Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Як створити успішний інтернет-магазин

Як створити успішний інтернет-магазин

Якщо Ви продаєте тільки офлайн, то Ваш бізнес не працює на 100%, адже без уваги залишається величезна потенційна аудиторія – інтернет-користувачі. Зараз можна спостерігати стрімке зростання інтернет-магазинів у найрізноманітніших напрямках, що цілком обґрунтовано: кожен підприємець бажає отримати максимум прибутку від своєї справи.

Запуск інтернет-магазину

Відкрити онлайн-магазин набагато простіше. Не потрібно купувати або орендувати приміщення, вирішувати паперові питання з цілим рядом держструктур і збирати значну суму грошей. Проте, щоб Ваш сайт запрацював, став впізнаваним і почав приносити більший прибуток, необхідно докласти чимало зусиль і постійно підтримувати ресурс (SEO-просування, рекламу, оновлення дизайну, асортименту та ін.).

Запуск інтернет-магазину – довгострокова перспектива

Клієнти офлайн-магазину (потенційні та реальні) – це виключно ті люди, які зайшли до нього, ознайомилися з наявним товаром і можливо щось придбали. Якщо це не великий гіпермаркет, то їх кількість швидше за все обчислюється десятками. Інтернет-магазин дозволяє збільшити аудиторію до сотень і тисяч унікальних відвідувачів щодня, кожен з яких може щось у Вас купити.

Товари, виставлені в інтернеті, можна вільно переглядати у будь-який час доби і день тижня. Саме тому при належній організації ресурсу Ви отримуєте більш високий дохід. Оренда з часом минає, продавці щодня закривають магазин о 17 чи 18 годині, а онлайн-магазин продовжує працювати та приносити прибуток. Це вигідна довгострокова перспектива, адже запустивши проект в роботу одного разу, Ви отримуєте майданчик з повним асортиментом Вашої продукції або послуг на кілька років. В інтернеті клієнтами можуть бути жителі Вашого чи сусіднього міста, з віддаленого району чи іншої країни, все залежить від масштабності проекту та підключених логістичних каналів.

Проте, не варто очікувати великих дивідендів вже з перших місяців. Від моменту запуску сайту до отримання великого припливу чистого прибутку зазвичай проходить кілька років. Це пояснюється специфікою ведення бізнесу в Мережі:

 • Ви купуєте невелику партію товару для проби;
 • з’являються перші продажі зі стабільною динамікою;
 • виручені кошти Ви вкладаєте на придбаня нового товару та розширення асортименту;
 • для кращого збуту доведеться витрачатися на рекламу, склад, обладнання та ін.;
 • обороти з кожним місяцем зростають, але чистий прибуток не збільшується;
 • коли сайт здобув популярність, канали закупівлі та збуту налагоджені, Вам не потрібно буде стільки вкладатися у розвиток, і вільний прибуток починає відчутно зростати.

Який товар продавати

 • Щоб відкрити інтернет-магазин, не обов’язково купувати товар на десятки тисяч доларів. Оптимально придбати базову партію продукції, яка буде користуватися попитом. Як дізнатися, чи буде успішним старт торгівлі? Для цього є кілька рекомендацій:
 • Товари з малою конкурентністю. Не варто починати продавати велику побутову техніку, телефони та іншу конкурентну продукцію. Більшість новачків не справляються з конкуренцією. Приклад відмінних малоконкурентних, але не менш затребуваних товарів – чохли для мобільних телефонів, лаки, декор для нігтів, предмети жіночого гардеробу та ін. Це відмінний спосіб швидко розкрутитися.
 • Продавайте те, в чому добре розбираєтеся. Початківцям підприємцям часто радять що слід займатися тим, що подобається. Продажі не є винятком. Якщо Ви захоплюєтеся риболовлею і можете годинами обговорювати снасті, наживку та знаєте кращих виробників, це відмінний привід для визначення спрямованості торгівлі. Ви, як ніхто інший, будете розуміти потреби покупців і задовольняти їх.
 • Легкі та малогабаритні товари – краще. Їх можна без проблем зберігати у невеликому приміщенні (з початку навіть у будинку) і при цьому уникати труднощів, пов’язаних з логістикою. Транспортування великих товарів більш витратне, тому почати краще саме з малогабаритного асортименту.
 • Унікальність – важливий критерій. Коли покупці знаходять бажану модель дивана, наприклад, вони намагаються погуглити його назву в аналогічних інтернет-магазинах і купують найдешевший варіант. Щоб не зазнавати збитків з цього приводу, краще прибрати з назви модель, як у конкурентів або придумати свою. Ще один варіант зробити свою продукцію унікальною для покупців – викуповувати всю партію товару у постачальника, наприклад, нову колекцію наручних годинників або сережок.
 • Враховуйте сезонність. Такі товари, як лижна екіпіровка, шуби або купальники є сезонними. Це означає, що попит на них буде тільки у певну пору року. В інші місяці варто знаходити інші джерела доходу або розширювати асортимент.
 • Товар, що вимагає обслуговування або повторної покупки. Існує категорія товарів, яка потребує систематичного обслуговування, наприклад, для фрезера необхідно купувати нові насадки, а для УФ-лампи – лампочки. Але більш виграшною є продукція, яка вимагає повторної покупки. Яскравий приклад – жіноча косметика. Щоб покупці стали постійними, можна придумати фірмову коробку або дисконтні купони.

Що слід зробити перед створенням інтернет-магазину з нуля

Визначення ніші і групи товарів є основними критеріями для успішної реалізації онлайн-ресурсу. Від цього, зокрема, залежить його дизайн, зовнішній вигляд, кількість категорій, вкладок, шаблони та інші характеристики.

Коли Ви знаєте, що хочете продавати, слід вивчити своїх найближчих конкурентів. Зробіть сайт більш привабливим, ніж у них, а умови співпраці – більш вигідними. До того, як створити успішний інтернет-магазин, необхідно провести якісну підготовку, яка також включає в себе:

 • Пошук постачальників продукції. Тут важливо знайти найбільш вигідні умови покупки, для новачків у бізнесі корисна можливість дропшиппінг.
 • Підрахунок можливої ​​націнки (вона відрізняється для всіх груп товарів). Для медичних препаратів вона зазвичай не перевищує 10-20%, а на одяг може досягати 100%.
 • Закупівля товару. Продукція певного виду у невеликій кількості допоможе визначити, чи правильний напрям Ви вибрали.
 • Інтеграція з соцмережами. Додати сторінку на Фейсбуці, наприклад, і почніть продавати свій товар там. Платна реклама та регулярні пости допоможуть зробити це швидше. У разі успіху, можна сміливо замовляти розробку інтернет-магазину (пробну версію можна створити через спеціальний конструктор).
Інтернет-магазин з нуля

Коли можна створювати інтернет-магазин?

Щоб бути впевненим в успіху, слід ґрунтуватися на певних фактах. Варто запускати свій інтернет-магазин, якщо у Вас є бізнес-план, попит на товар з інших каналів (торгові точки, магазини у соцмережах). Однак відкрити сайт і завантажити на нього товари недостатньо, щоб продажі стартували.

Для популяризації інтернет-магазину необхідна реклама. Вона може здійснюватися у вигляді SEO-просування, контекстної реклами, а ефективність виконаної роботи вимірюється у динаміці унікальних відвідувачів та їх активності (конверсія). Якщо Ви готові до подальших витрат на рекламні послуги для підтримки сайту, тоді можете сміливо замовляти його розробку. За статистикою, найбільший успіх у даному виді електронної комерції мають підприємці, які:

 • мали досвід офлайн-продажу;
 • просували бренд через Лендінг, блог, соцмережі.

Всі дії, пов’язані з офлайн-бізнесом (робота з постачальниками, закупівлі, логістика, прийом дзвінків, маркетинг), займають в інтернеті набагато менше часу, оскільки тут діють зовсім інші правила. Саме тому досвідчені та економічно грамотні бізнесмени частіше запускають вигідні проекти – вони просто виконують знайомі дії, але з інтенсивністю не більше 30%.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь