Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Розроблення фірмового стилю бренду

Розроблення фірмового стилю бренду

Фірмовий стиль підприємства концептуально являє собою набір графічних форм із єдиною ідеологією, концепцією і стилістичною спрямованістю.

Пропрацьований фірмовий стиль здатний служити гарантією естетичної привабливості, показати філософію і ключові цінності компанії, сильно підвищити її впізнаваність й імідж в очах публіки.

Навіщо працювати над фірмовим стилем?

Сформувавши корпоративний стиль можна частково або навіть повністю реалізувати безліч важливих функцій підприємства, наприклад:

  • Опрацювання іміджу. Стиль компанії — важлива складова іміджу. У процесі його створення формується унікальний образ, а при грамотному опрацюванні зростає і впізнаваність компанії, її репутація.
  • Створення асоціацій із компанією. Фірмовий стиль і кожен його елемент запам’ятовуються аудиторії, викликають у неї прямі асоціації з вашою компанією, а значить підвищують впізнаваність бренду, сприяють зростанню аудиторії. Якщо імідж опрацьований добре, звичайно ж.
  • Опрацювання конкурентних відмінностей. Візуальна відбудова від конкурентів допоможе аудиторії відрізнити вашу продукцію або послуги від створеної конкурентами. Використовуйте свої переваги — виділяйте їх, підкреслюйте й пояснюйте користь від використання продукту/послуги візуально.

Що включає фірмовий стиль?

Ідентичність компанії має на увазі наявність певної атрибутики: логотип, документи й матеріали, сувенірну і брендову продукцію, інші візуальні деталі. Візуальні елементи об’єднують у брендбук компанії з різними варіаціями використання, який є керівництвом для створення будь-яких матеріалів компанії, як в онлайні, так і в офлайні.

  • Колірний складник

Вибираючи колірну гамму компанії обов’язково варто враховувати вплив кольорів на аудиторію компанії. Після вибору основних кольорів складається палітра з їхніми відтінками в гармонійних, ефективних і правильних з точки зору дизайну та візуального сприйняття поєднаннях. Колір має сильний вплив на більшість людей і може сформувати позитивне або негативне враження як про вебсайт, так і про компанію загалом.

  • Ім’я компанії

Назва та слоган компанії — всього кілька слів, але саме вони формують перші враження про компанію. Приділіть цим елементам достатньо уваги, особливо самій назві, і подбайте про те, щоб ім’я та слоган включали інформацію першої важливості. Шрифт — ще одна важлива деталь, яку варто підбирати акуратно, з огляду на форму і стиль позиціонування компанії як на ринку загалом, так й окремо перед клієнтами, партнерами, співробітниками.

Графічний приклад розроблення стилю
  • Створення логотипу

Логотип є одночасно змістовним і лаконічним графічним або текстовим елементом, що формує загальний візуальний образ підприємства і привертає аудиторію. Логотипи використовуються не тільки на сайті, візитках або продукції компанії, а й у рекламних оголошеннях, соцмережах, креативних матеріалах для різних івентів в офлайні й онлайні.

  • Власний стиль графіки

Графіка, яка створює стиль, включає візитку, бланк, фавікон, конверт, бейдж і безліч інших елементів, здатних поєднувати в собі кожен супутній елемент стилю компанії. Кожен із таких елементів графіки, що утворює індивідуальний стиль, демонструє рівень того, наскільки організоване й серйозне підприємство.

Вартість фірмового стилю

Вартість створення фірмового стилю формується, відштовхуючись від безлічі чинників та індивідуальних особливостей проєкту. На вартість впливає обсяг робіт, кількість стильових елементів, цільова аудиторія й інші чинники.

Найчастіше вартість оцінюється після заповнення брифу або формування технічного завдання з докладним описом кожної деталі проєкту, — ці документи дають змогу аж до дрібниць сформувати ціну створення айдентики. Варто зазначити, що, як і в будь-якому аспекті онлайн-бізнесу, жорстка економія не є рекомендованим варіантом. Краще розробіть трохи менше елементів і масштабуйте брендбук надалі, ніж заощадите й будете змушені переробляти всю айдентику повністю. Тим більше під час виходу на ринок — справити перше враження на свою аудиторію вдруге не вдасться.

Розроблення фірмового стилю | Підбиваючи підсумки

Айдентика не просто формує враження про компанію та якість її послуг або товарів, а й виділяє її поміж інших — робить її унікальним юнітом ринку. Підвищена впізнаваність, відмінні риси, здатність залучати певну аудиторію й ефективно з нею взаємодіяти за допомогою зовнішніх елементів, контенту — усе це можливо, якщо ви чітко пропрацювали свій фірмовий стиль.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь