Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Вибір CRM для інтернет-магазину

Вибір CRM для інтернет-магазину

Стаття оновлена в вересні 2021 року

Процес роботи з кожним клієнтом є важливим складником бізнесу. Для того, щоб у компанії була можливість автоматизації процесів і утворення їхньої більшої ефективності, є низка готових інструментів, кожен із яких є спеціалізованою системою. Після їхнього впровадження ви зможете зайнятися оптимізацією роботи і формуванням зручнішої взаємодії з клієнтами.

CRM є вкрай ефективним інструментом, здатним залучати цільову аудиторію — цьому сприяють множинні додаткові можливості. Система управління вмістом розширює функціонал взаємодії з кожним клієнтом. Крім того, вона є більш функціональним і практичним рішенням, ніж звичайні блокноти і Excel таблиці.

Вибір CRM

За допомогою програми автоматизується маркетинг, процеси обслуговування, підтримка клієнтів та оптимізація робочого процесу ваших фахівців. Якісна аналітика також гарантована завдяки цьому засобу — компанії, що використовують Customer Relationship Management, мають краще розуміння свого клієнтів, ніж конкуренти. Це, зі свого боку, сприяє більш успішному продажу.

Для чого необхідна CRM в інтернет-магазині

Клієнтоорієнтований підхід — тренд, що дає змогу ефективно продавати в мережі. З цією метою багато хто користується однією зі множинних систем управління, адже вона надає користь для кожної ланки підприємства — менеджерам, продавцям, маркетологам і керівникам. Кілька корисностей для вашої бізнес-діяльності:

 • Утримання клієнтів. За допомогою системи можливо зберігати вже наявного покупця й підштовхувати його до повторного придбання.
 • Економія часу. Ви зможете звільнити своїх фахівців від рутинних маніпуляцій і залишити турботу про щоденні заповнення кожної форми і бланка — цим займеться програма.
 • Більше інформації. Ручне збереження листувань із клієнтами і їхніх даних більше не є необхідністю — система управління не просто сама з цим впорається, але і збереже історію ваших комунікацій з усіма покупцями.

Що корисного для продавця й маркетолога? Найголовніше — наявність своєчасних нагадувань про кожний дзвінок і важливу зустріч, фіксація кожного вхідного дзвінка й можливість повернутися до закінчення діалогу з конкретними користувачами вебсайту. За допомогою цього рішення ви також зможете запропонувати потенційному покупцеві необхідний йому продукт (тут допомагає моніторинг пошукової історії, кожної покупки, переглянутих сторінок).

Високоякісне управління бізнесу і його досягнень є запорукою швидкого та ефективного розвитку. Керівникам доступна можливість перегляду кількості як кожного активного, так і пасивного продажу, зробленого кожним продавцем. Ви зможете побачити джерело клієнтів (ресурси, майданчики, офлайн-канали), стадії поточних операцій (від первинного спілкування й аж до підписання договорів). Ці дані дають можливість керівнику побачити напрями поліпшення діяльності підприємства для підвищення ефективності продажів.

CRM є системою нового покоління, через що має розширений функціонал, що виходить за рамки комунікації з клієнтом. Наприклад, Бітрікс24 дає можливість встановлювати низку завдань для менеджерів, продавцем, комунікувати за допомогою внутрішніх месенджерів, за допомогою аудіозв’язку або відеозв’язку. Завдяки програмам на планшетах ваших фахівців можлива краща автоматизація, можливість швидкого відгуку, роботи в одній і тій же базі. І не забуваємо про можливості багатоканальності!

Низка популярних CRM для вебмагазинів

Технологія CRM здатна допомагати як бізнесу малого калібру, так і середнього або великого незалежно від напряму. Будь то гуртова торгівля, роздрібна, продаж будь-якої послуги, вебмагазин. Кожна ніша має свій вигляд програмного забезпечення. Вивчення представленого асортименту дає можливість визначитися з вибором CRM. Основні й універсальні CRM-системи:

 • Бітрікс24. Відмінний варіант для великого ресурсу з високими показниками щоденної відвідуваності і великим каталогом. За допомогою цього рішення можливо організувати службу підтримки, автоматизувати кожен бізнес-рівень. Також він є відмінним особистим органайзером, який, своєю чергою, має безплатні версії. Досить популярне рішення — згідно зі статистикою, у середині квітня 2020 роки кількість відвідувачів ресурсів із Бітрікс24 перевищує показники 7 мільйонів.
 • RetailCRM. Спеціальне рішення для торгівлі в мережі, що надає можливість автоматизації повсякденних дій кожного менеджера й керівника. З її допомогою також контролюється обробка всіх замовлень, починаючи отриманням заявок і закінчуючи відправленням продукції замовнику, не залишаючи вікно програми. Також дає змогу проводити якісну построзсилку.
 • AmoCRM. Один із кращих варіантів, що дає можливість проводити аналітику, включно з цим: ведення обліку заявок із кожного каналу; легко поєднується з поштою й кожним телефонним каналом. Дає змогу швидко і якісно інтегрувати смартфони та планшети (також доступний скан візиток).
 • Мегаплан. Висока функціональність, що дає можливість пов’язувати бізнес із соцмережами за допомогою вбудованого інструментарію. Ця система сприяє автоматично працювати як із клієнтом, так і зі співробітником. Доступний аналіз продажів, ведення різнопланової звітності та інше. Є можливість підключення ефективної розсилки.

Як вибирати CRM-систему для вебмагазину

Інтерфейс, який легко зрозуміти й налаштувати. Для зручної роботи в CRM і прискорення робочих процесів сама система мусить мати простий інтерфейс. Будь-яка зайва кнопка може відвернути від роботи з основними завданнями.

 • Контроль безпеки й доступу до інформації. Для безпеки і правдивості документації необхідно обмежити можливість доступу до важливих даних. Кожен співробітник мусить мати доступ до того каталогу й бази даних, які необхідні йому в роботі.
 • Історії правок (редагувань). Якщо виникають проблеми з клієнтами, необхідно визначити, ким і коли було внесено будь-зміни документа. Кращий варіант — збереження ранніх версій.
 • Самостійне додавання нового функціонала. В оптимізації системи час від часу немає нічого незвичайного. Набагато більш зручний варіант — можливість створення карток із різними полями без звернень до технічного фахівця.
 • Деактивація непотрібного функціонала. Щоб уникнути ситуацій, коли щось відриває від роботи, час від часу необхідно відключати зайві функції CRM.
 • Можливість контролювати якість даних. Кожна така система використовує відразу декількох фахівців. Важливо виключати будь-яку неправдиву інформацію, дублі, помилкові дані.
 • Можливість інтеграції сторонніх сервісів. Найзручніший варіант — сумісність CRM із соцмережами й будь-яким зовнішнім додатком. У вас буде можливість відсилання листів безпосередньо з CRM, публікації акцій, новин і відправлення важливих документів для банківських установ. Так можливо автоматизувати будь-який бізнес-процес і позбутися від рутини.
CRM

Доступні CRM є відмінним рішенням у комерційній діяльності, але набагато зручніше, якщо системи адаптовані під кожну потребу вашої ніші. Вебстудія Centum-D пропонує вибрати CRM для онлайн-магазину серед безлічі відмінних варіантів. Ми не просто відмінно проконсультуємо в цьому питанні, але й допоможемо замовити створення вебмайданчика з нуля для більшої ефективності продажів із подальшим проведенням технічного обслуговування.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь