Створення, розробка та просування сайтів Centum-D Яким повинен бути дизайн корпоративного сайту?

Яким повинен бути дизайн корпоративного сайту?

Успішним корпоративним сайтом можна вважати таке віртуальне представництво компанії, відвідування якого здатне замінити звернення до реального офісу. І тут важливе значення відіграє не тільки те, наскільки ресурс інформативний, але й те, наскільки якісно реалізовано дизайнерське рішення. Виходячи з цього, до питання розробки дизайну корпоративного сайту слід підходити серйозно.

Основні вимоги до дизайну корпоративного сайту

В цілому, щоб корпоративний сайт був ефективним, його дизайн повинен:

 • Відповідати фірмовому стилю.
 • Відповідати нормам юзабіліті.
 • Задовольняти потреби цільової аудиторії.

На цих трьох принципах базується створення функціонального веб-проекту, що забезпечує лояльність відвідувачів до пропонованих продуктів або послуг, що надають компанії.

Далі давайте познайомимося з основними правилами створення ідеального корпоративного сайту. Крім логічної структури, оптимальної контрастності фону та шрифтів, якісно підібраних зображень, на окрему увагу заслуговують:

 1. Тематичне оформлення. При підборі всіх елементів дизайну (кольорової гами, шрифтів, фонових зображень і т.д) потрібно орієнтуватися на логотип компанії. Виконаний в єдиній концепції з фірмовим стилем дизайн допомагає виділитися бренду серед конкурентів і тим самим робить його більш впізнаваним.
 2. Зручна навігація. Навігаційне меню повинно бути максимально простим і зрозумілим для користувачів. Завдяки звичному розташуванню кнопок кожен зможе відчувати себе комфортно на сайті, швидко переходячи з одного розділу в інший або зі сторінки на сторінку при пошуці необхідної інформації.
 3. Правильне розташування кнопки «Сall-to-Аction». На відміну від сайту-одностранічніка (Лендінга), СТА-кнопка на багатосторінковому корпоративному сайті відіграє другорядну роль. Однак перевірено, що присутність в потрібному місці на сторінці кнопки заклику до дії спонукає відвідувачів до діалогу з представниками фірми та дозволяє збирати відомості для клієнтської бази. Тому в кожному блоці з інформацією бажано передбачити кнопку СТА, після натискання якої, в формі, що відкривається, зворотного зв’язку – користувач зможе задати питання, що його цікавить.
 4. Грамотне використання порожнього простору. Для більш простого пошуку та зручного сприйняття інформації, з боку відвідувачів, блоки різного змісту варто відокремлювати один від одного проміжками порожнього простору. При цьому він може бути як у відтінках основного фону корпоративного сайту, так і виконаний із використанням контрастних кольорів.
 5. Розміщення портфоліо і логотипів клієнтів. На сайті корпоративного типу, для демонстрації наочних результатів діяльності компанії, повинна бути представлена ​​фотогалерея (портфоліо) із зображеннями товарного асортименту, або виконаних робіт. А на спеціальній стрічці головної сторінки сайту, будуть доречно виглядати логотипи клієнтів фірми. Наявність цих складових сприяє зростанню та зміцненню довіри до бренду з боку потенційних клієнтів, партнерів та інвесторів.

Розробку дизайну таких складних проектів, як корпоративні сайти, рекомендується довіряти виключно професіоналам. Замовляючи професійну послугу створення корпоративного сайту в компанії «CENTUM-D», Ви можете бути впевнені, що після закінчення робіт наші досвідчені фахівці представлять Вашій увазі індивідуальний проект, виконаний з дотриманням всіх перерахованих вище вимог.

Яким повинен бути дизайн корпоративного сайту: 3 критерії, про які не можна забувати

Правильно створений дизайн корпоративного сайту дозволяє:

 • акцентувати увагу на репутації компанії і навіть підвищити її;
 • домогтися лояльності цільової аудиторії;
 • істотно підвищити впізнаваність компанії в інтернеті і не тільки;
 • залучити нових клієнтів та утримати вже існуючих.

Тому «малювати» дизайн повинен тільки професійний дизайнер, що розбирається в особливостях формування структури сайтів, знає сучасні тренди. При створенні оформлення вкрай важливо враховувати три основних критерії.

1. Респектабельність

Застосування простих форм привертає респектабельну цільову аудиторію. Поєднання графічних елементів не виглядає складним, але є стильним. Всі складові частини гармонійно поєднуються один з одним.

Завдяки цьому формується «продающийся» дизайн. Тобто, відвідувачі більш охоче здійснюють цільову дію.

2. Простота

Правильно підібрані графічні елементи допомагають спростити сприйняття інформації.

Прості форми, які використовуються при оформленні, сприяють швидкому завантаженню сайту. Це дуже важливо. По-перше, користувачі не хочуть чекати, поки завантажиться сайт. Вони покинуть його, так і не дочекавшись відкриття сторінки.

По-друге, ресурси, сторінки яких довго завантажуються, погано оцінюються пошуковими роботами. Як результат – їх позиції у пошуковій видачі помітно знижуються.

3. Унікальність

Створюючи корпоративний дизайн сайту, не можна працювати за шаблонами. Проект повинен бути унікальним, ні на що не схожий, повністю відрізнятися від інших подібних сайтів. Це позитивно позначиться на іміджі компанії, а ресурс приверне більше користувачів.

До речі! В ході маркетингових досліджень було встановлено, що стильний, простий і продуманий дизайн сайту здатний істотно підвищити обсяги продажів.

При розробці дизайну можливе використання різних технологій. Одна з найпростіших – слайд-шоу.

Розробляємо дизайн корпоративного сайту: 6 етапів

Замовляючи дизайн для корпоративного сайту у веб-студії Centum-D, Ви можете бути впевнені, що отримаєте оригінальне, унікальне оформлення.

У роботі задіяний не тільки дизайнер, але й інші фахівці студії. «Малювання» оформлення умовно розділяється на 6 етапів.

1. Спілкування з клієнтом, написання технічного завдання

Клієнт презентує свою компанію, розповідає про сферу діяльності та унікальність пропонованих товарів/послуг.

Важливо! Необхідно, щоб клієнт надав посилання на сайти компанії, оформлення яких йому подобається.

Після цього менеджер, спираючись на отримані дані, складає докладне ТЗ – технічне завдання. У ньому описуються всі деталі проекту:

 • корпоративні кольори;
 • послуги;
 • передбачувана структура;
 • функції, які потребують реалізації і т.ін.

2. Дослідження конкурентів

Після отримання завдання дизайнер і маркетолог займаються аналітичними дослідженнями конкурентів замовника. Це вкрай важливо, оскільки дозволяє зрозуміти:

 • особливості діяльності;
 • реалізовані прийоми;
 • які інструменти слід використовувати для залучення клієнтів.

Зібрана інформація допомагає розробити дійсно унікальне оформлення, а також визначити найбільш ефективні методи впливу на цільову аудиторію.

3. Занурення в нішу

Щоб дизайнер краще розумів, що від нього вимагається і як досягти необхідного результату, йде повне занурення в нішу клієнта. Проводиться детальне вивчення всього, що, так чи інакше, пов’язане зі сферою діяльності компанії-замовника.

Бажано підтримувати тісний зв’язок з клієнтом. Це допоможе отримувати оперативні відповіді на питання, що виникають. Також буде надаватися додаткова інформація, дані.

4. Налагодження «напряму»

Дизайнер виділяє основні тези, критерії, орієнтуючись на які він буде рухатися запланованим шляхом. Це виключає відхилення в бік. Можливо навіть узгодження таких критеріїв з власником бізнесу – він краще знає свою нішу і точно скаже, чи правильно обрано напрямок.

5. Пошук оригінальних ідей

Або мозковий штурм. У процесі «малювання» дизайнер може створити кілька варіантів макету. Сам же відмітає невідповідні, залишаючи кращі, а вже з них формує ідеальний! Важливо, щоб оформлення було оригінальним, унікальним, що виділяється серед інших.

6. Узгодження фінального макету

Створений макет передається на розгляд замовнику. Ймовірно, він захоче щось змінити. Дизайнер обов’язково присутній при розгляді макета, пояснюючи те чи інше рішення, доводячи ефективність запропонованих функцій, інструментів.

Зверніть увагу! Замовники впевнені, що дизайн повинен подобатися їм. Це помилкова думка. Оформлення створюється таким, щоб ефективно впливати на цільову аудиторію. Дизайнер пояснює, що розроблений ним дизайн допоможе підвищити продажі.

Оформлення корпоративного сайту допомагає підкреслити всі особливості компанії та її бренду.

Приклад ефективності та ефектності дизайну корпоративного сайту

Щоб Ви краще розуміли, що представляє собою дійсно працюючий дизайн корпоративного сайту, ми підготували для Вас опис простого прикладу. Припустимо, що компанія займається продажем елітного кахлю, призначеного для оформлення інтер’єрів.

Зверніть увагу! Необхідно розуміти – дизайн являє собою не тільки «малювання», картинку. Він передбачає створення зручної структури, продумування ефективного розташування кнопок, блоків, інших функціональних елементів.

Сьогодні головні сторінки навіть корпоративних сайтів створюються, як Landing. Обумовлено це кількома причинами. Одна з них – зручність для користувача:

 • відсутність об’ємних текстів, які розповідають про діяльність компанії;
 • чіткий, лаконічний опис послуг;
 • демонстрація головних переваг компанії;
 • ілюстрація основних переваг, які отримує користувач;
 • наявність кнопок цільових дій.

Головна сторінка виглядає більш ефективною, вона краще мотивує клієнта здійснити цільову дію.

Переходимо до нашого прикладу. На головній сторінці відразу ж планується розміщення УТП – унікальна торгова пропозиція. Як саме вона розміщується – визначається дизайнером. Якщо товарів або послуг, про які слід проінформувати клієнта, кілька – оптимальний варіант використовувати «карусель», блок слайдів.

Далі невеликий блок, що лаконічно описує діяльності компанії. Інформація представляється:

 • коротко;
 • без “води”;
 • без використання стандартних фраз.

У цьому ж блоці або відразу після нього рекомендується помістити активну кнопку. Натиснувши на неї, користувач потрапляє на окрему сторінку «Про компанію». Тут більш детально, з картинками, демонструється діяльність підприємства та всі особливості виробництва.

Зверніть увагу! Мета кнопки – надати потенційному клієнту якомога більше інформації щодо компанії, але й отримувати дані для аналізу поведінкових факторів.

Знову повертаємося до головної сторінки. Після короткого опису діяльності підприємства рекомендується зробити блок, що розповідає про переваги продукції та особливості співпраці.

Функціональність проекту сповна демонструється в каталозі готової продукції. Він оформляється чітко в стилі всього проекту. Передбачено опис кожної категорії. Вибравши категорію, користувач потрапляє на сторінку товару. Там представлені технічні характеристики та описи кахлю.

До речі! Обов’язково слід передбачити сервіс для підбору кахлю та калькулятор, який виконує розрахунок необхідного обсягу матеріалу.

Вибір кахлю, сортування продукції передбачає кілька варіантів:

 • за найменуванням;
 • за ціною;
 • за габаритами;
 • за призначенням;
 • за кольоровою гамою і т.д.

Створення зручного каталогу дозволить конвертувати потенційного покупця на реального. Такий каталог демонструє, наскільки дизайн корпоративного сайту допомагає продавати продукцію.

Це лише невеликий приклад створення не дуже масштабного корпоративного сайту. У кожному окремому випадку проект продумується індивідуально. Починаючи від кольорової гами та закінчуючи функціоналом.

Яким повинен бути дизайн корпоративного сайту: підводячи підсумки

Якісний, продуманий дизайн корпоративного сайту – один з елементів маркетингової стратегії. Він допомагає в презентації компанії, її послуг і бренду. За допомогою нього налаштовується візуальний контакт з користувачем, сприяючи впливу на нього.

Гарний дизайн – найкращий помічник у розвитку бізнесу та збільшенню обсягів продажів. Він дозволяє досягти високої конверсії.

Підпишіться, щоб дізнаватися про нові статті першими.
Ми не надсилаємо спам.
Кількість голосів: 0

Коментарі

Залишити відповідь