-магазинів. Вона має різні вбудовані функції: знижки, купони, валюти, мови, звітність та ін. Саме в цій CMS найлегше використовувати такий аналітичний інструмент, як воронка продажів. Оскільки на базі Magento можна створити відразу кілька онлайн-магазинів, їх управління для недосвідченого менеджера може здатися досить складним. Проте тут Ви самі обираєте, які розділи повинні бути в інтернет-магазині, де їх розмістити і як вони будуть відображатися для кінцевого споживача.
Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь